Opis a charakteristika hrušiek odrody Lyubimitsa Klappa, výsadba, pestovanie a starostlivosť

Táto plodina sa pestuje v sadoch spolu s jablkami a inými ovocnými stromami. Hrušky obľúbený Klapp pozná letný obyvatelia už vyše 150 rokov. Počas tejto doby sa táto odroda rozšírila a nestratila svoju popularitu. S náležitou starostlivosťou dostane letný obyvateľ stabilnú ročnú úrodu.

Opis a plná charakteristika hrušiek Favorite Klapp

Na úspešné pestovanie stromov v lokalite sa odporúča študovať opis odrody. Zohľadnenie získaných informácií pomôže predchádzať chybám pri pristávaní a starostlivosti.

ovocný

Nezrelé hrušky sú zelenej farby, keď dozrievajú, keď zožltnú, po stranách sa objaví červenkastá farba. Chuť je typická pre kultúru, je sladká a kyslá. Priemerná hmotnosť jedného ovocia je 100 - 250 g. Hrušky sa v priebehu rokov zmenšujú.

Strom prináša plody do 50-70 rokov, v závislosti od podmienok a starostlivosti o hrušky.

koruna

V prvých rokoch tvorí mladý strom pyramídovú korunu. Keď dozrievajú, po začiatku plodenia sa koruna stáva okrúhlou a širokou. Obyvateľ leta tvorí korunu stromu nezávisle. Má právo obmedziť výšku sadenice a určiť optimálny počet vetiev.

hruškový obľúbený klapp

Kvitnutie a rodenie

Jedno kvetenstvo pozostáva zo 6 - 7 kvetov. Dátum kvitnutia závisí od pestovateľskej oblasti, koncom mája alebo začiatkom júna. Keď hrozí nebezpečenstvo spätného mrazu. Plod sa vyskytuje v 7-8 roku po výsadbe sadenice.

V súlade s normami a pravidlami výsadby prinášajú stromy ovocie stabilne a hojne.

Výhody a nevýhody odrody

Clapp obľúbený má pozitívne a negatívne vlastnosti. Každé letné obyvateľstvo ich môže oceniť. Na mieste je potrebné pestovať strom a potom bude hodnotenie realistickejšie.

Pros:

 • vysoký a stabilný výťažok;
 • nenáročnosť a nenáročná starostlivosť;
 • univerzálnosť použitia ovocia;
 • odolnosť voči nízkym teplotám, odoláva mrazu až do -30 ° C;
 • tolerancia sucha;
 • schopnosť vydržať prepravu a udržiavať prezentáciu.

hruškový obľúbený klapp

mínusy:

 • sklon k dozrievaniu plodov;
 • náchylnosť na meď a strupovitosť;
 • krátka trvanlivosť ovocia;
 • vyžaduje výsadbu opeľujúcich sa odrôd.

Obyvateľ leta hodnotí výhody a nevýhody stromu sám po jeho pestovaní na mieste. Vyhľadávanie recenzií a komentárov vám pomôže pri konečnom výbere.

Ako zasadiť strom

Po výbere odrody by mala byť hruška správne vysadená. Toto je polovica bitky. Dokonca ani začiatočníci nebudú mať problémy s pristátím. Odporúča sa dodržiavať jednoduché požiadavky a techniky a strom poteší úrodu.

hruškový obľúbený klapp

Dátum pristátia

Je lepšie zasadiť strom na jar, skôr ako začne tok miazgy. Sadenice sa potom ľahšie transplantujú a prijímajú rýchlejšie. Ďalšou výhodou jarnej výsadby je to, že strom bude mať viac času na prípravu na zimu.

V závislosti od klímy pestovateľskej oblasti sa ovocné stromy vysádzajú do polovice apríla.

Ak sa letný obyvateľ rozhodol na jeseň zasadiť semenáčik, musíte obdobie vypočítať tak, aby mal strom pred prvým mrazom na sklade 1-1,5 mesiaca.

Výber sedadla

Aby sa hruška zmocnila a priniesla ovocie, odporúča sa zvoliť správne miesto. Vyberte si slnečnú oblasť, chránenú pred prievanom a silným vetrom.

Clapp obľúbený nie je vyberavý na pôdu. Ale ak vyzdvihnete úrodnú pôdu, strom bude rásť rýchlejšie a začne rodiť ovocie skôr.Veľká pozornosť sa venuje výskytu podzemných vôd. Výhodná hĺbka je 3-4 m.

výsadba hrušiek

Výber sadeníc a príprava otvorov

Pri výbere sadenice sa venuje rovnaká pozornosť ako príprave výsadbového miesta alebo iným postupom na pestovanie stromov v tejto lokalite.

Výsadbový materiál musí byť:

 • navonok zdravé;
 • bez defektov na koreňoch a stonkách;
 • 1-2 roky staré;
 • výhodná hrúbka drieku 1 cm.

Otvory sú vykopané vopred, hĺbka je 60 cm, šírka je 1 m. Ak je výsadba stromu naplánovaná na jeseň, robia to mesiac vopred, ak na jar, potom vykopávajú otvory na jeseň.

hruškový obľúbený klapp

V centre je vedený vklad, ktorý bude slúžiť ako podpora pre mladých rastlín. Na dne jamy je vytvorená drenážna vrstva. Potom sa naplní úrodnou pôdou, na tento účel sa do sodovej vrstvy zeme pridá kompost, humus, rašelina, riečny piesok a drevný popol.

Odporúčania pre výsadbu sadeníc

V výsadbovej jame sa vytvorí kopec, na neho sa položí sadenice a rozmiestnia sa korene. Potom posypeme zemou, pravidelne zdvíhame a traseme stromom. Zem je stlačená a napojená. Na konci výsadby sa sadenice priviažu na kolík. Pri výsadbe sa uistite, že koreňový golier stromu je nad zemou. Hruška potom porastie a vyvíja sa správne.

Pravidlá starostlivosti o rastliny

Aby v budúcnosti získali úrodu hrušiek, vykonávajú odbornú starostlivosť o stromy. Od letných obyvateľov sa vyžaduje súlad so všetkými normami a požiadavkami poľnohospodárskej technológie. To zahŕňa včasné zalievanie, hnojenie, uvoľnenie a mulčovanie.

zalievanie hrušky

Vrchný dresing

Najprv nemusíte používať hnojivá, pretože potrebné prvky sa zavádzajú počas výsadby. Mladý strom sa živí 2-3 roky. Hnojenie rôznymi spôsobmi.

Ak je obdobie dažďov, vstrekujú sa hnojivá, ak je počasie stabilné, napájajú sa zriedenými roztokmi.

Organické hnojivá sa aplikujú raz za 3 roky, na jar alebo koncom jesene. Hnoj, rašelina, humus sa používajú ako hnojivá. Posledné 2 komponenty sa používajú na mulčovanie. Minerálne hnojivá sa striedajú, čím sa na jeseň obmedzuje množstvo dusíka.

Organizácia zavlažovania

Pri pristávaní je okolo kmeňa kmeňa vytvorená drážka. Používa sa na zalievanie, tekuté hnojenie. Mladý strom je často napojený. Rastliny potrebujú na rast vlhkosť. Ako starnú, zálievka sa stáva menej častou, ale hojnejšou. Je potrebné, aby bola pôda namočená do hĺbky 8 cm.

hruškový obľúbený klapp

Aby vlhkosť zostala v pôde dlhšie, uvoľní sa kruh kmeňa. Tento postup šetrí burinu a dodáva kyslík do koreňového systému hrušiek.

Tvorba koruny

Prerezávanie sa vykonáva skoro na jar, pred začiatkom toku miazgy a rozkvetu pukov. Výhonky Petite Klapp sú krehké, takže potrebuje správne formovanie kostrových vetiev:

 • Prvý rok sa sadba vyseká a 60 cm nad zemou zostane. To začne tvoriť bočné vetvy stromu.
 • Druhý rok. Nechajte 5 vetiev v troch úrovniach. Dolné 3 vetvy, druhé 2 a posledné 1.

Rezy sa robia úhľadne, neopúšťajú konope a nejdú príliš hlboko.

 • Tretí rok a všetky nasledujúce roky skracujú kostrové vetvy o 1/3. Paralelne s odrezaním všetkých bočných vetiev, ktoré zahusťujú korunu a rastú smerom dovnútra.

hruškový obľúbený klapp

Sanitárne prerezávanie prebieha. Všetky choré, zdeformované a sušené vetvy sa odstránia.

Príprava na zimu

Zimné obdobie sa vyznačuje stresujúcimi situáciami pre strom. Je dôležité náležite pripraviť hrušku. Potom rastlina prežije chlad a na jar bude rásť a prinášať ovocie s obnovenou energiou. Kmeň kmeňa je zbavený burín, všetka vegetácia je odstránená. Kmeň je očistený od machu, starej kôry a biely vápnom s prídavkom ílu a síranu meďnatého. Kruh kmeňa na zimu je posiaty rašelinou, zvyškami rastlín alebo humusom s vrstvou 15 cm.

Kontrola chorôb a škodcov

Dôležitú úlohu hrá ošetrenie rastlín proti hmyzu a chorobám. Zdravá rastlina produkuje bohatú úrodu.

ochorenie hrušiek

Choroby charakteristické pre hrušky

Kultúra je náchylná na rôzne choroby, proti ktorým sa neustále bojuje. Letní obyvatelia pripisujú veľký význam správnej výsadbe a prevencii. Je ľahšie zabrániť chorobe, ako ju vyliečiť neskôr.

chrasta

Príznaky choroby sa objavujú v podmienkach vysokej vlhkosti. Na vnútornej strane listu sú olivovo-hnedé škvrny. Rovnaké škvrny sa vyskytujú na plodoch, ktoré sa môžu deformovať a oneskoriť vo vývoji. Keď sa objavia prvé príznaky, odporúča sa ošetrenie rastlín fungicídmi. Počas obdobia kvitnutia sa postriekajú Bordeauxovou tekutinou.

Na účely prevencie sa odporúča odstrániť lístie a spáliť zvyšky rastlín. Vykopajte kruh blízkeho kmeňa na jeseň, nalejte 5% roztok močoviny.

chrasta

Moniliosis

Príznaky sa objavujú na kvetoch, začínajú miznúť, sčernieť. Hruška je ošetrená prípravkami obsahujúcimi meď. Letní obyvatelia odporúčajú postrekovať rastliny „Fitosporinom“. Okrem terapeutického účinku liečivo zvyšuje výnos stromu.

Hrdza

Príznaky choroby sú malé žltkasté škvrny na listoch. Do konca leta zafarbia na oranžovú ako hrdza. Postihnuté oblasti sa okamžite porezajú a spália a strom sa ošetrí fungicídmi.

ochorenie hrušiek

Škodcovia ohrozujúci odrodu

Hmyz spôsobí stromu veľa škody. Boj proti nim sa vykonáva neustále, pretože môžu zničiť podstatnú časť plodiny.

Hruška medi

Poškodenie je spôsobené výhonkami, vaječníkmi a púčikmi. Zaobchádzajú s nimi „veliteľ“ alebo ľudové prostriedky.

vošky

Škodca známy pre záhradníka. Veľká akumulácia hmyzu môže zničiť významnú časť plodiny. Pasce sú nastavené alebo ošetrené chemikáliami.

vošky na hruškách

Hruška hruška

Hmyz kladie larvy, ktoré jedia semená ovocia. Hrušky stmavnú a spadnú. Škodca tak ničí úrodu. Včasné spracovanie pomáha zničiť pilu.

Ako zbierať ovocie a kde ich skladovať

Hrušky Obľúbené Klapp sa zbierajú týždeň pred dozrievaním. Takže sú lepšie uložené a nehnijú. Skladovateľnosť ovocia je 2 týždne. Hrušky sa uchovávajú v chladničke až 30 dní. Obľúbený produkt Klapp je nenáročný, pokiaľ ide o vlastnosti, nie je horší ako mnohé moderné odrody hrušiek.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica