Opis odrody baklažánu Destan f1, charakteristika a výnos

Destanový baklažán má vysoký výnos. Používa sa na pestovanie vonku alebo v skleníkoch. Rastlina predčasne dozrieva, výnos z jedného kríka je až 9 kilogramov. Charakteristickým rysom kultúry je požiadavka na neustále teplo.

Opis a vlastnosti hybridu

Plody spravidla dozrievajú 112 - 120 dní po výsadbe do zeme. Rastlina je nízka, do 60 centimetrov. Priemer puzdra je v priemere 71 centimetrov. Plody sú tmavofialovej, lesklej, valcovitého tvaru. Jadro baklažánu sa vyznačuje neprítomnosťou dutín a nepríjemnou horkosťou. Hmotnosť ovocia dosahuje 300 gramov.

Výhody a nevýhody odrody

výhody:

 • vysoká produktivita;
 • stabilné ovocie;
 • ovocie sa hodí na rôzne druhy prepravy.

nevýhody:

 1. Zariadenie potrebuje stabilné teplo bez kolísania teploty.
 2. Vyžaduje sa tvarovanie.

baklažánové kríky destan

Pestovanie baklažánu

Hlavným dôvodom, prečo sú rastliny pomalé, sú nízke teploty vzduchu a pôdy.

V prípade, že máte skleník alebo vybavený skleník, môžete od 10. do 15. apríla začať pestovať sadenice Destanu.

Dátum pristátia

Najpriaznivejšia doba na siatie osiva do škatúľ je polovica marca. Po výseve sa sadenice musia udržiavať na dobre osvetlenom mieste, pričom sa musí neustále dbať na to, aby teplota pôdy neklesla pod 15 stupňov. Ľahko zasejte, inak sa klíčky roztiahnu.

Dvadsať dní po výsadbe rozmiestnite sadenice do kvetináčov, skleníkov alebo postelí.

Problémy s baklažánmi Destan vo fáze sadenice sa najčastejšie vyskytujú v dôsledku nesprávnych teplotných podmienok. Takže si dajte čas na výsadbu semien v chladnej pôde. Je lepšie zasadiť rastliny o mesiac neskôr, ako sa očakávalo, ale nakoniec získajte vyšší výnos. Nezabudnite, že predkovia baklažánu k nám prišli z Indie.

vzhľad destanového baklažánu

Výsev semien a starostlivosť o sadenice

Ak sa chystáte pestovať sadenice v miestnosti na parapete, potom semená zasejte semená 20. - 25. marca. Najprv zasejte do malej škatule alebo črepníka, ktoré je naplnené zalievacou zeminou.

Potting mix options:

 1. Záhradná pôda, humus, rašelina v pomere 3: 2: 1. Podľa potreby pridajte 1/2 šálky na 10 litrov popola z dreva.
 2. Druhou možnosťou je humus a sod v pomere jedna ku jednej.

semená baklažánu

Je ťažké udržať požadovanú teplotu v izbových podmienkach. Snažte sa udržiavať teplotu na danej úrovni, inak nedosiahnete pozitívny výsledok.

Ak sú semená vysokej kvality a teplota je udržiavaná správne, potom sa sadenice objavia o 10 - 12 dní alebo dokonca skôr.

Nedostatok sadeníc naznačuje, že ste urobili chybu. Zvýšte teplotu alebo semená zasejte znova.

sadenice baklažánu s hrachom

Výber a príprava miesta pristátia

Najvhodnejšou pôdou pre baklažán je hlinitá alebo piesčitá hlinitá hlinka.

Odroda Destan sa na ťažších pôdach cíti dobre, je potrebné zaviesť do pôdy rašelinu a humus v množstve jedného vedra každého hnojiva na meter štvorcový pôdy.

Je tiež potrebné riediť ťažkú ​​pôdu hrubým riečnym pieskom alebo pilinami. Je lepšie to urobiť na jeseň, šesť mesiacov pred okamihom výsadby sadeníc.

žena pracujúca v záhrade

presádzanie

Po objavení prvých pravých listov sa klíčky musia vysadiť do rôznych kvetináčov, ktoré sa musia nevyhnutne naplniť presne rovnakou pôdou, v ktorej boli zasiate semená.

Plodiny by sa mali napojiť každé dva až tri dni, vždy teplou vodou a vždy cez sitko. V okamihu, keď sadenice získajú najmenej štyri pravé listy, sa môžu zalievať každý deň.

Kultúrna starostlivosť

Ak je počasie stabilné, teplé, premiestnite sadenice na balkón alebo ich umiestnite pod plastový kryt.

S nástupom noci sa sadenice musia premiestniť na teplé miesto. Je vhodné pristáť v dvoch radoch.

baklažán destan v otvorenom poli

Ako zalievať

Pre túto plodinu je zalievanie najdôležitejšie v horúcich dňoch. Napriek tomu, že baklažány pochádzajú z Indie, v extrémnom horúčave sa necítia dobre.

 1. Zalejte rastliny dvakrát denne v horúcom období.
 2. V uličkách je potrebné urobiť drážky, ktoré bude z času na čas potrebné preťať slamy alebo pilín.
 3. Pôda okolo kríkov by sa mala tiež mulčovať, pretože to pomáha udržiavať vlhkosť a do určitej miery to pomôže zbaviť sa častého vykonávania takých postupov, ako je uvoľňovanie.
 4. Tiež sa môžete uchýliť k vyššie uvedenému postupu mulčovania, aby ste mohli tlmiť taký nepríjemný proces, ako je prehrievanie pôdy. Pri silnom prehriatí môže rastlina zbaviť nielen kvetín, ale aj listov.
 5. Najlepšie je zalievať brázdy medzi radmi, pretože v tomto prípade sa voda nešíri a po prvé, šetríte vodu a po druhé, trávite menej času a úsilia touto operáciou.

semená baklažánu

umelé hnojivo

Klíčky je potrebné kŕmiť desať dní po ich objavení. Vrchná úprava zálievky by sa mala robiť pomocou roztoku hnojovice a hydiny alebo rôznych komplexných minerálnych hnojív.

Sadenice sa kŕmia po 8-10 dňoch roztokom kalu (1:10), hydinového trusu (1:15) alebo minerálnych hnojív, hlavne zmesou močoviny, superfosfátu, síranu draselného v rovnakých pomeroch (draslík sa môže nahradiť popolom, ale musíte ho zobrať) trikrát viac ako dusíkaté a fosforečné hnojivá).

Bushova formácia

Z puzdra odstráňte nepotrebné stepsony. Táto technika zmierňuje stres na kríkoch a pomáha rastlinám pestovať väčšie plody. Odstráňte kvetinu, ktorá sa tvorí uprostred prvej vidlice.

destanové baklažány

Ochrana pred chorobami a škodcami

Jednou z najdôležitejších vecí pri zbere baklažánu je to, že by sa nikdy nemalo odstrániť ihneď po použití produktov na ničenie škodcov.

Prvé plody sa spravidla objavujú v polovici júla. Neodporúča sa ich odstraňovať, pretože úplne prvé baklažány sa vyznačujú nízkou chuťou a prítomnosťou veľkého množstva kyselín a trieslovín.

Zber a skladovanie

Čas, kedy sa ovocie dá zozbierať, nie je ľahké určiť, pretože sa nelíši farbou zrelého ovocia.Keď je zelenina úplne prezretá, bude mať bledú alebo červenú farbu a dužina bude drsná a nejedlá.

V ideálnom prípade sa baklažány zbierajú medzi týmito dvoma stupňami.

baklažán v ruke

Zrelé baklažány, ktoré nie sú vhodné na zber, je ťažké identifikovať. Ovocie sa zvyčajne zjasní od špičky po kalich. V prípade, že nemáte čas ich zhromaždiť, stanú sa bledými a neatraktívnymi.

Plody, ktoré si vyberiete vopred, sa pomačkajú a zmäknú.

Zbierajte baklažán raz týždenne. V ideálnom prípade by sa na zber mal použiť prerezávač, pretože plody by sa mali oddeliť od kríkov s veľkou starostlivosťou, aby nedošlo k žiadnemu poškodeniu „susedov“.

Ak je ovocie poškodené alebo ponechané bez stopky, musí sa použiť čo najskôr, inak zmizne.

nasekaný baklažán

Najlepšie sa skladujú ovocie s hmotnosťou tristo gramov. Ak beriete ovocie na spracovanie, môžete odrezať vzorky ľubovoľného tvaru a hmotnosti. Hlavná vec je, že nie sú prezreté. Výťažok baklažánu je v priemere asi 350 - 400 kilogramov na sto metrov štvorcových. Táto plodina nie je určená na veľmi dlhé skladovanie.

Ovocie by sa v žiadnom prípade nemalo skladovať na svetle - v nich sa hromadí jedovatá látka solanín. Solanín je alkaloid, navyše zhoršuje chuť hotového výrobku.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica