Návod na použitie fungicídu Rex Duo a miery spotreby

Fungicídny prípravok "Rex Duo" sa vzťahuje na dvojzložkové činidlá určené na boj proti hubovým chorobám rôznej závažnosti, ktoré často postihujú obilniny a cukrovú repu. Tento nástroj sa odporúča na použitie pri prevencii a liečení chorôb, ako sú múčnatka, septoria, pyrenophoróza a iné ochorenia spôsobené patogénnymi hubami.

Zloženie, účel a forma uvoľňovania fungicídu "Rex"

Liek sa skladá z 2 účinných látok: epoxikonazol (18,7%) a tiofanátmetyl (31%). Prvý zo série triazolov, systémových pesticídov, ktoré blokujú štruktúru bunkovej membrány patogénnej huby, zabraňujú tvorbe buniek a vyvolávajú smrť parazitického organizmu. Komponent si zachováva svoje schopnosti aj za mokra a chladného počasia.

Druhý, tiofanát-metyl, patrí do triedy benzimidazolov, systémových kontaktných pesticídov, ktoré sa vyznačujú širším spektrom účinku. Ochranný pesticíd zastavuje proces delenia hubových buniek, zabraňuje množeniu a vývoju a potláča všetky základné životné procesy.

Rex Duo má najväčšiu hodnotu pre ozimnú pšenicu. Po spracovaní dôjde k úplnému zničeniu múčnatky, hrdze, septorií.

Fungicíd je dostupný v 1 litrových alebo 10 litrových plastových plechovkách a je to suspenzný koncentrát.

fungicíd Rex Duo

odrody

V dôsledku dlhých experimentov vývojári ponúkli poľnohospodárom nový liek s vylepšenou činnosťou - „Rex Plus“. Koncentrácia aktívnych zložiek v zložení je vyššia v porovnaní s liekom "Rex Duo". Nový fungicíd sa skladá z epoxikonazolu v koncentrácii 84%, zvyšok objemu zaberá fenpropimorf. Komponenty rýchlo prenikajú tkanivami patogénu a ničia ho.

Mechanizmus účinku liekov

Účelom fungicídu "Rex Duo" je úplné zničenie všetkých hubových patogénov. Rozdelenie a rozmnožovanie buniek je pozastavené, životná aktivita huby je významne narušená v dôsledku spomalenia všetkých dôležitých metabolických procesov.

Vďaka tomuto mechanizmu účinku je činidlo účinné, riziko rezistencie sa znižuje vďaka širokému spektru účinku liečiva.

nálepka produktu

Výhody a nevýhody nástroja

Fungicídy "Rex Duo" sú veľmi obľúbené, pretože sa osvedčili medzi poľnohospodármi a vyznačujú sa mnohými výhodami:

  • rýchla penetrácia patogénov do tkanív a nástup účinku v prvých sekundách;
  • vysoká úroveň ochrany rastlín proti opakovaným chorobám;
  • tolerancia pri nízkych teplotách a vysoká úroveň vlhkosti;
  • možnosť použitia v kombinácii s inými prostriedkami, optimálne s vitamínovými a minerálnymi zmesami;
  • pozitívne ovplyvňuje životný cyklus rastlín, zvyšuje počet vaječníkov a urýchľuje zrenie;
  • úplná bezpečnosť pre nádrže a vodné útvary;
  • pohodlné balenie.

Okrem veľkého množstva výhod by sa mali zdôrazniť aj nevýhody lieku. Mnohí sú zmätení vysokou cenou. Nie každý si môže kúpiť taký drahý fungicíd. Droga je tiež toxická pre ľudí, preto pri spracovaní plodín používajte ochranný odev a nestrávajte veľa času na leptanej ploche 3 dni.

sprej správne

Príprava pracovného roztoku

Tesne pred použitím začnite s prípravou pracovného roztoku. Naplňte postrekovač 2/3 vodou a pomaly vpichnite požadované množstvo produktu v závislosti od ošetrovanej plodiny.

Inštrukcie na používanie

V prípade obilnín stačí jedna prevencia za sezónu. Ak však bude potrebné, postup zopakujte s frekvenciou 2 týždňov, pričom sa zohľadní stupeň poškodenia a fáza vývoja rastlín.

Miera spotreby fungicídov

Miera spotreby lieku závisí od druhu poľnohospodárskej plodiny. Druh samotného patogénu nezohráva úlohu, preto by sa nemal brať do úvahy.

Pri spracovaní obilnín sa spotrebuje 300 ml látky na 1 ha. Pri spracovaní repky sa množstvo zdvojnásobí.

pestovanie kapusty

Bezpečnostné opatrenia pri práci s náradím

Fungicídy nepoškodzujú včely a vodné útvary, ale osoba by sa mala riadiť bezpečnostnými predpismi. Je dôležité chrániť dýchacie cesty, sliznice a pokožku pred účinkami chemikálie. V opačnom prípade sa oplatí použiť adsorbent a postihnuté miesto dôkladne umyť.

Je kompatibilný s inými drogami

Fungicíd sa kombinuje s vitamínovými a minerálnymi komplexmi. Pred zmiešaním s inými výrobkami si prečítajte kompatibilitu prečítaním pokynov.

Skladovanie fungicídu

Čas použiteľnosti lieku je 3 roky na suchom a tmavom mieste mimo liekov, potravín, detí a zvierat.

chemický sklad

Podobné prostriedky

Analógom Rex Duo je Ajax Phoenix.

Pestovanie plodín si vyžaduje nielen náležitú starostlivosť, ale aj pomoc v boji proti chorobám. V tomto prípade fungicíd „Rex Duo“ pomôže poľnohospodárom.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica