Opis odrody cukety Gentle marshmallow, znaky pestovania a starostlivosti

Každý vie o prospešných vlastnostiach zeleniny a medzi nimi si nemožno ani nevšimnúť cukety, ktoré okrem toho majú luxusnú chuť, vďaka ktorej aj tí najlepší kuchári na svete používajú pri príprave jedál takú jednoduchú zeleninu spolu so slávnymi cuketou.

Vlastné cukety nemožno porovnávať s tými, ktoré boli zakúpené, pestujú šťavnaté, oveľa prirodzenejšie a lepšie skladované. Tento článok popisuje, ako sa starať o Delikátny marshmallow pre zdravé a chutné ovocie.

jemný marshmallow

Opis odrody

Zucchini Delicate marshmallow bol vyrobený ako hybrid špeciálne na vytváranie pochúťok. Navonok sa líši nádhernou dvojfarebnou farbou: žltá s ostrým prechodom na zelenú.

Odroda je zrelá a vysoko výnosná. O niečo viac ako mesiac po výsadbe semien je už možné žatvu. V tomto okamihu sa vytvoria nové vaječníky, takže bude možné zberať úrodu 2 až 3 krát. Počas sezóny sa z kríky v priemere zbiera až 8 kg.

cuketa odroda

rastúce

Pred výsadbou musí byť záhradné lôžko dôkladne vyradené a hnojené hnojom, navyše ho môžete posypať popolom. Otvory sú od seba vzdialené asi 30 cm, do každého sa vysadí niekoľko semien a zostane len najsilnejší výhonok. Záhradu zavlažujte ihneď po výsadbe. Na zber v čo najskoršom možnom čase sa môžu sadenice okamžite vysadiť do pôdy.

Je lepšie vysadiť cukinu na otvorenom priestranstve, táto odroda sa odporúča na pestovanie v strednom Rusku. Semená by mali byť namočené v teplej vode 1 až 2 dni pred výsadbou alebo zabalené do vlhkej handričky, aby klíčky skôr vyleteli.

vyrobené ako hybrid

Ošetrovacie funkcie

Jemná marshmallow je nenáročná na starostlivosť, takže si nevyžaduje veľa úsilia. Mal by byť polievaný každých pár dní, pokrytý spunbondom alebo plastom v noci a za chladného počasia. Nadbytok listov, ktoré pokrývajú kvetenstvo a ovocie zo slnka, sa bez problémov odreže tak, aby ovocie dostalo dostatok svetla a tepla.

Ak odrezáte ešte mladé cukety, vytvoria sa nové vaječníky, ktoré budú mať čas dozrieť.

dôkladne burinu

Výhody a nevýhody

Dnes je táto odroda pomerne rozšírená, takže nie je vôbec niečo vzácne a nemožné sa dostať.

Žltozelené ovocie vyzerá na záhrade elegantne a po zbere naďalej poteší oko. Niekedy sa dokonca používajú ako tekvica na dekoráciu interiéru. Pretože vďaka svojej veselej farbe a zaujímavému tvaru sú schopní rozveseliť a byť len originálnou interiérovou dekoráciou.

Chuťové vlastnosti tejto odrody sú skutočne vysoké, jednoducho si olíznete prsty, ale jej jedinou nevýhodou je, že nie je prispôsobená na dlhodobé skladovanie. Cuketa sa môže jesť surová.

šíriť veľa

Chorobám a škodcom

Cuketa nie je veľmi náchylná na choroby, ale stále existuje pravdepodobnosť infekcie múčnatkou, hnilobou alebo hmyzom. Aby ste tomu zabránili, mali by ste dodržiavať niekoľko pravidiel:

  • nemusíte pestovať cukinu v pôde, kde už predtým rástli;
  • pred výsadbou je dôležité pôdu hlboko a účinne uvoľniť a buriť;
  • choré kríky sú okamžite odstránené bez ľútosti.

kvalitatívne uvoľniť

Na boj proti hmyzu pravidelne zalejeme pôdu roztokom cibule, roztokom karbofosu. Niektoré škodlivé organizmy môžu byť vyplavené silným tlakom vody a na prevenciu je možné pravidelne zalievať pôdu roztokom draslíka.

Zber a skladovanie

Jemné marshmallows by sa mali zbierať, keď plody dosiahnu dĺžku 10 - 15 cm („zrelosť mlieka“), až kým nevyrastie a kým buničina, jej hlavný rys, nezačne trochu stvrdnúť. Ovocie má navyše veľmi jemnú štruktúru vrátane pokožky, vďaka ktorej sa ľahko kazí. Najlepšie je odrezať ich hneď, ako začnú dozrievať, aby mokré počasie nepoškodilo celú plodinu.

zrelosť mlieka

Cuketa sa skladuje na chladnom mieste so strednou vlhkosťou, pokiaľ možno nízkou. S vysokou vlhkosťou začnú hniť, najmä takéto jemné odrody. Ak ste už použili polovicu cukety a rozhodli ste sa pridať niečo neskôr do iného jedla, najlepšie je uložiť ju iba do chladničky.

Jemné marshmallows nie sú určené na dlhodobé skladovanie, najlepšie sa používajú na konzervovanie. Ak chcete variť ďalšie jedlá z tejto odrody, je lepšie to urobiť v prvých mesiacoch.

silná vlhkosť

Recenzie záhradníkov

Cuketa má skutočne magickú chuť, má jemnú dužinu a príjemne sladkú dochuť. Väčšina záhradkárov je spokojná s pestovaním jemných marshmallows, a to najmä kvôli množstvu a kvalite mimoriadnej ochutnávky.

jemná dužina

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica