Opis odrody melónu Kholodok a znaky jej pestovania, zberu a skladovania

Melón je známe veľké ovocie s šťavnatou aromatickou dužinou a sladkou chuťou. Ľudia sa tešia na obdobie melónu, aby si mohli vychutnať vynikajúce bobule zo srdca. Pestovanie melónov sa stáva populárnou činnosťou, vďaka otepľovaniu a práci chovateľov, dobre rastú v regiónoch, kde predtým padali iba vďaka úsiliu dopravcov. Napríklad, vodné melóny odrody Kholodok tolerujú pokles teploty dobre, pre ktorý dostali charakteristický názov.

Charakteristiky a opis odrody

Chlad patrí medzi stredne neskoré odrody. Zber začína 90 dní po výsadbe semien. Rastlina sa darí v otvorenom poli južných oblastí, vhodná na pestovanie skleníka. Líši sa vo vysokom výnose - od 30 ton na hektár, vynikajúce na pestovanie v záhrade a na pestovanie melónov.

chladný melón

Odroda má jasne zelené listy, mierne pretiahnuté bobule s hmotnosťou 4 až 5 kilogramov, dlhé rozvetvené výhonky. Svetlá, s tmavými pruhmi, kôra strednej hrúbky. Buničina je šťavnatá, zrnitá, červená s ružovkastým odtieňom a bohatou sladkou chuťou.

Meloun je vhodný na pestovanie v južných ruských regiónoch a na celom strednom pásme. Pestuje sa v regióne Volga, na juhu Uralu, v regiónoch Volgograd a Astrakhan. Úroda sa zberá koncom augusta. Odroda má dlhú trvanlivosť ovocia (3 až 5 mesiacov).

opis odrody

História rozmnožovania a oblasť rastu

História pestovania melónu siaha niekoľko tisícročí. Do Ruska boli privezené z Indie už v VIII. Storočí, už niekoľko sto rokov, vďaka výberu, z malého, mierne horkého ovocia, boli získané známe, veľké a sladké bobule.

Chlad je produktom výberu ruských vedcov. Odroda sa chovala v regióne Volgograd, na experimentálnej stanici Bykovskaya. Je to výsledok práce Sanchy Claudie Petrovna, ktorá prešla tromi odrodami melónov, a výsledkom bola chilli, ktorá sa stala veľmi populárnou vďaka svojim chutovým vlastnostiam, dobrým skladovacím vlastnostiam počas prepravy a dlhej trvanlivosti zrelého ovocia.

Chill, ktorý je nenáročný na to, aby vydržal nižšie teploty, môže rásť na rozsiahlych územiach - od Astrachánu po sibírske regióny, kde sa cíti skvele v skleníkoch a pod filmom, poskytuje vysoký výnos.

ovocie na zemi

Optimálne podmienky pre dobrý rast

Dostatok slnka, mierne zalievanie a ľahká pôda - nechajte vychladnúť a odroda zareaguje veľkou úrodou.

zalievanie

Pruhované bobule nemajú radi preplnenie. Melóny sa polievajú po vyschnutí ornice. Rozmrazovanie pokazí chuť ovocia, výrazne zníži výnos. Zalievajte zimu každých 7 až 10 dní v závislosti od poveternostných podmienok. Počas obdobia kvitnutia sa zalievanie zvyšuje a vytvára sa dvakrát týždenne.

pruhované bobule

Vrchné obväzy a hnojivá

Prvý koreň kŕmne vodné melóny stráviť pár týždňov po výsadbe sadeníc do zeme. Sú kŕmené roztokom mulleínu alebo kuracieho hnoja v pomere 1 diel hnojiva na 15 dielov vody.

Keď sa objaví prvý vaječník, rastliny sa kŕmia druhýkrát s použitím komplexného hnojiva pre melóny a tekvice v prísnom súlade s odporúčaniami výrobcu.

Dusičnan amónny sa často používa na kŕmenie vodných melónov, toto hnojivo by sa malo používať veľmi opatrne - nadbytok môže výrazne zhoršiť chuť ovocia.

prvý vaječník

Pôda

Pôda pre melóny potrebuje svetlo a úrodnú pôdu. Môžete naň zasadiť rastliny zeleného hnoja (pred zimou). Vhodná je ozimná pšenica, raž, hrach. Po objavení sa výhonkov je miesto vykopané.

Dôležité: Melóny nie sú vysadené po melónoch, tekviciach, nie sú zasiate na jednom mieste niekoľko sezón.

Na stránky môžete na jeseň pridať zhnitý hnoj a kopať hlboko do pôdy. Melouny sa nepáčia kyslým pôdam, vodné melóny nerastú v podmáčaných oblastiach. Na pristátie je vhodné slnečné miesto chránené vetrom. Paradajky, strukoviny a kukurica sú dobrými predchodcami melónov.

melónová kultúra

Ako pestovať melón Chill

Na juhu sa bobule pestujú v záhonoch alebo melónoch, na severe sa používajú semená alebo sadenice, používajú sa skleníky alebo rastliny sú pokryté fóliou.

Príprava osiva

Vyžaduje sa predbežná príprava semien. Ukladajú sa do teplej vody, na výsadbu sa používajú iba exempláre, ktoré sa prepadli na dno. Vybrané semená sa vylejú vodou pri 50 - 55 ° C a udržiavajú sa jednu hodinu. Voda sa vypustí a semená sa umiestnia na intenzívne ružový roztok manganistanu draselného na 20-30 minút. Pred výsadbou by sa semená mali ošetrovať stimulátorom rastu (Epin, Epin-extra).

Potom sa vysadia v kvetináčoch pokrytých fóliou a umiestnia sa na dobre osvetlené a teplé miesto. Sadenice sa polievajú a pravidelne vetrajú. Týždeň pred výsadbou na voľnom priestranstve začnú každý deň odstraňovať film a vysádzať výsadbu vonku, čím sa predlžuje doba otvorenia sadeníc, čím sa zvyšuje ich tvrdosť.

nakladanie zeleniny

V skleníkových podmienkach

V skleníku sa rastliny vysádzajú vo vzdialenosti najmenej 70 centimetrov od seba s rovnakou vzdialenosťou medzi radmi. V jednej diere sú zasadené 2 klíčky. Keďže má Chill dlhé biče, mal by byť skleník vysoký najmenej 2 metre. Znečistenie v skleníkoch sa vykonáva manuálne. Nespoliehajte sa na prirodzené opelenie ani pri otvorených oknách.

Pestované riasy sú priviazané k mrežiam, čo poskytuje jednotné osvetlenie. Ak je priveľa kvetov, odrezajú sa ďalšie a navyše sa odstránia vedľajšie výhonky.

Rastliny v skleníkoch burinu, uvoľnite pôdu, pestované ovocie sa pravidelne prevracajú. Malé dosky môžu byť umiestnené pod spodné bobule tak, že sa nedotýkajú zeme, horné sú umiestnené v sieťach a priviazané na mreže. V prípade potreby sa rastliny dodatočne osvetlia žiarovkami.

Pestovanie melónov v skleníkusi, samozrejme, vyžaduje úsilie, ale je to viac ako len vyplatenie s bohatou úrodou.

vyhrievať na slnku

vonku

Rastliny sa vysádzajú v teplej pôde, vo vzdialenosti najmenej meter od seba, medzi radmi zostáva 110 centimetrov. V noci je výsadba potiahnutá filmom, ktorý ju chráni pred zmenami teploty. Po zakorenení sadeníc melóna a prispôsobení sa novému miestu sa uskutoční prvé kŕmenie.

Netolerujú burinu, preto by ste mali pravidelne burinu a uvoľňovať pôdu. Mladé výhonky milujú vodu, výsadba by sa mala napojiť, aby sa zabránilo zamokreniu.V daždivom počasí je posteľ pokrytá fóliou. Počas aktívneho rastu ovocia by sa melóny melónu nemali uvoľňovať - ​​záhradné náradie môžete poškodiť bobule. Zavlažovanie sa tiež zníži na minimum.

rezané bobule

Zber a skladovanie

Zrelé sú hladké, lesklé plody so suchým chvostom, po poklepaní vydávajú matný zvuk.

Skladujte melóny na chladnom a suchom mieste. Pri dlhodobom skladovaní sa používajú špeciálne siete a vodové melóny sa skladujú v pozastavenom stave alebo sa skladujú na policiach oddelene od ostatnej zeleniny, aby sa plody nedotkli.

skladovanie plodín

Choroby a škodcovia

Ošetrenie semien a pôdy pred výsadbou pomáha chrániť rastliny pred chorobami, v prípade choroby sa poškodené rastliny zničia. Na dezinfekciu pôdy je možné ju ľahko posypať vápnom alebo naliať ružovým roztokom manganistanu draselného.

z vodný melón škodca Chlad je ovplyvnený:

  • larva výhonku;
  • roztoče;
  • voška na melón.

ošetrenie osiva

V tomto prípade sa rastliny ošetria infúziou dechtového mydla alebo cibuľových šupiek alebo vhodnými herbicídmi v súlade s návodom na použitie.

Pestovanie melónov si, samozrejme, vyžaduje určité úsilie, ale príležitosť si pochutnať na sladkých šťavnatých bobuľkách pestovaných na vlastnú päsť nepochybne stojí za to. Pri uprednostňovaní odrody Cholodok nezabudnite, že táto je uznávaným šľachtiteľským úspechom Ruskej federácie a je zahrnutá v príslušnom registri.

šťavnaté bobule

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica