Druhy herbicídov na malinách, opis a návod na použitie proti burinám

Chemické prostriedky nepretržitého pôsobenia ničia nielen burinu, ale aj všetky plodiny bez rozdielu. Pre potreby poľnohospodárstva sa vyrábajú selektívne herbicídy, ktoré ničia určité rastliny bez ovplyvnenia ovocných kríkov, trávnatej trávy a kukuričných plantáží. Použitie herbicídov na maliny odstraňuje únavné buriny lôžok z pšeničných semien, lastovičiek, mliečnych rias, shirínu. V zarastenej oblasti mulčovanie nezaručuje pozitívny výsledok.

Druhy burín používané na malinách

Niektoré chemikálie sa zavádzajú do pôdy, kde sú absorbované koreňmi rastlín. Na povrch stoniek a listov burín sa nastriekajú ďalšie látky, rýchlo sa rozložia a pôdu neotrávia. Doteraz bolo pre ovocné kríky vytvorené málo selektívnych herbicídov. Miesto pre pestovanie malín sa musí spracovať rok pred výsadbou tuhými prípravkami.

Na jar sa rastliny postriekajú:

 • Hurikán Forte;
 • "Ataman";
 • "Buran";
 • Roundup.

Pri spracovaní stránky burinami „Chistopol“, „Glyfos“, „Kosmik“ buriny odumrú. Na zlepšenie účinku chemikálie sa do pôdy pridáva močovina a pridá sa dusičnan amónny. Ak semená trávy opäť vyklíčili, jeden z týchto prípravkov sa na jeseň použije znova.

Je možné zničiť jednoročné buriny, keď sa do pôdy dostanú herbicídy Treflurex alebo Treflan a maliny sa môžu okamžite vysádzať.

Na jar sa rastliny ošetria roztokom Simazin. Systémový herbicíd, ktorý blokuje fotosyntézu, ničí trávy, ničí buriny širokolisté, ale neumýva zo zeme až šesť mesiacov. Na spracovanie 1 hektár 1 kg prášku.

Hurikán Forte

Preskúmanie populárnych nástrojov

Domáce a zahraničné spoločnosti vytvorili a naďalej vyrábajú pesticídy, ktoré používajú poľnohospodári, obyvatelia letnej sezóny a záhradníci.

Roundup

Herbicíd, ktorého aktívnou zložkou je glyfosát, prilepený na povrch stoniek a listov, je cez póry smerovaný do buniek, narušuje metabolizmus, rastlina žltne a vädne. „Roundup“ má viskóznu konzistenciu, takmer bez zápachu, je balený v ampulkách po 100, 50, 5 ml, predávaných v 1 litrových fľašiach, plechovkách. Aktívna zložka liečiva vstupuje do rastlinných buniek za 6 hodín, za 7 dní sa šíri tkanivami.

Kruhová fľaša

Pri používaní funkcie Roundup:

 • všetky buriny odumrú;
 • klíčenie semien zlepšuje;
 • štruktúra pôdy sa nezhoršuje.

Maliny je možné pestovať v oblasti ošetrenej herbicídmi nie budúci rok, ale okamžite.Prípravok sa vyrovná s kňazom, bodliakom, žihľavou, pšeničnou trávou, inhibuje rast obilnín.

Na prípravu roztoku sa viskózna konzistencia zmieša s vodou a uchováva sa nie viac ako 7 dní. Na zničenie jednoročných burín sa 60 ml liečiva kombinuje s vedrom tekutiny, v boji s trvalkami sa dávka zdvojnásobí.

Nevýhodou Roundup je to, že jeho zloženie ničí prospešné baktérie, ktoré žijú v pôde, ničí tak rastlinné plodiny, ako aj ovocné kríky.

zelený jed

"Glisol"

Herbicíd, vyvinutý ruským výskumným ústavom, keď je absorbovaný listami rastlín, inhibuje syntézu flavonoidov a aminokyselín, pohybuje sa pozdĺž stoniek ku koreňom. Po ošetrení „Glisol“ pšeničná tráva, bodliak, púpava a iné trvalkové trávy za 3 týždne odumrú. Účinok lieku sa spomaľuje v daždivom a chladnom počasí.

Herbicíd sa predáva ako vodný roztok obsahujúci soľ glyfosátu. Výrobok neznečisťuje prírodu, neovplyvňuje semená. Liečba liekom sa uskutočňuje v suchom dni bez prítomnosti vetra.

"Glyphos"

Záhradníci, ktorých už unavuje ručné odstraňovanie buriny, používajú herbicídy na ničenie burín na poli malín. Opatrnosť sa musí venovať „glyfosu“, pretože liek ničí pestované rastliny, ktoré sa na ceste stretávajú. Kompozícia preniká do listov, je absorbovaná stonkami, čo vedie k smrti koreňového systému.

herbicídy glyfos

Účinok lieku sa pri nepriaznivom počasí neznižuje, pretože obsahuje povrchovo aktívne látky, pridáva sa zmäkčovač vody.

Každoročné bylinky uschnú 4. deň po ošetrení „glyfosom“. Dávkovanie rôznych burín je uvedené v pokynoch na prípravu, od 80 do 120 ml sa rozpustí vo vedre s vodou.

"Volcano"

Herbicíd, ktorý je založený na izopropylamínovej soli glyfosátu, ničí všetky buriny. Aktívna zložka chemikálie preniká do rastlinných tkanív, poškodzuje korene za 2-3 dni, stonky a listy zožltnú a do 3 dní zaschnú.

Liek "Vulcan" nestráca svoju účinnosť, keď sa nariedi technickou vodou, ak sa používa v teple, v daždivom počasí.

Na spracovanie malín s rozlohou sto metrov štvorcových budete potrebovať 20 až 60 ml látky.

Vulkánsky liek

"Ataman"

Systémový herbicíd, ktorý dodáva na trh ukrajinská spoločnosť špecializujúca sa na výrobu prípravkov na ochranu rastlín, potláča všetky procesy vyskytujúce sa v burinách. „Ataman“ sa nastrieka na povrch listov a stoniek, ale tiež ničí korene. Účinok ošetrenia pesticídmi, ktorý sa uskutočňuje skoro na jar a po zbere, je zrejmý po niekoľkých dňoch. "Ataman" sa vyrovnáva s viacročnými burinami, plní funkcie sušidla - urýchľuje dozrievanie plodín.

"Buran"

Chemický prípravok na nepretržité pôsobenie nie je nebezpečný pre včely, zvieratá, mikroorganizmy žijúce v pôde, ale dobre sa vyrovnáva s dvojklíčnolistými jednonôžkovými a viacročnými burinami, divými kríkmi.

Po nastriekaní herbicídom "Buran" sa kompozícia šíri z listov do bodu rastu a ovplyvňuje korene. Jedno ošetrenie produktom stačí na zničenie buriny na veľkej ploche. Droga sa rýchlo rozkladá, ale nepreniká semená pôdou.

chemický prípravok

„Dominator 360“

Pesticíd, ktorý sa uvoľňuje ako roztok, obsahuje glyfosát, ktorý sa rýchlo absorbuje časťami leteckých rastlín. Látka ničí tkanivá, poškodzuje korene:

 • vetva poľná;
 • zasadiť bodliak;
 • listovú zeleninu;
 • trstina.

"Dominator-360" sa nastrieka pred výsadbou kríkov, vínnej révy a sejbou.

Po ošetrení herbicídom trvajú viacročné buriny viac ako dva týždne.

Dominátor 360

"Cosmic"

Na základe izopropylamínovej soli glyfosátu sa vytvára účinný pesticíd, ktorý je kompatibilný s väčšinou chemikálií na ničenie buriny. „Kozmický“ sa nevymyje dažďom, rýchlo sa rozkladá v zemi, nehromadí sa v stonkách a listoch plodín.

Môžete zasadiť kríky, zasiať semená 2 týždne po ošetrení. Herbicíd nepredstavuje nebezpečenstvo pre baktérie a červy žijúce v zemi.

účinný pesticíd

"Hurikán Forte"

Účinne bojuje proti burinám, odstraňuje plazivú pšeničnú trávu a bodliak švajčiarsky liek, ktorý pôsobí za každého počasia, prechádza listami do rastlinných tkanív, zastavuje biochemické procesy, hromadí sa v meristéme.

Pri otváraní obalu „Hurricane Forte“ sa látka rozmieša v 2 litroch vody a po zaliatí oblasti sa roztok nastrieka na burinu. Burina prestane rásť po dvoch dňoch, odumrie po 10 až 14 dňoch a glyfosát sa rozdelí na jednotlivé zložky. Herbicíd sa odporúča používať skoro na jar pred výskytom pestovaných rastlín.

"Chistopol"

Na obrábanie pôdy na pestovanie ovocných kríkov používajú poľnohospodári liek na nepretržitú činnosť, ktorého výsledok je viditeľný niekoľko dní po postreku.

Chistopol sa predáva v plastových fľašiach, 30 ml sa rozpúšťa v 5 litroch vody a používa sa na ošetrenie obilnín a listnatých burín. Pri postrekovaní na viacročné rastliny sa dávka zdvojnásobí.

fľaše očistené

Ktorý liek je lepšie zvoliť?

V európskych krajinách dodávajúcich maliny na trh sa používajú chemikálie, ktoré majú selektívny účinok. Jedným z najúčinnejších herbicídov používaných na ošetrenie plantáží ovocných kríkov je „Stomp“. Produkt vyrobený spoločnosťou BASF:

 1. Ničí rôzne buriny.
 2. Zabezpečuje dlhodobý efekt.
 3. Nevyžaduje rýchle uvoľnenie pôdy.
 4. Odolné voči UV lúčom.

Na boj proti ročným trávam môžete použiť „Vybrať“, pomocou ktorého sa spracovávajú maliny, keď sa objavia 3 listy. Odstupy riadkov sa odporúča postriekať glyfosátmi, ako sú „Roundup“, „Volcano“, „Hurricane Forte“.

vyber fľašu

Všeobecné pravidlá používania herbicídov na maliny

Odporúčajú sa chemické prípravky nepretržitého pôsobenia, aby sa miesto na pestovanie kríkov bobúľ spracovalo najskôr rok pred výsadbou malinového stromu.

Aby ste nepoškodili plantáž postrekovaním herbicídmi, musíte sa snažiť, aby kompozícia nespadla na listy kríkov.

Pri príprave roztoku je potrebné dodržiavať dávky uvedené v poznámke k liečivu.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica