Ako zviazať hrášok v otvorenom poli, schémy a metódy zapínania

Kultúru pestuje niekoľko ľudí, ale tí letní obyvatelia, ktorí sa toho venujú, by mali vedieť, ako správne uviazať hrášok na otvorenom poli. Aké materiály sú potrebné na to a ako to urobiť správne, aby sa nepoškodili krehké riasy rastlín.

Prečo si hrášok?

Existujú 3 hlavné dôvody, prečo je potrebná kultúra podväzku. Po prvé, časť plodiny ležiacej na zemi bude určite hniť. Druhým dôvodom je skutočnosť, že mladé struky skryté pod riasami nedostávajú dostatok svetla a vzduchu na správny vývoj. Výsledkom je, že dozrievajú nerovnomerne, túto plodinu nemožno nazvať kvalitou.

hrášok

Tretím dôvodom je, že spodná fazuľa je skryta pred výhľadom, takže je ľahké vynechať okamih zberu. Jeden struk zrelý na kríži dáva rastlín rastlinu a zastavuje rast a vývoj nových vaječníkov. V dôsledku toho je určité percento úrody stratené.

Obyvatelia leta z dôvodu nedostatku času tento postup často zanedbávajú, a preto ich zozbieraná úroda neuspokojí a zastavia pestovanie. Pre túto kategóriu záhradníkov chovatelia chovali špeciálne nízko rastúce odrody, takéto druhy plodín nepotrebujú podporu.

v otvorenom poli

Metódy a schémy upevnenia

Ako presne opraviť hrášok, záleží na nasledujúcich bodoch:

  • aká je odroda;
  • spôsob pestovania;
  • aké podpory sú nainštalované;
  • aký podväzok sa používa.

Najlepšie je nainštalovať také podpery, ktoré nepotrebujú podväzok. Ak sú však kríky veľké a bez nich sa nemôžete obísť, pomôžu vám nasledujúce odporúčania.

systémy stanovovania

Upevnenie na podporu závisí od toho, ako hrášok sa pestuje... Ak je lôžko malé a rastliny sú vysadené v rade, stojany sa inštalujú kedykoľvek.

Na malú podložku, ktorá sa skladá z nití a drevených kolíkov, sa viaže nízka odroda hrachu. odporučiť hrach v šachovnicovom vzore, potom pri zakladaní podpier bude ľahšie ich zviazať.

Podľa rady agronómov sa výnosy úrody zvyšujú viazaním hrachu na podložku pripevnenú v naklonenej polohe.

obilné pole

Aký materiál je vhodný pre podväzok?

Stonky rastlín sú krehké, takže materiál podväzku je starostlivo vybraný. Nepoužívajte povraz alebo oceľový drôt.

Mäkké handry alebo silné vlákna budú fungovať, nepoškodia stonky, rastlina nevyschne.

krehké rastliny

Aké podpery a podväzky vyrábať vlastnými rukami?

Tí, ktorí nemajú možnosť nakupovať materiál v obchode, si vyrábajú podpery hrachu. Existuje veľa možností, každý si vyberie na základe svojich vlastných preferencií a charakteristík pristátia.

Na tento účel pestovatelia zeleniny používajú všetky dostupné materiály: hodí sa koleso pre bicykel, kolíky, stĺpy a šnúry.

podväzkové podpery

Prírodná podpora

Používajú sa hlavne na pestovanie hrachu v priemyselnom meradle. Na tento účel používajte obilniny, slnečnice alebo obilniny. Výsadba týchto plodín vopred medzi riadkami hráškom sa používa na podporu.

To sa však neodporúča robiť doma. Pretože kukurica čerpá z pôdy maximum živín, vyčerpáva pôdu.

priemyselné meradlo

oplotenie

Aby sa uľahčil podväzkový proces, mnoho hrachu pozdĺž plota. Vyrastal a pomocou antén sa k nemu držal a vrkôčiky a poskytoval si spoľahlivú podporu.

Neodporúča sa pestovať plodiny v blízkosti kovových štruktúr, pri extrémnom zahriatí sa rastliny vypaľujú.

hrášok pozdĺž plotu

Podporné vklady

Kolíky sa inštalujú kedykoľvek. 1 podpora pre 1 závod. Sú zviazané mäkkými tkanivami rozrezanými na široké prúžky. Používajte drevené alebo kovové stávky.

Ak existuje veľa hrachu, budete tiež potrebovať veľa rekvizít. Táto možnosť je preto zároveň jednoduchá a komplexná. Kvôli jednoduchosti sú kolíky umiestnené na začiatku a na konci radu, medzi nimi sa ťahá lano. Najskôr, vo vzdialenosti 20 - 30 cm, sa potom, ako rastú, pridá ďalšie laná. Na konci vegetačného obdobia tak získate druh steny rastlín.

Na podporu nemôžete použiť čerstvo rezané vŕbové konáre, určite sa zakorenia a začnú rásť.

podpora stávky

vigvam

Podpora je schopná ozdobiť miesto. Na začiatok je v strede umiestnený stĺp s výškou 2 m. Potom, keď sú vo vzdialenosti 70 cm nainštalované ďalšie stávky, je horná časť spojená a vytiahnutá dokopy. Uhol sklonu 60⁰. Rastliny sa vysádzajú z oboch strán.

Samotné mreže sú vyrobené z akýchkoľvek dostupných materiálov, na tento účel sú vhodné tvarovky, drevené tyče alebo roztiahnutý drôt.

štartovacie stredisko

Prenosné mreže

Hrách sa pestuje na rovnakom mieste iba 2 roky v rade. Preto mnoho záhradníkov stavia prenosné mreže. Ľahšie sa preskupia na nové miesto.

Budete potrebovať tyč, skrutky, motúz a skrutkovač. 3 lúče sa rovnajú šírke postelí, 2 lúče každý 1 m, 4 lúče dlhé 160-200 cm.

Nie je ťažké vybudovať štruktúru. Spočiatku sa pomocou skrutiek pripevnia 3 priečne a 2 bočné nosníky. Z vonkajšej strany sa na ne pripevnia 4 zvislé podpery. Urobte to pod uhlom a zviažte ich na vrchu. Poslednou fázou práce je ťahanie lana po 25 - 30 cm, ktoré sa ľahko premiestňuje a odkladá v zime na uskladnenie.

veľa záhradníkov

Podpora na mriežke

Jednoduchý spôsob, ako vytvoriť podporu pre orezanie pomocou oka. Je zakúpená v železiarňach. Šírka je s výhodou 1,5 - 2 m. Ľahko sa dá pripevniť, stačí stĺciť kolíky pozdĺž okrajov lôžok. Potom ho pripevnite na podpery, v tomto prípade je hrach zasadený na oboch stranách do šachovnicového vzoru.

stavebné obchody

Okraje mreží bicyklov

Ekonomická a originálna podpora kultúry. Na jeho inštaláciu je potrebných len veľmi málo materiálov. 2 ráfiky a príslušenstvo pre bicykle dlhé 2 m, upevňovací drôt a povraz.

Najskôr sa odstránia pletacie ihlice, potom sa vloží výstuž do jedného okraja a nainštaluje sa do stredu postele. Druhý je pripevnený úplne hore pomocou drôtu. Keď je štruktúra bezpečne pripevnená, nite sa potiahnu, okolo ktorých sa hrášok bude tkať. Kultúra je vysadená v kruhu blízko spodného okraja.

ráfik bicykla

Preskúmanie zakúpených materiálov hrachu podväzok

Pre tých, ktorí nakupujú podporu v obchode, výrobcovia poskytujú široký výber.

nakúpených materiálov

  • Pevné pozinkované pletivo. Najbežnejšie používaná štandardná sieť je 12,5 x 12,5 mm. Je nerentabilné kúpiť väčšie zariadenie, pretože cena za ne je veľmi vysoká.Nevýhody tohto materiálu na podporu spočívajú v tom, že je pevne nainštalovaný a ponechaný v zime, čo nie je veľmi dobré na udržanie striedania plodín. Jedinou možnosťou je zasadiť iné lezecké rastliny namiesto hrachu.
  • Pružná sieťovina. Materiál je plast, takže jeho inštalácia je možná iba v teplom období. Na podpery sa používajú výstuž alebo dlhé stožiare. Nevýhodou je, že životnosť je krátka, a to aj pri opatrnom používaní.
  • Stacionárne mreže. Široký výber materiálov od výrobcu, to všetko závisí od vkusu obyvateľov leta. Mínus po zbere prázdneho mreží kazí vzhľad stránky.
  • Skleníkové oblúky. Na jar sa používajú na zamýšľaný účel, v lete sú upravené ako podpora kultúry. Vhodné sú mínus oblúky s minimálnym ohybom viac ako 1 m.

Výrobcovia, ktorí sa snažia uľahčiť prácu letného obyvateľa, prichádzajú s rôznymi podperami a po nainštalovaní, ktorí letný obyvatelia dlhodobo zabudnú na problémy.

Je potrebné pamätať na to, že podpery sa inštalujú vopred, potom, čo hrášok vyrastie, existuje možnosť poškodenia jemných stoniek a straty časti úrody.

skleníkové oblúky

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica