Návod na použitie a zloženie fungicídu Abiga-Peak, dávkovanie a analógy

Plesňové choroby môžu infikovať kultúrne a divoké výsadby, čo vedie k ich smrti, čo spôsobuje nedostatok ekonomiky kvôli nedostatku úrody. Pre poľnohospodárov, záhradníkov alebo lesníkov je to katastrofa. Ničia problémy s fungicídmi, ako je napríklad liek Abiga-Peak. Vyznačuje sa minimálnou toxicitou a rýchlym pôsobením. Pred nástrekom si musíte prečítať pokyny pre látku „Abiga-Peak“ alebo inú podobnú látku.

Opis a vlastnosti lieku

Pesticíd "Abiga-Peak" je fungicídna suspenzia, ktorá je schopná zabiť pleseň, keď sa nastrieka na zdroj choroby. Toto je typická kompozícia obsahujúca meď, preto pri jej používaní musíte dodržiavať rovnaké bezpečnostné opatrenia ako pri podobných fungicídnych látkach alebo výrobkoch na ich báze.

Zloženie a zásada konania

Základnou zložkou drogy „Abiga-Peak“ je derivát medi, ktorý ovplyvňuje reprodukčné orgány a vegetatívne prvky húb a množstvo bakteriálnych infekcií, ktoré ovplyvňujú kultúrne a divoké byliny, kvety, kríky, stromy, zeleninu, bobule.

Aby sa dosiahol účinok prostriedku "Abiga-Peak", je potrebné získať fungicídny roztok na všetkých povrchoch postihnutých infekciou. Postrekovače sa používajú na zabezpečenie jemného rozptýlenia prípravku s aplikáciou listov, vetiev a pukov kompozície "Abiga-Peak" na všetky strany. Medená zložka pri kontakte inhibuje škodlivé organizmy a interferuje s ich reprodukciou.

abiga-peak inštrukcia

vymenovanie

Fungicíd "Abiga-Peak" sa používa na neutralizáciu a profylaktickú liečbu nasledujúcich infekcií rastlín:

 1. Bakteriózy.
 2. Pleseň.
 3. Oidium.
 4. Anthracnose.
 5. Škvrny niekoľkých odrôd.
 6. Múčnatka.
 7. Phytophthora.
 8. Fusarium.
 9. Chrasta.
 10. Hrdza.
 11. Peronosporosis.
 12. Cercosporosis.
 13. Moniliosis.
 14. Clusterosporiosis.
 15. Kokokykóza a tak ďalej.

abiga-peak inštrukcia

„Abiga-Peak“ má viditeľný účinok a môže sa použiť v súkromných domácnostiach, ako aj pri priemyselnej výsadbe.

Výhody a nevýhody

„Abiga-Peak“ predstavuje priemernú úroveň ohrozenia teplokrvných živočíchov, je málo toxický pre opeľujúci hmyz, takže včelári otvárajú svoje úly a po pol dni vysielajú roj zadarmo. Liečivo je emulzia, takže dokonale obaluje ošetrené rastliny a pôsobí tak na vyvinuté huby, ako aj na spóry. Pripravený roztok sa môže skladovať niekoľko dní na chladnom vetranom mieste.

Odborný názor
Zarechny Maxim Valerievich
Agronóm s 12 ročnými skúsenosťami. Náš najlepší odborník na chaty.
Nevýhody tejto látky zahŕňajú krátke trvanie pôsobenia produktu, ako aj skutočnosť, že pred prijatím produktu musíte počkať najmenej 3 týždne, kým nezmiznú stopy Abiga-Peak.

Zlučiteľnosť fungicídu s inými látkami

Liek "Abiga-Peak" sa kombinuje s väčšinou schválených pesticídov. Je zvlášť výhodné pripraviť kombinované formulácie, ktoré zahŕňajú nielen fungicíd, ale aj vhodný insekticíd. Jeden postrek sa môže zbaviť parazitov a chorôb.

postrek uhoriek

Ak sa počas prípravy „koktailového“ zákalu roztoku alebo vločiek vytvorí plyn, uvoľní sa plyn alebo sa objaví silný nepríjemný zápach, naznačuje to nekompatibilitu zložiek. Nemôžete použiť zmes.

Účinnosť nástroja

Ak sprejujete „Abiga-Peak“ pri teplote vyššej ako 9 oS rýchlosťou vetra nie viac ako 5 metrov za sekundu získate vynikajúce výsledky. Činidlo nespôsobuje adaptáciu infekcie a u rastlín sa vyvinie rezistencia na lézie hubovými chorobami.

Ako pripraviť roztok

Pracovný roztok sa pripravuje bezprostredne pred použitím v pomere stanovenom v sprievodných pokynoch. Zvýšenie koncentrácie je nebezpečné, ale zníženie je zbytočné, preto pri šľachtení musíte prísne dodržiavať požiadavky. Najskôr sa požadované množstvo látky rozpustí v malom množstve vody a potom sa výsledná emulzia zriedi vo veľkej nádobe, čím sa celkový objem produktu upraví na 10 litrov.

Pokyny na rozvod najvyššieho stupňa abiga

Pravidlá a podmienky spracovania

Výsadbu je potrebné ošetriť fungicídom Abiga-Peak výberom dňa, keď sa neočakáva žiadne zrážanie, v suchom a pokojnom počasí. Urobte to po vyschnutí rannej rosy, ale skôr, ako budú slnečné lúče príliš aktívne. Roztok sa nariedi na jedno použitie, uchováva sa niekoľko dní bez straty účinnosti.

Rozprašovanie fungicídu Abiga-Peak na rôzne plodiny:

rastliny choroby Spotreba fungicídov postrek
Rastlinné plodinyNeskorá pleseň, alteraria, cercosporóza, bakterióza, špinenie, peronosporóza50 gramov sa zriedi v 10 litroch vody5-krát s čakacím obdobím 20 dní
Záhradné stromyChrastavitosť, monilióza, kučeravosť, kokosykóza, klasterosporóza50 gramov na 10 litrov vody4 krát, čakanie 20 dní
vinicePleseň, oídium, antracnóza40 g / 10 litrov vody5-krát počas vegetačného obdobia, čakacia doba - 20 dní
kvetyHrdza, špinenie40 - 50 gramov na 10 litrovDvojité spracovanie
jahodaHniloba, škvrny, fusárium40 gramov na 10 litrovPred kvitnutím dvakrát
Ihličnaté stromyHrdza, škvrny50 gramov produktu sa rozpustí v 10 litroch čistej vody4-5 krát počas vegetačného obdobia, v závislosti od závažnosti lézie

Ak sa rozprašovanie vykonáva v skleníku alebo inom uzavretom priestore, musíte sa uistiť, že k nemu nemajú prístup zvieratá, vtáky, neoprávnené osoby, najmä malé deti. Dvere a okná sa musia zatvoriť vetraním miestnosti po štvrtine alebo pol dňa.

abiga-peak inštrukcia

Bezpečnostné opatrenia na použitie

Droga „Abiga-Peak“ nie je pre rastliny toxická, ale môže inhibovať ich rast, preto sa pri aktívnej úprave vegetácie kríkov a stromov musí zohľadniť určitá retardácia rastu. Ľudia musia používať ochranný odev, rukavice, okuliare, respirátor, pretože kontakt s pokožkou a sliznicami môže spôsobiť alergické reakcie a chemické popáleniny.

Počas práce nesmiete jesť, piť ani fajčiť. Deti a domáce zvieratá by sa mali držať mimo dosahu manipulácie a skladovania fungicídov a ich postrekovacích zariadení. Roztok sa pripravuje v špeciálne určených nádobách, ktoré sa nebudú používať na iné účely.

Aby ste sa vyhli problémom, pri riedení a používaní lieku musíte starostlivo dodržiavať pokyny na použitie a neprekračovať odporúčanú koncentráciu. Emulzia sa môže používať v blízkosti vodných plôch vrátane rybníkov na chov rýb (v sanitárnej zóne). Priame striekanie do vodných zdrojov (prírodných alebo umelých) je zakázané.

abiga-peak inštrukcia

Po ukončení práce si musíte vymeniť oblečenie v technickej miestnosti, umyť si a umyť si ruky saponátmi, osprchovať sa a obliecť si čisté oblečenie.

Po pol dňa zostávajú ošetrené rastliny nebezpečné pre ľudí a zvieratá. Z nich bude možné zozbierať najskôr tri týždne po postreku.

analógy

Mnoho fungicídov na báze medi má podobný účinok a zloženie. Patria sem nasledujúce lieky:

 1. Oxychlorid meďný.
 2. Síran meďnatý.
 3. Bordeauxská tekutina.
 4. "HOM".
 5. "Oxyhom".
 6. Horus.
 7. "Cuproxat".
 8. "Kurzy".
 9. Medex.
 10. "Ordan" a mnoho ďalších.

veľa liekov

Každý rok sa uvoľňujú nové domáce a dovážané výrobky s podobným alebo podobným zložením, preto sa môžu predávať fungicídy s rôznymi názvami, ale tiež na báze medi. Môžu sa používať na rovnaké účely ako droga „Abiga-Peak“, ale vždy v súlade s priloženými pokynmi.

recenzia

Fungicíd "Abiga-Peak" má veľa pozitívnych recenzií, ktoré im zanechajú spokojní letní obyvatelia, poľnohospodári, záhradníci a dedinčania.

Tamara: „Je ťažké pestovať hrozno v zóne rizikového poľnohospodárstva, ale s Abiga Peak som zabudla, čo je múčnatka. Funguje to veľmi dobre, je však potrebné zavlažovanie opakovať dosť často. “

Marina: „Na mojej kvetinovej záhrade, najmä na luxusných juhovýcholkách, sa huby usadili vo forme sivastého kvetu, vďaka ktorému sa listy, výhonky a puky sušili a sčerneli. Na radu suseda som postrekoval celú prednú záhradu s Abiga Peak. Pomohlo to veľmi rýchlo. Na jeseň som mal veľa veľkých a zdravých kvetov. ““

abiga-peak inštrukcia

Sergei Vladimirovich: „Môj čerešňový sad prakticky vyschol z moniliózy. Spracovanie produktu Abiga-Peak počas celej sezóny umožnilo udržať mladý rast a získať vynikajúcu úrodu. ““

Alexander: „Všetky vysadené nočné lúče trpeli neskoro plesňou. Spracovanie paradajok s Fundazolom pomohlo na krátku dobu, zatiaľ čo paprika a baklažány zostali v huby. Nastriekal som „Abiga-Peak“ - výsledok sa mi viac páčil. Zmiešal som to s Decisom a podarilo sa mi vyhnúť tomu, aby ma zasiahli larvy chrobákov z Colorada. ““

Lesník Volkov: „Rez môže zničiť celú plantáž mladých vianočných stromčekov, borovíc a iných ihličnanov, preto sú v našich lesoch neustále ošetrované fungicídmi. Použili sme rôzne drogy, ale Abiga-Peak ukázal svoju najlepšiu stránku. Emulzia Abiga-Peak dobre navlhčuje vetvičky a ihly, takže hrdza jednoducho nemá šancu na prežitie. ““ Početné pozitívne reakcie naznačujú účinnosť fungicídu Abiga-Peak a jeho ľahké použitie.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica