Pokyny na používanie herbicídov Miura proti burinám v posteliach a miera spotreby

Herbicíd Miura je selektívny liek, ktorý sa používa na ničenie jednoročných a viacročných burín pri výsadbe. Prípravok je rýchlo absorbovaný listami škodlivých rastlín, čo vedie k ich nevyhnutnej smrti. Aby ste pochopili účinnosť lieku, musíte poznať vlastnosti pokynov na použitie herbicídu Miura, jeho zloženie, mechanizmus účinku, ako aj opatrenia týkajúce sa toxicity a bezpečnosti pri práci s liekom.

Forma zloženia a uvoľňovania herbicídu Miura

Hlavnou účinnou látkou je kvizalofop-P-etyl. Forma prípravku je emulzný koncentrát. Predáva sa v plechovkách s objemom 5 litrov.

Pozitívne a negatívne stránky

Liek je schopný ničiť burinu vo všetkých fázach vývoja. Z tohto dôvodu postačuje 1 liečba. Okrem toho sa herbicíd prakticky nezhromažďuje v pôde a rozkladá sa na zložky, ktoré nepredstavujú ohrozenie životného prostredia.

Medzi nevýhody tohto liečiva je potrebné zdôrazniť jeho účinnosť iba proti burinám. Nie je však schopný poškodiť dvojklíčne buriny. Miura patrí do tretej triedy nebezpečnosti, ktorá vyžaduje dodržiavanie bezpečnostných opatrení pri práci s látkou.

Mechanizmus účinku lieku

Hlavná účinná látka herbicídu má tlmiaci účinok na burinu. Ľahko sa vstrebáva obilnými škodcami, vrátane bluegrass, wheatgrass, zahnutá tráva, trstina, foxtail, štetiny, ovos, potom sa rýchlo šíri stonkou a ovplyvňuje koreňový systém.

Po čase škodlivé rastliny začnú žltnúť a vysušiť a 3 týždne po ošetrení úplne odumrú.

herbicíd Miura

Príprava pracovného roztoku

Pred zmiešaním herbicídu herbicíd niekoľkokrát pretrepte v pôvodnej nádobe. Kapacita postrekovača je naplnená tretinou vodou a mixér je zapnutý. Potom pridajte vypočítanú dávku lieku a za stáleho miešania pokračujte v plnení nádrže vodou. Toto pokračuje, kým nie je zmes homogénna a nádrž nie je úplne plná.

Výpočet spotreby pre rôzne plodiny

Výrobok sa vyrába v špeciálnych štvorvrstvových kanistroch s objemom 5 litrov. Priemerná miera spotreby liečiva pre jednoročné buriny je 600 mililitrov na hektár.Na ničenie trvalých burín sa 1 liter produktu používa na 200 až 300 litrov vody.

spotreba materiálu

Pokyny na použitie herbicídov proti burinám

Otvorenie balenia produktu sa vykonáva mimo potravín, detí, tehotných a dojčiacich žien, ako aj osôb, ktoré majú individuálnu neznášanlivosť na zložky lieku. Pracovný roztok sa mieša v deň spracovania. Počas toho musíte používať ochranné vybavenie, vrátane respirátora a okuliarov.

Výsledný roztok sa nastrieka na zem buriny v lôžkach. Malo by sa dbať na to, aby sa látka nedostala na listy rastlín.

V prípade herbicídu Miura postačuje 1 ošetrenie, pretože quizalofop-P-etyl je schopný ničiť burinu vo vývojovom štádiu.

 zabíjač burín

Bezpečnostné inžinierstvo

Počas ošetrovania rastlín sa odporúča dodržiavať určité bezpečnostné pravidlá, vďaka ktorým je možné vyhnúť sa intoxikácii tela herbicídom Miura. Tie obsahujú:

  1. Použitie zmeny oblečenia, ktoré je vyrobené z hrubej textílie. Okrem toho musíte mať vákuové okuliare, klobúk, respirátor, gumené rukavice a vysoké topánky.
  2. Spracovanie by sa malo vykonávať ráno alebo večer, keď je vonku chladný vzduch. Postrek sa neodporúča počas nárazového vetra alebo dažďa.
  3. Pri postrekovaní ovocných rastlín nejedzte, nefajčite ani nepite. Tým sa zabráni vstupu lieku do zažívacieho traktu a horných dýchacích ciest.
  4. Malé deti, tehotné a dojčiace ženy sa nesmú nachádzať v blízkosti osoby, ktorá vykonáva ošetrenie. Neodporúča sa to ani u ľudí, ktorí sú alergickí na zložky herbicídu.
  5. Po ukončení postupu sa musí striekacia nádrž dôkladne umyť. Na tento účel sa používa 5% roztok sódy alebo pracie mydlo. Odev, v ktorom bola vykonaná úprava miesta, sa musí niekoľkokrát prať.

ochranná maska

toxicita

Miura patrí do tretej skupiny toxicity. Je mierne nebezpečný pre ľudské zdravie, medový hmyz a životné prostredie.

Zlučiteľnosť s inými herbicídmi

Herbicíd sa často používa v kombinácii s inými liekmi na boj proti dvojklíčnym burinám:

  • Triceps, Biceps 22, Hacker, Pilot sa používajú na repe;
  • pri spracovaní miesta s ľanovými plodinami sa používajú Magnum, Herbitox, Herbitox-L;
  • na ničenie burín na výsadbe sóje je herbicíd Miura účinný v kombinácii s prípravkami Korsa a Fabian.

Herbitox v banke

Skladovanie finančných prostriedkov

Nádoba s herbicídom by sa mala skladovať na chladnom mieste mimo dosahu slnečného žiarenia. Okrem toho by sa droga nemala nachádzať v blízkosti potravín alebo predmetov pre domácnosť v obytnej zóne.

Skladovateľnosť

S výhradou všetkých skladovacích podmienok lieku je doba použiteľnosti herbicídu 2 roky od dátumu výroby. Po uplynutí tejto doby sa obsah nádoby skontroluje z hľadiska súladu s technickými parametrami a ak sa dodržiava, použije sa na určený účel.

červené čiapky

analógy

Alternatívne liečivá, ktoré majú podobné zloženie a spôsob aplikácie, sú herbicídy Forward, Target a Hunter. Okrem toho produkty Triceps, Hacker, Magnum, Pilot a Fabian dávajú pri spracovaní výsadby priaznivý výsledok.

Herbicíd Miura je jedným z najúčinnejších selektívnych prípravkov na ničenie jednoročných burín a viacročných burín. Vďaka nemu môžete zabezpečiť normálny rast a vývoj záhradných plodín. Podľa pokynov na používanie lieku látka nie je nebezpečná pre ľudí, medový hmyz ani životné prostredie a tiež vám umožňuje rýchlo odstrániť škodlivé rastliny z lokality.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica