Je možné odrezať spodné listy cukety na otvorenom poli a malo by sa to urobiť

Záhradníci pestujú a štiepajú zeleninové plodiny, ako sú uhorky, paradajky, tekvica, ale nie každý vie, či je možné rezať listy cukety, aby sa zlepšilo ich plodenie. Listy tejto rastliny sú veľké. Vytvárajú odtieň a zároveň udržiavajú cuketu chladnú a vlhkú. Otázka, či je potrebné listy orezať, je preto otázna.

Musím sa orezať a prečo?

Cuketa listy nielen vykonávať dôležitú funkciu - chránia ovocie pred spálením slnka. Veľký počet listov môže mať negatívne následky. Ak má squashové kríky príliš veľa lístia, zabraňuje zahriatiu pôdy a odparovaniu vlhkosti. Výsledkom je priaznivé podmienky pre život rôznych škodcov (slimáky, slimáky).

dolné listy

Nadmerná vlhkosť v kombinácii so znížením teploty prispieva k rozvoju plesňových chorôb. Za týchto podmienok sa ovocie môže začať hniť. Preto záhradníci trhajú pár listov cukety na otvorenom poli. To minimalizuje riziko vzniku negatívnych faktorov.

Orezávanie prebytočnej vegetácie je nevyhnutné za nasledujúcich podmienok:

  1. Keď sa zistí choroba na listoch rastlín. V tomto prípade sú infikované oblasti starostlivo odstránené, aby sa zabránilo kontaminácii nielen zdravej časti kríka, ale aj inej zeleniny nachádzajúcej sa v blízkosti.
  2. Ak kríky rastú a interferujú s inými rastlinami.
  3. Zožltnuté a poškodené listy sa môžu odstrániť.

cuketa v zemi

Pri správnej starostlivosti môžete dosiahnuť dobrú úrodu.

Všetko o cukine, pravidlách pre prerezávanie stoniek a listov

Video ukazuje, ako orezať. Je to dôležitý proces, pretože správne odstránenie prebytočnej vegetácie prispieva k zdravému vývoju všetkých cuketa odrody.

Odstránenie listov prispieva k lepšiemu opeleniu rastlín. Ak sa krík veľa rozrástol, bude pre hmyz ťažké dostať sa ku kvetinám a opeľovať sa. A odrezaním 2-3 listov môžete včelám uľahčiť prístup k kvetinám.

prerezávacie pravidlá

Čo odchádza a kedy si môžete vybrať

Ako správne odstrániť nadbytočnú vegetáciu:

  1. Zelená hmota rastliny nie je odrezaná, ale odrezaná.
  2. Tento postup sa musí vykonať ostrým nožom.
  3. Odrežte výhonky čo najbližšie k stonke, pretože duté stonky môžu hnilobu a infikovať rastlinu.

Preventívne prerezávanie sa vykonáva v troch fázach:

duté stopky

  1. Prvýkrát sa tento postup vykonáva v období kvitnutia, aby sa zabezpečil lepší prístup hmyzu a slnečného žiarenia ku kvetom. Listy sa orezávajú počas dňa za dobrého počasia, takže plátky majú čas do sucha večer. Odstraňujú tie časti kríka, ktoré skrývajú kvety.
  2. Ďalšia výbava je sanitárna. Koná sa kedykoľvek. Predtým sa oplatí skontrolovať všetky kríky a určiť prítomnosť zelenej hmoty, ktorá sa musí znížiť. Suché, poškodené, choré a žlté procesy sa odstránia.
  3. Tretia fáza sa uskutočňuje, keď sa začínajú tvoriť ovocné vaječníky. Táto fáza je dôležitá, pretože chybný vaječník sa odstráni spolu s ďalšími listami. Je potrebné starostlivo preskúmať rastlinu, identifikovať poškodené a silne zatienené časti cuketovej kríky. Výnos do veľkej miery závisí od tohto postupu.

Pri manipulácii je potrebný zmysel pre proporcie. Poľnohospodári, ktorí prerezávali veľké množstvo cukiny, sa neskôr stretávali s problémami s pestovaním zeleniny.

sa vykonáva postup

Tajomstvo a odporúčania pre pestovanie cukety

Odporúčania pre rastúca tekvica nie komplikované. Keď sa vykonávajú, proces starostlivosti o plodiny milujúce teplo prinesie potešenie a dobrú úrodu.

Mnoho ľudí miluje cuketové jedlá. Zelenina sa konzumuje dokonca surová, pretože je bohatá na užitočné stopové prvky potrebné pre zdravie ľudí. Agronómovia zistili, že na lepšie dozrievanie a tvorbu živín musia byť plody čo najviac pod slnkom. Preto je dôležité včas odrezať nadbytočnú vegetáciu nad ovocím.

tajomstvá a odporúčania

Pri premiestňovaní sadeníc na otvorenú plochu sa odporúča vziať do úvahy možnosť rastu zeleniny. V niektorých prípadoch môžu mať kríky veľký priemer - 1,5 - 2 m. Odporúčaná vzdialenosť medzi kríkmi je najmenej 70 cm a medzi radmi - najmenej 80 cm. Pre pestovanie plodín je potrebné zvoliť správne miesto. Cuketa miluje teplú pôdu, ktorá sa nachádza na slnečnom a vetrom chránenom území.

Na ochranu zeleninových postelí pred chorobami odporúčajú skúsení záhradníci pestovanie cibule a cesnaku v okolí. Cuketa s nimi dokonale koexistuje.

Zmena miesta pestovania pomôže predchádzať chorobám. Každú novú sezónu sa cuketa odporúča vysádzať v inej oblasti.

 kultúra milujúca teplo

Polievanie je nevyhnutné pri starostlivosti o zeleninu. Kultúra miluje vlhkosť, ale je lepšie nezvlhčiť listy, inak sa spália za slnečného a horúceho počasia. Polievané zdola a najlepšie studenej vody. Polievanie je kombinované s vrchným obväzom. Počas obdobia tvorby vaječníkov by malo byť hojné zalievanie.

V procese starostlivosti o rastlinu sa odporúča venovať pozornosť orezávaniu spodných listov. Môžu silne zadržiavať vlhkosť, blokovať slnečné lúče a tým znižovať úrodu a dozrievanie ovocia. Spotrebná daň musí byť 2 - 3 listy za 2 týždne, ale nie častejšie a nie viac. V opačnom prípade hrozí zničenie puzdra.

navštevovať

Aby zelenina priniesla ovocie čo najdlhšie, sú postele pokryté fóliou. To je udržiavať v teple. Útulok začína v druhej polovici augusta, keď sa noci ochladia.

ovocie s obsahom zeleniny

Zber sa vykonáva nožom alebo ostrým prerezávačom. Ovocie je vyrezané stopkou. Neodporúča sa zberať z jedného kríka viac ako raz týždenne. Vzorky bez hniloby a iných zrejmých vád sa považujú za vhodné na spotrebu. Ich veľkosť je 20 až 25 cm na dĺžku a 10 cm na priemer.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica