Návod na použitie fungicídov Racurs a miery spotreby

Pri pestovaní akýchkoľvek plodín je potrebné riešiť výskyt škodcov alebo chorôb. Nikto z toho nie je imunný, takže sa musíte uchýliť k rôznym chemikáliám. Jedným z účinných fungicídov je liečivo "Rakurs".

Zloženie a forma uvoľňovania fungicídu "Rakurs"

Chemická látka obsahuje dve účinné látky - cyproconazol a epoxiconazole. Je to dvojzložkový fungicíd so systémovým účinkom na rastliny. Liek "Rakurs" sa vyrába vo forme suspenzného koncentrátu, ktorý sa pred použitím zriedi tečúcou vodou.

Výhody a nevýhody

Medzi výhody používania Rakurs patrí:

 1. Dlhodobý ochranný účinok po liečbe (trvanie je asi 4 týždne).
 2. Roztok nie je toxický pre ľudí ani hmyz.
 3. Ochranné vlastnosti sa objavia takmer okamžite po postreku.
 4. Vhodný na boj proti hlavným druhom chorôb obilnín a sóje.
 5. Kompatibilné s väčšinou ostatných liekov.
 6. Dlhá trvanlivosť.
 7. Účinné látky rýchlo prenikajú do rastlinných tkanív, vďaka tejto vlastnosti sa liek nevymýva ani po silných a dlhotrvajúcich zrážkach.

Pri príprave „Rakurs“ sa nezistili žiadne významné nedostatky.

fungicíd Racurs

Spektrum a mechanizmus pôsobenia

Liek "Rakurs" sa používa na liečbu nasledujúcich chorôb:

 • všetky typy hrdze;
 • čisté špinenie;
 • anthracnose;
 • cercosporosis;
 • múčnatka a iné plesňové choroby;
 • Alternaria.

Ciproknazol má ochranný a liečivý účinok na rastliny. Vďaka nemu je chemikália veľmi dobre rozpustná vo vode. Rýchlo preniká do listov (pol hodiny po ošetrení). Potom prechádza cez všetky časti rastliny.

Epoxikonazol má profylaktický účinok. Po postreku rýchlo preniká do rastlinných tkanív listami a mieša sa s ostatnými časťami. Z výhod tejto látky sa aktivita odlišuje v chladnom aj teplom počasí.

fľaša na lieky

Prípravok tiež obsahuje špecifické polyméry, ktoré vďaka svojmu pôsobeniu zabezpečujú, aby kvapka roztoku prilepila na fóliu. Po ošetrení roztok úplne prenikne do všetkých tkanív ošetrených rastlín za 2 hodiny.

Miera nárazu a doba ochranného pôsobenia

Droga začína ovplyvňovať ochorenie takmer okamžite po liečbe. Ochranný účinok trvá približne 1 mesiac. Tento termín sa môže mierne líšiť v dôsledku klimatických podmienok a mnohých ďalších faktorov.

traktor v teréne

Opatrenia na spotrebu rôznych škodcov a chorôb

Spracovaná plodinachorobaSpotreba drog (l na 1 ha)
Jarná a zimná pšenicaPrášková pleseň, všetky druhy hrdze, špinenie, septoria, pyrenoforóza0,2-0,3
jačmeňPrášková pleseň, hrdza, sieťovina a tmavo hnedé škvrny, tiež chemikália používaná pre rhynchosporiu0,2-0,3
Zimná ražVšetky druhy múčnatky hnedej, hnedej a stonkovej hrdze, rhynchosporium0,3-0,4
sójaCerkosporóza, Alternaria, Septoria, tiež účinná pri antracnóze0,2

kontrola pšenice

Príprava pracovnej zmesi

1 ha bude vyžadovať 200 litrov roztoku. Na spracovanie letectva - 50 litrov na hektár. Príprava rozprašovacieho roztoku sa uskutočňuje postupne. Najskôr sa nádoba na zavesenie dôkladne pretrepe. Potom sa do nádrže naleje požadované množstvo roztoku a naleje sa polovica vody. Dôkladne premiešajte a vylejte do zvyšku vody.

Optimálna teplota vzduchu počas spracovania je od +17 do +20 stupňov. Odporúča sa vykonať postup 2 hodiny pred začiatkom zrážok.

Inštrukcie na používanie

Roztok sa má použiť okamžite po jeho príprave. Postrek sa odporúča vykonávať v suchom a pokojnom dni po západe slnka. Alebo skoro ráno pred východom slnka.

testovacia aplikácia

Postrek sa vykonáva ako preventívne opatrenie pred začiatkom vegetačného obdobia. Alebo pri prvých príznakoch choroby kedykoľvek. V sezóne sú povolené iba dve procedúry.

Prevencia

Odporúča sa striekať v bezvetrný deň, aby vietor nestriekal roztok vo všetkých smeroch. Aby ste zabránili preniknutiu roztoku na pokožku alebo sliznicu, noste pevne uzavretý odev. Nosenie masky a okuliarov nebude zbytočné, aby sa roztok nedostal do úst a očí.

Ak sa roztok dostane do očí, sú okamžite umyté veľkým množstvom tečúcej vody. Najlepšie je tiež konzultovať s lekárom. Ak sa roztok dostane do kontaktu s otvorenými oblasťami pokožky, umyte ich veľkým množstvom vody a mydla.

kostým a maska

Prvá pomoc pri otrave

Ak sa po zákroku začnú objavovať príznaky, ako sú bolesti hlavy, nevoľnosť, závraty alebo akékoľvek iné príznaky, je potrebné bezodkladne konať. Po prvé, je to zavolať lekára. Môžete tiež piť aktívne uhlie.

Stupeň toxicity

Chemická látka má stredne vysokú hladinu toxicity, preto by sa pred zákrokom malo používať uzavreté oblečenie, maska ​​a ochranné okuliare. Prípravok nie je toxický pre hmyz. Okrem toho je zakázané používať ho v blízkosti otvorených vodných plôch.

kompatibilita

Chemická látka je kompatibilná s väčšinou iných liekov, s výnimkou liekov so silne zásaditou alebo silne kyslou reakciou. Pred použitím viacerých produktov súčasne by ste mali skontrolovať ich kompatibilitu. Z tohto dôvodu je oblasť ošetrená malým množstvom látok. Ak rastliny nezomreli, môžete začať s spracovaním celého poľa.

kontrola oblasti

Podmienky skladovania

Chemikáliu Rakurs skladujte v tmavej miestnosti s dobrým vetraním, mimo dosahu slnečného žiarenia a jedla. Optimálna teplota v miestnosti, v ktorej bude roztok uložený, by mala byť od -30 do +35 stupňov. Ak po spracovaní zostane zriedená kvapalina, je zakázané ju uchovávať. Malo by to byť aj miesto, kde nemajú zvieratá a deti prístup. Skladovateľnosť je 3 roky.

Fungicídne analógy

Analógy zahŕňajú Rakurs SK, Ballerina, Bublon Gold, Borey, Borey Neo a Flint VSK.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica