Návod na použitie fungicídu Raek a príprava pracovného roztoku

Fungicíd "Raek" podľa pokynov sa používa na liečbu a prevenciu plesňových a bakteriálnych infekcií. Najčastejšie sa vyskytujú v dôsledku dlhotrvajúcich dažďov, častého zalievania, s nesprávnou starostlivosťou, nepriaznivými poveternostnými podmienkami a tendenciou k infekcii. Môžete skúsiť liečiť rastlinu ľudovými prostriedkami, ale vyžaduje to veľa času a úsilia. Preto mnohí záhradníci radšej používajú chemikálie na boj.

Zloženie a forma uvoľňovania drogy "Raek"

Produkt sa uvoľní vo forme koncentrovanej žltej emulzie. Aby sa získal pracovný roztok, musí sa zriediť vodou. Liek sa naleje do plechoviek s objemom 5 la 10 l, ako aj do ampúl a liekoviek s objemom 5 ml, 10 ml, 50 ml. Rôzne obaly umožňujú použitie lieku v priemyselnom meradle aj v súkromných záhradách.

Liečivo je difekonazol. Dostane sa dovnútra škodcov a ničí ich.

Raekova droga

Ako fungicíd účinkuje?

Účinná látka preniká do bunky, narušuje metabolické procesy. Plesňové bunky odumierajú a životne dôležité procesy sú inhibované. Plesňové spóry tiež odumierajú, čo zabraňuje množeniu škodcov.

„Raek“ zachová účinok približne 15 dní. Všetko záleží na stupni poškodenia rastlín. V pokročilom štádiu sa striekanie opakuje každý týždeň.

Dôležité! Počas sezóny sa opakuje niekoľko ošetrení. Nielen na liečbu, ale aj na prevenciu.

výhody

Fungicíd "Raek" má svoje výhody:

 • širokú škálu činností;
 • trvanie účinku;
 • uloženie výsledku na dlhú dobu;
 • bezpečnosť rastlín;
 • kompatibilita s inými drogami;
 • výhodná forma uvoľňovania;
 • prijateľná cena.

V prípravku sa uvádza niekoľko nevýhod: tretia trieda toxicity pre ľudí a včely, potreba dodržiavať bezpečnostné opatrenia.

Miera spotreby

Pre každú plodinu je miera spotreby mierne odlišná. V prípade jabĺk a hrušiek spotrebujte 100 ml na 1 m2... Vykonávajú sa 4 ošetrenia za sezónu. Pomáha riešiť:

 • chrastavitosť;
 • múčnatka.

Na boj proti Alternaria v rajčiakoch a zemiakoch sa spotrebuje 50 ml na 1 m2 pracovná tekutina. Ošetrenie sa opakuje dvakrát za sezónu.

Cukrová repa a kŕmna repa sa tiež ošetrujú Raekovým fungicídom. Vezmite 30 ml na 1 m2... Každú sezónu sa vykonávajú dve ošetrenia. Pomáha zbaviť sa:

 • múčnatka;
 • Alternaria;
 • cercosporosis.

múčnatka na cukrovej repe

Príprava roztoku

Príprava pracovnej zmesi pre každý druh spracovania je trochu iná.

Ovocné stromy

2 ml aktívnej zložky sa rozpustia v 10 litroch vody. Ampulka sa naleje do sprejovej fľaše. Nalejte 3 litre vody. Dobre premiešajte drevenou alebo sklenenou tyčinkou. Potom sa roztok upraví na požadovaný objem.

zelenina

Na spracovanie rastlinných plodín je potrebný vysoko koncentrovaný roztok. Pripraví sa v pomere 1: 1. 100 ml účinnej látky sa zmieša so 100 ml vody. Miešajte a striekajte.

„Raek“ sa používa aj na luky. Pomáha v boji proti peronosporóze.

Peronosporóza na liste uhoriek

izbové rastliny

Na ošetrenie izbových rastlín sa 0,5-1 ml Raek fungicídu zriedi v 1 litri vody. Nalejte roztok do sprejovej fľaše a vykonajte ošetrenie. Droga pomáha v boji proti hubovým chorobám.

Inštrukcie na používanie

Odporúča sa používať liek v čistom, suchom a pokojnom počasí. Striekanie sa uskutočňuje pomocou bezpečnostných opatrení. Do práce si vyberajú polovicu dňa, aby ranná rosa mala čas zaschnúť.

Počas spracovania nešetrite. Pokúste sa aplikovať rovnomerne, aby ste chránili všetky oblasti rastlín.

aplikácia fungicídu prvou osobou

Bezpečnostné inžinierstvo

Pri práci s fungicídom „Raek“ je potrebné dodržiavať bezpečnostné a bezpečnostné opatrenia:

 1. Noste odev, ktorý pokrýva všetky časti tela.
 2. Vlasy sú zviazané v drdole a pokryté látkovým uzáverom.
 3. Používajú sa gumené topánky s uzavretým prstom.
 4. Na ruky noste gumené rukavice.
 5. Oči chráňte okuliarmi, respiračným traktom s respirátorom alebo štítom na tvár.
 6. Na odev položte gumovú alebo celofánovú zásteru.
 7. Počas práce nie je dovolené jedlo ani fajčenie.
 8. Nemôžete ochutnať riešenie.
 9. Uistite sa, že v blízkosti nie sú žiadne deti ani domáce zvieratá.

Ak nebudete postupovať podľa pravidiel pre prácu s riešením, môže to spôsobiť otravu. Sprevádza ju zvracanie, hnačka, apatia, strata chuti do jedla a ospalosť. Ak ju chcete odstrániť, vyhľadajte lekársku pomoc.

Dôležité! Preventívne opatrenia budú chrániť pred chemickou otravou, nezanedbávajte ich.

Použitie fungicídov

Stupeň toxicity

Fungicíd "Raek" má 3. triedu toxicity pre ľudí a včely medonosné, čmeliaky. Môže spôsobiť poškodenie stavu tela a otravu. Ak sa v blízkosti nachádza včelín, odporúča sa použiť menej toxický prípravok. Vo veľkých množstvách môže spôsobiť smrť jednotlivcov.

Zlučiteľnosť s inými fungicídmi

Produkt dobre funguje s inými fungicídmi. V kombinácii s inými prostriedkami je účinok zosilnený. Odporúča sa na použitie s chemikáliami podobného trvania.

Raekova droga

Tipy na skladovanie

Balená fľaša sa uchováva 3 roky od dátumu vydania. Počas sezóny sa odporúča tlačené obaly spotrebovať. Zriedená látka sa musí použiť do 24 hodín. Ďalej sa znižuje jeho účinnosť.

Fungicíd by sa mal skladovať pri teplotách od 0 do +30 ° C mimo dosahu detí a domácich miláčikov. Je zakázané uchovávať výrobok v blízkosti potravín, liekov, krmív pre zvieratá.

Aktuálne analógy

Pokiaľ ide o účinnú látku, "Raek" má niekoľko analógov:

 • "Speed";
 • "Discor";
 • Planthenol;
 • "Skoroshans";
 • "Brankár";
 • „Čistá farba“;
 • "Rangoli - kurzor".

Skoroshans

Všetky uvedené fondy majú rovnaké akcie ako „Raek“. Možno ich zakúpiť v špecializovaných predajniach v požadovanom množstve.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica