Opis odrody sladkej čerešne Orlovskaya Pink, výsadba a starostlivosť

Sladká čerešňa odrody Orlovskaja ruža je výsledkom domáceho výberu, odroda sa pestuje voľným opelením národnej sladkej čerešne. Hybridný typ je uvedený vo VNIISPK - najväčšej organizácii v Ruskej federácii zaoberajúcej sa štúdiom plodín bobúľ a ovocia, rozvoj záhradníctva.

Odroda bola zapísaná do štátneho registra v roku 2010. Odporúča sa na pestovanie ovocných stromov v regióne strednej čiernej Zeme. Ak chcete bezpečne pestovať čerešne, musíte sa oboznámiť so všetkými vlastnosťami výsadby, starostlivosti o ne, prevenciou chorôb a škodlivých chrobákov.

Ako sa pestuje odroda čerešní

Odroda čerešní objavili v roku 1999 A. Kolesnikova, E. Dzhigadlo, A. Gulyaeva a Z. Ozhereleva. Od tej doby sa odroda sladkých čerešní podrobuje štátnej skúške. Pôvodcom bol All-ruský výskumný ústav pre šľachtenie ovocných plodín.

všeobecný popis

Čerešňa rastie asi 3,5 metra hore, krík vyzerá ako pyramída, plochá, vyvýšená. Zahusťovanie koruny je stredné. Na kmeňe a hlavných vetvách je kôra sivá. Výstrely sú stredne rovné, hnedé. Púčiky rastú v priemere 3 mm, oválne, silne pritlačené na konáre. Listy sú oválne, tmavozelenej farby. Horná časť čerešní je ostro špicatá, základňa je zúbkovaná.

Existuje veľké množstvo žliaz, ktoré sa nachádzajú na liste a odrezkoch. Stopky až 35 mm dlhé, 2,6 mm hrubé, pigmentované. Kvetenstvo obsahuje 4 kvety, koruna s priemerom 21,4 mm. Biele lístky sú zadarmo. Stigma na pieste je umiestnená nad prašníkmi. Sefaly nie sú zúbkované, kalich je úzko pripevnený.

čerešňa

Klady a zápory

Odroda čerešne naznačuje množstvo pozitívnych a negatívnych vlastností. Najprv by ste sa s nimi mali zoznámiť, pomôže vám to pri výbere. Ak strom dobre sledujete, negatívne aspekty sa dajú vyrovnať.

kladymínusy
Zvýšená odolnosť proti mrazuStredná odolnosť voči hubovým infekciám
Veľké množstvo úrody
Odolnosť proti škodcom
Nenápadný dohľad

ovocný

Čerešňové ovocie dorastá do hmotnosti 3,5 až 4 gramy, okrúhle, 17 mm vysoké a 17 mm široké. Lievik je úzky, plytký. Buničina je ružovkastá, stredne hustá, šťava nemá farbu. Stonka ovocia je 41 mm dlhá a stredne hrubá. Kameň je guľatý, váži 0,16 gramu, žltý, ľahko sa delí.

Sladká čerešňa bola hodnotená degustátormi - 4,4 bodu. Odroda dezertov obsahuje 22,4% rozpustných suchých zložiek, 15,49% cukrov a 0,71% kyselín.

čerešňové ovocie

Peľ a dozrievanie

Čerešňový peľ padá 10. až 15. mája. Obdobie dozrievania plodov je priemerné, úroda sa zberá od polovice júna. Plodnosť sa pozoruje v 3. roku života. Odroda sa sama o sebe neopeluje, v blízkosti sa vysadzujú opeľovacie stromy. Poddruh mierne toleruje mráz a puky sú vysoko odolné voči nízkym teplotám.

výnos

V priemere 68,9 centov čerešní sa dá zozbierať z 1 hektára. Maximálne - 107,2 c / ha. Z jedného stromu môžete získať až 10 kilogramov čerešní a rastlín, ktoré sú predmetom riadnej starostlivosti.

prepraviteľnosť

Čerešne normálne tolerujú prepravu, ak sa skladujú v drevených alebo plastových obaloch. Pred prepravou čerešní a višní je potrebné ich vytriediť, pretože ak u zrelých exemplárov existujú hnilé plody postihnuté chorobami alebo škodcami, prví trpia. Odroda má dobrú udržiavaciu kvalitu, v chladničke zostáva nedotknutá až 1,5 týždňa.

dve čerešne

Použitie čerešňového ovocia

Čerešne sa používajú na osobnú spotrebu alebo na priemyselné účely. Ovocie sa konzumuje čerstvé alebo pripravené na zimu. Pripravujú džemy, džemy, čerešňové kompóty alebo zdobia dezerty.

Základné požiadavky na pôdu

Čerešne radšej pestujú na úrodnej pôde, nevnímajú hlinku, piesočnatú pôdu a nemajú radi prievan. Odroda sa dobre zakorenila na piesčitohlinitých alebo hlinitých pôdach. Hladina kyslosti by mala byť pH 6,5 až 7,0

Pristátie

Čerešne by sa mali vysádzať vedľa najmenej 2-3 stromov rôznych odrôd s rovnakými obdobiami dozrievania. Okolie čerešní je užitočné, pretože čerešňový peľ dokonale opeľuje kvetenstvo čerešní.

Vybratý výber

Je lepšie kúpiť sadenice v škôlkach alebo na jeseň od dôveryhodných predajcov. V tejto dobe je väčší výber sadivového materiálu. Ak si ju kúpite od bezohľadných chovateľov, existuje riziko, že sa dostane semenáčik divej kultúry alebo nesprávna odroda. Výsadbový materiál musí byť vizuálne skontrolovaný na poškodenie, zhnité plochy, pleseň a iné deformácie.

Požadovaná dĺžka sadenice by mala byť až 1 meter. Musí mať silného dirigenta, niekoľko vetiev. Ak je koreňový systém presušený, mal by sa uchovávať v čistej vode. Sadenice by mali byť staré 1-2 roky. Kufr je tmavo béžový so sivastým odtieňom. Malo by tam byť miesto očkovania. To naznačuje pravosť odrody, zdravie sadeníc.

Vybratý výber

Výber času a miesta vyzdvihnutia

Na juhu sa čerešne pestujú na jeseň, keď končí jeseň lístia. 3 až 4 týždne pred mrazom má sadenice čas vyvinúť podzemok. V stredných zemepisných šírkach alebo na severe sa výsadba odloží na jar, keď sa roztopí sneh a púčiky sa začnú zväčšovať.

Čerešne sa najlepšie vysádzajú na mieste vzdialenom od jabĺk, sliviek alebo iných veľkých stromov. Plocha by mala byť osvetlená alebo možno zníženie obsahu cukru alebo všeobecné zníženie množstva úrody.

Toto nie je zďaleka najmrazuvzdornejšia odroda čerešní, je vhodné zasadiť strom vedľa budov, napríklad: vedľa stodoly alebo kúpeľného domu, plotu, domu. Miesto na pozemku by malo byť slnečné, na severnej strane uzavreté tehlovou stenou. Keď sa zahreje, strom sa nielen ochráni pred chladom, ale aj zahreje.

Odroda nemá rád stagnáciu vody. Ak existuje riziko zaplavenia stromu na mieste, je lepšie vybudovať drenáž alebo zasadiť ho do kopca. V opačnom prípade sa sadenice vyvinú zle alebo zomrú. Hladina podzemnej vody by mala byť od 1,5 do 2 metrov.

Príprava jamy

Pri príprave pôdy je dôležité vziať do úvahy, že horizontálne korene ležia vo výške 30 - 80 cm od povrchu a vertikálne korene sa prehlbujú o viac ako 2 metre.Stojí za to nielen kopať dieru, ale orať tam, kde je plánované miesto pristátia. Veľkosť otvoru je obvykle najmenej 80 cm hlboká, šírka približne 1 m. Sadenice rastlín vo vzdialenosti 3 až 5 metrov od seba. Stromy by mali byť vybavené priestorom, pretože šíriaci sa ker bude zatieniť a potlačiť iné rastliny.

cherry jam

pristávacia

Pred výsadbou je potrebné pripraviť hlinenú zmes. Skladá sa z 2 vedier pôdy, 1,5 kg síranu amónneho, 1 kg superfosfátu, 1 litra draslíka. Pridajte do kombinácie 3 vedrá humusu. Naneste hnojivo na výsadbový otvor. Sadenice sadte do otvorov 75 x 90 cm. Pred umiestnením stromu do diery narovnajte oddenok a potom ho pripojte k opornému kolíku. Naplňte prehĺbenie pôdou bez zakrytia podzemku. Voda okolo zeme, mulč.

opeľovače

Sladká čerešňová odroda Orlovskaya Rosovaya je samonosná, takže je potrebné pestovať ďalšie odrody vo vzdialenosti 3-4 metrov. Aby sa mohli tvoriť vaječníky, stromy musia kvitnúť súčasne. Je vhodné vybrať zónové odrody.

poézie

Dezertná odroda sladkej čerešne dozrieva v strednom vyjadrení a prináša plody tmavočervenej farby. Buničina je chrupavková, ľahko oddeliteľná od kosti. Odroda je vysoko odolná proti hubovým infekciám a zimným mrazom.

mladé sadenice

Ružová perla

Jedná sa o veľkoplodú odrodu sladkej čerešne, priemerná hmotnosť ovocia je 5 gramov. Plody sú ružovkastooranžové s červenkastým začervenaním. Chuť je sladká, strom sa vždy zberá. Odroda je zriedkavo ovplyvnená hubami, škodlivými chrobákmi a chorobami.

Na pamiatku Chernyševského

Čerešňa rastie rýchlo, nesie neustále červené plody. Buničina je jemná, sladká a kyslá. Ovocie získalo od degustátorov 4,8 bodu. Odroda dobre toleruje mráz.

Orlovskaja jantárová

Poddruh sladkej čerešne je známy svojou dobrou úrodou, vykazuje odolnosť voči kokosykóze. Bobule sú veľké a žlté. Strom nesie veľa plodín, plodov sladkej chuti. Odroda je nenáročná na starostlivosť.

kvitnúci strom

Starostlivosť o tajomstvo

Aby sladká čerešňa dala veľa úrody, je potrebné ju monitorovať podľa pravidiel. Tie obsahujú:

  • včasné zalievanie, burina;
  • kompetentné hnojenie;
  • vykonávanie prerezávania, prístrešie na zimu.

Odroda zriedkavo podľahne chorobám a útokom chrobákov, ale ak si to všimneme, prijmú hygienické opatrenia.

zalievanie

Sladká čerešňa sa považuje za plodinu milujúcu vlhkosť, mala by sa počas vegetačného obdobia zalievať 3-4 krát. Naneste 5 vedier vody pod mladé stromy, dospelí - 12. Pre stromy, ktoré sa začínajú pučať, pred zberom a na jeseň, príprava na zimu, sa vyžaduje vlhkosť. Voda musí byť usadená, teplá, inak sa môže plodina rozpadať.

zrelá čerešňa

Vrchný dresing

Čerešne by sa mali kŕmiť 2 roky po výsadbe. Ak by sa do diery zaviedli užitočné látky, ich dodávka bude po prvýkrát postačovať na vývoj sadenice. Ďalej musíte hnojiť pôdu každý rok. Kultúra dobre reaguje na suplementáciu dusíkom. V marci sa strom zalieva tinktúrou kravského trusu alebo roztokom močoviny v pomere 30 g na 10 litrov vody.

Na začiatku plodnice pripravte zmes superfosfátu a draselnej soli v rovnakom pomere. Na jeseň vykopajte zem a pridajte 10 kg kompostu, 90 g fosforu, 40 g potašového krmiva.

Orezová schéma

Orezávanie pomáha urýchliť rast nových vetiev a získať veľa úrody z čerešní a višní. Postup sa uskutočňuje v októbri alebo marci, keď je proces toku miazgy inhibovaný. V rôznych sladkých čerešniach Orlovskaya Pink vytvárajú stupňovito riedke kríky, asi 5-6 rokov. Každá úroveň pozostáva z 3 až 5 výhonkov vo vzdialenosti 15 cm.

Ostatné vetvy sa odstránia. Medzi jednotlivými vrstvami nechajte asi 50 cm, spolu vytvorte 3-4 vrstvy. Preventívne prerezávanie vykonávajte každý rok odstránením starých suchých konárov. Skráťte vrchnú časť o 3,5 metra. Práce sa musia vykonávať s dezinfikovaným prerezávačom tak, aby sa látky spôsobujúce choroby nedostali do stromu.

Orezová schéma

prezimovanie

Na zimu by mal byť zakrytý mladý strom čerešne Oryol. Toto sa vykonáva na ochranu sadeníc pred zimami bez snehu a silnými mrazmi. Malo by byť zviazané s konským humusom v oblasti kmeňa kmeňa, zabalené do pytloviny alebo pančuchových nohavíc, látka by mala umožniť kyslíku prejsť. Vyššie uvedený spôsob sa môže následne použiť ako náhrada za bielenie. Je vhodné strom úplne zabaliť.

Kontrola škodcov a chorôb

Čerešňa je zriedka napadnutá chorobou alebo chrobákmi, ale musíte vedieť, ako sa s ňou vysporiadať. V opačnom prípade plodina zomrie alebo bude úroda malá. Prevencia pozostáva z týchto aspektov:

  • v marci, pred tokom miazgy, ošetrite strom roztokom močoviny;
  • opakujte manipuláciu na jeseň, keď padajú listy.

Na prípravu roztoku sa odoberie 700 g močoviny, ktorá sa mieša v 10 litroch vody. Pomáhajú aj nakúpené látky - Karbofos, Actellik, Confidor. Za preventívne opatrenie možno považovať aj včasné bielenie kmeňa.

Starostlivosť o kruh sudov

Je dôležité udržiavať blízky kmeňový kruh tak, aby na ňom neboli zasadené žiadne rastliny, odstraňoval burinu a pravidelne sa uvoľňoval. Ak je to potrebné, oddeľte oblasť od trávnika obrubníkom. Na zlepšenie zimnej mrazuvzdornosti na jeseň mulčujte oblasť blízku stonke s hrúbkou humusu 5 centimetrov.

Recenzie odrôd

Podľa odpovedí letných obyvateľov a skúsených záhradníkov o čerešňovej ruži Orlovskej možno predpokladať, že rastlina si zaslúži rast. Plody dozrievajú rovnomerne, sú sladké, je ich veľa. Starostlivá starostlivosť sa nevyžaduje. Pravidelné zalievanie, odstraňovanie buriny a hnojenie je kľúčom k zdraviu stromu už mnoho rokov. Ak budete postupovať správne, životnosť bude asi 20 rokov. Odroda je ideálna pre tých, ktorí chcú podnikať, pretože prináša veľa úrody.

Ruslan Viktorovich 43 rokov

O Orlovskej ružovej čerešni som sa dozvedel od svojich susedov v družstve dacha. Potom, čo som si vypočul ich pochvalné príbehy, okamžite som chcel mať takú krásu pre seba. A teraz už piaty rok som hrdým majiteľom tejto odrody. Problémy s pestovaním a chorobami neboli problémy, hoci nie som skúseným záhradníkom, a keď sa začalo objavovať prvé ovocie, moje šťastie nevedelo žiadne hranice, odporúčam ho všetkým.

Gennady Afanasyevich 57 rokov

Verím, že každý nerešpektujúci záhradník by mal mať sladkú čerešňu z odrody Orlovská ruža. Tento druh nie je náročný na zvláštnu starostlivosť, nebojí sa mrazu, strom je čistý. Po mnoho rokov používame tieto čerešne v prírodnej aj konzervovanej podobe a tiež liečime svojich priateľov, rozmanitosť je úžasná.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica