Návod na použitie liečiva Alatar pre zemiakového chrobáka Colorado

Ako sa chcete vyhnúť pestovaniu zeleniny bez chemikálií, nájdite spôsob, ako sa zbaviť výsadby parazitov. Ale také časy sú minulosťou a nebezpečné záhradné škodce, ako napríklad zemiakový chrobák v Colorade, nám nenechávajú príležitosť obísť sa bez insekticídnych činiteľov. Chemický priemysel vyrába veľa účinných výrobkov, ktoré sa vyznačujú univerzálnym účinkom proti parazitom a nepoškodzujú životné prostredie, vtáky a zvieratá. Jedným z týchto liekov je Alatar.

Opis nástroja

Alatar sa uvoľňuje vo forme priehľadnej kvapaliny s ostrým nepríjemným zápachom. Insekticíd pozostáva z 2 účinných látok: malatión alebo malatión a cypermetrín.

také lieky

O malofosoch je známe, že patrí medzi širokospektrálne insekticídy, je predstaviteľom triedy organofosforečných zlúčenín. V zmesiach s inými látkami sa malatión aktívne používa v poľnohospodárstve na ničenie škodlivého hmyzu. Keď sa malatión ocitne v tele parazitov, zmení sa na toxickejšiu látku.

Cypermetrín pridaný do Alataru je celosvetovo uznávaný ako účinný proti mnohým škodlivým hmyzom, ktoré ničia úrodu na poliach a na záhrade. Táto látka spôsobuje paralýzu nervového systému lariev a dospelých a zostáva na ošetrených rastlinách až 20-30 dní. Ak sa u parazitov vyvinie rezistencia na malofos, cypermetrín ho zničí.

Alatar liek

Ako súčasť Alataru obe látky počas sezóny spoľahlivo chránia zeleninové záhrady a sady pred parazitmi. Vďaka lepidlu v zložení kvapaliny zostáva insekticíd na ošetrovaných povrchoch po dlhú dobu bez toho, aby bol zmytý dažďom. Produkt sa nerozkladá pod vplyvom ultrafialového žiarenia.

Vytvorte koncentrovaný insekticídny roztok v ampulkách po 5 mililitroch a liekovkách po 25 ml. Produkt používajte v súlade s pokynmi a nariedite ho v požadovanom množstve vody.

Insekticíd patrí do 3. triedy nebezpečenstva pre ľudí a 1. triedy - pre včely.

chrániť zeleninové záhrady

Tajomstvo efektívnosti

Výhody použitia Alataru proti parazitom, ako je napríklad zemiakový chrobák Colorado, sú:

 • pôsobí synergicky;
 • ničí najtrvalejších škodcov;
 • počas prania sa nezmyje dažďom, nezvracia listy;
 • odolný proti slnečnému žiareniu;
 • z ekonomického hľadiska stačí na 10 litrov vody 5 ml jedovatej kvapaliny;
 • zostane na postrekovaných rastlinách až 20 dní.

umyté dažďom

Lieky na báze cypermetrínu a karbofosu nemôžu byť otrávené, ak dodržiavate bezpečnostné opatrenia.

Proti čomu hmyz pôsobí

Insekticídne činidlo sa používa pre izbové rastliny, záhradnícke plodiny.

S pomocou Alataru ničia:

izbové rastliny

 • vošky, mory, strapky na rastlinách v miestnostiach;
 • hmyz, piliny, listové červy na ovocných stromoch;
 • zemiakový chrobák Colorado;
 • vošky, vošky na kríkoch z bobúľ;
 • kapustná muška, chrobák listový, lopatka na zeleninových rastlinách.

Látky v základni prípravku pomáhajú organizovať ochranu všetkých rastlín pred bežnými škodcami.

ovocné stromy

Inštrukcie na používanie

Ampulka s kvapalinou v množstve 5 mililitrov sa naleje do nádoby so 4 litrami vody. Po miešaní roztoku pridajte vodu do 10 litrov. Po dôkladnom premiešaní môžete začať s pestovaním zemiakov infikovaných zemiakovým chrobákom Colorado. Kríky rastlín sa počas vegetačného obdobia postriekajú pomocou 4 litrov roztoku na 100 štvorcových metrov. Je lepšie použiť postrekovač na spracovanie zemiakového poľa alebo na pestovanie rajčiakov, rastlín rastlín, do ktorých sa nalieva pracovná tekutina.

Procedúra sa vykonáva v pokojnom bezvetrí, ale v zamračenom dni. Optimálny čas spracovania bude ráno do 10 hodín alebo večer, najneskôr do 20 hodín. V rose dezinfekčné práce nestoja za to.

začať so spracovaním

Aby sa zvýšila účinnosť liečby, je potrebné zmeniť insekticídne prípravky pre ostatných. Potom škodcovia nevyvíjajú imunitu proti toxickým látkam.

imunita sa vyvíja

Prevencia

Aj keď je Alatar pre človeka mierne toxický, pri spracovaní musíte byť opatrní:

 1. Nestriekajte bez respirátorovej masky a rukavíc.
 2. Pokúste sa rozprašovať pracovný roztok proti vetru.
 3. Ak sa tekutina dostane na pokožku alebo sliznicu očí, úst alebo nosa, ihneď ich opláchnite tečúcou vodou. Ruky a tvár sa umyjú mydlom.
 4. Ak sa látka náhodne dostala do zažívacieho traktu a spôsobila otravu, je potrebné urýchlene vyčistiť žalúdok vyvolaním zvracania a užitím tabliet s aktívnym uhlím.

Zvyšky roztoku by sa nemali naliať do blízkych vodných plôch, pretože produkt otrávi jeho obyvateľov. Má škodlivé účinky na včely. Z toho vyplýva, že je lepšie vykonávať liečbu v období nízkej aktivity užitočného hmyzu.

mierne toxický pre človeka

analógy

Nasledujúce lieky majú podobný účinok ako Alatar:

 • Arrivo.
 • Apači.
 • Karate.
 • Aktar.

Arrivo sa týka vysoko toxických látok s účinnou látkou cypermetrín.

látka cypermetrín

S bravčovým zemiakom Colorado môžete bojovať s Apache, prostriedkom črevnej a systémovej činnosti.

Insekticídy Karate pôsobia na mnohých škodcov záhrady a zeleninovej záhrady. Produkt je účinný za každého počasia a nie je umývaný dažďom.

Proti chrobákovi z Colorado sa Aktar používa na záhradné rastliny. Chemická látka pôsobí systematicky na larvy a dospelých chrobákov.

systémovo na larvách

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica