Pokyny pre herbicídy Zenkor a pravidlá používania produktu

V poľnohospodárstve sa herbicíd Zenkor bežne používa, podrobné pokyny na použitie sú pripojené k chemickému prípravku, ktorý je k dispozícii vo forme prášku, granúl alebo koncentrovanej emulzie. Regulácia buriny sa uskutočňuje pred výsevom a po vzídení rastlín. Od chvíle ošetrenia po smrť burín trvá dva až tri týždne.

Zloženie a forma uvoľnenia finančných prostriedkov

Nemecká droga na ničenie buriny Zenkor je známa už dlhú dobu. Chemikálie novej generácie - Zenkor Ultra a Liquid, majú vylepšený herbicídny prípravok so zníženým obsahom hlavnej látky - metribuzínu, ktorý neovplyvňuje kvalitu chemikálie.

Prvé lieky sa vyrábali vo forme prášku a granúl vo vreckách s hmotnosťou 20 gramov alebo v balení po 5 kilogramoch. Teraz bolo stanovené uvoľňovanie emulzie alebo suspenzie v injekčných liekovkách s objemom 20 alebo 100 mililitrov, ktoré sa lepšie rozpúšťajú vo vode a pene menej.

Klady a zápory

Ako každá chemická látka, Zenkor má pozitívne aj negatívne vlastnosti. Medzi výhody patrí: ľahkosť použitia, keď sa rozprašovacie filtre upchávajú, nemá silný zápach, účinný a relatívne bezpečný produkt.

Nevýhodou herbicídu je, že tento nástroj sa nemôže použiť na ošetrenie postelí, na ktorých sa záhradné a záhradné rastliny pestujú ročne a ktoré nie sú kompatibilné s chemikáliou. Tieto plodiny zahŕňajú: cibuľu, cesnak, šalát, kapustu, melóny.

balíček liekov

Mechanizmus akcie

Pri spracovaní lokality metribuzín, ktorý je súčasťou herbicídu, preniká do koreňov buriny a začína v obehu v rastlinách a postupne ho ničí. Jedinečnosť prípravku spočíva v tom, že herbicídna kompozícia môže prenikať do burín nielen prostredníctvom ich koreňov, ale aj cez listy.

Príprava roztoku

Prášok alebo granule Zencor sa úplne rozpustí vo vode do tridsiatich minút. Pred použitím sa roztok musí miešať, až kým jemné častice úplne nezmiznú.

Herbicíd v suspenzii sa rýchlo premieša s vodou, pri rozprašovaní sa upcháva filtre.

naliať vodu

Miera spotreby

Množstvo spotrebovanej chemikálie súvisí s niekoľkými faktormi.

Najprv by ste mali venovať pozornosť množstvu buriny na webe; čím viac je, tým je roztok bohatší, ale nie vyšší ako maximálna dávka.

Po druhé, spotreba herbicídu závisí od druhu pestovanej zeleniny. Napríklad 200 až 300 mililitrov produktu sa používa na hektár mrkvy alebo obilia a 0,7 litra na zemiaky a paradajky. Tiež použité množstvo herbicídu závisí od štruktúry zeme.

500 až 700 mililitrov látky sa používa na ošetrenie jedného hektára piesočnatých pôd.

Pre chernozem potrebujete od 700 mililitrov do litra roztoku na hektár. Na ílovú pôdu sa pôsobí 1,0 - 1,65 litra pripravenej látky.

červené paradajky

Pokyny na komplexné použitie burín

Zenkor je vynikajúci prostriedok na ničenie buriny. Prvé postrekovanie pôdy by sa malo vykonať na jar. Na povrchu ošetrovanej plochy sa vytvára ochranný film, ktorý by sa nemal ničiť. Po klíčení herbicídy prenikajú do štruktúry burín a ničia ich.

Pred postrekom je potrebné vyrovnať a navlhčiť povrch pôdy. Roztok by mal byť aplikovaný rovnomerne na celú plochu. Minimálna dávka lieku sa používa na ľahkej pôde. Preto sa maximálna dávka používa pre ťažkú ​​pôdu.

paradajky

Pôda pod semenami pestovanými paradajkami sa pestuje potom, ako sa na rastline objavia dva až štyri pravé listy. Sadenice paradajok sa odporúča vysádzať v už upravenej pôde. Roztok pre paradajky sa pripravuje zo siedmich gramov liečiva a piatich litrov vody.

muži v práci

zemiaky

V závislosti od štruktúry pôdy sa roztok pripraví z 5 - 15 g herbicídu a 5 litrov vody. Miesto musí byť spracované pred zemiakovými výhonkami.

sója

Spracovanie sóje je podobné spracovaniu zemiakov.

mrkva

Pôdu môžete postrekovať pod mrkvu pred klíčením alebo v čase vytvárania koreňovej plodiny. Roztok pre obyčajnú pôdu sa pripravuje z 10 gramov liečiva a 5 litrov vody.

Kedy je lepšie nepoužiť?

Niektoré druhy zeleniny a bylín sú citlivé na Zenkor, takže by sa liek nemal používať na poliach s plodinami, ako sú tekvice, kapusta, repa a paprika. Herbicíd je tiež nebezpečný pre cibuľu, cesnak, šalát.

preskúmať zeleň

Bezpečnostné inžinierstvo

Pred začatím liečby územia liekom je potrebné chrániť dýchacie a zrakové orgány pred vniknutím častíc herbicídu. Na tento účel použite respirátor a špeciálne okuliare.

Aký toxický je herbicíd?

Zenkor je nízko toxický herbicíd, ktorý je na treťom mieste v nebezpečenstve pre človeka. Nevyvoláva alergie pri kontakte s pokožkou. V niektorých prípadoch sa po kultivácii v kultivovaných rastlinách pozoruje dočasná zmena farby listov.

Zlučiteľnosť s inými účinnými drogami

Zenkor sa môže miešať s pesticídmi v kombinácii s opatrnosťou s insekticídmi. Liek je tiež ovplyvňovaný infúznou zmesou sulfonylmočoviny. Zenkor sa nesmie kombinovať s dusíkatým hnojivom.

malá fľaša

Striedanie plodín

Zenkor je pomerne bezpečný herbicíd, ale nemali by ste stratiť ostražitosť, pretože aktívnou zložkou danej látky je chlorid metribuzínu, ktorý patrí do tretej úrovne nebezpečenstva pre ľudí. Preto je vhodné zasadiť niektoré kultivované rastliny nasledujúci rok po príprave pôdy.

Ako a ako dlho sa liek uchováva

S výhradou všetkých pravidiel zostáva liečivo vhodné štyri roky. Herbicíd je uložený na tmavom mieste, kde slnečné lúče nemôžu preniknúť. Vo vnútri by sa teplota vzduchu nemala zahriať nad štyridsať stupňov a klesnúť pod dva stupne.

Zriedené liečivo nie je možné skladovať, nepoužitá tekutina sa naleje do pripravenej hlbokej diery a horná časť sa pokryje zeminou.

nádoba a kapsula

Analógy liečiv

Herbicíd Zenkor má svoje analógy s podobnými účinnými látkami. Medzi tieto lieky patria: Mistral, Ogorodnik, Metrizan, Kupol, Groza, Advokát.Pred použitím produktu si prečítajte návod na použitie..

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica