Ako presne sa labute líšia od husí, opisu a vlastností vtákov

V ruskom folklóre existuje rozprávka „husi-labute“, v ktorej sa zdá, že tieto a iné vtáky sú identifikované, zlúčené do jedného celku. Tu pôsobia ako nositelia úzkosti a nebezpečenstva, ktoré nesúvisia s fyzickým obrazom postáv. Existuje však niečo, čo fyziologicky odlišuje hus od labute? A aké asociácie tieto vtáky vyvolávajú v ľudskom vedomí?

definícia

Je celkom vedecky možné opísať husi a labute jednou všeobecnou vetou: vodný vták rádu anseriformes z čeľade kačíc. Latinské názvy sa líšia: Cygnus - labute, Anser - hus. Stojí za to pozrieť sa osobitne na týchto členov rodiny kačíc.

husi

Husi majú zariadenia na plávanie: nožičky s pásmi, pripomínajúce plutvy a mazovú žľazu, pomocou ktorej starostlivo namazávajú perie, aby sa nezmočilo. Tí, ktorí čítajú klasiku, si pamätajú, že za starých čias nebolo pre topánky lepšie mazivo ako husacia tuk. Využívajúc túto výhodu, vtáky žijú v blízkosti vodných plôch: tam je tráva šťavnatejšia a môžete profitovať z vysoko kalorickej žaburinky a v rieke, močiari alebo dokonca v mori môžete loviť niečo s vysokým obsahom bielkovín. Husi sa živia aj hmyzom. Avšak rastlinné potraviny tvoria základ ich stravy.

Husa je veľký vták, najmä ak nezohľadňujete dravých predstaviteľov tejto triedy. Hmotnosť predka domácich husí, šedého zástupcu divých príbuzných, sa pohybuje od 3-4,4 kilogramov. Dĺžka tela je o niečo menšia ako 1 meter. Rozpätie krídla je 1,5 - 1,8 metra. Silné perie týchto končatín umožňuje vtákom prekonať obrovské vzdialenosti. Veľká spodná vrstva zlepšuje aerodynamický výkon zaobleného tela vtáka a výborne udržuje teplo. Husi lietajú do teplých krajín a späť vo vysokých nadmorských výškach v noci. Existujú prípady zrážok týchto vtákov s lietadlami.

labute

Labute sa dodávajú aj so súpravou pre začiatočníkov. Zatiaľ čo zadržiavajú dych, môžu súťažiť so skúseným potápačom. Vrhli hlavy do vody a vykopali dieru s priemerom do 1 metra a súčasne jedli všetky živé veci, ktoré im prichádzajú do cesty. Nejde iba o kôrovce, larvy, ryby, ale aj o korene a mladé výhonky vodných rastlín. Možno práve také pracovné úspechy dávajú labute takú hrdú pozíciu.

Odborný názor
Zarechny Maxim Valerievich
Agronóm s 12 ročnými skúsenosťami. Náš najlepší odborník na chaty.
Zbavený pekný muž, ktorý má zručnosti, ktoré mu zaručujú úspech v jedle, beží celý deň na vodnej hladine. Preto len málo ľudí videlo jeho nemotornú chôdzu podobnú husi.

Telesná hmotnosť labute mute, ktorej báječná krása umožňuje vyniknúť dokonca aj na pozadí ostatných, je 5,5 - 13 kilogramov. Rozpätie krídla je až 2,5 metra. Dĺžka tela - do 1,8 metra. Z vtákov sa na labuť môže dostať iba sova.Lovia ho častejšie suchozemskí predátori, ako sú líšky.

Ako rozoznať hus od labute

Keďže vieme, koľko podobností majú tieto vtáky, stále nie je ťažké určiť, kto je kto.

labuťhusia
držanieTenký, elegantnýStocky, drep
Veľkosť telaVeľký1,5 - 2 krát menej
Rozpätie krídelAž 2,5 metramenšie
krkVeľmi dlhá a tenkáOveľa kratšia a hrubšia
farbaNiekedy čiernaSivé a biele ako labuť
Kde uprednostňuje byťV rybníkuNa brehu
domestikáciedivokýStáva sa to doma
párJeden na celý životRôzne každý rok
Vo výžive ľudíNa stole šľachtyNa Vianoce do strednej triedy
hlasovanieVäčšinou tichoVyjadrené prenikavé zvuky, počuteľné aj počas letu

Ľudské vnímanie

Labuť je pre ľudí symbolom krásy a vernosti. Každý pozná Swanskú princeznú z rozprávky Alexandra Puškina, od „Swanského jazera“ PI Čajkovského. Majestátni vtáci plávajúce v mestských záhradách vždy priťahujú divákov. Remeselníci vyrábajú slávnostné riady v podobe labutí, pripomínajúc kráľovské sviatky.

Divá hus je atraktívnym poľovným predmetom. Domáca hus vyvoláva obavy, keď je nažive, a získa schválenie vo forme gastronomického produktu. Toto sú príbuzní.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica