Najlepšie odrody kapusty do roku 2020 s popisom a výberom podľa rastúceho regiónu

Pri výbere odrody kapusty, ktorá sa má vysadiť v roku 2020, je dôležité vziať do úvahy vlastnosti plodiny. Výrobcovia tlačia informácie o odrode na papierové obaly. V miernom kontinentálnom podnebí sa môžu pestovať skoré aj neskoré plodiny. Kapusta je predsiata pre sadenice. V teplých zemepisných šírkach sa praktizuje metóda bez semien.

Výber rôznych bielych kapusty na výsadbu v roku 2020

Kapusta sa pestuje pomocou sadeníc alebo bezsemenným spôsobom výsevom semien priamo na záhrade. Pred výberom odrody, ktorú potrebujete na výsadbu, je vhodné určiť, na aké účely sa kultúra použije: na čerstvú spotrebu, dlhodobé skladovanie, konzerváciu, kvasenie.

Prvé odrody sa pestujú iba na výrobu ľahkých zeleninových šalátov. Kapusta v polovici sezóny sa môže jesť čerstvá, používa sa na morenie a konzervovanie. Neskoré odrody sa spracovávajú hlavne, sú fermentované a môžete z nich variť zeleninové jedlá. Včasná alebo neskorá kapusta sa pestuje pomocou sadeníc. V polovici sezóny - bez semien sa semená vysievajú na záhrade v máji.

Pri výbere semien by ste mali venovať pozornosť oblasti, pre ktorú je táto plodina najvhodnejšia. Každá odroda má svoje vlastné charakteristiky kultivácie.

Populárne skoré a veľmi skoré kultúry

Odrody skorého zrenia sa nelíšia vo vysokých mierach úrody. Táto kapusta sa pestuje na konzumáciu v čerstvom stave. Listy skorej zeleniny sú jemné, sladkasté, nie tvrdé. Hlavy kapusty sú malé a voľné. Zarastajú, často praskajú.Prvá plodina sa môže zozbierať 85 až 125 dní po klíčení. Včasná kapusta nie je odolná voči rozpadu, počas skladovania rýchlo stráca svoju čerstvosť.

rosa na kapuste

Tobia

Holandská odroda vhodná na pestovanie vo všetkých regiónoch. Hmotnosť hlavy - 5 kilogramov. Na reze má zelenina biely a mierne žltkastý odtieň. Vnútorný pahýľ je malý. Hlavy sú bacuľaté, nie sú uložené dlho. Chuť je sladkastá, bez horkosti, listy sú šťavnaté, tenké.

Rinda

Holandský hybrid. Kultúra je odolná voči praskaniu. Hlava kapusty - kompaktná, homogénna, bacuľatá. Hmotnosť - 3 - 5 kilogramov. Vnútorná stopka je veľmi krátka.

jún

Choval v roku 1967 ruskými chovateľmi. Kapustová ružica má priemer 50 centimetrov. Hlavy kapusty - homogénne, šťavnaté, jemné, s hmotnosťou do 3 kilogramov. Kultúra je schopná vydržať malý (až 2 °) mráz, je odolná voči praskaniu a môže ochorieť kýlom.

odroda

Odrody v polovici sezóny

Kapusta kapusty je stredne skorá až skorá. Oproti skorému dozrievaniu má hustejšiu hlavu kapusty. Je pravda, že chuť nie je taká jemná ako chuť skorej zeleniny.

Kapusta dozrieva 120 - 130 dní po výsadbe. Táto plodina je na druhom konci neskorých odrôd, pokiaľ ide o trvanie a výnosnosť. Kapusta sa konzumuje čerstvá a používa sa na morenie. Najlepšie je pestovať niekoľko hláv skorej a strednej kapusty. Takáto technika vám umožní vždy prijímať jemnú, šťavnatú, čerstvú zeleninu, ktorá nestála v záhrade pri stole.

megaton

Holandský hybrid. Pestuje sa vo všetkých regiónoch Ruska, s výnimkou regiónu Stredného Volhy. Kultúra má vyvýšenú ružicu. Zrelé zeleniny - šťavnaté, chrumkavé, okrúhle, husté, hladké. Hmotnosť jednej kópie je 3 až 4 kilogramy. Horné listy sú pokrčené, s modrastým strieborným leskom. Peň umiestnená vo vnútri je dlhá až 15 centimetrov. Kapusta je veľmi sladká, vhodná na šaláty a morenie.

stredne skorá kapusta

Cukrová kráľovná

Hybridná plodina, ktorá dozrieva v auguste. Zralá zelenina je sladká a šťavnatá. Vhodný na pečenie kapusty a morenie. Priemerná hmotnosť jednej hlavy je asi 4 kilogramy.

Najlepšie neskoré dozrievanie kapusty

Kultúra neskorého dozrievania sa považuje za najproduktívnejšiu. Táto kapusta je zdravšia pre zdravie, zelenina hromadí dusičnany vo svojich listoch v menšej miere. Solené sú neskoré odrody, z ktorých sa pripravujú kapustové rolky, zeleninové dusené mäso. Kapusta dozrieva veľmi dlho - takmer 130 - 160 dní. Pri správnom skladovaní môžu čerstvé kapusty ležať až do budúcej jari.

Neskoré odrody sa vyznačujú vynikajúcou odolnosťou voči chorobám a hnilobe. Hlavy kapusty sú bacuľaté, nie príliš sladké, ale časom sa ich chuť stáva príjemnejšou. Neskoro môže stáť v záhrade až do úplného mrazu.

hojdačka leží

Agresor F1

Neskorý holandský hybrid. Rastlina je životaschopná, vydrží akékoľvek poveternostné podmienky. Kapusta môže rásť v pôde chudobnej na živiny. Zelenina sa pestuje vo všetkých regiónoch Ruska, dokonca aj v tých najsuchších. Hmotnosť zrelej hlavy je 3,5 - 5 kilogramov. Hlavy sú okrúhle, bacuľaté. Horné listy sú tmavo zelené, zvlnené. Na reze je hlava biela, mierne žltkastá. Zrelé hlavy nepraskajú. Kultúra zriedka ochorie, skutočnou hrozbou sú muchy a vošky.

Moskva neskoro

Populárna kultúra, vyšľachtená v roku 1937. Listová ružica sa šíri, má priemer takmer 1 meter. Vonkajšie listy sú sivozelené s voskovým kvetom. Zrelé hlávky kapusty sú obrovské, husté. Hmotnosť jedného je 4 až 6 kilogramov. Vnútri kapusty je biela. Ideálne na kvasenie. Čerstvé hlavy sa skladujú do februára.

mara

Kultúra chovaná v Bielorusku. Kapusta zriedka ochorie, takmer nehnije. Môže sa skladovať až do jari. Hmotnosť hlávkovej kapusty je asi 4 kilogramy. Skvelé na kvasenie.

Moskva neskoro

Amager 611

Môže sa pestovať v ktorejkoľvek oblasti. Neboj sa mrazu. Kapustová ružica je mierne vyvýšená, jej priemer je až 80 centimetrov. Listy sú hladké, horné mierne pokrčené.Zralá kapusta má hustú okrúhlu hlavu. Hmotnosť jedného je asi 4 kilogramy. Táto kultúra sa špeciálne pestuje na dlhodobé zimné skladovanie. Čím dlhšie je kapusta uložená, tým chutnejšia. V priebehu času horkosť zmizne, listy zmäknú a šťavnaté.

Languadeaker

Zelenina vyvinutá v Nemecku. Nad hlavou kapusty je sivozelená farba, vnútri - biela. Priemerná hmotnosť jednej vzorky je 3 až 5 kilogramov. Zralá zelenina má nasladlú chuť. Kultúra môže ochorieť kýlom, tabakovou mozaikou. Ošklbaná zelenina sa skladuje dlhú dobu a používa sa na morenie.

Cukorová bochník

V Rusku sa vyvinula kultúra neskorej zimy. Zásuvka je zdvihnutá, veľká, šíriaca sa až do priemeru 0,8 metra. Horné listy sú veľké, sivozelené, s voskovým povlakom. Zrelé hlávky kapusty sú bacuľaté, chrumkavé, šťavnaté a biele. Hmotnosť jedného je 3,5 kilogramu.

Zelenina sa najlepšie zberá po mrazu. Stávajú sa sladšími a chutnejšími. Kapusta sa používa na kvasenie a môže sa skladovať až do jari. Zelenina ihneď po zbere zo záhrady je mierne horká. Po mesiaci horkosť zmizne. Zelenina sa môže jesť čerstvá alebo spracovaná.

cukrový bochník

Perníkový muž

Hybrid vyvinutý v Rusku. Kultúra je na pôde náročná. Nedostatočne toleruje nedostatok vlhkosti. Vonkajšie listy sú mierne vyvýšené. Kapusta má kompaktný vzhľad, priemer ružice je asi 0,5 metra. Kultúra je dokonale uložená (do 7 mesiacov), má hustú hlavu kapusty jemnej žltkastobielej farby. Hmotnosť jednej zeleniny je až 4,5 kilogramov.

Ktorá odroda je lepšia na morenie a morenie

Na kvasenie sú väčšinou ideálne neskoré odrody. Je pravda, že na solenie je možné použiť plodinu v polovici sezóny. Kapusta odporúčaná na morenie dozrieva do 120 - 150 dní. Mala by mať hustú, nezlomenú hlávkovú kapustu sladkej chuti.

Sláva 1305

Toto je najideálnejšia odroda na kvasenie. Pestuje sa v ktorejkoľvek oblasti. Je pravda, že hlávky kapusty sa dlhodobo neuchovávajú (iba do januára). Sadenice v mladom veku sú vystavené chorobám (čierna noha). Hlavy kapusty pri zrení často praskajú. Zber je žiaduci po prvom mraze. Hlavy kapusty sú sladšie, nemajú horkú chuť. Priemerná hmotnosť zeleniny je 3 až 5 kilogramov. Zrelé hlávky kapusty majú príjemnú zelenkavú farbu. Vo vnútri sú biele listy.

listy v diere

Bieloruské

Od roku 1937 je odolná voči mrazu a mnohým chorobám. Zelenina sa môže pestovať v severných zemepisných šírkach. Je lepšie žať po prvom mraze. Neskoro zozbieraná kapusta je sladšia a menej horká. Zralá zelenina je bacuľatá, svetlozelená. Hmotnosť jedného je asi 3-4 kilogramy. Hlavy sa počas rastu nepraskajú, dobre znášajú sucho. Kyslá kapusta je v kyslom kapare veľmi chutná. Môže sa skladovať surový, nie však dlhšie ako 3 mesiace.

prítomný

Kapusta dozrieva koncom augusta a začiatkom septembra. Stredne veľká listová ružica je mierne zvýšená. Zrelé zeleniny sú bacuľaté, okrúhle, zelenkavo biele. Hmotnosť jednej zeleniny je 2,5 až 4,5 kilogramov. V chladnej miestnosti sa kapusta môže skladovať do marca. Zelenina je vhodná na solenie a prípravu čerstvých zeleninových šalátov.

Valentine F1

Hybridná neskorá kultúra. Rastlina má vyvýšenú ružicu, stredne veľké listy. Zrelé zeleniny sú okrúhle, bacuľaté, biele. Hmotnosť jedného je 3-4 kilogramy. Zozbieraná kapusta sa skladuje 7 mesiacov. Hlavy sú šťavnaté a sladké. Ideálne na kvasenie. Nepraskne, zriedka ochorie, nehnije.

hybridná kultúra

Odporúčané odrody na dlhodobé skladovanie v zime

Zimné odrody dozrievajú 150 - 180 dní po zasiatí semien. Tieto plodiny majú vynikajúce dlhodobé skladovacie vlastnosti. Rastlinné listy sú tvrdé, nie príliš sladké. Niektoré odrody (Amagera) majú horkú chuť. Pri dlhodobom skladovaní sa pestujú neskoré, niekedy v polovici sezóny plodiny.

Najlepšie sa skladujú hybridná zelenina, holandské odrody a niektoré domáce odrody (Bartolo F1, Atria F1, Zimovka 1474).

sláva

Kultúra je v polovici sezóny, odolná voči mnohým chorobám. Hlava je bledozelená, biela v reze. Hmotnosť jednej zeleniny je asi 4 kilogramy. Zberaná plodina môže ležať až do nového roka. Odroda je ideálna na kvasenie.

kultúra v polovici sezóny

Charkov zima

Neskorá kultúra, nepraskne. Dokonale toleruje mráz, čo je zrejmé z jeho názvu. Zralá zelenina je bacuľatá, okrúhla, na vrchu zelená, vo vnútri biela. Hmotnosť jedného je 1,95 - 3,55 kilogramov. Hlavy kapusty zriedka ochorejú, nehnijú a môžu sa skladovať až do jari.

Ženeva F1

Hlavy kapusty nepraskajú, skladujú sa až 6 mesiacov, zriedka ochorejú, nehnijú. Toto je neskoro kultúra, dobre znáša prvé mrazy. Hlava kapusty je bacuľatá, v sekcii biela. Hmotnosť jednej zeleniny je asi 3 kilogramy. Kapusta je nakladaná, fermentovaná, konzervovaná, vyrábajú sa šaláty a zeleninové jedlá.

Najobľúbenejšie odrody holandskej kapusty

Holandská kapusta má dobrý výnos. Mnohé odrody holandského výberu sú rezistentné na choroby. Rastú dobre v miernom kontinentálnom podnebí, dobre znášajú prvé mrazy.

veľké listy

kôň

Holandský hybrid s veľkými, šťavnatými a hustými hlavami. Kapusta sa konzumuje čerstvá a fermentovaná. Hmotnosť jednej zeleniny je 4 kilogramy. Kultúra je v polovici sezóny. Zelenina zriedka ochorie na bakteriózu. Zberaná plodina sa môže skladovať celú zimu.

Cubton

Hybrid odolný voči fusáriu. Zelenina dozrieva aj v horúcich a suchých letách. Kapusta zozbieraná zo záhrady je uložená do nového roka. Má bacuľaté biele hlávky kapusty. Hmotnosť jednej zeleniny je 2 až 4 kilogramy. Kapusta je vhodná na morenie a čerstvú spotrebu.

Mehndi

Rastlina s dokonalými okrúhlymi hlavami, veľmi sladká a šťavnatá. Môže sa skladovať na chladnom mieste takmer 6 mesiacov. Nebojte sa sucha. Zralá zelenina má svetlozelené vonkajšie listy, vo vnútri je biela kapusta. Hmotnosť jednej zeleniny je až 5 kilogramov.

poľnohospodár na záhrade

Vysoko výnosné hybridy

Poľnohospodárske firmy vo všeobecnosti pestujú hybridy, ktoré zriedkavo ochorejú, neumierajú, nehnijú a môžu dať dobrú úrodu. Takéto plodiny sú dobre prispôsobené miernym poveternostným podmienkam. Zelenina sa dlhodobo skladuje, pri skladovaní nestráca chuť.

Centurion

Hybrid, ktorý so správnou poľnohospodárskou technológiou poskytuje vysoký výnos. Zrelá zelenina má bacuľatú štruktúru, krátky vnútorný pahýľ. V tejto súvislosti sú hlávky kapusty biele a jednotné. Rastúca sezóna tejto kultúry je 110 dní. Hmotnosť zrelej hlavy je 3,5 kilogramu. Ovocie dozrievajú spolu, používajú sa na solenie a prípravu šalátov, zeleninových jedál.

predák

Hybridná kultúra so snehovobielou kompaktnou hlavou kapusty. Stredne neskorá kapusta, dozrieva 120 dní. Hmotnosť jednej zeleniny je až 5 kilogramov. Kapusta je šťavnatá, sladká, vhodná na morenie a prípravu čerstvých šalátov. Táto kultúra sa najlepšie pestuje v sadenice.

rastlinný produkt

Gintama

Hybridná plodina, ktorá môže rásť na akejkoľvek pôde. Vonkajšie listy sú obrovské, sivozelené, pokryté voskovým kvetom. Hlava je biela, bacuľatá. Hmotnosť jednej zeleniny je až 4 kilogramy. Kultúra zriedka trpí fusáriom a bakteriozou. Môže sa skladovať na dlhú dobu. Vhodný na fermentáciu a prípravu zeleninových jedál.

Nové odrody červenej kapusty

Červená kapusta je najbližšie k bielej kapuste. Nová hybridná zelenina má veľmi rýchle zrenie - iba 80 - 90 dní. Niektoré odrody červenej kapusty nemajú horkú chuť, nie sú príliš kyslé a sú vynikajúce na morenie a prípravu čerstvých šalátov.

Kalibos

Veľmi krásna odroda s podlhovastou hlavou kapusty. Hmotnosť jednej zeleniny je 2,5 kilogramu. Vnútra kapusty nie je príliš hustá. Listy sú jemné a šťavnaté. Kapusta dozrieva neskoro 150 dní po výsadbe.Neskladuje sa dlho, rýchlo sa zhoršuje. Toto je najchutnejšia odroda červenej kapusty.

dievča s kalibrom

príklad

Holandský hybrid so skorým dozrievaním. Zralá zelenina je okrúhla, hustá, šťavnatá, bez horkosti. Hmotnosť jedného je 2 kilogramy. Kultúra je dobre skladovaná, dobre znáša dopravu. Kapusta je ideálna na predaj.

Stanovenie odrody v závislosti od regiónu

Pri výbere odrody sa odporúča venovať pozornosť oblasti, pre ktorú je vhodná. V prípade výsadby zónovaných plodín môžete zaručiť vynikajúcu úrodu zeleniny.

zrelý hybrid

Odporúča sa pre pestovanie na Sibíri a Uralu

V lete sa kapusta od nepamäti pestuje v severných zemepisných šírkach. Nové odrody špeciálne chované v tejto oblasti dobre tolerujú mrazy, zriedka ochorejú, rýchlo rastú a priateľsky dozrievajú.

Junior F1

Hybridná plodina s vynikajúcou odolnosťou proti mrazu. Kapustová ružica je mierne zdvihnutá. Zrelé zeleniny majú biele centrum. Hlava kapusty je bacuľatá. Hmotnosť zeleniny je 2 kilogramy. Kultúra je stredne skorá. Odporúča sa použiť na prípravu šalátov.

Arktída F1

Hybridná kapusta s predčasným zrením. Zelenina dozrieva 45 dní po výsadbe sadeníc. Kruhové hlavy vážia 1,5 kilogramu. Mrazuvzdorná kultúra so sladkými šťavnatými hlávkami kapusty.

okrúhle hlavy

Florin

Kultúra je neskoro. Pestované na fermentáciu a prípravu čerstvých šalátov. Zrelé hlavy sú okrúhle, s bacuľatou štruktúrou, biele v sekcii. Hmotnosť jednej zeleniny je 3 - 4 kilogramy. Kultúra nepraská, zriedka ochorie. Ošklbaná zelenina sa môže skladovať 7 mesiacov.

Sibiryachka 60

Odroda chovaná pre Sibír. Kultúra je odolná voči nízkym teplotám. Dozrieva 140 dní po objavení prvých výhonkov. Hlavy nepraskajú, po zbere sa skladujú bez kazenia takmer 4 mesiace. Priemerná hmotnosť jednej zeleniny je 4 kilogramy. Hlava je baculatá a biela na reze. Odroda môže byť fermentovaná na zimu alebo pripravená z čerstvých šalátov.

Orion F1

Hybrid neskorého dozrievania. Hlavy kapusty dozrievajú 160. deň. Kultúra miluje piesočnatú alebo hlinitú pôdu. Rastlina má kompaktnú, zvislú ružicu. Hlava je okrúhla, bacuľatá s hmotnosťou 2,3 ​​kilogramu. Hlavy kapusty nepraskajú, zriedka ochorejú na bakteriozu a vädnutie fusária.

orionová kapusta

Predčasné zrenie

Skorá plodina, ktorá sa narodila v roku 1973. Kapusta dozrieva 55 dní po výsadbe sadeníc. Kapustová ružica je plytká so zvýšenými listami. Hmotnosť jednej zeleniny je 1,3 kilogramu. Kapusta často praskne. Pestované na výrobu čerstvých šalátov.

Polar K-206

Odroda bola vyšľachtená v roku 1950. Toto je kultúra stredného veku. Pestované na spotrebu v čerstvom stave a na solenie. Kapustové rozety majú stredný priemer 80 centimetrov. Hlavy kapusty sú okrúhle, stredne veľké, husté a rovnomerne uprostred. Hlavy kapusty môžu popraskať, ochorieť kýlom, bakteriózou.

zásuvky na kapustu

Ktorú kapustu je lepšie vysádzať v strednom Rusku

V tejto oblasti sa pestujú špeciálne odrody, ktoré sú odolné voči suchu, mrazu a mnohým chorobám. Výsadba - sadba alebo sadba.

Číslo jedna Gribovsky 147

Odroda bola vyšľachtená v roku 1940. Plodina dozrieva skoro 100 dní po výsadbe. Kapustová ružica je mierne vyvýšená, kompaktná. Hlavy nie sú príliš husté a vážia asi 2 kilogramy. Zralá kapusta sa neskladuje dlho, hnije rýchlo, pestuje sa na výrobu ľahkých zeleninových šalátov. Kultúra dobre znáša sucho a nízke teploty.

Prevod F1

Hybridná kultúra skorého zrenia. Tvar hlavy je okrúhly, hmotnosť jednej zeleniny je 1,5 kilogramu. Je vhodné jesť kapustu čerstvú. Hybrid takmer netrpí bakteriózou a čiernou nohou.

hustota listy

Kazachok

Krátko dozrievajúci hybrid chovaný ruskými chovateľmi. Úroda sa môže zbierať 95 dní po výsadbe. Kapusta má bacuľaté, okrúhle hlavy s hmotnosťou 1,2 kilogramu.Kultúra nemá rada kyslé pôdy, dobre rastie na ílovitých pôdach.

Kapusta netoleruje teplo a tieň. Odroda nie je odolná voči mrazu. Je vhodné pestovať kapustu v sadeníc.

Zlatý hektár 1432

Stredná kultúra. Zrenie 100 dní po klíčení. Horné listy sú hladké, sivozelené. Hlavy sú okrúhle, ploché, strednej veľkosti. Hmotnosť jednej zeleniny je až 3 kilogramy. Kultúra zriedka ochorie, nočné mrazy dobre znášajú.

Čo si vybrať pre južné regióny

V južných zemepisných šírkach sa odporúča vybrať odrody, ktoré dobre znášajú sucho a nevyžadujú časté a bohaté zavlažovanie. V tejto oblasti sa kapusta môže pestovať bezsemenným spôsobom.

výber hláv

Zavadovskaya

Kultúra neskorého zrenia. Hlava je hustá, okrúhla, nepraská. Hlava kapusty je zelená zhora, v priereze je biela. Hmotnosť jednej zeleniny je 2,5 až 4 kilogramy. Kultúra je vhodná na fermentáciu. Môžete jesť kapustu čerstvé.

Derbent lokálne vylepšený

Kultúra skorého zrenia, chovaná na experimentálnej stanici Derbent. Kapusta dozrieva za 109 dní. Kultúra má plytkú ružicu s priemerom iba 0,7 metra. Vonkajšie listy sú tmavozelené s jemným voskovým povlakom. Hlavy sú bacuľaté, biele. Hmotnosť jednej zeleniny je 1,2 kilogramu. Je vhodné konzumovať kultúru ihneď po zbere, je zle skladovaná.

Sudca 146

Južná odroda, vyšľachtená v roku 1950. Kultúra je neskoro. Dokonale toleruje vysoké teploty. Málokedy trpí bakteriózou. Pestované na fermentáciu a prípravu zeleninových šalátov.

zelenina na predaj

Mozharskaja miestna

Stredne neskorá plodina, so stredne veľkými hlavami. Hmotnosť zeleniny je asi 3 kilogramy. Odroda dobre znáša vysoké teploty, vyžaduje si však pravidelné zavlažovanie. Hlavy môžu prasknúť. Pestované na solenie a na čerstvú spotrebu.

Aké odrody sa vysádzajú na otvorenom priestranstve na predmestí

V oblasti Moskvy je klíma mierne kontinentálna, leto je chladné, jarné mrazy ustupujú do polovice mája, jesenné sa objavujú v októbri. Plodiny pestované v tejto oblasti by mali byť dobre znášané rozmarmi prírody a mali by dozrievať do začiatku októbra. Najobľúbenejšie odrody: Slava, Dumas, Valentina, Zarya, agresor, Crumont, darček.

kapusta na šalát

Dumas

Kultúra skorého zrenia. Rastie dobre v tieni, odolné voči mnohým chorobám vrátane hniloby. Kapusta má veľkú a kyprú hlavu. Hmotnosť jednej zeleniny je až 4 kilogramy. Kultúra sa pestuje na prípravu zeleninových šalátov.

Creumont

Kultúra je neskoro. Nepraskne, zriedka ochorie fusáriom, nehnije. Môže sa skladovať na dlhú dobu. Hmotnosť jednej hlavy je až 5 kilogramov. Zelenina sa pestuje na solenie a na čerstvú spotrebu.

Mnoho letných obyvateľov pestuje rôzne odrody kapusty. Táto technika umožňuje zbierať čerstvú zeleninu zo záhrady po celé leto. Na konci sezóny dozrievajú zimné odrody, ktoré sa používajú na kvasenie.

recenzia
  1. irina
    3.03.2019 11:52

    Páči sa mi odroda začiatkom júna, kapusta je malá, ale veľmi šťavnatá, jej listy sú stredne veľké. Čas zrenia je pomerne krátky. Z toho rada pripravujem čerstvé šaláty.

    Odpovedať
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica