Pestovanie marhúľ na Urale na otvorenom poli, opis odrôd a starostlivosti o zimu

Záhradníci snívajú o pestovaní chutných, šťavnatých marhúľ na svojej pôde. Na južnom území to nebude ťažké. Ural má chladné podnebie, takže pri výbere sadeníc si záhradníci budú musieť dôkladne preštudovať vlastnosti odrôd a zvoliť vhodné odrody pre drsné podnebie. V Uralu sa pestujú zimné mrazené marhule, ktoré ľahko vydržia nízke teploty a nepriaznivé faktory.

Najlepšie odrody marhúľ pre Ural

Ural sa vyznačuje drsnými klimatickými podmienkami, preto sa pri výbere sadeníc uprednostňujú zimné odrody, ktoré vydržia:

 • zmrazenie;
 • predĺžené topenia;
 • mrazu;
 • stojatá vlhkosť;
 • poklesy teploty;
 • úpal.

Zimu odolné druhy marhúľ sa získavajú krížením obyčajnej plodiny s divo rastúcou.

Severné marhule sa líšia v chuti a veľkosti ako južné marhule, ale zostávajú rovnako zdravé.

Odporúčané najlepšie odrody:

 1. Med. Kultúra rastie na 3 metre. Priemer koruny dospelej rastliny je 4 metre. Plody sú veľké.
 2. Kirovets. Rastlina je kompaktná, rastie nie viac ako 3 metre. Zberá sa asi 15 kilogramov marhúľ za sezónu. Hmotnosť každého z nich nepresahuje 27 gramov. Pokožka ovocia je červenkastá. Začnú dozrievať začiatkom augusta. Výhoda - vysoké chuťové vlastnosti ovocia a vynikajúca zimná odolnosť.
 3. Sibírsky. Kultúra dorastá do 5 metrov. Plody sú malé, prasknuté, keď sú zrelé, kyslá. Odoláva silným mrazom.
 4. Chabarovsk. Zberané od 4. roku. Rastlina potrebuje systematickú starostlivosť: prerezávanie, vytváranie korún. Strom s rozprestierajúcou sa korunou rastie do veľkej veľkosti. Marhule majú priemernú úroveň prepraviteľnosti. Dospelá rastlina produkuje až 35 kilogramov ovocia s vysokými chuťovými vlastnosťami. Kultúra sa vyznačuje dobrou zimnou odolnosťou, schopnou odolať silným mrazom.
 5. Hardy. Strom sa rýchlo rozvíja. Vzťahuje sa na zimu vytrvalé.
 6. Severné svetlá. Je to elitná marhuľová odroda s vysokou odolnosťou proti mrazu. Nedostatok kultúry predstavuje možnosť tlmenia. Hmotnosť ovocia je asi 30 gramov. Buničina má strednú hustotu.
 7. Hora Abakan. Rastlina má šíriacu sa korunu a dosahuje výšku 3 metre. Kultúra je mrazuvzdorná. Plody v depresívnej forme so žlto-zelenou farbou. Sladká a kyslá chuť so šťavnatou dužinou. Pri dlhodobých zimných rozmrazeniach môžu ovocné púčiky odpadnúť. Jeden strom dáva až 15 kilogramov úrody.
 8. Východný Sibír. Odkazuje na skoré, má mrazuvzdornosť. Dlhodobé rozmrazovanie spôsobuje tlmenie krku koňa, čo môže spôsobiť zamrznutie rastliny. Plody sú obdarené chutnou dužinou.
 9. Sibírsky Baikalov.Toto je ideálna odroda pre Ural, pretože plodina vydrží nezvyčajne nízke teploty. Dospelá rastlina produkuje v produktívnom roku 25 kilogramov marhúľ, ktoré sú veľké a majú sladkú chuť. Obdobie dozrievania - začiatok augusta.
 10. Manchurian. Strom je vysoký a dosahuje 12 metrov. Kyslé ovocie je ideálne na konzervovanie a džemy. Jablká sú malé a vážia maximálne 20 gramov. Patrí k najlepším odrodám Uralu, môže ľahko vydržať silné mrazy.
 11. Saratov rubín. Strom nie je len mrazuvzdorný, ale tiež vysoko odolný voči chladu ovocných pukov. Vzťahuje sa na energický. Plody sú voňavé. Kosť je dobre oddelená. Marhule nepraskajú a majú ideálnu prepraviteľnosť. Skladuje sa 2 mesiace, ak sú splnené podmienky.
 12. Snegirek. Môže rásť v oblastiach so silnými mrazmi. Ročná úroda je 10 kilogramov. Vlastné odrody sú vhodné na použitie, pretože nevyžadujú prítomnosť opeľovačov. Preto sa Snigherek môže pestovať v jednom zoradenom jednom poli.

veľa marhúľ

Všetky tieto možnosti sú ideálne pre drsné podnebie.

Ako pestovať marhule v Urali

Pre rast marhúľ v Urali si vyberte ten správny, silný sadenice s dobrou odolnosťou proti mrazu.

Pestovanie kultúry si vyžaduje znalosti a jednoduché odporúčania:

 1. Podzemná voda je pre plodiny nebezpečná. Vyvolávajú hnilobu a tlmenie koreňového systému.
 2. Sadenice sú zasadené na mieste bez prievanu a pri dobrom osvetlení. Preferujte vyvýšené oblasti.
 3. Výsadba sa uskutočňuje na jeseň a na jar. Predhnojte pôdu a vykopte otvor s rozmermi 80 x 80 centimetrov.
 4. V spodnej časti je umiestnený odtok, je nainštalovaný sadenice a priviazaný k podpere. Táto príprava pomôže rastline odolať silnému vetru. Drenáž umožní koreňovému systému dobre sa rozvíjať.
 5. Vykopaný otvor naplňte do polovice zemou a naplňte ho vedro vody. Keď je kvapalina úplne absorbovaná, naplňte ju zvyšnou zeminou a znova ju naplňte vedierkom s vodou.

výsadba marhúľ

Marhule rastú dobre vonku a poskytujú úrodnú úrodu s náležitou starostlivosťou. Pri nákupe sa rozhodnite pre jednoročné rastliny. Odporúča sa zasadiť niekoľko druhov stromov naraz. Následne budú rastliny vybavené krížovým opelením, čo bude mať pozitívny vplyv na ďalšie plodenie. Po presadení je kultúra hojne napojená.

V Uralu sa pestujú iba odrody odrody, uprednostňujú sa dvojročné sadenice s uzavretým koreňovým systémom. Odporúča sa kúpiť v špecializovaných škôlkach.

Starostlivosť

Starostlivosť o marhule v Urali musí byť nepretržitá. Postupujte podľa odporúčaní:

 • pre lepšie opelenie je rastlina postriekaná medovou tinktúrou;
 • nedovoľte, aby roztavený sneh v dierach stagnoval;
 • odstránenie nepotrebných vetiev, postup poskytne krásny pohľad na kultúru a pomôže dosiahnuť vysoký výnos;
 • kŕmenie dvakrát za sezónu;
 • vykonávať preventívne opatrenia proti chorobám a škodcom;
 • napojená pravidelne, ale s mierou.

Prerezávanie sa vykonáva, až kým sa neobjavia listy. V korunke nechajte vetvy rovnomerne rozmiestnené. Plantáže potrebujú veľké množstvo vlhkosti v čase vzniku vaječníkov. Kvôli ochrane plodín pred chladom sú spálené zimné slnko a hlodavce pred aprílovým otepľovaním zabalené bobule a kostrové konáre zabalené do bieleho skla. Pestujú sa iba naštepené stromy. Rastliny, ktoré vychádzajú zo semien, nemajú šancu na prežitie. Pri správnom výbere odrody a správnej starostlivosti vás marhuľa poteší bohatou úrodou každý rok.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica