Opis odrody baklažánu Kráľ trhu F1, vlastnosti pestovania a starostlivosti

Odroda baklažánu Kráľ trhu F1 sa osvedčil a je cenený pre harmonický návrat úrody, ktorá sa vyznačuje zvýšenou chuťou. Je to chuť ovocia, ktorá umožňuje použitie tejto zeleniny na prípravu prvého a druhého jedla, šalátov, omáčok, ako aj na prípravu na zimu.

Opis a vlastnosti baklažánu

Baklažán, kráľ trhu F1, patrí medzi staršie hybridy. Čas dozrievania je v rozmedzí 100 až 110 dní. Technickú zrelosť určuje jej tmavofialová farba.

Rastlina vo forme kompaktného kríka vytvára výhonky, natreté zeleno-fialovou farbou. Kríky sú zdobené zelenými listami s fialovým odtieňom. Krásne ovocie vo forme valca dlhé 18 - 22 cm, s priemerom 6 cm, sa vyznačuje hladkým lesklým povrchom bohatej fialovej farby. Biela dužina je pevná a nemá horkosť.

Výhody a nevýhody odrody

Odroda baklažánu Kráľ trhu F1 má množstvo výhod, vďaka ktorým si získal svoje miesto na záhrade.

Hlavné výhody, pre ktoré sa odroda oceňuje:

 • vysoké a stabilné výnosy, z 1 m2 sa môže zbierať až 10 kg ovocia;
 • vynikajúce chuťové vlastnosti;
 • štandardné podmienky pestovania;
 • imunita proti závažným chorobám plesňového a infekčného pôvodu a zamoreniu škodcami;
 • nenáročná starostlivosť;
 • možnosť dlhodobého skladovania plodiny;
 • všestrannosť účelu, plody sú vhodné na kulinárske spracovanie, ako aj na konzervovanie;
 • zdroj prospešných prvkov na obohatenie tela a zlepšenie zdravia.

Kráľ trhu s baklažánom F1

Nevýhody zahŕňajú zakrivenie plodov, ale to sa deje iba pri nesprávnej starostlivosti.

Rastúce vlastnosti

Odroda baklažánu Kráľ trhu F1 sa pestuje podľa štandardnej schémy. Kultúra sa pestuje metódou sadenice a nevyžaduje zvláštne podmienky.

Dátum pristátia

Výsev semien sa odporúča v poslednej dekáde februára. Ak chcete získať kvantitatívne a vysokokvalitné plodiny, je potrebné vopred nasiať sejací materiál pomocou nekoncentrovaného roztoku manganistanu draselného alebo špeciálnymi prostriedkami na zvýšenie klíčivosti.

semená baklažánu

Príprava pôdy

Rastlina je náročná na štruktúru a úrodnosť pôdy. Nádoba, v ktorej sa budú sadenice vyvíjať, musí byť naplnená kvalitným pôdnym substrátom. Môže sa vyrobiť nezávisle od 2 častí drsnej pôdy, 1 dielu humusu a malého množstva rašeliny, aby sa zmes uvoľnila.

Pred výsevom sa musí pôda zahriať 10 dní.Musíte to dať do kvetináčov, naliať roztokom manganistanu draselného a prikryť sklom.

Výsev semien

Pripravený materiál zasejte do hĺbky 1 cm, pričom vzdialenosť medzi výsadbovými jednotkami musí byť 1,5 cm. Voda a potom prikryte priehľadným filmom, aby sa udržala optimálna úroveň vlhkosti.

výsev semien

Starostlivosť o klíčky

Prvé výhonky neprichádzajú dlho: objavia sa týždeň po výseve. Počas tohto obdobia by sa malo vylúčiť napájanie a kŕmenie, pretože to najskôr povedie k prudkému rastu a potom k hromadnej smrti sadeníc.

Starostlivosť o sadenice baklažánu zahŕňa:

 1. Podsvietenie, pretože klíčky potrebujú až 12 hodín denného svetla.
 2. Bohaté zalievanie pomocou teplej vody.
 3. Ochrana pred náhlym nárastom teploty. Nádoby s plodinami by mali byť umiestnené mimo okenných rámov a vykurovacích zariadení.

presádzanie

Obdobie od siatia semien po výsadbu na otvorenom priestranstve alebo v skleníku je 65 - 70 dní. Do tejto doby majú sadenice baklažánu kráľa trhu F1 5-6 pravých listov. Výsadba by sa mala vykonávať večer, čo pomôže sadbám rýchlo sa prispôsobiť novým miestam.

klíčky baklažánu

Medzi hlavné fázy výsadby sadeníc patria:

 1. Kalenie sadeníc 7 dní pred vylodením.
 2. Zvlhčenie, uvoľnenie a kŕmenie vybraných plôch.
 3. Zalievanie sadeníc tak, aby im pri presádzaní nemala vlhkosť.
 4. Tvorba dier v súlade so vzdialenosťou medzi nimi najmenej 70 cm.
 5. Výsadba sadeníc, prehĺbenie koreňového systému o 6 až 7 cm a ponechanie listov klíčnych rastlín nad zemou. Vzdialenosť medzi výsadbovými jednotkami by mala byť 50 cm. Je dôležité, aby rastliny neboli blízko seba. To môže mať negatívny vplyv na tvorbu a výnos kríkov.

Dôležité! Ihneď po výsadbe musia byť sadenice chránené pred priamym slnečným žiarením.

Hnojenie a zalievanie

Na získanie najlepšieho a najchutnejšieho ovocia, skutočných kráľov trhu, by sa malo prijať niekoľko opatrovateľských opatrení, z ktorých hlavné sú zalievanie a kŕmenie:

 1. Pravidelné a bohaté zalievanie. Baklažány sú plodiny milujúce vlhkosť, preto by sa mali napojiť každé 3 dni a denne v suchom počasí. Keďže nedostatok vody môže viesť k smrti rastlín. Teplota zavlažovacej vody by mala byť +25 ° C. Je lepšie zavlažovať ráno alebo večer.
 2. Včasné zavedenie živín zabezpečí kvantitatívny a kvalitný zber zdravej zeleniny. Musíte sa kŕmiť 3-4 krát za sezónu. Prvé kŕmenie by sa malo vykonať 7 dní po výsadbe sadeníc. Tento čas umožní sadenici zakoreniť sa a korene absorbovať živiny. Na začiatku kvitnutia je lepšie kŕmiť baklažány komplexom hnojív zo stopových prvkov a minerálov. Počas dozrievania ovocia je vhodné hnojenie na báze dusíka a fosforu. Hlavnou vecou nie je to preháňať organickými látkami, pretože to môže spôsobiť rast rastlín baklažánu kráľa trhu F1 na úkor kvitnutia a vývoja, čo bude mať negatívny vplyv na kvalitu budúcich plodín.

hnojivý baklažán

Charakteristikou odrody je aj implementácia takých poľnohospodárskych techník, ako sú:

 • burina, burina, ako aj starostlivé uvoľňovanie pôdy v blízkosti kríkov, pretože korene rastlín sú plytké;
 • odstránenie najnižších rastových bodov v čase tvorby kríkov;
 • kontrola rastlín na výskyt chorôb a parazitov a ak sa zistia, vykonávanie vhodných postupov;
 • podväzkové kríky, pretože výhonky kultúry sa vyznačujú krehkosťou a ľahko sa zlomia, najmä pri hmotnosti veľkých rastlín rastlín.

zalievanie sadeníc

Choroby a škodcovia

Odroda baklažánu kráľa F1 vykazuje vynikajúcu odolnosť voči chorobám plodín, tento jav však nevylučuje riziko infekcie.

Časté choroby, ktoré ohrozujú baklažán:

 1. Blackleg. Tento problém môže byť diagnostikovaný stmavnutím a zničením koreňového goliera. Hniloba ovplyvňuje korene a vedie k smrti kultúry. Choré exempláre by sa mali okamžite odstrániť zo záhrady, pôda by sa mala vysušiť, uvoľniť a na povrch posypať popolom.
 2. Neskorá pleseň. Jeden z najnebezpečnejších plesňových chorôb kultúry. To je signalizované rastúcimi tmavohnedými škvrnami na spodných listoch. Ochorenie postihuje ovocie a kvetenstvo baklažánu. Liečba spočíva v použití liekov obsahujúcich meď.

choroby baklažánu

Zo škodcov sa nebezpečný považuje chrobák zemiakový, vošky a slimáky. S takýmito parazitmi by sa malo zaobchádzať ošetrením kríkov chemickými látkami.

Aby ste zabránili chorobám a útokom škodcov, ktorí čakajú na kultúru v rôznych štádiách vývoja, mali by ste konať aktívnym spôsobom a dodržiavať určité pravidlá:

 • v štádiu pestovania sadeníc používajte iba pôdu dobre hnojenú živinami;
 • uskutočňovať hnojenie, ktoré pomáha kultúre vyrovnať sa so stresmi, ktoré sa vyskytujú pri porušení technológie pestovania kultúry;
 • ak sú rastliny napadnuté, bezodkladne vykonajte všetky operácie na ich odstránenie.

Kráľ trhu s baklažánom F1

Ak sa budú tieto pravidlá dodržiavať, nič neohrozí ovocie a zabezpečí sa kvalitná úroda.

Zber a skladovanie

Plody baklažánu kráľa trhu F1 dozrievajú postupne, takže úrodu je potrebné vyberať selektívne. Audit by sa mal vykonávať každé 3 dni. Strihajte ostrým nožom, pričom nechajte stopku 3-5 cm.

Plodinu je potrebné skladovať na tmavom a chladnom mieste. Vlhkosť vzduchu v miestnosti by mala byť v priemere 80%, pretože nedostatok tohto ukazovateľa vedie k strate šťavnatosti rastlín rastlín a k pokrčeniu povrchu.


Medzi rôznymi odrodami baklažánu si hybridný kráľ trhu F1 zaslúži osobitnú pozornosť vďaka svojim pozitívnym vlastnostiam. Zdravá zelenina pestovaná na vašej záhrade môže byť vynikajúcou súčasťou mnohých výživných jedál.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica