Návod na použitie fungicídu Folicur, zloženie a rýchlosť spotreby

Folicur je systémový fungicíd, ktorý sa používa na ochranu plodín, hrozna, repky olejnej pred hlavnými druhmi plesňových chorôb. Produkt sa vyznačuje vlastnosťami regulujúcimi rast a výťažkom. Používa sa na postrek plodín počas vegetačného obdobia. Prenikne do rastlín za pár hodín. Postrek plodín sa vykonáva v suchom a pokojnom počasí.

Uvoľnite formu, zloženie a účel fungicídu

Fungicíd Folicur je systémová chemikália nemeckej spoločnosti Bayer. Vyrába sa vo forme emulzného koncentrátu (olej vo vode), ktorý sa naleje do 5-litrových kanistrov. Používa sa na ochranu zŕn, hrozna a repky pred rôznymi hubovými chorobami.

Liečivo je tebukonazol, ktorý patrí do triedy triazolov. Liek je účinný proti septorii, hrdzi, múčnatke, múčnatke, hnilobe, škvrnám, plesniam, fusáriu, phomóze. Môže sa použiť na zlepšenie rastu a klíčenia repky olejnej.

Fungicíd sa riedi vodou v pomere uvedenom v návode a používa sa na postrek plodín počas vegetačného obdobia.

Mechanizmus účinku lieku

Fungicídne činidlo je absorbované vegetatívnymi orgánmi rastlín po dobu niekoľkých hodín a je rovnomerne rozložené vo všetkých orgánoch a tkanivách. Účinná látka, tebuconazol, inhibuje enzým, ktorý ovplyvňuje biosyntézu sterolov, v dôsledku čoho je narušená integrita hubových buniek. Fungicídy spomaľujú rast a vývoj patogénu a nakoniec vedú k smrti huby.

fungicíd Folicur

Výhody a nevýhody nástroja

Výhody použitia Folicur:

 • znižuje výskyt plodín;
 • zvyšuje produktivitu repky olejnej;
 • zvyšuje zimnú odolnosť zimných plodín;
 • znižuje prísun obilnín;
 • preniká do rastlín 2-4 hodiny po postreku;
 • má ochranný účinok po dobu 2-4 týždňov.

mínusy:

 • pri opakovanom použití tej istej účinnej látky v hubách vzniká rezistencia;
 • účinné iba v počiatočných štádiách plesňovej infekcie.

Miera spotreby

Fungicíd Folicur sa používa v nasledujúcich dávkach (pri rýchlosti spotreby pracovnej tekutiny 200 - 400 l / ha):

 • pre obilniny - 0,5 - 1 l / ha;
 • pre repku olejnú - 0,5 - 0,75 - 1 l / ha;
 • na hrozno - 0,4 l / ha.

kanister Folicur

Príprava pracovného roztoku

Fungicíd sa používa na veľkých komerčných farmách na pestovanie obilia a repky. Liek v požadovanom množstve sa naleje do nádrže postrekovacej jednotky naplnenej 1/3 čistou vodou. Zmes sa mieša až do dosiahnutia homogénnej konzistencie a potom sa pridá zvyšok kvapaliny.

Rastliny sa postriekajú v deň prípravy roztoku.

vedro s vodou

Pokyny na používanie produktu

Fungicídny roztok sa používa:

 1. Na obilniny. Počas vegetačného obdobia sa vykonávajú 2 ošetrenia: od začiatku kultivácie až do konca náušnice. Interval je 30 dní.
 2. Pre repku. Počas vegetačného obdobia (v čase výskytu 3-5 listov). 1 sezóna sa vykonáva. Obdobie od posledného postreku po zber je 50 dní.
 3. Na hrozno. Počas sezóny sa vykonávajú 3 postreky. Prvý je pred kvitnutím. Interval je 20 dní. Posledný postrek sa uskutoční 30 dní pred zberom.

Bezpečnostné opatrenia pri práci s liekom

Spracovanie plodín je potrebné vykonávať v ochrannom obleku, maske alebo respirátori, v gumových čižmách a rukaviciach. Počas postrekovania nemôžete hovoriť, fajčiť, brať jedlo. Po práci v teréne si musíte umyť tvár a ruky teplou vodou a mydlom, vypláchnuť ústa roztokom sódy. Je zakázané vdychovať výpary z roztoku, piť koncentrovanú emulziu.

gumové čižmy

Stupeň toxicity

Droga patrí do triedy nebezpečnosti 3. Nie je nebezpečný pre ľudí, zvieratá, vtáky, užitočný hmyz. Pri odporúčanom dávkovaní nie je pre ošetrené rastliny toxický. Použitie včiel sa neodporúča počas leta.

Zlučiteľnosť s inými výrobkami

Fungicíd sa môže použiť v spojení s inými prípravkami na ochranu rastlín. Liečivo je kompatibilné s insekticídmi, fungicídmi, tekutými hnojivami a rôznymi herbicídmi.

Pred použitím musí byť skontrolovaná miešateľnosť všetkých výrobkov.

iné lieky

Podmienky skladovania

Emulzný koncentrát v pôvodnom obale sa môže skladovať 3 až 4 roky od dátumu výroby. Chemikáliu by ste mali uchovávať oddelene od potravín mimo dosahu detí. Optimálna teplota skladovania je 15-20 stupňov nad nulou. Liek by sa mal skladovať v miestnosti chránenej pred prenikaním vlhkosti, pred priamym slnečným žiarením.

analógy

Fungicídne činidlo Folicur má množstvo analógov s podobným zložením. Napríklad liek Unique je koncentrovaná suspenzia na báze tebuconazolu. Používa sa na spracovanie repky a obilnín. Chráni plodiny pred múčnatkou, hrdzou, fusáriom, hnilobou, špinením. Liek sa predáva v 5-litrových plastových plechovkách.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica