Charakteristiky a opis odrôd čerešní Regina, pestovanie a starostlivosť o ne

Čerešňa, prvá z plodín kôstkového ovocia, poteší v letných chatkách ovocie. V chuti často prekonáva čerešne a má veľa fanúšikov. Čerešne z odrody Regina sú prácou nemeckých chovateľov. Vyskytlo sa v Rusku na konci minulého storočia a rýchlo získava na popularite. Zvážte vlastnosti, výhody a vlastnosti pestovania obľúbenej čerešne.

Ako je odroda chovaná

Rodičmi čerešní boli dve populárne odrody - Schneider neskoro a Roubet. Výber sa uskutočnil v Nemecku. Jeho pozoruhodná chuť sa v Európe rýchlo ocenila a Regina sa pestuje v priemyselnom meradle.

Foto a popis

Nemecká odroda čerešní sa úspešne pestuje v teplých oblastiach krajiny až po región stredného Volhy. To je zabezpečené dvoma dôležitými vlastnosťami Regina - odolnosťou proti mrazu a chorobám. Strom dorastá do 3,5-4 metrov, má strednú vetvu a hustotu.

všeobecný popis

Regina je klasifikovaná ako nenáročný druh, preto sa úspešne pestuje na veľkých farmách. Kvetom a dozrievaním ovocia dochádza každoročne. Na konci mája kvitne strom, plody dozrievajú koncom júla. Regina je odroda neskoro dozrievajúca, ktorá dotvára sezónu čerešní.

Čerešne sa na strome dlhodobo skladujú, čo je dôležité pre rušných obyvateľov leta, ležia dobre a prepravujú sa bez straty chuti. Ovocie nevyteká z džúsu, nezmokne.

red cherry

výhody

Zoznam výhod odrody je pomerne pôsobivý:

 • chuť, krása a dekoratívnosť ovocia;
 • dlhé skladovanie bez straty kvality, zabezpečené suchou separáciou;
 • ročné rodenie sladkej čerešne;
 • zrelé ovocie zostane na strome až 2 týždne.

Poznamenajme tiež vlastnosti tejto odrody čerešní, ktoré sú veľmi dôležité pre Rusko - zimná otužilosť a necitlivosť na plesňové choroby.

nevýhody

Jedinou nevýhodou záhradkárov Reginy je potreba vysadiť opeľovač, bez ktorého nebude možné získať ovocie.

púčik

Čerešňové púčiky sa vyvíjajú neskoro, dobre tolerujte mráz v ktorejkoľvek fáze vývoja. Pily sú obzvlášť nebezpečné pre obličky, ktoré môžu strom veľmi poškodiť.

List a kvetina

Listy tradičného tvaru - elipsa, mierne špicatý koniec. Hrany sú zúbkované. Povrch taniera je lesklý, lesklý.

strom s ovocím

Kvety sa zbierajú v 2 - 3 kusoch, lístky sú biele, čerešňové kvety sú bohaté a priateľské.

zárodok

Plody sú okrúhleho tvaru srdca, rovnomerne a rovnako zafarbené.

závažia

Priemerná hmotnosť čerešní a višní je 8,5 gramu, ak sa pestujú v dobrých podmienkach, dosahujú 10-11 gramov.

výška

Výška plodu je o niečo väčšia ako šírka - 2,5 - 3,2 cm.

šírka

Priemer čerešní - 2,5-3,2 centimetrov.

hrúbka

Hrúbka ovocnej vlákniny závisí od podmienok starostlivosti a je 0,5 - 0,9 centimetrov.

farba

Rafinovaná tmavá čerešňová farba, lesklá lesklá pokožka priťahujú pozornosť veľkých plodov. Buničina je o niečo ľahšia ako čerešňa.

Čerešňa tmavá

stopka

Stonka ovocie ľahko opúšťa, nevezme s sebou buničinu, takže bobule sa skladujú dlhú dobu.

kosť

Kameň je strednej veľkosti, ľahko oddeliteľný od buničiny.

všeobecné charakteristiky

Dužina bobúľ je hustá, bez prebytočnej šťavy. Zaradené do triedy bigarro.

Ochutnajte vlastnosti

Chuť Reginy je takmer ideálna - skóre 4,8 - 5 bodov. Sladká čerešňa má mierne kyslú chuť.

Obsah živín

Regina demonštruje všetky najlepšie vlastnosti sladkej čerešne. Bobule obsahujú:

 • uhľohydráty - až 16%;
 • fruktóza, sacharóza;
 • vitamíny B, C, E;
 • draslík, jód, železo, vápnik.

V ovocí nie sú žiadne tuky, obsah pektínov je vysoký.

čerešňové ovocie

Výška stromu a rýchlosť rastu

Strom dorastá do 3 až 4 metrov, pričom ročne pripadá na 50 centimetrov. Výhonky rastú smerom nahor, čo uľahčuje tvorbu koruny.

Doba kvitnutia a dozrievania

Regina začne kvitnúť, keď väčšina jej príbuzných dávno vybledla - v polovici mája. Ovocie tiež začnú spievať neskoro - v polovici konca júla. Vďaka dlhej konzervácii ovocia sa čerstvé čerešne môžu konzumovať väčšinu augusta.

výnos

Prvá úroda čerešní sa odstráni na 3-4 roky. Úžasnou vlastnosťou Reginy je každoročné kvitnutie a rodenie, ktoré nezávisí od rozmarov počasia. Dospelý strom produkuje až 40 kilogramov ovocia.

prepraviteľnosť

Suchá kôra umožňuje, aby ovocie zostalo pevné a neporušené až 3 týždne. Úroda sa dobre skladuje a prepravuje dopravu do akejkoľvek vzdialenosti bez straty kvality. Hustá buničina netečie, koža nie je poškodená.

misa s čerešňami

Tolerancia sucha

Na úspešný vývoj vo všetkých fázach vegetačného obdobia potrebuje sladká čerešňa dostatočné množstvo vlhkosti. Odroda nie je klasifikovaná ako odolná voči suchu. Polievanie - mesačne by vrstva pôdy v koreňoch mala byť bez trhlín a zjavných známok vysychania. Keď pôda po zalievaní vyschne, uvoľní sa.

Odolnosť proti mrazu

Zdravý strom vydrží mrazy až do -25 °, vďaka čomu je Regina obľúbená a žiadaná medzi záhradníkmi.

Odolnosť voči chorobám

Regina je považovaná za jednu z najodolnejších odrôd čerešní. Pri mokrom a oblačnom počasí sa zalievanie znižuje, aby sa zabránilo hnilobe ovocia.

Aplikácia ovocia

Použitie ovocia je univerzálne:

 • najlepšia chuť je čerstvá do polovice augusta;
 • zmrazenie;
 • príprava dezertov;
 • kompóty a iné druhy konzervovania.

Vďaka zachovaniu kvality, zachovaniu chuti po preprave a dlhodobom skladovaní sa táto odroda stala obľúbenou v poľnohospodárskych farmách na priemyselné pestovanie.

čerešňový džem

Základné požiadavky na pôdu

Sladká čerešňa dobre rastie na ílovitých a piesčitohlinitých pôdach. Pri príprave miesta na výsadbu je pôda obohatená do tohto stavu. Hlina sa pridáva do piesčitých pôd, dobre udržuje vlhkosť. Hlinitá pôda je kombinovaná s riečnym pieskom pre uvoľnenie a uvoľnenie.

Akákoľvek pôda musí byť hnojená, zmiešaná s organickou hmotou, aby sa sadbe zabezpečila výživa. Odporúča sa pripraviť pôdu vopred, 1-2 roky vopred, aby pôda získala úrodné vlastnosti.

Pristátie

Pri výsadbe je dôležité prísne dodržiavať všetky požiadavky, aby sadenice rýchlo rástli a plne sa vyvíjali.

Vybratý výber

Agronómovia odporúčajú výber sadeníc miestneho výberu, lepšie prispôsobených charakteristikám regiónu. Je lepšie kúpiť čerešne v škôlke ako na pouličných trhoch alebo si ich objednať online.

Zvážte, ako si vybrať sadbu čerešní.

Koreňový systém

Zdravý koreň zabezpečí rýchle prežitie a správnu výživu rastliny. Požiadavky na koreňový systém:

 • 3 veľké korene s malými vetvami;
 • nedostatok hniloby, záhyby;
 • biela a šťavnatá na reze;
 • elastický - ohyb, nie zlomený.

Koreň by mal byť vlhký, pokrytý zeminou. Pri preprave ju zakryte navlhčenou tkaninou.

Korene sadenice

Kmeň

Veľkosť sadenice je 1-1,5 metra. Kmeň je rovnomerný, bez trhlín, 3 až 5 konárov dlhších ako 30 centimetrov. Obličky sú celé a živé.

Vek

Mladé sadenice vo veku 1 až 2 rokov majú najlepšie korene.

Dôležité: nemali by ste kupovať sadenice staršie ako 3 roky.

očkovanie

Odroda čerešne poskytuje iba štepy sadenice. Divočiny vyrastajú z Regininej kosti. Miesto vakcinácie je zdravé, celé, bez hniloby alebo prasklín.

Načasovanie výsadby

Čerešne sa pestujú na jar a na jeseň. Tento termín závisí od klimatických charakteristík regiónu a dostupnosti sadeníc na trhu. V každom ročnom období je dôležité pestovať Reginu včas, aby sa sadenice vyvíjali vo vhodných podmienkach, zakorenili a rástli.

jeseň

Pred zimou sa čerešne vysádzajú v teplých oblastiach s nevýraznými zimami a horúcimi letami.

výhody

Výhody jesennej výsadby:

 • vegetačné obdobie je kompletné, všetky sily čerešní sú zakorenené;
 • mokrá jeseň znižuje potrebu zavlažovania;
 • na jar strom zakorenený v zime ľahšie znáša teplo a trpí menej škodcami.

V horúcich oblastiach jarné výsadby často umierajú v dôsledku vysokých teplôt pôdy a nedostatku vlhkosti.

výsadba sadenice

nevýhody

Náhle vychladnutie často usmrtí mladé rastliny. Slabé zakorenenie vedie k tomu, že čerešne nemôžu prežiť chladnú zimu s malým snehom a zomrieť. Invázia hlodavcov často ničí mladé výsadby v letných chatkách.

Jar

Čerešne sa pestujú na jar vo väčšine regiónov krajiny. Chladné zimy sú nebezpečné pre slabé jesenné sadenice - nemajú čas zakoreniť a dozrieť.

výhody

Počas teplého jarného letného obdobia má sadenice čas na pestovanie koreňov a posilnenie v pôde. Má na to takmer šesť mesiacov. Na prekonanie vplyvu obdobia sucha sa môže použiť včasné zavlažovanie. Obyvatelia leta môžu bojovať s chorobami a škodcami sledovaním čerešní po celé leto.

nevýhody

Sadenice musia okrem pestovania koreňov zabezpečiť aj rast konárov, listov, ktoré od neho vyžadujú veľkú silu. Mladé rastliny sú často napadnuté škodcami, ktorí uprednostňujú nezrelý šťavnatý rast. Obyvatelia leta musia neustále sledovať stav sadenice - chrániť ich pred hmyzom, zabrániť vysychaniu a spomaliť vegetačné obdobie.

Jesenný výber sadeníc je vždy väčší, mnohí záhradníci v súčasnosti získavajú čerešne, pridávajú ich do kvapiek a zasadia ich na jar.

Výber stránok

Čerešne milujúce teplo vyžadujú veľa slnka a svetla. Je dôležité poskytnúť mu osvetlenie výberom vhodného miesta. Požiadavky na lokalitu:

 • slnečná oblasť - južná alebo západná strana;
 • žiadna stojatá voda, nízky prietok podzemnej vody - 2 metre alebo viac;
 • vysoké miesto bez nahromadenia hmly.

Prievan a studený vietor spomaľujú rast, čerešne bez slnka sú kyslé, menej šťavnaté a aromatické. Je dôležité si uvedomiť, že koruna potrebuje vetranie, aby ju chránila pred hnilobou a škodlivým hmyzom, preto strom nie je vysadený v uzavretých rohoch.

Korene sadenice

Zaznamenali sme tiež príjemné prostredie pre čerešne - čerešne, slivky, opeľovacie čerešne. Neodporúča sa pestovať jablká, hrušky, egreše, maliny vedľa Reginy.

Príprava jamy

Podmienky prípravy výsadbovej jamy pre čerešne:

 • na jar - na jeseň;
 • na jesennú výsadbu - 2-3 týždne.

Na sadenie je pripravená jamka 60 až 70 centimetrov hlboká a 100 centimetrov široká.Horná časť odstránenej pôdy sa odloží a pripraví sa z nej pôdna zmes. Zloženie zmesi je pôda, humus (2 vedrá), komplexné (fosfor, draslík) minerálne hnojivo, popol.

Pripravená pôda sa naleje skĺzavkou na dno jamy a v nej sa posilní budúca podpora čerešní.

pristávacia

Pred výsadbou sa korene Reginy sadenice orežú, ponoria sa do vody zmiešanej s rastovými stimulátormi (Zircon, Kornevin).

Sadenice sú umiestnené na kopci v diere tak, že miesto očkovania zostáva nad povrchom pôdy. Zem sa pridáva vo vrstvách, opatrne narážaných tak, aby sa nevytvárali žiadne dutiny. Po naplnení otvoru na polovicu nalejte do 5-10 litrov vody a počkajte na pokles.

Diera je úplne vyplnená, zem je vrazil, je vytvorený kruh a naleje sa do dvoch vedier vody. Povrch koreňového kruhu je mulčovaný.

opeľovače

Takmer jedinou nevýhodou Reginy je povinná výsadba opeľovačov v blízkosti stromu. Hlavným problémom je, že sú potrebné určité odrody, ktoré kvitnú súčasne. Odporúčajú sa tieto odrody čerešní a čerešní.

zrelá čerešňa

Všimnite si, že strom nemusí byť vysadený úmyselne. Dostatočne blízko na pestovanie vhodnej kultúry od susedov. Štepenie používajte tiež s odporúčanou odrodou na Regine alebo na akomkoľvek susednom strome.

Schneider neskoro

Cherry je jedným z rodičov Reginy. Veľmi výnosná odroda, skôr kyslé ovocie.

Sam

Známy opeľovač mnohých odrôd. Sam ovocie má mierne horkú chuť. V žiadnom počasí nepraská.

Doneck krása

Vynikajúca odroda s červeno-ružovou ovocnou dužinou, čerešňami - do 7 gramov, sladká a šťavnatá.

silvia

Strom rastie takmer bez vedľajších výhonkov. V mnohých regiónoch je potrebná zimná izolácia. Plody sú sladké a veľké.

Gedelfinskaya

Odroda je veľmi produktívna, stromy sú vysoké, koruna je zahustená. Plody sú sladké, šťavnaté až do 6 gramov. Kosť nevyteká.

Cherry Gedelfinskaya

Wanda

Plody sú mierne sploštené, hmotnosť - do 8 gramov. Farba ovocia je karmínová.

LAPINS

Nie je to odroda čerešní odolnej v zime, dobre rastie iba v teplých oblastiach. Bobule sú šťavnaté, s výraznou arómou, zostávajú dlho na strome.

bianca

Sú vysadené na opeľovanie Reginy vo vzdialenosti 3 metrov.

karina

Veľké ovocie veľmi tmavej farby, šťavnaté, v tvare kužeľa. Tvrdá, hustá kôra chráni strom pred hubovými chorobami.

Coral, Lotovka

Čerešňové kvety neskoro, krátke. Buničina je sladká, šťavnatá s príchuťou vína. Lotovka (Lutovka) - rôzne čerešne, prakticky sa nepoužívajú čerstvé, určené na spracovanie.

nefrit

Odroda čerešní vykazuje dobré výnosy iba v teplých oblastiach. Nemá vysokú zimnú odolnosť.

Cherry Nefris

Cordia

Odroda čerešní s veľmi hustou červenou dužinou, veľkosť ovocia - do 10 gramov.

vrcholok

Strom so silnou korunou zaberie na mieste veľa miesta. Ovocie - do 10 gramov s svetlo červenou, mierne kyslou aromatickou dužinou.

Starostlivosť o tajomstvo

Správna starostlivosť nielen zvyšuje výnosy, ale tiež zlepšuje chuť a veľkosť ovocia, vďaka čomu sú sladšie a šťavnatejšie.

zalievanie

Čerešňa Regina sa nelíši v odolnosti voči suchu, vyžaduje pravidelné zavlažovanie. Ich schéma je upravená v závislosti od vlhkosti a zrážok. Vo vlhkom lete je frekvencia znížená, stagnácia vody nie je povolená.

Odporúčajú sa tieto normy:

 • mladý strom - 30 litrov raz mesačne;
 • dospelý plod - 50 - 60 litrov najmenej 3krát za sezónu.

Prvé zalievanie sa vykonáva počas otvárania obličiek, potom podľa schémy. Je dôležité upraviť časovanie a množstvo vody v závislosti od poveternostných podmienok. So suchým letom sa zalievanie zvýši, pôda v kruhu sa preoseje, aby sa zachovala vlhkosť pre korene.

strom na záhrade

Zalievanie sa zastaví 3 týždne pred zberom, aby ovocie neprasklo a nevysušilo.

Je dôležité uvoľniť pôdu v čase a vyhladiť burinu, čerešne sa im nepáči. Aby sa nepoškodili korene, na uvoľnenie sa použije vidlička alebo ručný kultivátor.

Vrchný dresing

Počas prvého roka sa Regina živí hnojivami používanými počas výsadby a nepotrebuje ďalšie kŕmenie. Dusíkové hnojivá sa v druhom roku aplikujú v malej dávke (120 gramov na kruh). Močovina poskytne rast zelenej hmoty a zvýšenú vegetáciu.

Od 3. roku sa začína pravidelné kŕmenie:

 • humus - každé 2-3 roky;
 • superfosfát a draselná soľ - ročne, na jar.

Kruh kmeňa sa zvyšuje s rastúcou korunou (o 50 centimetrov za rok). Hnojivá sa nanášajú sucho, zahrabávajú sa pozdĺž okraja kruhu alebo vo forme roztoku s polievaním. Čerešňa miluje kŕmenie popolom a dolomitovou múkou.

prerezávanie

V mladom veku sa z višní odstránia všetky nesprávne rastúce mladé výhonky. Po celý život sú poškodené rozbité konáre rezané. Korunu by ste nemali zahusťovať, čo vedie k strate kvality ovocia.

Vrchol má rozhodujúci význam, jeho stav sa sleduje najmä. Ak sa objavia silnejšie vetvy, nahradí sa hlavný vodič, aby sa zabránilo konkurencii. Staré vetvy (staré 7 až 8 rokov) sa skrátia, omladzujú čerešne a stimulujú rast mladých výhonkov.

Prerezávanie ovocia z kameňa

Príprava na zimu

Odolnosť Reginy voči mrazu chráni strom pred nízkymi teplotami. Mladé sadenice čerešní, najmä vysadené na jar, potrebujú jesennú prípravu na chlad. Hlavné fázy prípravy pred zimou:

 1. Odstráňte starú kompost. Čistí kmeň od poškodenej kôry, vápna.
 2. Pôda v kruhu je hlboko vykopaná, čerešne sú napojené.
 3. Hnojivá sa aplikujú 2 týždne pred skutočným za studena.
 4. Pôda okolo čerešní je pokrytá vrstvou mulča 20 cm.
 5. Kmeň mladých sadeníc je izolovaný vyhodením.
 6. Oboje alebo smrekové konáre slúžia ako ochrana proti hlodavcom.

Ak je nedostatok snehu, naleje sa ručne.

Dôležité: v zime môžete kmeň pokrývať iba priedušnými materiálmi, fólia sa nepoužíva.

Prevencia chorôb a škodcov

Cherry Regina je geneticky dobre chránená pred hubovými chorobami, ale s vysokou vlhkosťou a nedostatkom ventilácie môže trpieť hnilobou a vírusovými infekciami.

Moniliosis

Sivá pleseň je plesňová infekcia, ktorá často infikuje ovocie v mokrých letách. Choré čerešne musia byť zo stromu odstránené, zozbierané zo zeme a zlikvidované. Ochorenie sa prejavuje úpadkom ovocia a popálením v monilách (poškodenie častí kmeňa).

Čerešňová moniliosis

Na ošetrenie sa používajú biologické výrobky (Fitosporin, Fitolavin) a chemikálie (Topsin M, železo vitriol, Kuprozan).

Gommoz

Tzv. Gumový tok - odtok šťavy spôsobený nepriaznivými podmienkami. Na ošetrenie sa používa odstránenie mrazenej šťavy, ošetrenie pomocou síranu meďnatého.

Mozaika

Vírusové ochorenie postihujúce čerešňové listy. Žlté pruhy sa objavujú na doskách pozdĺž žíl, skrútia sa a spadnú. Neexistuje žiadny liek na vírusové ochorenie. Strom je najčastejšie vykorenený a zničený.

Nepárový priadka morušová

Škodca zožerie akékoľvek rastliny, môže preniknúť z čerešní z okolitého lesa a úplne zničiť všetky výsadby. Na jeseň preskúmajú čerešne a odtrhnú všetky spojky vajec. Liečba insekticídmi - Chlorofos, Metafhos.

Voška čierna

Malý hmyz sa usadzuje na spodnej časti listov a na vidliciach kmeňa. Listy sú lepkavé, pokryté kvetmi, na ktorých sa usadí prach. Spark, veliteľ je zvyknutý bojovať. Je osobitne dôležité zaoberať sa mravcami, s ktorými majú vošky spoločné životné záujmy.

Cherry pipe runner

Dospelí chrobáci jedia vaječníky a listy, larvy prenikajú do kostí a ničia ovocie. Chuť aj prežívajúcich plodov sa stráca. Je dôležité liečiť čerešne insekticídmi (Aktara) včas - 4 - 6 dní po ukončení kvitnutia, potom ďalších 10 dní.

Čerešňa

Housenky malého hmyzu hltajú lístie a vaječníky. Sú schopní porodiť čerešne do kmeňa. Používajú insekticídy - Karbofos, Actellik.

Tvorba koruny

Prvýkrát sú čerešne rezané po jarnej výsadbe. Ak je Regina vysadená v zime, prerezávanie ostáva až do jari.Vytvorte riedku vrstvovú riedku korunu. Základné pravidlá:

 • počet pobočiek - 5-10;
 • dolné vetvy - 50 - 60 centimetrov od zeme, všetky malé výhonky dole sú odstránené;
 • vzdialenosť medzi úrovňami je 50 - 60 centimetrov;
 • úroveň pozostáva z 3 vetiev;
 • vo výške 3,5 - 4 sa zastaví rast čerešní.

Tvorba koruny trvá 4-5 rokov. Neskôr sa strom zoslabne, odstránia sa staré konáre a poskytne sa priestor pre rast mladých.

Jarné spracovanie

S príchodom jari sa odstránia izolačné materiály, uskutoční sa sanitárne orezávanie čerešní. Je dôležité odstrániť poškodené vetvy. Miesta orezania sú potiahnuté síranom medi a var. Kým sa púčiky ožijú, čerešne sa na ochranné účely postriekajú močovinou alebo inými drogami (Nitrofen) proti škodcom a chorobám.

Zber a skladovanie

Čerešňové ovocie sa odstraňuje stopkou, najmä ak sa skladuje. Nie je potrebné rýchlo zbierať celú plodinu. Čerešne visia na strome až 2 týždne bez straty kvality a praskania. Lepšie je jesť čerstvo vytrhané ovocie.

škatule s čerešňami

Čerešne sú rezané nožnicami alebo nožnicami, usporiadané do malých škatúľ v 2 až 3 vrstvách. Uchovávajte v chladničke.

recenzia

Kvalita ovocia, nenáročnosť a dobrá zimná odolnosť Reginy sú výhody, ktoré si všimnú všetci amatérski záhradníci a majitelia fariem. Čerešne čerešne ležia a zostávajú na strome po dlhú dobu, potešujúce z dlhého obdobia čerstvého použitia. Z ovocia sa môžu pripraviť vynikajúce prípravy na zimu.

Hlavným problémom je výber a výsadba opeľovača vhodného na načasovanie kvitnutia. Pri riešení tohto problému pestovanie Reginy nespôsobuje žiadne ďalšie problémy.

Cherry Regina je vynikajúca odroda, ktorá vám umožní získať chutné plody aj v najteplejších oblastiach. Odroda sa od letných obyvateľov postupne stáva obľúbenou a obľúbenou. Južný návštevník vyhrá miesto v letných chatkách, poteší tmavými mäsovými plodmi a dlhým plodným obdobím.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica