Návod na použitie herbicídu proti burine Lontrel

Kvalita plodiny a zdravie pestovaných plodín priamo závisia od prítomnosti burín v oblasti, na ktorej sa pracuje. Plevele poškodzujú plodiny tým, že ich zbavujú vlhkosti, živín atď. Sú ročné a trvalé. Selektívny herbicíd - Lontrel, určený na vyhubenie buriny na trávnikoch, úspešne bojuje proti púpave a pomáha pestovať záhradné jahody.

Zloženie a forma uvoľňovania lieku Lontrel

Výrobok je postemergentné činidlo určené na kontrolu jednoročných a viacročných rastlín. K dispozícii ako vodný roztok. Hlavná látka, clopyralid, je obsiahnutá vo forme kryštálov.

Lontrel 300 obsahuje 300 g clopyralidu na liter vody. Obsahujú jeden liter a päť litrových plechoviek. Lontrel 300D ničí burinu na trávnikoch a medzi jahodovými plantážami. Vyrába sa vo fľašiach od 1,5 do 500 gramov. Je to búrka burín rodov Solanaceae a Leguminous.

Lontrel Grand kontroluje bodliaky bodliak v cukrovej repe, obilninách, repke a ľanových plodinách. Vyrába sa vo forme vo vode rozpustných granúl. Množstvo clopyralidu je 75 percent. Liek je balený vo 2 kilogramoch vo vákuovom obale.

Mechanizmus a spektrum účinku

Herbicíd sa aplikuje, keď burina začne aktívne rásť. Prostredníctvom postrekovača sa rozprestiera po celom burine. Clopyralid mení sekréciu buriny, spôsobuje toxicitu, narušuje metabolizmus a tým zastavuje ich rast.

Lontrel droga

Výhody herbicídov

Herbicíd spoločnosti Lontrel vyberá tie buriny, ktoré je ťažké mechanicky odstrániť. Pri opakovanom použití nedochádza k závislosti na burine. Je povolené používať v spojení s inými herbicídmi. Nezpůsobuje otravu medzi ľuďmi, zvieratami a rybami.

Nevýhody fondov

Medzi nevýhody lieku patrí:

 • účinnosť liečby závisí od prítomnosti dažďa a vetra. Dažďové kvapky odplavujú liekový roztok z burín a vietor ho prenáša na plodiny;
 • neovplyvňuje burinu kapusty, repy, repy, reďkovky, rutabágy a tak ďalej;
 • vysoké náklady na liek.

Liek Lontrel zostáva v liečenej oblasti aktívny tri roky.

nástroj v krabici

Miera spotreby pre rôzne rastliny

Na ničenie buriny, ktorá poškodzuje jarnú a zimnú pšenicu, je spotreba roztoku 200 - 300 litrov na hektár pôdy.Pri pestovaní cukrovej repy je spotreba pracovnej tekutiny 300 - 500 litrov na hektár.

Pre ľanové vlákno - 100 - 300 litrov na hektár. Jahody potrebujú 500 - 600 litrov na hektár. Trávniky - 160 - 660 litrov na hektár.

Príprava pracovného roztoku liečiva proti burinám

Pripravte roztok prísne podľa pokynov priložených k prípravku.

 1. Nádobu s herbicídom dôkladne pretrepte.
 2. Tretia časť postrekovača sa doplní čistou vodou.
 3. Vyleje sa požadovaná dávka lieku.
 4. Pridajte požadované množstvo vody.
 5. Zamiešame.

Čím viac je oblasť kontaminovaná, tým väčšie by malo byť percento herbicídov vo vode.

nastriekajte burinu

Ako používať výrobok?

Najskôr sa preštudujú pokyny na použitie a potom sa spracuje. Lontrel je liek po vzídení, takže sa monitoruje rast rastlín. Pripravte to naraz.

Hneď ako sa na jednoročných rastlín objaví prvých päť až osem listov, okamžite sa nanesie pracovná tekutina. Trvalky by mali mať viac ako desať. Postup sa uskutočňuje v teplom suchom čase pri teplote 10 až 25 stupňov, nie viac.

ničiť burinu

Zlučiteľnosť s inými pesticídmi

Môže sa zmiešať s inými pesticídmi. Na ničenie buriny na cukrovej repe sa kombinuje s Bicepsom a inými drogami - Pilot, Triceps.

Pre ľanové vlákno sa pripravuje zmes Herbitoxu a Lontrelu. Pred spracovaním skontrolujte fyzickú kompatibilitu liekov ich kombináciou v malom obale.

Bezpečnostné opatrenia

Lontrel je mierne toxický. Podľa bezpečnostných opatrení je potrebné, aby:

 • exponované časti tela chránené odevom;
 • na tvári mal ochrannú masku a okuliare;
 • bola tam čelenka;
 • nádoby na potraviny neboli použité;
 • nádoba po postupe bola dôkladne premytá;
 • ruky boli umyté pod tečúcou vodou.

To je dôležité! Počas a po zákroku by sa do oblasti, kde sa striekajú injekcie, nemali na dve hodiny nechať žiadne zvieratá.

bezpečnostné opatrenia

Prvá pomoc pri otrave

Pri požití je potrebné vyvolať zvracanie, dať obeti niekoľko pohárov vody s aktívnym uhlím na pitie. Pomery sa vypočítajú takto: na kilogram telesnej hmotnosti sa odoberie jeden gram sorbentu. V prípade kontaktu s očami je potrebné ich vypláchnuť veľkým množstvom vody.

V prípade kontaktu s pokožkou najskôr ju očistite čistou handričkou a potom opláchnite mydlom a vodou. Vdýchnutie - odstráňte postihnutého z jedovatej zóny.

Skladovateľnosť a podmienky skladovania

Je povolené uchovávať liečivo na chladnom mieste mimo dosahu detí a zvierat. Prípustná teplota je od 5 do 40 stupňov Celzia. Priame slnečné žiarenie by nemalo byť v herbicídnej nádobe v uzavretej nádobe. Skladovateľnosť je 3 roky.

Umyte si ruky

Herbicídne analógy

Analógy herbicídu zahŕňajú liečivo Lazurit, ktoré ovplyvňuje burinu zemiakov, kukurice, zimných plodín.

Miura je selektívny agens, ktorý ničí letničky a trvalky. Roundal je analóg, ktorý sa rozšíril pre svoju účinnosť a bezpečnosť.

Existuje univerzálny liek Chistopol, ako aj mnoho ďalších podobných liekov.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica