Ako zaobchádzať s kapustou octom, ako sa ich zbaviť

Pre ľudí, ktorí pestujú zeleninu vo svojej oblasti, zostáva problém hmyzu a parazitov stále aktuálny. Ošetrenie kapusty octom je účinný spôsob, ako sa zbaviť hmyzu na zelenine raz a navždy. Pri používaní tohto nástroja však musíte byť veľmi opatrní, aby ste nepoškodili vaše zdravie.

Najbežnejší hmyz na kapuste

Ochrana kapusty pred škodcami je jediným problémom, ktorému musíte čeliť pri pestovaní tejto nenáročnej plodiny. Záhradníci zápasia s veľkým počtom škodcov, pretože listy kapusty sú šťavnaté a hmyz sa rád živí touto šťavou.

Hmyz, ktorý najčastejšie infikuje kapustu:

 • Kapustový listový chrobák

Je to malá chyba s dlhým fúzy. Krídla a telo chrobáka sú čierne s kovovým leskom. Na zadnej strane chrobáka kapusty je vidieť tenkú priamu čiaru.

kapustový chrobák

 • molica

Ďalší obyčajný škodca nájdený na kapustových vidličkách. Whitefly kladie svoje larvy na spodnú stranu listov kapusty. Vyliahnuté larvy sa živia rastlinnou šťavou, po ktorej začne odumierať. Navonok vyzerajú dospelí ako biely motol.

bežný škodca

 • Zvlnená blcha

Zvlnená blcha je malá čierna chyba. Charakteristickým znakom sú žiarivo žlté pruhy po celom tele. Hmyz je veľmi podobný čiernej blchy, ale zvlnená blcha dáva prednosť vysokej vlhkosti.

zvlnená blcha

 • vošky

Vošky žijú hlavne v kolóniách a živia sa rastlinnou šťavou. Môžete vidieť, že ak sú na mieste mravce, je vysoká pravdepodobnosť, že vošky začali na záhrade.

voška sa rozbehla

 • slimáci

Slimáky sa najčastejšie vyskytujú vo veľmi vlhkých pôdach. A keďže kapusta miluje hojné zalievanie, potom slimáci tiež dávajú prednosť zhromažďovaniu v blízkosti kapusty. Navonok ich možno zamieňať so slimákmi, ktoré možno vidieť aj na hlávke kapusty.

kapustové postele

Ako spracovať kapustu s octom

Takmer všetci záhradníci pestujú na záhrade kapustu. To nie je prekvapujúce, pretože kultúra patrí k nenáročným. Môže rásť na akejkoľvek, dokonca aj neplodnej pôde.

Vidlice sú veľmi šťavnaté a priťahujú veľa škodcov. Housenky, vošky, slimáci a toto nie je úplný zoznam hmyzu, ktorý môže pokaziť celú plodinu. Boj proti škodcom a chorobám kapusty sa môže odložiť celé leto až do zberu.

ocot pre domácnosť

Najefektívnejším riešením tohto problému je bežná kyselina octová, ktorú si môžete kúpiť za cent v ktoromkoľvek supermarkete.Pomocou kyseliny octovej sa môžete zbaviť parazitov raz a navždy.

Vidlice odporúčame manipulovať večer po západe slnka. Počas dňa nemôžete postrekovať rastliny, polka môže spáliť celú plodinu. Najoptimálnejší čas je po 18:00. Pri striekaní musíte byť veľmi opatrní, aby sa kyselina nedostala na pokožku alebo sliznicu.

kapusta

Ako sa zbaviť vošiek na kapuste octom

Použitie octu v záhradníctve na boj proti voškám je celkom účinné. Ak sú hlávky kapusty už veľké, neodporúča sa používať chemické prípravky. Môžete sa však uchýliť k jednoduchej metóde tradičnej medicíny. Ako používať kyselinu octovú proti voškám?

príprava roztoku

S týmto jednoduchým receptom sa vošky nemusia dlho bojovať. Na prípravu roztoku je potrebné odobrať 15 ml octu a 1 liter teplej vody. Rozpustite ho vo vode. Ak sa použije esencia, malo by sa odobrať 10 litrov vody na 15 ml. Spracovanie kapusty z vošiek sa vykonáva 2 až 3-krát týždenne až do okamihu, keď sú všetky vošky vyhubené.

Najlepší čas na striekanie hláv kapusty je skoro ráno, keď vyschne všetka rosa. Kapusta hojne zalejte. Odporúča sa to robiť pomocou pravidelnej kanvy. Pripravený rozprašovací roztok je potrebné ihneď použiť pomocou octu. V prípade, že zostane veľké množstvo kvapaliny, nie je možné ju použiť ani nasledujúci deň.

striekacie hlavy

Ako sa zbaviť slimákov na kapuste

Slimáky sú ďalším bežným škodcom nachádzajúcim sa na vidličkách kapusty. Ide o hmyz, ktorý vyzerá ako slimáky, ale namiesto tvrdej škrupiny je pokrytý hlienom. Zachráni ich telo pred vyschnutím. Slimáky sa najčastejšie objavujú neskoro popoludní, keď slnečné lúče nie sú tak popálené.

Je vhodné ošetriť kapustu od škodcov skoro ráno alebo neskoro večer, keď sú stále na vidličkách. Toto je najlepší čas na odstránenie slimákov. Počas dňa sa prakticky nenachádzajú na hlávke kapusty, takže spracovanie nebude mať žiadny vplyv.

zbav sa slimákov

Môžete sa zbaviť slimákov na kapuste s kyselinou octovou (môžete tiež použiť jablčný mušt) a valeriánu.

Vidličky z kapusty som spracovával nasledovne:

 • Na prípravu tohto produktu potrebujete 15 ml 9% octu, koreňa valeriánu a 2 litre vody.
 • Koreň jemne nasekajte, pridajte 200 ml vody a zapaľujte. Priveďte do bodu varu. Potom vypnite a nechajte vývar variť 12 hodín.

slimáci zmiznú

 • Potom sa rozpustí v 2 litroch vody 15 ml octu a valeriána. Všetko dôkladne premiešajte.
 • Odporúča sa striekať hlávkové kapusty z rozprašovacej fľaše. Najoptimálnejší čas na spracovanie rastliny je večer. Je potrebné opakovať postrek kapusty každé tri dni. Po zmiznutí všetkých slimákov sa postup môže zastaviť.

kapusta vidličky

Ako sa vysporiadať s húsenicami a krížom blchami

Každý ďalší záhradník musí viesť vojnu s húsenicami na zelenine. Spôsobujú kolosálne poškodenie plodiny. Housenky nielen konzumujú listy, ale aj na nich zanechávajú toxické sekréty. Okrem toho sú húsenice veľmi aktívne pri aktívnom raste a môžu kaziť viac ako jednu hlávkovú kapustu. Pár kapustárov stačí na jedenie všetkej kapusty.

S blchými chrobákmi na krížnikoch je tiež veľmi ťažké zaobchádzať, pretože sa vyskytujú vo veľkom počte na krížnikoch. Hlavným nebezpečenstvom výskytu tohto hmyzu je to, že blchy sú veľmi malé a je ťažké ich všimnúť. Preto predtým, ako si uvedomíme, že sa na mieste objavil parazit, môže uplynúť veľké množstvo času. Blchy sa zvyčajne objavujú v júli.

kolosálna ujma

Ako nastriekať kapustu, aby ste sa zbavili kapustového motýľa a hadího kríža? Môžete postrekovať octom jablčného muštu.

Pre húsenice kapusty pomôže riešenie octu jablčného muštu.Rovnaký liek sa dá použiť na zabíjanie krížencov blchavých.

chrobáka v zeleni

Týmto spôsobom sa zbavíte hmyzu:

 • Kúpte jablčný ocot 9%. Zahrejte vodu (mala by byť vlažná);
 • 2 polievkové lyžice octu jablčného muštu rozpustite v 1,5 litri vody. Tekutinu dôkladne premiešajte a nalejte do kanvy;
 • Odporúča sa spracovávať rastliny večer po západe slnka, keď slnečné lúče nie sú také jasné;
 • Ak po posypaní vidlíc silno prší, postup sa bude musieť zopakovať nasledujúci deň;
 • Tento liek musíte používať najviac 3-krát týždenne, až kým úplne nezmiznú kríže kríža a húsenice. Postrek sa odporúča v tichom počasí bez vetra.

 kapustové motýle

recenzia
 1. Anya
  7.07.2018 23:04

  Whitefly je ten, s ktorým sa najčastejšie stretávam. Ak sa tohto parazita nezbavíte, plodina môže zomrieť. Po spracovaní nezabudnite použiť text „BioGrow", Droga bude podporovať zotavenie.

  Odpovedať
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica