Ako ošetriť kapustu od škodcov pomocou amoniaku

Úprava kapusty amoniakom je vhodná pre horúcich odporcov chemických prípravkov, ako aj pre lojálnych amatérskych pestovateľov zeleniny, ktorí vo svojich záhradách používajú akékoľvek účinné prostriedky na kŕmenie a kontrolu škodcov.

Zloženie a vlastnosti amoniaku

Tradičné používanie amoniaku v každodennom živote: odstraňovanie škvŕn, čistenie semišovej obuvi, umývanie zrkadiel, sklo. Doma, s pomocou, priťahujú ľudí do svojich zmyslov mdloby. Amoniak si môžete kúpiť zadarmo v lekárni. Vodný amoniak sa predáva cez pult.

Alkohol je balený v malých fľašiach (40 ml). Vyzerá to ako úplne priehľadná tekutina, štipľavý zápach amoniaku je ťažké zamieňať s čímkoľvek. Pre záhradníkov je to dvojaký záujem. Po prvé, zápach môže odradiť hmyz a po druhé, amoniak obsahuje dusík vo forme dostupnej pre všetky druhy rastlín.

Dusík v kapuste

S nedostatkom dusíka v bielej kapuste hlavy kapusty nezískajú požadovanú hmotu, listy mladých rastlín sú svetlo zelené alebo žltozelené, u dospelých rastlín staré listy strácajú zelenú farbu, hnednú a predčasne vyschnú.

dusík je užitočný

Na doplnenie nedostatku dusíka v kapuste sa tradične používa vodný roztok jedného z hnojív:

 • močovina (46% dusík);
 • dusičnan amónny (dusík 35%);
 • síran amónny (dusík 21%).

vodný roztok

Príťažliví záhradníci upravili liek na odstránenie nedostatku dusíka. Na porovnanie, amoniak obsahuje 82% dusíka.

Amoniak namiesto hnojív

Spomalenie rastu, bledá farba listov v kapuste sú alarmujúce signály, ktoré naznačujú nedostatok dusíka. Pri príprave roztoku musíte vedieť, ako nariediť, a zohľadniť vysokú koncentráciu dusíka. Prebytok dusíka nie je menej škodlivý ako nedostatok. A letný obyvateľ nepotrebuje ďalšie dusičnany v hlávke kapusty.

amoniak

Ľudia majú osvedčený recept na kapustu, ktorý obsahuje 10% amoniaku. Na 5 litrov vody bude potrebných 50 ml produktu. Na zavlažovanie kapusty pod koreňom je potrebný vodný roztok amoniaku. Jediné kŕmenie neprináša výsledky. Na dosiahnutie tohto výsledku sa amoniaková terapia vykonáva niekoľkokrát týždenne.

Po odstránení príznakov nedostatku dusíka sa môže vrchný obväz zastaviť.

Amoniak proti škodcom kapusty

Listy kapusty, ktoré sa pestujú od sadeníc po tesné hlávky kapusty, sú vystavené škodcom. Smutný obraz listov, ktoré jedia húsenice, pozná každý záhradník.Kapusta je konzumovaná nielen húsenicami, ale milujú ju aj medvede, slimáci, vošky, motýle, malé krížie blchy, kopčeky, larvy kapusty. Po jednorázovom ošetrení kapusty škodcami amoniakom hmyz nezmizne, bude sa musieť niekoľkokrát spracovať, počet ošetrení závisí od typu škodcu.

škodcovia kapusty

Ako sa zbaviť slimákov a slimákov

V noci lezú slimáky a slimáky, ktoré spôsobujú značné poškodenie kapusty. Ak necháte problém pokračovať, aktívne bojujte proti slimákom, zničia celú úrodu. Je ťažké bojovať proti nočným gluttonom, v noci jedia listy a cez deň sa plazia do hlinených nôr.

Vodný roztok amoniaku pomáha zo slimákov na kapuste. Miešajte celkom 40 ml amoniaku v 6 litroch vody. Najskôr dôkladne nastriekajte spodný povrch vonkajších listov amoniakovou vodou, koreňovú zónu napojte zvyšným roztokom. Vydržte 30-minútovú pauzu, zopakujte postup v rovnakom poradí.

amoniak v akcii

Hmyz pod vplyvom amoniaku vylezie zo svojich prístreškov. Potom to všetko záleží na obratnosti záhradníka, čím rýchlejšie ich odstráni, tým viac bude mať táto liečba úžitok. Táto metóda nie je okamžitá, ale je absolútne bezpečná pre ľudské zdravie. Zalievanie kapusty zo slimákov, je kŕmené súčasne, zatiaľ nie sú potrebné iné hnojivá obsahujúce dusík.

Eliminácia vošiek kapusty

Mladé výsadby kapusty trpia voškami kapusty. Je ťažké si všimnúť malého škodcu v čase, svetlo zelená farba vošiek ho robí neviditeľným. Dozvedú sa o probléme po objavení sa mnohých jedlých dier na povrchu plechu. Listy konzumované voškami, stočené. Mladé kapusta môže zomrieť.

vošky na kapuste

Existuje veľa receptov o tom, ako sa zbaviť vošiek bez chemikálií. Pracie mydlo a amoniak sa používajú proti voškám. Varenie netrvá dlho. Mydlo nastrúhajte alebo nakrájajte nožom, rozpustite v teplej vode, nalejte do vedra (10 l) s vodou. Pred spracovaním pridajte 3 lyžice. l. amoniak.

Mydlo je nevyhnutnou súčasťou ľudového liečiva, po postreku vytvára film na povrchu listov a predlžuje dobu trvania ľudového liečiva. Liečba sa bude musieť opakovať po 2 týždňoch. Dovtedy sa môžu objaviť nové dospelé vošky z lariev kladených samicami.

pracie mydlo

Ako chrániť listy kapusty pred bielym kapustou

Známy obrázok - za slnečného letného dňa sa v záhrade vlajú biele motýle, čo nie je idylka. Ale ak je v záhrade aspoň niekoľko hláv kapusty, nálada kazí. Po obrovskom lete bielych motýľov musíte čakať na húsenice. Húsenica žije o niečo menej ako mesiac, kukla a znova sa zmení na motýle. V miernom podnebí možno bez boja očakávať až 3 generácie nenásytných húseničiek.

kapusta biela

Húsenice kapusty sa môžete zbaviť rôznymi spôsobmi:

 • roztiahnite priehľadnú sieť;
 • nechtíky rastlín;
 • používať insekticídy;
 • používať bezpečné ľudové lieky.

Ľudové lieky sú pre ľudí bezpečné. Najčastejšie uprednostňujú použitie voňavých odpudzujúcich bylinných infúzií. Húsenice sa môžete zbaviť oveľa rýchlejšie pomocou amoniaku a octu.

spracovanie kapusty

Vedro vody bude potrebovať 50 ml amoniaku a 1 polievkovú lyžicu. l. esencia octu 70%. Kapusta sa nemôže zaliať výsledným roztokom, kapusta sa môže dôkladne striekať zo škodcov večer. Majúc na pamäti rozmnožovacie cykly bieleho motýľa, spracujte kapusty niekoľkokrát v lete. Použitie takého riešenia pomáha zbaviť sa nielen húsenice motýľa molice, ale je účinné aj proti húsenici mol: kapusta kopčeková, kapusta kapusta.

Losos z medveďa

Medvedka preferuje rastliny z krížovej rodiny... Jej najobľúbenejšie jedlo je kapusta.Zvládnuť medveďa je ťažké. Hmyz sa rýchlo pohybuje vzduchom, usadzuje sa v zemi, vykopáva diery na rovnakom mieste a rozmnožuje sa. Aby sa vylúčilo používanie toxických drog, skúsení záhradníci vykonávajú množstvo preventívnych opatrení:

 • na jeseň sa uskutoční hlboké kopanie hrebeňa (25 - 30 cm);

medveď v krabici

 • na jar pred vysiatím kapusty po obvode hrebeňa sa vysadí nechtík lekársky;
 • na jeseň sa v pôde pripravia pasce na hnoj.

Všetky tieto opatrenia nedajú 100% výsledku, ak na jar po vysadení sadeníc kapusty nie je Zem ošetrená roztokom pripraveným z vody a amoniaku. Potrebujete iba 10 ml amoniaku, zriedeného v vedre s vodou a vodou každej rastliny. Jednorázové zavlažovanie na jar je dosť. Celé leto nebude medveď zasahovať na tento hrebeň.

amoniak proti

Pekingská kapusta s amoniakom

čínska kapusta vysadené mnohými letnými obyvateľmi: rýchle, chutné, zdravé. Jemné listy sa však často stanú útočiskom hmyzích škodcov. Otvory na vonkajších listoch zhoršujú vzhľad hláv kapusty a znižujú tak užitočný výnos.

Najčastejšie sú listy napadnuté krížom blšie, to je obzvlášť nebezpečné v počiatočnej dobe, keď listy ešte nie sú stočené do hlavy. Záhradníci sa v boji proti brukvovitému blchy uchýlili k amoniaku. Pekingská kapusta nie je zakázaná jesť v blízkej budúcnosti bez strachu z následkov.

príprava zmesí

Proces varenia je veľmi jednoduchý: vyberie sa vedro s vodou, rozpustí sa malé množstvo tekutého mydla a pridá sa 2 lyžice. l amoniak. Nalejte túto vodu nielen na listy, ale aj na zem. Krížovitý blší sa nachádza nielen na listoch, ale aj pri skákaní sa pohybuje po zemi. Takéto zalievanie navyše zabráni chorobám, pretože pomocou amoniaku poskytne rastlinám dusík v ľahko asimilovateľnej forme.

Každý pestovateľ zeleniny sa sám rozhodne, ktoré prostriedky boja si vyberie. Hlavným kritériom je minimálne poškodenie zdravia.

krížovka blchá

recenzia
 1. Anya
  5.05.2018 15:44

  Amoniak pomáha zbaviť sa doslova všetkých škodcov. Je veľmi dôležité rešpektovať proporcie, inak môžete plodinu poškodiť. Podobný nástroj možno použiť na prevenciu.

  Odpovedať
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica