Opis a charakteristika moriek victoria, obsah krížov

Kríže z moriakov z Victoria boli chované v Rusku neďaleko Stavropolu. Na chov použitých moriek plemena biele širokoprsé. Výsledný kríž je klasifikovaný ako ľahký (hmotnosť do 15 kg) a je určený na pestovanie na farmách s malým dobytkom. Zvážte opis a charakteristiku moriek victoria, klady a zápory, technológiu chovu a reprodukcie, kŕmenia a starostlivosti doma.

Opis a charakteristika plemena Victoria

Podľa normy by morky mali byť kompaktné, s vyvinutými svalmi a mali by mať malú hlavu vzhľadom na telo. Perie vtákov je čisto biele, bez prímesí peria iných farieb. Cross Victoria sa vyznačuje vysokou produkciou vajec, potomkovia plemena s dlhými prsiami ležia až 5 vajec týždenne. Po 4 mesiacoch, keď samice ležia, je možné získať až 85 vajec. Hmotnosť morčacieho vajca je 85 g. Mäso z veľkých krížencov má jemnú štruktúru, je dobre stráviteľné, nie mastné, obsahuje veľa bielkovín.

Hmotnostná tabuľka

Krížové morky Victoria rýchlo rastú a zabíjajú sa po 5 mesiacoch. Tabuľka ukazuje, koľko môžu v tomto veku vážiť.

Vekmužisuky
5 mesiacov13 kg9 kg

Dospelé morky odložené na chov môžu priberať na váhe.

Klady a zápory moriek

Klady a zápory
vtáky sú odolné voči stresu, chladu, takže si ich môžete nechať v ktorejkoľvek klimatickej oblasti;
môže sa živiť pasením zadarmo;
morky majú silnú imunitu, miera prežitia je 95%;
liaheň v inkubátore - 75%;
hospodárnosť výkrmu - 3 kg krmiva sa vynakladá na rast 1 kg mäsa;
dietetické mäso.
nedostatok mladých rodokmeňov a násadových vajec;
oplodnenie sa musí uskutočňovať umelo, pretože muži niekedy spôsobujú zranenia moriek počas párenia.

Toto plemeno nemá žiadne ďalšie nevýhody.

Pestovanie a udržiavanie

Morky z Victoria si musíte nechať v izbe zadarmo. Dom by nemal byť chladný alebo naopak horúci, vlhký a tmavý, nemali by byť žiadne prievany. Izba by mala mať okná, vetranie, umelé osvetlenie. Denné hodiny by mali trvať 10 - 12 hodín po celý rok, dokonca aj v zime. V mraze je potrebné zabezpečiť ďalšie zahrievanie, napriek odporu voči chladu, vtáky nemajú radi silnú zimu.

Podlaha domu by mala byť pokrytá slamou, pilinami, hoblinami, senom alebo rašelinou. Hrúbka vrstvy podstielky nie je menšia ako 15 cm, aby sa zabránilo rastu patogénnej mikroflóry v podstielke, musíte pravidelne pridávať novú vrstvu.

Morky Cross victoria radi plávajú v piesku, takže si vyčistia perie a zbavia sa parazitov.Aby ste to dosiahli, musíte do domu vložiť misku s pieskom alebo suchý popol. Zástupcovia kríža Victoria môžu spať na zemi a na bidlách.

morky Victoria

V hydinárni musíte zabezpečiť miesto pre hniezda, kde morky kladú vajcia, miesto pre kŕmnikov a konzumentov. Rozmery podávačov sa musia počítať na základe skutočnosti, že pre každú hlavu je 20 cm dĺžka. Odporúča sa, aby pijáci boli navrhnutí tak, aby zabránili vtáčaniu vtákov do vody, čím dôjde k navlhčeniu podstielky.

Odborný názor
Zarechny Maxim Valerievich
Agronóm s 12 ročnými skúsenosťami. Náš najlepší odborník na chaty.
Pokiaľ ide o inú hydinu, mala by sa pre chovné morky usporiadať chovateľská stanica vedľa krmovín. Je potrebné ho oplotiť sieťou, na vrchu pripraviť vrchlík, aby ste ho ochránili pred dažďom.

Ako nakŕmiť vtáka?

Morčacie krížiky z Victoria patria do skupiny brojlerov. Aby ste mohli ťažiť z výhod intenzívneho metabolizmu, musíte svojim vtákom poskytnúť výživnú stravu, ktorá im umožní rýchlo priberať na váhe.

Morky musíte kŕmiť trikrát denne. Ráno a večer dávajte obilnú kašu alebo zmiešané krmivo, popoludní - zeleň. V lete by mala tráva a sukulentné krmivo (akákoľvek zelenina a koreňové plodiny, neštandardné a mrkvy, ktoré sa môžu používať v krmive pre morky) tvoriť polovicu potravy, zvyšok tvoria zmesi obilia. Olejový koláč, otruby, múka z kostí a rybie odpady je potrebné miešať s obilím rôznych odrôd. V zime musíte diverzifikovať svoje jedlo silážou, seno múkou, čerstvými koreňmi a zeleninou. Kŕmte uvarenými zemiakmi, pridajte do kaše kriedu, premixy a soľ. Vyžaduje sa čistá voda.

Chovné pravidlá

Tureckú rodinu môže tvoriť 1 muž a desať žien. Morky sa začnú ponáhľať v polovici jari, inkubácia trvá mesiac. Ak žena prejaví túžbu sedieť na vajciach, pod ňu sa umiestni 18 - 20 kusov.

Dobré sliepky sa získavajú od samíc vo veku 2 až 4 roky, samce určené na chov by sa mali vyberať pre zvieratá vo veku 2 až 4 roky.

Morky Victoria sa považujú za starostlivé sliepky. Možno sa ani nemusia dostať z hniezda, takže sa musíte uistiť, že jedia, niekedy preto musia byť násilím z hniezda odstránení. Keď sa morčacie vaky vyliahnu, matky sa o nich starajú zodpovedne, môžu zostať s mláďatami, aj keď sú kurčatá takmer dospelé.

Čo potrebujete vedieť o starostlivosti o mladé zvieratá

Po výskyte moriek victoria sa musia spolu so samičkou presadiť oddelene do malej miestnosti alebo do ohrady. Toto im poskytne ochranu pred inými vtákmi, čo im umožní pokojne ich naučiť všetko, čo je potrebné. Kravy by mali byť od prvého dňa na čerstvom vzduchu. Morské škrupiny sú citlivé na nedostatok vitamínu D, dostávajú ho na slnku.

morky Victoria

Strava mladých moriek sa líši od stravy dospelých vtákov. Po prvé, kurčatá dostávajú mäkké jedlo, ktoré sú schopné stráviť - zmes varených nakrájaných vajec, tvarohu, varenej ovsenej múky alebo proso. Do zmesi sa pridajú zelení. Potom sa postupne pridávajú strúhaná mrkva, cuketa a ďalšie vitamínové prísady. Šesťtýždňové morčatá sa učia jesť celé zrná. Frekvencia kŕmenia malých moriek je 6-8 krát denne. Do veku 2,5 mesiaca by sa frekvencia mala znížiť na 3-krát denne.

Ak vtáky potravu nedokončili, musí sa po pol hodine odstrániť a musí sa dodať voda. Najskôr by sa morským vtákom Victoria mali podávať iba mokré kaše, ale od 3 týždňov by sa mali učiť aj na sušenie jedla. V tomto veku môžete vstúpiť do stravy kukurice, ktorá je najvýživnejšia. Samostatný kontajner v dome by mal byť vyplnený malými kameňmi, ktoré vtáky potrebujú na normálne trávenie.

Možné choroby

Morky Victoria sa zriedkavo ochorejú pri dodržaní požadovaných podmienok údržby, starostlivosti a výživy.Ale ak sú porušené, môžete očakávať infekčné choroby, parazitárne choroby. Poruchy trávenia a metabolických chorôb sa vyskytujú v dôsledku nesprávnych nevyvážených výživových prvkov. Začínajúci chovatelia hydiny môžu robiť chyby pri zostavovaní stravy, a preto je potrebné ešte pred nákupom mladých zvierat určiť najužitočnejšie produkty a vypočítať mieru spotreby.

Morky Victoria môžu byť choré na choroby hlíst, parazity vstupujú do tela vtáka od infikovaných príbuzných cez špinavý odpad znečistený trusom. Z tohto dôvodu musí byť čistota podstielky dokonalá. To isté platí pre kŕmidlá a napájače, kde vtáky dostávajú jedlo. Zariadenie musíte umývať a dezinfikovať každý mesiac.

Očkovanie sa považuje za prevenciu infekcií u moriek, musí sa urobiť bez čakania na morky. Ak sa to už stalo, podáva sa antibiotická liečba. Prevencia helmintiázy - spájkovanie mladých zvierat, vtákov vo výkrme a chov jednotlivcov s antihelmintikami.

Morky Victoria a vonkajšie parazity - vši, blchy, perie jedia moriaky. Tradičné metódy kontroly a prevencie - inštalácia do moriaka v hydinárni z nádoby s popolom alebo pieskom. Kúpanie v nich, morky čistia svoje perie a zabraňujú množeniu parazitov. Ak to nepomôže, ošetrenie drogami od jedlíc a peria bude vtáky zachrániť. Okrem toho by mal mať vplyv nielen na infikované vtáky, ale aj na zdravé vtáky. Toto je potrebné, aby sa zabránilo šíreniu parazitov v kŕdli.

Krmivo brojlerov pre víťazov je obľúbené u chovateľov hydiny. Berú na vedomie užitočné vlastnosti moriek - rýchly rast, produkcia vajec, nenáročnosť. Cenné vlastnosti umožňujú, aby sa o plemeno žiadalo v priemyselných hydinárňach, farmároch a súkromných majiteľoch hydiny. Súkromní obchodníci pestujú morky pre svoju vlastnú spotrebu, zatiaľ čo poľnohospodári pestujú morky pre zisk z moriek.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica