Opis a charakteristika ťažkých krížencov, ich chov

Pokiaľ ide o mäso, poľnohospodári čoraz viac chovajú ťažké morky. Druhy vtákov rýchlo priberajú na váhe. Výrobky sú oceňované pre svoju chuť a vysokú kvalitu. Vedenie brojlerov v domácnosti bude ekonomicky realizovateľnou možnosťou. Starostlivosť o vtáka si však vyžaduje pozornosť, znalosť vzorcov správania a dodržiavanie pravidiel starostlivosti a výživy.

Charakteristiky produktivity

Krvné kríže na výrobu mäsa si dnes nielen veľkí chovatelia, ale aj majitelia malých fariem vyberajú. Hmotnosť hydiny dosahuje 16 kilogramov alebo viac. Miera výroby vajec je vysoká - až 150 kusov počas roka.

Samice začínajú ležať vo veku 10 mesiacov. V dobre vybavenej a teplej miestnosti sa tento proces nezastaví ani v zime. Násadový inštinkt vtáka je vysoký. Vtáky ani nevyhodia vajcia iných ľudí. Najlepšie sliepky sú dvojročné morky. Životaschopné potomstvo, nie viac ako desatina mladých hynú.

Odborný názor
Zarechny Maxim Valerievich
Agronóm s 12 ročnými skúsenosťami. Náš najlepší odborník na letnú chatu.
Spotrebitelia si vyžadujú krížové vajcia. Produkt sa vyznačuje jemnou chuťou smotanového syra.

Ako sa líšia od plemien mäsa?

Pri práci s krížmi by ste mali pochopiť, ako sa tento druh líši od plemena mäsa. Potomok krížov nededí vlastnosti svojich rodičov. Zakaždým sa výkonnostné charakteristiky znížia a reakcie na správanie sa zmenia. Je to preto, že sa krížia hybridy. Cieľ šľachtiteľov zlepšiť tieto ukazovatele:

  • pribrať;
  • zvýšenie ročnej produkcie vajec;
  • odolnosť voči chorobám.

morky ťažký kríž

Na získanie krížikov sa vyberie jedna vetva a prepojia sa zástupcovia niekoľkých línií s hybridmi. V závislosti od hmotnosti sa potomstvo delí na ľahké, stredné a najväčšie, ťažké.

Definícia inbrídingu

Kríženie úzko príbuzných domácich vtákov toho istého druhu sa nazýva kríženie. Vedci zároveň stanovili úlohu spojiť najlepšie vlastnosti vtákov pre ďalšie rozmnožovanie. Najprv sa vyberú rodičia s vysokou produktivitou, potom mladí, ktorí sa získali v dôsledku predchádzajúceho kríženia. Krv sa pravidelne obnovuje párením moriek iných smerov alebo samcov z iného dobytka. Deje sa tak, aby sa zabránilo degenerácii linky.

S výhradou pravidiel kŕmenia, vytvárania pohodlných podmienok na držanie moriek a vyraďovania jednotlivcov, ktorí nespĺňajú stanovené ukazovatele, kríženie predstavuje potrebné dedičné črty.

Populárni predstavitelia

Poľnohospodári chovajú rôzne druhy hydiny.Každý typ má svoju vlastnú charakteristiku ukazovateľov obsahu a výkonnosti.

Známka

Jeden z populárnych druhov ťažkých krížení moriek po 4 mesiacoch života už váži 20 kilogramov, ženy - asi 11. Mäso má dobré vlastnosti, tuková zložka je iba 8%. Miera produkcie vajec je priemerná - 100 kusov ročne.

Klady a zápory
Rýchly prírastok na váhe
Rýchla návratnosť nákladov
Silná imunita
Nenáročné kŕmenie
Chuť mäsa a vajec
S prudkou zmenou teploty začnú bolieť
Správanie je agresívne

Kríž sa dobre zakorenil v rôznych klimatických podmienkach za predpokladu, že je uložený v teplej miestnosti. Budova sa udržuje pri teplote asi 28 ° C. V prípade moriek sa odporúča vybaviť priestranné hydinárne. V tesných štvrtiach ťažké krížiky nevychádzajú dobre a často bojujú. Pre 1 dospelého muža sa nezíska viac ako 8 žien.

Biele široké hrudník

Tento typ chovali americkí chovatelia v polovici minulého storočia. Ťažké kríže moriaky, v závislosti od pohlavia, vážia 25 kilogramov (samce) a 11 - samice. Do sezóny sa privádza až 120 vajec. Chovné sliepky sú zapojené do spoločného hniezda. O mláďatá sa starajú, až kým sa kurčatá nestanú nezávislými.

Klady a zápory
Ukazovatele produktivity
Možnosť udržať aj v miestnosti bez kúrenia v miernom podnebí
Vysoká skorá zrelosť
Schopnosť reprodukovať rod doma
Hospodárske zvieratá sú heterogénne
Sklon k chorobe kvôli ťažkej váhe

Široké hrudi biele kríže majú pokojnú dispozíciu. Agresia sa pozoruje iba počas párenia. Stáva sa, že sliepky sa dokonca starajú o potomstvo iných domácich vtákov. Morky radi chodia vonku. Udržiavanie v uzavretom priestore nie je pre nich vhodné.

Hybridný prevodník

Taký kríž moriek má korene na malých farmách. Priemerná hmotnosť dospelých samcov je 20 kilogramov, ale existujú prípady, keď vtáky získali 30. Dostávajú málo vajíčok - až 50 kusov.

Klady a zápory
Vtáky sú vhodné na zabitie vo veku 4 mesiacov
Jedzte suché aj šťavnaté jedlo
Turecko dole sa oceňuje rovnako ako husa dole
Potreba často meniť výrobcov, aby sa zachovali ukazovatele produktivity
Nízka produkcia vajec

Morky sa vyznačujú pokojnou dispozíciou. Muži sa zriedka dostanú do bojov so svojimi kolegami. Ale na nádvorí nie sú tolerované iné vtáky. Na mieste predstaviteľov ťažkého kríža sa konvertor chová oddelene od ostatných vtákov.

Kritériá výberu

Pri výbere ťažkých krížení moriek sa zohľadňujú hlavné ukazovatele produktivity, kvalita mäsových výrobkov a náklady na chov vtákov. Poľnohospodári získavajú na kultiváciu mladé alebo dospelé ženy na inkubáciu. Je lepšie kúpiť morčacie vtáky vo veku 1 mesiaca. Takéto kurčatá už jesť normálne jedlo a sú odolné. Preto budú bábätká dobre znášať prepravu a rýchlo sa prispôsobiť na neznámom mieste.

Dostávajú tiež úplné informácie o rodičoch a očkovaniach.

Pri výbere vajec na ďalšie rozmnožovanie existuje riziko straty. Miera prežitia nie je vždy vysoká. A nie je možné odhadnúť, aký zdravý bude potomok. Stav mladých je okamžite viditeľný. Chorého vtáka možno dokonca rozpoznať podľa jeho vzhľadu.

Pestovanie moriek bude ziskovým podnikom, ak sa budete riadiť pokynmi na jeho dodržiavanie. Ťažké kríže poskytujú vysoké percento chutného mäsa z potravy. Je dôležité zohľadniť schopnosť vtákov prispôsobiť sa poveternostným podmienkam regiónu, v ktorom sa nachádza farma, a vlastnostiam vybraného typu.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica