Opis odrody melónov Kolkhoznitsa, vlastnosti pestovania a výnos

Melón Melon Kolkhoznitsa je rozšírený medzi letnými obyvateľmi tykví, ktoré majú okrem vynikajúcej chuti aj iné vlastnosti. Odroda nie je vyberavá z hľadiska poveternostných a klimatických charakteristík pestujúcich sa regiónov. Kvôli skorej zrelosti sa na Sibíri pestuje žlté ovocie so sladkou a šťavnatou dužinou. A podmienky stredného Ruska sú dostatočné na dozrievanie bobúľ v záhrade.

Opis odrody Kolkhoznitsa

Melón patrí do rodiny tekvíc ako vodný melón. A ovocie rastlín sa vedecky nazýva tekvica alebo falošné bobule. Odroda melónu Kolkhoznitsa má rozvetvenú štruktúru stoniek, ktoré sa šíria po zemi a dosahujú dĺžku 3 metre. Mnohé výhonky spolu tvoria dĺžku 30 metrov. Koreňový systém rastliny má dlhé odnože, ktoré siahajú do zeme do hĺbky 2 až 3 metre. Preto si rastlina môže získať jedlo sama pre seba aj pri silnom suchu. Listy ženského melónu kolkhoz sú oválne, okrúhle, ich doštičky vo farbe zodpovedajú všetkým zeleným odtieňom. Na výhonkoch sa kvety tvoria žltým odtieňom v tvare misky.

melóny a tekvice

Medzi charakteristiky ovocia - tekvica melónovej kultúry patrí skutočnosť, že:

 • okrúhly tvar;
 • s hmotnosťou od 1 do 2 kilogramov;
 • so zlatou kožou pokrytou „sieťou vrások“;
 • veľmi sladké;
 • s bielym mäsom, chrumkavé, pevné.

Dýňové odrody sa vyznačujú dobrou prepravovateľnosťou a vynikajúcou prezentáciou. A z postelí sa plody melónovej kultúry môžu zbierať od prvých dní augusta do septembra a v južných oblastiach - do konca októbra.

zlatá koža

Radšej pestujú Kolkhoz Woman pre jej schopnosť dozrieť rýchlo, aby sa nebáli poveternostných katastrof.

Pristátie v zemi

Pestovanie melónu Kolektívny farmár preberá svoje šľachtenie ihneď na otvorenom poli. Ale pretože ide o teplomilnú kultúru, je lepšie vytvoriť hrebene na výsadbu rastlín, ktoré sa skladajú z hnoja koní alebo kráv vysokých 50 až 60 centimetrov. Semená melónu sa umiestňujú do otvorov, kde sa živná pôda naleje vopred. Vzdialenosť medzi otvormi by mala byť 60 - 70 centimetrov. Táto metóda pomáha získať úrodu melónu Kolkhoznitsa skôr v miernych oblastiach.

Melón sa môže vysiať priamo do zeme, keď hrozí nebezpečenstvo mrazu s teplotou vzduchu až 12-15 stupňov Celzia. V stepných regiónoch sa dátumy výsadby líšia od 10. do 20. mája, v ostatných - neskôr, do 1. júna. Predklíčené semená môžu byť pochované neskôr.

otvorené priestranstvo

Pozemok pre teplomilnú rastlinu je vybraný ako slnečný, nie je vystavený vetru.Po uvoľnení pôdy sa do otvorov zavedie humus a riečny piesok na uvoľnenie a lepšie zahriatie. V každom hniezdi so vzdialenosťou 1,3 x 1,3 metra sa semená vysádzajú do hĺbky 5 a 3 centimetre.

Zasieva sa do vrstiev, aby sa vznikajúce sadenice chránili pred jarnými mrazmi. Ak sú výhonky oboch vrstiev zachované, výhonky, ktoré sa objavili neskôr, môžu byť zničené.

Plochy medzi záclonami zachovávajú výsadbu na otvorenom priestranstve, keď sa v blízkosti vysádzajú rady kukurice alebo slnečnice. Správna výsadba na lôžkach predpokladá výskyt sadeníc v 7-10. Deň.

riečny piesok

Prípravok na sadenie

Na úspešnú kultiváciu melónov používa kolektívny poľnohospodár metódu sadenice. Sadenice melónov sa pripravujú 30 dní pred vysadením melónu na otvorenom priestranstve alebo v skleníku. Zasiata do výživnej a voľnej pôdy v krabiciach sa úspešne vyvíja pravidelným zalievaním a zálievkou. Sadenice sa po objavení 2 pravých listov ponoria do samostatných nádob. Pred výsadbou na otvorenom teréne sa sadenice stvrdnú tak, že sa vyberú von na čerstvý vzduch.

Keď sa rastlina vysieva v krabiciach v skleníku, miestnosť sa vetrá a za teplých dní sa otvárajú okná na dve hodiny, potom na celý deň.

Aby sa sadenice stali silnými, je potrebné dodržiavať pravidlá prípravy semien a pôdy na siatie melónov.

pestovanie melónu

Príprava semien na pestovanie

Budúca úroda žltého ovocia závisí od sadivového materiálu. Veľkú úlohu zohráva vyradenie a spracovanie semien na pestovanie melónov. Vyberú sa neporušené semená, ktoré sa potom umiestnia do stimulátorov rastu. Je nevyhnutné dezinfikovať materiál v roztoku manganistanu draselného alebo kyseliny boritej. Potom sú semená umyté a rozotreté na handričku pre ľahké sušenie.

Na tvrdenie rastliny sa semená umiestnia na deň do chladnej miestnosti alebo chladničky, potom do teplej vody s teplotou 35 stupňov. Tento postup je najlepšie vykonať trikrát.

Prípravné opatrenia povedú k tomu, že melón kolektívneho poľnohospodára bude schopný odolať rastu v otvorenom poli a náležitou starostlivosťou dosiahne zrelosť.

budúca úroda

Začneme siatie

Výsadba semien rastlín sa musí uskutočňovať v jednorazových plastových alebo rašelinových šálok. Kontajnery sa vopred naplnia pôdou, pričom sa vyberie zmes zo záhradnej pôdy nasýtenej rašelinou, drevným popolom, riečnym pieskom. Vytvrdené semená sa vysádzajú do hnojenej pôdy do hĺbky 5 centimetrov. Je lepšie umiestniť 2 semená súčasne, neskôr ponechať najsilnejší a najvýhodnejší klíčok.

Nádoba so semenami sa umiestni na teplé miesto s teplotou 20 stupňov. V noci môže klesnúť na 15. Sadenice melónov sa objavia po siedmich dňoch kolektívnym farmárom. Sú napojené a keď sa objavia 3 plnohodnotné listy, pritlačte hornú časť hlavnej výhonky. Potom sa začnú objavovať bočné procesy. Na ochranu sadeníc pred poškodením koreňovou hnilobou posypte stonkou piesok.

Sadenice melónov môžu byť vysadené 25 až 30 dní po klíčení.

rašelinové šálky

Starostlivosť o sadenie: melóny na zalievanie a hnojenie

Funkcie starostlivosti o výsadbu ženy melónu Kolkhoz pozostávajú z:

 • glazúra;
 • hnojenie;
 • uvoľnenie pôdy;
 • pleťou.

Na zvýšenie výnosu tekvice je potrebné výsadbu vysekať, pričom v diere by nemali zostať viac ako 3-4 sadenice. Počas viazania ovocia biča je lepšie pripnúť ho k zemi. Toto umožní vytvorenie ďalších koreňov. Vykopte dieru tým, že doň vložíte stopku. Potom posypeme zemou a vodou. Tým sa vytvorí nový závod.

hnojivý melón

Zovretie hlavnej stonky na 4–5 listoch urýchli plodenie a zvýši počet vaječníkov.

Melóny sa často zalievajú najmä počas tvorby ovocia. Potom sa zníži frekvencia zvlhčovania pôdy, aby sa tekvica mohla naplniť zrelosťou.

Výsadba je kŕmená:

 1. Prvýkrát, keď sa objavia 2 pravé listy s vtáčím trusom, zriedené 1:15.
 2. Po 2 až 3 týždňoch sa jamky zalejú 0,5 litrom živného roztoku superfosfátu (50 gramov), draselnej soli (15 gramov) a dusičnanu amónneho (20 gramov) na vedro s vodou.
 3. Po 3 týždňoch opakujte kŕmenie minerálnymi hnojivami v tekutej forme.

tvorba ovocia

Ak chcete úspešne pestovať melón, je potrebné uvoľniť uličky a vykonať postup trikrát v lete. Najprv sa pôda uvoľní, keď sa prvý pravý list objaví v hĺbke 13 centimetrov, potom o 8.

Ovocie bude sladké a zrelé načas, ak bude sledovať rýchlosť zálievky a množstvo hnojiva.

Choroby a škodcovia

Žena Melon Kolkhoz rastie rýchlo, bez poškodenia, ak nie je napadnutá hubovými infekciami. Medzi bežné choroby melónov a tekvíc patria:

zrelý v čase

 • múčnatka;
 • Fusarium;
 • koreňová hniloba;
 • Copperhead.

Výskyt škvŕn na listoch, ich žltnutie, zastavenie rastu melónov, výskyt škaredých plodov sú výsledkom patologického pôsobenia húb. Rastliny sa trikrát ošetria fungicídnymi prípravkami a choré rastliny sa zničia.

Roztoč pavúk je najbežnejším škodcom. Hladina lariev melónu sa melie v zemi a na jar sa z nich vyvíja hmyz. Samice kladú vajíčka do ovocnej dužiny, čo spôsobuje hnilobu melónu. Húsenice z nahlodej lopatky poškodzujú aj výsadbu melónu Kolkhoz Woman. Ničia listy, stonky rastlín. Bojujú s parazitmi insekticídnymi prípravkami. Pomáhajú pri spracovaní plodín roztokom pracieho mydla, tabakového prachu.

listové škvrny

Iba dodržiavanie agrotechnologických pravidiel pre melóny a tekvice povedie k tomu, že choroby a škodcovia ho obchádzajú.

Pestovanie melónov v polykarbonátovom skleníku

Ako teplomilná rastlina bude melón kolektívneho poľnohospodára rásť lepšie v polykarbonátovom skleníku, v ktorom sa pestovanie príliš nelíši od pestovania na otvorenom poli.

zničiť listy

Dôležitým bodom je teplota, pri ktorej sadenice začnú rásť rýchlejšie. Jeho optimálny ukazovateľ je 20-25 stupňov s vlhkosťou 70-80 percent. Ak je slabé osvetlenie, potom sa ďalšie osvetlenie organizuje so žiarivkami zavesenými vo vzdialenosti 50 centimetrov nad rastlinami.

Na získanie veľkej úrody šťavnatého ovocia sa uvoľňuje pôda v skleníku, mierne zalievanie a hnojenie minerálnymi a organickými hnojivami.

Čas dozrievania melónu Kolektívny farmár

Odroda melónu patrí medzi druhy sezóny, preto sa pri výsadbe semien v máji koncom júla získavajú plody. Aj keď sa melón Kolkhoz Woman do tejto doby úplne nedozrie, je potrebné zbierať tekvicu v oblastiach s miernym podnebím. Pokles teploty v noci zastaví rast a spôsobí hnilobu ovocia. Odrody tekvica dosahujú plnú zrelosť v suchej a tmavej miestnosti pri teplote 15 - 18 stupňov. Pred jedlom ovocia môžete určiť zrelosť ženského melónu kolkhoz ako vodný melón. Keď klepnete na tekvicu, ozve sa nudný zvuk. A kôra zrelého ovocia bude mať jasnú farbu.

druh sezóny

žatvy

Neskúsení záhradníci pochybujú o čase zberu užitočných tekvičiek z postelí. Tu musíte stavať na poveternostných podmienkach. Zníženie teploty vzduchu, silné dažde povedú k smrti úrody. Je lepšie odstrániť skôr ovocie, ktoré bude mať tvar gule. Je známe, koľko melón kolektívneho farmára váži. Iba 1,5 - 2 kilogramy, ale bude tam veľa ovocia. Pomaranče, so sviežim vzorom ôk, sú tekvice zvyčajne zrelé a pripravené na jedenie. Ovocie sa neoplatí dlho uchovávať. Pred zrením môžu byť umiestnené iba na tmavom mieste. Zima je pripravená z marmelády, džemu z vyzretých tekvíc, buničina sa suší. Ale je lepšie použiť ovocie čerstvé na jedlo.

urobiť marmeládu

Ako si vybrať melón Kolkhoz žena?

Zelený melón nie je vhodný pre výživu ženy Kolkhoz. Na stole sa podáva tekvica so žiarivo žltou pokožkou. Zhnité a poškodené oblasti ovocia sa dajú ľahko zistiť. Tieto melóny sa najlepšie zahodia.

Pri kúpe ženského melónu kolkhoz venujú pozornosť aróme, ktorá sa pri krájaní ovocia zosilňuje. Vzhľadom na čas zrenia zdravého bobule by ste ho nemali kúpiť skôr ako v auguste. Koniec koncov, skoré plody sa získavajú umelým kŕmením chemikáliami, ktoré negatívne ovplyvňujú zdravie. Najlepšou možnosťou by bolo pestovať melóny a tekvice na vašom webe.

zhnité a poškodené

Výhody melónu pre telo

Priaznivé vlastnosti melónov sú známe už v staroveku. Čo sa týka ich zloženia, plody melónovej kultúry nemožno porovnávať s inými predstaviteľmi čeľade tekvica. Melón Kolkhoz Woman obsahuje vitamíny, ktoré majú priaznivý vplyv na priebeh tehotenstva u žien. Tí, ktorí jedia chutnú dužinu, majú menšiu pravdepodobnosť nachladnutia.

Potravinový produkt pomáha schudnúť. Čistí telo dobre od toxínov a toxínov. Ovocie obsahuje veľa železa, čo je dôležité pre ľudí s anémiou. Horčík má priaznivý vplyv na nervový systém a upokojuje ho. A vápnik posilňuje kostné tkanivo.

olúpa bobule

Tekvica však spôsobuje nielen výhody, ale aj škodu, ak:

 • používať ich s mliekom, medom, alkoholickými nápojmi;
 • existujú choroby tráviaceho traktu;
 • žena dojčí dieťa;
 • identifikované kamene v genitourinárnom systéme;
 • diagnostikovaná s diabetes mellitus.

Preto pred jedením tekvice na jedlo musíte premýšľať o tom, či melón prinesie organizmu výhody alebo poškodenie.

jesť tekvicu

recenzia
 1. Taťjana
  7.07.2018 07:19

  Moja obľúbená odroda melónov, ktorú môžete pestovať vo vlastnej záhrade. Pestujem ich päť rokov. Mimochodom, s drogou BioGrow melóny dozrievajú skôr a melóny samotné sú väčšie.

  Odpovedať
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica