Opis a charakteristika husí guvernéra, ich kŕmenie a starostlivosť

Guvernérske plemeno husí sa považuje za relatívne nové. Získal sa krížením talianskych a shchadrinských plemien v chovateľskom závode Makhalov. Tieto vtáky sa vyznačujú vysokými parametrami skorej zrelosti, vynikajúcimi ukazovateľmi hmotnosti, vynikajúcim prežitím. Aby mohli vtáky úspešne rásť, musia sa o ne primerane postarať. Prevencia patológií nemá žiadny malý význam.

Vzhľad a vlastnosti husí guvernéra

Vzhľad týchto husí je spôsobený talianskym plemenom. V prvom rade sa vyznačujú bielou labutí farbou. Okrem toho sa prejavuje s vekom. Malé housata sú pokryté sivými bodkami. Charakteristickou črtou vtákov je zároveň schopnosť určiť pohlavie v jeden deň veku. Muži do 2 týždňov majú na chrbte tmavú škvrnu.

Vtáky vďačia za svoj dôležitý vzhľad. Okrem toho sa husi často nazývajú aj imperiálne alebo provinčné. Medzi hlavné charakteristiky vtákov patria:

 • husté perie, ktoré pomáha odolávať mrazu;
 • malá hlava, mierne predĺžená;
 • proporčná postava;
 • stredné veľkosti krku;
 • žiadne hrbole na čele;
 • silný zobák;
 • široká hruď;
 • malé končatiny;
 • oranžové nohy;
 • malý chvost.

Hmotnosť vtákov vo veku 9 týždňov je 4 kilogramy. Aj pri malom množstve potravy hus rýchlo pribúda na telesnú hmotnosť. V tomto prípade sú parametre výroby vajec svojou povahou individuálne. Husí produkuje v priemere 46 vajec v priemere do 4,5 mesiaca.

Hlavné výhody a nevýhody plemena

Klady a zápory
rýchly prírastok na váhe;
odolnosť proti mrazu;
vynikajúca chuť mramorovaného mäsa;
užitočné zloženie vajec;
dobrá ziskovosť chovu;
vysoká miera prežitia;
dobrá plodnosť;
možnosť zníženia spotreby;
rozdiely medzi mužmi a ženami v ranom veku.

Nevýhody tohto plemena neboli zistené. Niektorí poľnohospodári zaznamenali výdavky na chov vtákov. Zvýšenie telesnej hmotnosti o 1 kilogram vyžaduje 3 kilogramy krmiva. Vysoké náklady na mramorované mäso vám však umožňujú tieto náklady rýchlo získať späť.

Požiadavky na údržbu a starostlivosť

Husy guvernéra sú nenáročné. Stále však musia poskytovať určité podmienky. Je dôležité zvážiť tieto pravidlá:

 1. Poskytnite suchú a teplú izbu. Malo by sa rozdeliť na časti. Paluba sa odporúča vyrobiť zo slamy.
 2. Umiestnite žľab z piesku, do ktorého môžu husi plávať. Pomôže to zbaviť sa parazitov pokožky.
 3. Vybavte pitnú misku.Malo by byť vždy naplnené vodou.
 4. Poskytnite vtákom primerané krmivo. Na 1 kilogram hmotnosti sa oplatí použiť 3 kilogramy jedla. Malo by mať dostatok minerálov. V teplom období je základom stravy tráva.
 5. Vakcinujte pravidelne. Pomôže to zabrániť mnohým infekčným patológiám.
 6. Poskytnite včasnú ochranu proti parazitom.

guvernér husí

Výživa

Za teplého počasia sa odporúča vypustiť husi na pasienky. Je žiaduce, aby jedli šťaveľ, žihľavu, púpavu, ďatelinu, rebríček, lucernu. Husi môžu tiež jesť strukoviny. Vrany a ostrice sú zároveň pre vtáky kontraindikované.

V lete sa vtákom odporúča podávať repu, zemiaky, mrkvu, obilniny. V zime by strava mala obsahovať zrná, mrkvu, zemiaky, repu. Tiež vtáky potrebujú ďalšie zavádzanie minerálov.

Denné housata by sa mali podávať rozdrvenými vajcami so zrnami. Malé vtáky potrebujú 6-7 kŕmení denne. Na druhý deň môžete do stravy zaviesť kŕmne zmesi. S rastom kurčiat sa oplatí pridať mrkvu, cereálne zmesi, zeleň. Po mesiaci je dovolené, aby sa mladé vtáky preniesli na potravu pre dospelých a vypustili na čerstvý vzduch, aby sami hľadali jedlo pre seba.

Je dôležité, aby dospelí housáci trávili veľa času na čerstvom vzduchu, pretože si vyžadujú fyzickú aktivitu.

Šľachtiteľské rysy

Aby bol šľachtenie vtákov úspešné, je pre ne potrebné vybaviť hniezda. Mali by byť umiestnené v každej časti domu. K dispozícii je 1 hniezdo pre 2-3 husi. Sú široké 40 centimetrov, dlhé 60 centimetrov a vysoké 20 centimetrov. Na spodnej strane sa odporúča umiestniť podstielku a prikryť ju husu. Na to, aby rozmnožovanie vtákov bolo úspešné, nemá izolácia miestnosti, v ktorej tieto vtáky žijú, malý význam. Odporúča sa venovať osobitnú pozornosť ochrane pred prievanom.

Odborný názor
Zarechny Maxim Valerievich
Agronóm s 12 ročnými skúsenosťami. Náš najlepší odborník na letnú chatu.
Na inkubáciu je vhodné brať vajcia vtákov, ktoré nie sú staršie ako 4 roky. Pred vložením do inkubátora by sa mal zahriať na +38 stupňov. Odporúča sa tieto parametre udržiavať 4 hodiny.

V prvý deň inkubácie sa oplatí zabezpečiť, aby teplota bola + 37 - 38 stupňov. V tomto prípade sú parametre vlhkosti 60-70%. Odporúča sa používať inkubátor, ktorý má funkciu automatického otáčania vajec. Na druhý deň by sa vajcia mali schladiť dvakrát denne na teplotu +33 stupňov. Toto sa vykonáva maximálne 20 minút. Na 5. deň sa odporúča vajcia spracovať roztokom manganistanu draselného.

Veľa jahôd

V deň 28 by sa vajcia mali premiestniť do špeciálneho inkubátora, ktorý je určený na chov housatiek. Teplota vo vnútri zariadenia je + 36 - 37 stupňov. V takom prípade by parametre vlhkosti mali byť 75%. Vajcia sa odporúča striekať vodou v intervaloch 6 hodín. Goslingi sa vyliahnu do 30 dní.

Choroby a ich liečba

Tento druh husí má silnú imunitu. Podľa pravidiel starostlivosti sa vtáky prakticky nestretávajú s chorobami. Očkovanie sa odporúča na prevenciu zamorenia parazitmi vtákov. K infekcii zvyčajne dochádza prostredníctvom jedla, nápojov alebo iných vtákov.

Aby sa zabránilo rozvoju patológií, je potrebné urobiť nasledovné:

 • ošetrujte miestnosť dezinfekčnými prostriedkami;
 • očistiť dom trusu;
 • ošetrujte kŕmidlá a napájače antiseptikami;
 • byť očkovaný včas;
 • vyberte vlhkú podstielku.

Husi guvernéra sú vysoko produktívne a majú silnú imunitu. Preto ich pestuje veľa poľnohospodárov. Na dosiahnutie dobrých výsledkov v tejto veci je dôležité, aby vtáky poskytovali komplexnú starostlivosť.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica