Pokyny na použitie herbicídu Lazurit proti burinám, zloženiu a miere spotreby

Lazurit sa používa na ochranu záhrady pred burinou: podľa návodu na použitie tento prostriedok šetrí päťdesiat burín. Tento herbicíd sa zriedi vodou a postrekuje nežiaduca vegetácia, ktorá sa objavila na výsadbe. Chemická látka inhibuje rast burín. Záhrada bude čistá mesiac po ošetrení. Lapis lazuli chráni paradajky a zemiaky pred burinou.

Zloženie, forma uvoľnenia a účel lieku Lazurit

Na ničenie buriny v záhrade môžete použiť super-agenta - Lapis Lazuli. Je to systémový herbicíd. Liek ničí až 50 druhov burín, vrátane obilnín a jednoročných dvojklíčnolistých rastlín. Predáva sa v baleniach s hmotnosťou 20 gramov. Vo vnútri balenia je prášok, ktorý sa musí riediť vodou v dávke uvedenej v návode na použitie tejto chemikálie.

Zloženie Lazuritu obsahuje účinnú látku - metribuzín. Herbicíd ničí burinu, ktorá sa objavila v záhrade.

lapis lazuli z burín

Mechanizmus pôsobenia činidla

Prášok sa zriedi vodou na požadovanú koncentráciu a buriny sa postriekajú roztokom. Herbicíd vstupuje do rastlín cez listy a korene. Aktívne látky liečiva, ktoré sa dostanú do burín, spomaľujú procesy fotosyntézy. Do týždňa po postreku začnú rastliny vysychať.

Je pravda, že tento chemický prostriedok pôsobí na akúkoľvek vegetáciu, preto sa ošetrenie uskutočňuje pred výskytom rastlinných rastlín. Buriny sa postrekujú 1 alebo 2 krát. Opätovné spracovanie sa uskutoční, ak sa naraz nepodarí zbaviť všetkých burín. Je pravda, že v tomto prípade je koncentrácia chemikálie v roztoku znížená a snažia sa zavlažovať pestované sadenice.

Výhody a nevýhody lieku

Lazurit má svoje výhody:

  • rýchlo preniká do tkanív burín;
  • umožňuje vám zbaviť sa buriny 1-2 mesiace;
  • pri správnom použití nepoškodzuje pestované rastliny.

nevýhody:

  • pri nesprávnom použití môže viesť k smrti kultivovaných rastlín;
  • toxické látky vo vzduchu môžu včely otráviť.

lapis lazuli z burín

Miera spotreby

V akých pomeroch nariediť herbicíd Lazurit vodou:

  1. Na zemiaky. Jediným postrekom sa zoberie 10 gramov liečiva na 3 litre vody.Dvojitým spracovaním pre druhé zavlažovanie sa koncentrácia roztoku zníži: na 9 litrov vody sa vyberie 10 gramov herbicídu.
  2. Pre sadenice paradajok. Uskutočňuje sa jednorazové ošetrenie. Na 3 litre vody sa spotrebuje 10 gramov produktu.
  3. Na siatie paradajok. Pri jednom ošetrení sa odoberie 10 gramov herbicídu na 5 litrov vody. Pri dvojitom striekaní pre druhé zavlažovanie sa koncentrácia roztoku zníži: na 5 litrov vody bude potrebných 5 gramov liečiva.

Pestovanie záhrady sa uskutočňuje po výsadbe hľúz zemiakov a po zasiatí semien paradajok. Plevele sa postrekujú jeden týždeň po výsadbe. Sadenice pestovaných rastlín by sa do tohto času nemali objaviť.

Postrekovanie sa uskutoční o mesiac neskôr, keď zeleninové plodiny rastú o viac ako 5 centimetrov.

Ako pripraviť pracovné riešenie

Na prípravu pracovného roztoku odoberte čistú vodu pri izbovej teplote a pridajte prášok v požadovanom množstve. Látka je dobre premiešaná. Roztok sa naleje do nádoby na postrekovanie kvapaliny a potom sa rastliny buriny ošetria. Nepoužitý produkt sa musí naliať do záhrady.

lapis lazuli z burín

Ako správne aplikovať herbicíd

Lapis lazuli sa zriedi vodou na požadovanú koncentráciu a burina sa postrieka roztokom. Prvé ošetrenie sa uskutočňuje pred výskytom pestovaných rastlín, týždeň po výsadbe.

Opakované postrekovanie sa uskutoční, keď rastlinné plodiny dorastú o viac ako 5 centimetrov. Počas druhého spracovania sa počiatočná koncentrácia roztoku zníži trikrát. Opakované rozprašovanie sa uskutočňuje mesiac po prvom.

Bezpečnostné opatrenia pri používaní lieku

Pri ošetrovaní buriny touto chemikáliou musíte dodržiavať bezpečnostné pravidlá. S herbicídom je potrebné pracovať v ochrannom obleku, gumových rukaviciach a maske. Striekanie by sa malo vykonávať v suchom a pokojnom počasí. Nárazy vetra môžu prenášať toxické látky vzduchom a viesť k smrti včiel.

lapis lazuli z burín

Stupeň toxicity

Pre ľudí je tento liek úplne bezpečný. Vdychované výpary môžu u ľudí so zvýšenou citlivosťou na účinné látky herbicídu vyvolať alergickú reakciu. Ale pre včely je Lapis lazuli toxický.

Prvá pomoc pri otrave

V prípade nevoľnosti a nevoľnosti si musíte umyť tvár a ruky čistou vodou a mydlom, zobrať absorbent, vypiť čo najviac tekutiny. Ak sa liek dostane dovnútra, musíte vypláchnuť žalúdok roztokom sódy, vyvolať zvracanie.

lapis lazuli z burín

Kontraindikácie pre použitie

Je nežiaduce používať liek na chudobných piesčitých pôdach. Ak má pôda nízky obsah humusu, je zakázané používať tento prostriedok. Lapis lazuli sa nepoužíva na výsadbách infikovaných hubami alebo infikovaných hmyzom. Roztok ďalej oslabí plodiny. Je potrebné striekať chemickú látku striktne na burinu. Ak sa liek dostane na susedné rastlinné plodiny, môžu uhynúť.

Zlučiteľnosť s inými výrobkami

Lapis lazuli sa môže používať spolu s inými herbicídmi. Je dovolené miešať rôzne chemikálie v jednom pracovnom roztoku. V tomto prípade je však dávka liečiv znížená. Spoločné používanie rôznych druhov herbicídov pomáha zbaviť sa všetkých burín.

lapis lazuli z burín

Skladovacie podmienky a trvanlivosť

Prášok v neotvorenom originálnom obale sa môže uchovávať pri izbovej teplote až 5 rokov. Dátum výroby je obvykle uvedený na vaku. Je nežiaduce skladovať výrobok pri teplotách pod -10 a nad +40 stupňov Celzia. Bezprostredne pred použitím sa pripraví roztok prášku a vody. Zvyšky Lazuritu sa vyliajú zo záhrady.

Podobné lieky

Okrem herbicídu Lazurit sa na boj proti burinám v záhrade môžu použiť aj iné prostriedky. Napríklad lieky Antisapa, Zenkor, Metrizan, Ogorodnik.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica