Pokyny na používanie herbicídov Ballerina a miery spotreby

Regulácia buriny sa považuje za dôležitú v poľnohospodárskej technológii zeleniny a obilnín. V zeleninových záhradách sa burina vykonáva manuálne. Ale na veľkých plochách musíte burinu riešiť pomocou chemikálií. S herbicídom „Ballerina“ bude oveľa jednoduchšie pestovať plodiny.

Zloženie a forma uvoľňovania herbicídu

Na poliach kukurice a zŕn na odstránenie jednoročných burín dvojklíčnolistého typu a viacročných burín množených koreňovými prísavkami sa používa herbicíd "Ballerina".

Obsahuje soli a estery kyseliny 2,4-dichlórfenoxyoctovej alebo 2,4 D. Táto látka sa vzťahuje na herbicídy, ktoré pôsobia selektívne na burinu bez poškodenia plodín. Táto skupina látok je hormonálna. Aktivita prípravkov s 2,4 D je vynikajúca nielen vo vzťahu k jednoročných dvojklíčnolistových rastlín, ale aj k trvalým trávam. Droga neprenikne do zŕn, pretože ich kutikuly sú hrubšie ako buriny. Obilniny v štádiu kultivácie sú obzvlášť odolné voči herbicídom. Množstvo 2-hexyletyléteru v pesticíde je 410 gramov na liter.

Ďalšou zložkou agrochemikálie sú triazolpyrimidíny. Pôsobia ako kľúčový enzým pri syntéze aminokyselín a spôsobujú smrť burín. Florasulama je obsiahnutá v litri liečiva v množstve 7,4 gramov.

Herbicíd „Ballerina“ sa vyrába vo forme suspenznej emulzie v baleniach po 5 a 1 litri.

balerínový herbicíd

Výhody a nevýhody nápravy

Výhodou použitia herbicídu je, že liek:

 • účinný proti bežným burinám, ako sú bedstraw, harmanček, bodliak, eufória, púpava, modrá chrpa a ďalšie, asi 150 druhov dvojklíčnolistých rastlín;
 • rýchlo pôsobí a ničí burinu;
 • môžu byť použité potom, čo sa na kukurici objaví 3-5 listov, druhá internodia na rastlinách obilia;
 • používa sa pri všetkých druhoch striedania plodín.

Prípravok chráni polia zasiate plodinami až do objavenia sa ďalšej vlny burín.

ochrana plodín

Nevýhodou, okrem vysokej ceny lieku, je zvýšená toxicita. Aby sa dosiahol pozitívny výsledok, je potrebné zvoliť správny čas na použitie emulzie.... Herbicíd nebude fungovať, ak burina vstúpi do štádia kvitnutia. Za zmienku stojí vysoký stupeň toxicity produktu pre ľudí, menej pre včely.

Rozmanitosť výrobkov a spektrum pôsobenia

Existujú 3 odrody lieku "Ballerina":

 1. Produkt „Ballerina“ obsahuje väčší objem zložky 2,4 D ako triazolpyrimidínová skupina.Látky blokujú rastové miesta burín a bránia ich množeniu.
 2. Do produktu Ballerina Super bolo zavedených množstvo biologicky neutrálnych prísad a chemikálií, ktoré zvyšujú účinnosť lieku proti určitým burinám.
 3. „Ballerina Mix“ je silnejší a rýchlo ničí dvojklíčnolisté letničky a trvalky, ktoré narúšajú rast kukurice, ovsa, ryže. Účinok liečiva je založený na použití binárneho vzorca pri výrobe herbicídu. Herbicíd je potrebné používať spolu s prípravkom "Mortyra". To komplikuje proces prípravy pracovného roztoku.

Všetky kaly sú navrhnuté na použitie pri ničení burín v poľnohospodárskych poliach.

druhy herbicídov

Príprava roztoku

Pracovná tekutina sa pripravuje bezprostredne pred spracovaním poľa. Polovica vody sa naleje do rozprašovacej nádrže.

Na prípravu 15% matečného roztoku sa musí 7,5 litra vody zmiešať osobitne s 1,5 emulzie. Potom za občasného miešania pridajte do 10 litrov. Po miešaní počas 5 minút sa naleje do nádrže napoly naplnenej vodou. Miešajte už v rozprašovači, až kým sa nedosiahne homogénna emulzia.

Nádoba, v ktorej bol herbicíd zmiešaný, sa dôkladne prepláchne a zvyšná voda sa naleje do nádrže na postrekovač.

inštrukcie na používanie

Roztok je potrebné pripraviť na samostatných miestach, ktoré potom môžu byť dezinfikované.

Miera spotreby

Zvyčajná miera spotreby agrochemikálie na hektár je 200 - 300 litrov pracovnej tekutiny. Ak sa pole úplne zarastie burinou, neodporúča sa príliš zvyšovať dávku. Je potrebné vykonávať spracovanie včas, v takých fázach vývoja pestovaných rastlín, aby sa nepoškodila plodina:

 1. V prípade jarných rastlín, jačmeňa a pšenice si vyberte obdobie odnožovania alebo objavenia sa trubice v druhej intermodálnej fáze. Na jar sa na zimné plodiny nastrieka 0,5 litra liečiva na hektár.
 2. Na vyčistenie kukuričného poľa burín použite produkt „Ballerina“, keď pestované rastliny vyprodukujú 3 - 5 listov.
 3. Je možné ničiť burinu na poliach pomocou ciroku a proso v skorých štádiách vývoja buriny.

zabíjač burín

Ak burina začne kvitnúť, bude ťažké sa ich zbaviť. Jedovatá chemikália preniká do bylín cez listy.

Inštrukcie na používanie

Pred použitím toxickej emulzie si musíte prečítať pokyny. Herbicíd „Ballerina Mix“ sa používa, keď sú polia silne buriny, najmä s trvalými koreňovými sadenicami.

Ak posteľná bielizeň, harmanček a iné buriny dosiahli rast 15 až 20 centimetrov, budete musieť postrekovať silnejším herbicídom.

Byliny rastú aktívne pri teplote vzduchu 8 až 25 stupňov Celzia. Preto sa v takomto počasí zvyšuje účinnosť toxického roztoku. Mráz môže viesť k rozkladu roztoku a nedostatku výsledkov jeho aplikácie.

návod na použitie herbicíd

Plodiny sa postriekajú ráno alebo večer za jasného počasia, ktoré by malo stáť niekoľko dní.

Čakací čas a efektívnosť

Systémový herbicíd preniká do rastlín 1 hodinu po ošetrení. Látky blokujú rast rastlinných buniek v mladých tkanivách burín. Po 3 až 4 dňoch sa objavia príznaky účinku liekov. Listy sa krútia v burinách, zelené časti sa sfarbujú, vnútorné stavy sa zmenšujú.

Buriny nakoniec odumrú po 3 až 4 týždňoch. Obdobie úplného zničenia závisí od poveternostných podmienok a úlomkov v teréne.

Pestované pole bude chránené pred burinou až do ďalšej vlny ich rastu.

kontrola buriny

Je kompatibilný s inými herbicídmi

Herbicíd "Ballerina" sa používa v cisternových zmesiach s inými prípravkami. Liečivo funguje najlepšie spolu s Mortyrou, Magnumom a ďalšími herbicídmi na báze sulfonylmočoviny. Liečivo je dobre kombinované s fungicídnymi a insekticídnymi činidlami. Pri obilninách sa používajú zmesi herbicídov s graminicídmi.Na hektár berú 0,3-0,6 litra "Ballerina" a prípravok "Eraser" v množstve 0,9 litra.

Bezpečnostné opatrenia na použitie

Toxicita lieku vo vzťahu k ľuďom - 2. trieda, včely - 3. etapa. Po spracovaní sa ľudia nemôžu objaviť na poliach bez masky a špeciálneho oblečenia.

Medzi bezpečnostné opatrenia pri práci s liekom patrí skutočnosť, že je zakázané spracovávať blízko:

 • včelín;
 • vodná ochranná zóna;
 • rekreačné oblasti, sanatóriá, detské tábory;
 • škôlky pre zvieratá, pasienky;
 • súkromné ​​záhrady.

preventívne metódy

Miesto vystavenia agrochemikálie by sa malo nachádzať vo vzdialenosti 500 metrov od zariadení na uchovávanie potravín. Pri aplikácii celého radu herbicídov je potrebné myslieť na ich vysokú aktivitu voči ľuďom.

Opatrenia v prípade otravy

Človek, ktorý nedodržiava pravidlá pre prácu s herbicídmi 2. triedy toxicity, môže byť otrávený. Pri kontakte s pokožkou a sliznicami toxická látka rýchlo preniká do tela a spôsobuje:

 • zlomenie hlavy;
 • plytké dýchanie;
 • slabosť, nevoľnosť, zvracanie;
 • slzenie, zvýšené slinenie;
 • porušenie koordinácie pohybov.

balerínový herbicíd

Ak sa kvapky roztoku dostanú na pokožku, vymažte poškodenú oblasť vatovým tampónom namočeným v roztoku sódy na pečenie. Po spracovaní sa odev odovzdá na dekontamináciu. Pravidelné umývanie mydlom je nevyhnutné. Nezabudnite sa osprchovať a dôkladne opláchnite všetky časti tela.

Výskyt prvých príznakov otravy je signálom na volanie toxikológa.

Doba prepravy a skladovania

Preprava a skladovanie herbicídu Ballerina sa vykonáva v tesne uzavretých nádobách. Izba s pesticídmi by mala byť 150 metrov od obytných budov.

A príprava pracovnej tekutiny sa uskutočňuje na mieste vzdialenom nie viac ako pol kilometra.

Emulzia sa skladuje 3 roky od dátumu výroby. Pri nízkych teplotách sa herbicíd rozkladá a stráca svoju účinnosť

analógy

Herbicídy "Asterix", "Primadonna", "Primavera", "Florax" majú podobné zloženie a účinok. Všetky výrobky sú účinné proti širokému spektru dvojklíčnolistých burín.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica