Prečo má cuketa veľa neplodných kvetov, musím odrezať, čo robiť, ak sa nezaväzujú

Záhradníci sa často stretávajú s takým problémom, ako sú neúrodné kvety na cukete, čo v tomto prípade robiť a ako situáciu napraviť, nie je veľa známych. Niekedy sa problém dá vyriešiť samostatne alebo vôbec. Hlavná vec je poznať vopred dôvody, ktoré vedú k objaveniu prázdnych kvetov na cukete.

Rastlina by obvykle mala mať takmer rovnaký počet neúrodných kvetov a kvetov s ovocím. Prázdne kvetenstvo sa nazýva mužský. Sú nevyhnutné na opeľovanie ženských kvetov. Je ľahké rozlišovať medzi týmito dvoma typmi: u samčích kvetov je stonka dlhá a ostrá a u samíc je stonka krátka a hladká.

neplodná kvetina na cukete

Dôvody rastu neúrodných kvetov na rastlinách

Môže existovať niekoľko dôvodov pre prázdne kvitnutie cukety: nevhodná starostlivosť, nevhodné poveternostné podmienky, rôzne škodce a huby, ako aj suché a expirované semená. Ak chcete problém vyriešiť, musíte presne poznať príčinu, ktorá viedla k jeho výskytu.

Prvou a hlavnou podmienkou produktívneho rastu ovocia je opelenie cukety. Peľ z prázdnych kvetov by mal padať na ženské kvety. Iba za týchto podmienok sa získajú cukrové vaječníky. Pretože neplodné kvety sú nevyhnutné pre opeľovanie ženských kvetov, nemali by ste ich vytrhávať z kríkov. Ak na rastline nie sú žiadne mužské kvetenstvo, neočakáva sa zber z tohto kríka.

nesprávna starostlivosť

Okrem toho musíte rastliny správne a presne zalievať. Musíte sa pokúsiť dostať na kvetenstvo, aby ste ich neprilepili k sebe a aby ste peľ nevymyli. Cuketu navlhčite vodou pri ustálenej a izbovej teplote. Nalieva sa opatrne a iba pri koreni.

ženské kvety

Príčinou neúrodných kvetov sú choroby rastlín

Škodcovia a choroby môžu viesť k vyprázdňovaniu púčikov. Najbežnejšie dôvody sú:

 1. Múčnatka - vedie k vädnutiu rastlín. Listy a stonky sú pokryté bielym kvetom, akoby posypané múkou. Kríky postupne prestávajú prinášať ovocie. Listy žltnú a vyschnú. Pre ochorenie je charakteristické, že kríkov kryje prázdnymi kvetenstvami.
 2. Pleseň plesňová - vedie tiež k vädnutiu zeleniny. Listy sa zakryjú tmavými škvrnami a postupom času vyschnú.
 3. Biela hniloba je medzi rastlinnými rastlinami pomerne častým vírusom. Často sa vyskytuje v čase, keď už veľa ovocia zasiahlo stonky rastlín. Vírus ovplyvňuje nielen listy a konáre, ale aj koreňový systém.
 4. Strakatá mozaika. Táto huba je často postihnutá takmer všetkou zeleninou. Hmyz, najmä včely, sa ľahko šíri po celom webe. Keď sa objavia prvé príznaky huby, listy a stonky sa musia okamžite odstrániť.Vzhľad veľkého množstva samčích kvetov a bielych škvŕn na listoch na rastline je indikatívny.

vädnutie rastlín

Iné dôvody vzniku pustatiny

Starostlivosť a podmienky pre produktívny rast kultúry sú niekedy najvhodnejšie, ale dôvodom, prečo v cukine niekedy prevládajú neúrodné kvety, môže byť škodlivý hmyz.

Tento jav je spôsobený voškami, roztočmi a výhonkami. Každý druh škodcu pôsobí odlišne, ale spôsob zaobchádzania s nimi je rovnaký.

Ak sa na squashové plodiny ošetria špeciálne prípravky včas, škodlivý hmyz sa na ňom prakticky neobjaví. Je dôležité pamätať na to, že škodcovia sa najčastejšie vyskytujú vo vlhkom prostredí, kde pri pestovaní rastlín dochádza k chybám. Mnoho škodcov sa odporúča liečiť konvenčnou starostlivosťou:

dôvody vzdelania

 1. Včasné preventívne postrekovanie kríkov neumožňuje na nich objaviť sa škodlivého hmyzu.
 2. Pravidelné odstraňovanie buriny a mulčovanie dier suchými pilinami zabráni stagnácii vlhkosti v pôde.
 3. Polievanie musí byť načasované. Príliš veľa vlhkosti spôsobí vlhkosť a rast húb. Nedostatok - vedie k strate sily a zvädnutiu.
 4. Je dôležité zlikvidovať poškodené rastliny z kríkov alebo úplne odstrániť poškodené rastliny z lôžok včas, aby sa infekcia nerozšírila po celej záhrade.

Ďalším častým dôvodom objavenia sa prázdnych kvetenstiev na cukete sa považuje za nevhodnú pôdu. Príliš vlhká pôda spôsobuje na kríkoch samčie kvety.

striekacie kríky

Situáciu bude možné napraviť zavedením popola do pôdy. Roztok sa pripraví takto: 500 g popola sa odoberie na 10 litrov vody, všetko sa dobre premieša a postele sa vyliajú touto kvapalinou.

Príliš vyčerpaná pôda môže spôsobiť také nežiaduce javy, ako sú neúrodné kvety. Hnojiť pôdu minerálmi, ako je draslík, fosfor a dusík.

napraviť situáciu

Ako pomôcť cukete počas vaječníkov?

Existujú rôzne spôsoby nápravy situácie. Hlavná vec je poznať príčinu problému.

Ak sa opeľovanie nevyskytuje prirodzene, môžete to urobiť sami - manuálne, manuálne opeľovanie je ľahké, stačí sa riadiť odporúčaniami záhradníkov.

Počas obdobia kvitnutia musíte zobrať samčie kvetiny a odstrániť z nich okvetné lístky, čím sa odhalí tyčinka potiahnutá peľom. Potrebuje trieť stigmu kvetenstvo ženy. Tak dochádza k umelému opeleniu a je možné napraviť ťažkosti, situácie sa takto korigujú najčastejšie za nepriaznivých poveternostných podmienok a silných dažďov.

počas vaječníkov

Vždy sa vám podarí zbaviť sa problému, nemali by ste sa ponáhľať, aby ste sa zbavili neúrodných kvetov na cukete, pretože to môže narušiť prirodzený proces opelenia a zabrániť rastlinám v produkcii nového vaječníka.

Ak je pôda ochudobnená, cuketa sa nebude vyvíjať primerane kvôli nedostatku stopových prvkov. Odporúča sa obohatiť pôdu komplexnými minerálnymi hnojivami. Tieto je možné zakúpiť v špeciálnom obchode. Je dobré hnojiť s organickými látkami, najmä s hnojom, potom prázdne kvetenstvo opúšťa rastlinu. Rovnováha kvetov žien a mužov sa vracia k normálu.

prírodný proces

Záhradníci často používajú kyselinu boritú v boji proti prázdnemu kvitnutiu. Vyživuje rastlinu a dodáva jej potrebný impulz na aktiváciu vaječníkov.

Rastliny sa postriekajú roztokom kyseliny boritej. Pripravte produkt nasledujúcim spôsobom: vezmite 2 g kyseliny boritej na 500 ml teplej vody a dobre premiešajte. Potom sa roztok privedie usadenou vodou na objem 10 litrov.

potrebné tlačenie

Správne zvolené hnojivo umožňuje nielen napraviť situáciu s neúrodnými kvetmi, ale tiež zlepšiť kvalitu a množstvo plodiny. Nadmerné hnojenie dusíkom môže viesť k prerastaniu listov a stoniek.

Preventívne opatrenia pre intenzívne kvitnutie

Pre produktívny rast cukiny je potrebné prijať preventívne opatrenia:

vybrané hnojivo

 1. Zalievanie sa vykonáva iba pri koreni a výlučne pomocou usadenej vody. Ak ju zaliajú studenou vodou, z tohto dôvodu sa na kríkoch objaví prázdny kvetenstvo.
 2. Kvitnutie bude jednotné a intenzívne, ak budete postupovať podľa základných pravidiel, squash sú nenáročné rastliny, preto nevyžadujú osobitnú starostlivosť. Je dôležité monitorovať pôdu a predchádzať výskytu škodcov. Koniec koncov, veľké úsilie sa vynakladá na boj so všetkými druhmi húb a škodcov.

nenáročné rastliny

Tipy od skúseného záhradníka

Cuketa kvitne neplodnými kvetmi kvôli kyslej pôde. Situáciu bude možné napraviť pomocou bežného vápna a rozptýliť ho rýchlosťou 1 kg na 10 m².

Ľudové lieky často prichádzajú k záhradníkom so skúsenosťami so záchranou, ktorí už roky používajú rôzne metódy zaobchádzania s neúrodnými kvetmi rastlín, čím otvárajú svoje tajomstvá.

ľudové lieky

recenzia
 1. Ekaterina
  7.07.2018 19:27

  Poďakovať. Informatívny článok. Skúsime.

  Odpovedať
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica