Návod na použitie fungicídu Akanto Plus, zloženie a rýchlosť spotreby

Acanto Plus je nový produkt, ktorý sa považuje za dvojzložkový fungicíd. Droga chráni zrná a olejniny, cukrovú repu pred mykózami. Používa sa vo veľkých kultivovaných oblastiach, ako aj v malých oblastiach na boj proti chorobám plodín. Najskôr si prečítajte pokyny pre fungicíd Acanto Plus, aby jeho účinok bol čo najúčinnejší.

Zloženie, účel a forma uvoľňovania lieku Akanto Plus

Fungicíd sa uvoľňuje v nádobách vo forme suspenzie. Prípravok obsahuje:

 1. Cyprokonazol. Táto zložka má ochranný, liečebný a eradikačný účinok. Rast patogénov sa tým zastaví.
 2. Picoxystrobin. Látka sa považuje za silný inhibítor patogénov. Zastavuje dýchanie plesňových buniek, ktoré blokuje rast a vývoj plesňového mycélia.

Fungicíd stimuluje rozvoj rastlinnej biomasy. Poskytuje tiež odolnosť proti stresu, asimiláciu oxidu uhličitého a optimalizáciu metabolizmu dusíka. Prípravok spomaľuje tvorbu etylénu, ktorý chráni pred starnutím rastlín.

Spôsob účinku fungicídu

Fungicíd obsahuje 2 aktívne zložky - cyproconazol a picoxystrobin. Táto kompozícia poskytuje ochranu rastlín. Pomocou cyproconazolu je blokovaná biosyntéza ergosterolu, ktorý je uznávaný ako hlavná štrukturálna zložka fungálnej membrány, a preto patogén umiera.

Pikoxystrobín vykonáva v bunkách energetický metabolizmus. Kvôli jeho narušeniu je prenos elektrónov z cytochrómu na cytochróm blokovaný, v dôsledku čoho patogén umiera.

Acanto Plus

Klady a zápory

Medzi výhody nápravy patrí:

 1. Ochranný majetok, ktorý trvá 28 dní.
 2. Po preniknutí do rastliny má Acanto parný stav. Vďaka tomu sa liek šíri do všetkých tkanív a chráni tak pred infekciami.
 3. Fungicídy pôsobia ako antioxidant, zlepšujú odolnosť proti stresu.
 4. Počas zalievania sa fungicíd nevymyje vodou ani zrážaním.
 5. Výťažok sa zvyšuje.
 6. Pretože sa konzumuje malá dávka, je liek úsporný.
 7. Produkt je možné kombinovať s inými prípravkami a minerálnymi obväzmi.
 8. Prítomnosť 2 zložiek zabraňuje vzniku rezistentných kmeňov patogénov.
 9. Výrobok je neškodný pre človeka a považuje sa za ekologický.

Droga môže mať negatívny účinok iba vtedy, ak sa nedodržiavajú pravidlá dávkovania a kŕmenia.A v iných prípadoch má liek iba pozitívne vlastnosti..

balenie liekov

Miera spotreby

Množstvo použitého fungicídu sa môže líšiť v závislosti od typu plodiny. V prípade kukurice, sóje, repky, cukrovej repy, 30 ml na 1 štvorcový. m.

Zimné a jarné plodiny, pšenica a jačmeň potrebujú 20 - 30 ml na 1 štvorcový. Slnečnica potrebuje 30 - 40 ml na 1 m2. m.

Je dôležité dodržiavať túto normu, inak bude predávkovanie škodlivé pre rastliny.

Príprava pracovného roztoku

Na vytvorenie roztoku sa do nádrže pridajú pevné preparatívne formy SP, VDG, potom Akanto Plus, po ktorom je činidlo vo forme emulzného koncentrátu. Pred striekaním sa miešadlo zapne. Vytvorená pracovná tekutina sa používa v deň prípravy.

pracovné riešenie

Ako používať liek?

Maximálny účinok fungicídu je zabezpečený pri použití na profylaxiu. Ak sa objavia mykózy, potom liek funguje ako terapeutický. Mal by sa používať v ktorejkoľvek fáze rastu rastlín. Ak sa spracovanie vykonáva počas obrábania obilnín a potom, potom sa zvyšuje úroda.

Vyžaduje sa 1 postup za sezónu. V prípade potreby je po 2 týždňoch povolená sekundárna manipulácia. Ošetrenie sa musí vykonávať pri minimálnej rýchlosti vetra za jasného počasia.

Bezpečnosť pri používaní

Pri striekaní je potrebná opatrnosť a bezpečnosť. Porušenie nevyhnutných bezpečnostných opatrení má vážne následky.

Pri striekaní sa používajú kombinézy, poľnohospodárske okuliare, gumené rukavice a čižmy. Dýchacie cesty musia byť chránené respirátormi. Postupy postrekovania sú zakázané pre tehotné ženy, dojčiace ženy, deti. Po práci si umyte tvár a ruky mydlom a vodou.

bezpečnostné okuliare

Fungicídy sa majú uchovávať na špeciálnom mieste v uzavretej nádobe. Prístup k droge by mal mať iba ten, kto vykonáva rozprašovanie. Nádoby na Akanto Plus by sa nemali používať na iné účely v domácnosti.

Stupeň toxicity

Fungicíd má tretiu triedu nebezpečenstva pre ľudí a včely. Táto známka sa považuje za nízku. Aby sa predišlo negatívnym dôsledkom, je potrebné dodržiavať iba základné bezpečnostné pravidlá.

Zlučiteľnosť s inými liekmi

Fungicíd ide dobre s inými výrobkami a minerálnymi hnojivami. To znamená, že účinok Acanto Plus sa nezmení, ak sa použijú iné lieky.

striekané uhorky

Podmienky skladovania

Čas použiteľnosti Acanto Plus je 2 roky. Fungicíd by sa mal nechať na suchom a jasnom mieste mimo dosahu detí. Mala by existovať prirodzená ventilácia.

Podobné prostriedky

Medzi účinné fungicídy na ochranu rastlín patria:

 1. Previkur Energy.
 2. Bravo.
 3. Acrobat.
 4. Tatto.
 5. Quadris.

Previcour Energy

Výsadbu je vhodné spracovať ráno alebo večer. Je dôležité, aby sa kompozícia nedostala na iné rastliny, ktoré nevyžadujú ošetrenie.

Dodržiavanie pravidiel postrekovania môže zlepšiť stav plodín a zvýšiť výnosy.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica