Opis a charakteristika odrôd holandskej kapusty

Holandskí chovatelia poteší letných obyvateľov hybridnými odrodami zeleniny, ktoré sa môžu pestovať v akejkoľvek klimatickej zóne. Medzi nimi sú kapusta Bronco F1 a ďalšie podobné, ktoré sa neboja chorôb, ktoré poskytujú vysokú úrodu zeleniny.

Výhody holandskej zeleniny

Poľnohospodári aj pestovatelia fandov radšej kupujú hybridné semená kapusty z Holandska. A výber tu nie je náhodný, pretože semená zeleniny sa vyznačujú:

 • súlad s deklarovanou odrodou;
 • vysoká chuť kapusty;

deklarovaná známka

 • vynikajúci výťažok hybridu;
 • rôzne podmienky zberu hláv kapusty;
 • nenáročnosť kapusty v starostlivosti;
 • odolnosť rastlín voči chorobám;
 • nedostatok genetickej modifikácie.

Medzi výhody hybridov patrí skutočnosť, že vidlice holandských odrôd majú vynikajúcu prezentáciu, sú skladované po dlhú dobu a dobre znášajú prepravu.

Hlavné odrody kapusty F1, ich vlastnosti

Všetky druhy kapusty sa v našich poliach nenájdu. Líšia sa v chuti, dobe zrenia a ich použití v potravinách.

stupeň bronco

Najlepší skorý hybridný hybrid

Nikto nevidel kratšiu vegetačnú sezónu ako kapusta F1. Do 50 dní sa vytvoria jasne zelené hlávky kapusty. A sú ako keby boli na výber - s hladkými okrúhlymi hlavami dozrievajúcimi súčasne. Ich hmotnosť je priemerná - od osemsto gramov po jeden a pol kilogramu. Hustá štruktúra zubov vidlice s krátkymi stopkami vám umožňuje pripraviť rôzne jedlá zeleniny s minimálnym množstvom odpadu. A chuť kapusty je šťavnatá a sladká. Listy sú vhodné na letné šaláty a na spracovanie.

Parel známka

Kapusta Mirror F1, určená na čerstvé použitie, tiež patrí k najskorším. Tmavo zelené vidlice, žltkasté v priereze, dosahujú hmotnosť od kilogramu do jedného a pol. Hlavy so strednou hustotou sa dajú získať po 45 až 50 dňoch.

veľké listy

Kapusta Kevin F1 nesie ovocie so zelenými hlávkami strednej hustoty s hmotnosťou do jedného a pol kilogramu. Vynikajúca chuť zeleniny umožňuje jej použitie v čerstvom stave od konca júna.

rez hlavou

Rastlinné plodiny sa vyznačujú zvýšenou ochranou proti chorobám. Kapusta rastie dobre na otvorenom priestranstve aj v skleníkoch. Aj keď sú vidlice zrelé, môžu zostať na lôžkach - neprasknú, do dvoch týždňov nehnijú. Recenzie skorých odrôd pestovateľov zeleniny sú iba pozitívne. Vynikajúca prezentácia kapusty vám umožňuje rýchlo predávať zeleninu a vynikajúca chuť uprednostňuje skoré hybridy okrem iných záhradných rastlín.

Produktívna odroda kapusty

Ultra skoré odrody tiež zahŕňajú zeleninu, ako je kapusta Tiara F1. Okrem toho sú charakteristiky záhradnej kultúry iba najvyššie:

veľmi skorá kapusta

 1. Sukulentné listy odrody tvoria hlávkové kapusty 59 dní po výsadbe.
 2. Tmavo zelené vidlice sú vhodné na použitie čerstvé, dusené, solené na zimu.
 3. Hmotnosť jednej kapusty môže dosiahnuť dva kilogramy.
 4. Rovnorodosť hláv kapusty a absencia vešiakov vám umožňujú rýchlo predávať rastlinné produkty.
 5. Hybrid je určený na pestovanie v skleníkoch, skleníkoch, v južných oblastiach - na otvorenom priestranstve.

veľa zeleniny

Veľké vidličky kapusty sú podľa záhradkárov oceňované pre svoju príjemnú chuť bez prítomnosti horkosti. Používajú sa na prípravu letných jedál a šalátov. Kapustové rolky a bigus sú obzvlášť chutné z listov rastlín.

Najlepšia odroda z Holandska

Kapusta Farao F1 tiež rýchlo dozrieva - 63 dní po vysadení. Jasne zelené husté vidlice dorastajú do hmotnosti troch kilogramov. To znamená, že jedno ovocie môže nakŕmiť veľkú rodinu. Vysoké výnosy zeleniny môžete získať v skleníku alebo pod netkanou krycou hmotou. Je zaznamenaná nenáročnosť rastlín na podmienky pestovania. Neobáva sa sucha, ľahko znáša náhle zmeny teploty. Pre zeleninové plodiny je dôležité včasné zalievanie a kŕmenie. Aj keď sa zelenina formuje do hláv, môže si udržať svoju prezentáciu na lôžkach desať dní bez praskania.

sadenice rástli

Najobľúbenejší hybrid

Mnoho letných obyvateľov vie o kapuste Bronco F1. Odroda sa pestuje viac ako dvadsať rokov na miestach v rôznych regiónoch. Získal popularitu z nejakého dôvodu. Opis zeleniny zahŕňa skutočnosť, že:

 • označuje hybridy v polovici sezóny;
 • ľahko toleruje teplo;
 • nesie ovocie s hustými hlavami so snehovobielou štruktúrou;
 • má zaoblené hlávky kapusty s hmotnosťou do kilogramu a viac;
 • nepodlieha chorobám, poveternostným katastrofám.

mokrý Holland

Znakom odrody je jej vysoký výnos v akejkoľvek klimatickej oblasti.

Stredne neskoré odrody zeleniny

Kapustový hurikán F1 sa vzťahuje na vysoko výnosné hybridy. Vidličky s hmotnosťou od dvoch do troch kilogramov sa zbierajú z jedného štvorcového metra 140 - 170 dní po objavení prvých výhonkov. Z jedného hektára je možné zozbierať až 330 - 635 litrov zeleniny. Odroda má vynikajúcu udržiavaciu kvalitu, vynikajúcu chuť. Rastlina je nenáročný na starostlivosť, poskytuje husté, okrúhle hlávky kapusty, pokryté zelenými voskovými listami, pri reze belavé.

vysoko výnosný hybrid

Kapusta Ammon F1 dosiahne plnú zrelosť po 125 - 135 dňoch od výsadby. Zvyčajne sa vyberie na uskladnenie v októbri. Veľké hlávky kapusty s hmotnosťou od 4 do 6 kilogramov sa skladujú čerstvé po dlhú dobu. Môžu sa použiť na fermentáciu, po skladovaní sa ľahko čistia, nepraskajú. Odroda je odolná voči fusáriu a strapcom.

veľký plotica

Stredne neskorá kapusta Larsia F1 dá malé hlavy vážiace od dvoch kilogramov 120 - 140 dní po klíčení. Najlepšie je pestovať hybrid prostredníctvom sadeníc výsadbou semien v marci. Zelenina nesie ovocie dobre na otvorenom poli a vytvára husté, okrúhle hlávky kapusty s krátkym pahýlom. Zhora sú listy na hlavách sivozelené, na strihu biele. Zelenina je určená na čerstvú spotrebu a spracovanie na zimu.

ťažká váha

Adaptér kapusty F1 má dobrý vkus a predajný výnos. Má stredne veľký list, na okraji mierne zvlnený, s voskovým kvetom strednej intenzity. Vrch je šedo-zelený, na strihu belavý. Husté hlávky zeleniny, ktoré dosahujú zrelosť, vážia od 1,8 kilogramu do dvoch. Hybrid je dokonale zachovaný, nepraská. Chuť je šťavnatá, nasládlá.

dosiahnutá zrelosť

Kapusta Ankoma F1 má technické obdobie dozrievania 120 až 135 dní. Semená zeleniny zasiate v marci až apríli dávajú priateľské výhonky a sú pripravené na výsadbu na otvorenom priestranstve za 35 až 45 dní. Celé leto môžete zbierať tmavozelené okrúhle hlávky kapusty s hmotnosťou od dvoch do štyroch kilogramov. Zelenina je určená na čerstvú konzumáciu, mrazenie, morenie.

rukoväť na zelenine

O kapuste Krautman už dlhé roky vedia obyvatelia leta.Oceňujú odrody stredného obdobia pre vysoký výnos, od 300 do 900 centov na hektár, vynikajúcu chuť. Šťavnaté sladké vidlice sú vhodné na kvasenie. A čerstvé hlavy si môžete nechať až do marca v chladnej miestnosti.

sen letných obyvateľov

Kapusta Jubilee F1 dosiahne plnú zrelosť po 120 - 140 dňoch od výsadby semien. Dokonale zarovnané hlavy kapusty s vynikajúcou vnútornou štruktúrou sú odolné proti praskaniu. Hmotnosť hustých šedozelených hláv je viac ako dva kilogramy. Výťažok zeleniny je vynikajúci - môže dať z jedného štvorcového metra - deväť kilogramov chutných šťavnatých vidličiek.

muž v poli

Holandský výber kapusty ocenili tí, ktorí pestujú zeleninu na svojej záhrade pre osobné potreby, v oblasti predaja prostredníctvom maloobchodných predajní.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica