Použitie hnojiva Azofosk na zemiaky

Hľadáte dobre hnojivo pre zemiaky, potom sa obráťte na radu skúsených agronómov - vyberte si Azofosk. Droga je široko používaná v poľnohospodárskych podnikoch, pre obyvateľov letného obdobia ju vyrábajú domáce chemické podniky vo vhodných maloobjemových obaloch. Hnojivo sa používa na všetky rastlinné a ovocné plodiny používané v kvetinárstve.

zloženie

Azophoska sú biele alebo sivé granule s priemerom 1 až 5 mm. Granule neabsorbujú vlhkosť, preto aj pri dlhodobom skladovaní zostávajú drobivé. Je ľahké rozpustiť liečivo vo vode, vodné roztoky azofosy sa rýchlo absorbujú rastlinami. V predaji si môžete kúpiť balíčky s hnojivom Nitroammofosk, jedná sa o rovnaký azofosk, jediný rozdiel je v názve.

Azofoska obsahuje stopové prvky potrebné pre každú rastlinu:

hnojivá Azofosk

 • N je dusík;
 • P je fosfor;
 • K je draslík.

Na rôznych druhoch pôdy je potreba rastlín na tieto prvky odlišná, preto bola zavedená výroba niekoľkých značiek drogy Azofosk, z ktorých najobľúbenejšie sú:

 • NPK 16:16:16;
 • NPK 19: 9: 19;
 • NPK 22:11:11.

hnojivo pre zemiaky

Prvá značka obsahuje stopové prvky v rovnakých pomeroch, odporúča sa pridať do pôdy stredného pruhu. Táto poľnohospodárska zóna sa vyznačuje nízkym obsahom fosforu v úrodnej vrstve.

Druhý typ hnojiva je vhodný pre južné regióny so suchou klímou. Pôdy sú zvyčajne bohaté na fosfor. Tretia značka sa zavádza do pôdy ochudobnenej ročným využívaním. Prípravok obsahuje v malom množstve síru (2,6–4%), rastliny ju potrebujú na fotosyntézu.

obsahuje stopové prvky

O výhodách aplikácie

Pre zemiaky je Azofoska ideálnym hnojivom. Pri použití hnojiva Azofosk sa dosiahne presvedčivé zvýšenie výnosu. Výhody jeho použitia sú nasledujúce:

 • zemiakové kríky dostávajú celý rad živín;
 • rastliny sa lepšie prispôsobujú náhlym zmenám počasia;
 • zemiaky ochorejú menej často;
 • hľuzy si počas skladovania zachovávajú svoje spotrebiteľské vlastnosti dlhšie.

zemiakové kríky

Nitroamofos možno kŕmiť sadenicami paradajok po jeho presadení do zeme. Mladé paradajky sa korenia rýchlejšie, ochorejú menej často. Hnojivo je možné aplikovať na akýkoľvek druh pôdy (chernozemy, bažinaté oblasti, ílové pôdy), čo je jeho nepochybná výhoda oproti iným prípravkom.

Prax ukázala, že výsledky aplikácie sú výraznejšie na ťažkých pôdach, v ktorých je ťažké zabezpečiť rovnakú koncentráciu živín v celej výsadbovej oblasti. Cena produktu je tiež zahrnutá v množstve výhod, je celkom demokratická. V priemere 1 sq. m) minú 40 g Azofoski. Tento nástroj je vďaka svojim nízkym nákladom efektívny z hľadiska nákladov aj na veľkých výsadbových plochách.

kŕmne sadenice

Odhadujme, pre čo sú prvky N, P, K:

 • N - podporuje syntézu proteínov, ktorá ovplyvňuje rast a trvanie životného cyklu;
 • P - potrebujú rastliny na vývoj počas vegetačného obdobia;
 • K - ovplyvňuje chuť ovocia, kvalitu koreňov a miestnu imunitu.

Síra je obsiahnutá v Azophoske v minimálnom množstve, ale pre normálnu fotosyntézu to dosť postačuje. Síra chráni naše zdravie, neutralizuje dusičnany vznikajúce pri nadmernom obsahu dusíka.

Syntézy bielkovín

Tipy na správne používanie

Akékoľvek hnojivo nebude škodlivé, ak sa bude používať múdro, bez porušenia odporúčaní uvedených v pokynoch pre dané liečivo. To platí aj pre Azofosku. Zelenina vo vašej záhrade nebude obsahovať škodlivé nečistoty, ak dodržíte pravidlá uvedené nižšie:

správne použitie

 1. Na každú plodinu použite hnojivo, ktoré nepresahuje normu, nadbytočné hnojivo vo forme dusičnanov sa hromadí v ovocí.
 2. Aby sa zabránilo hromadeniu dusičnanových zlúčenín v pôde, používajte nielen minerálne hnojivá, striedajte ich s organickými látkami, najužitočnejšie sú ľahšie formy: tekuté zelené hnojivá, kompost.
 3. Do nevyhrievanej pôdy nepridávajte Azofosku. Pri nedostatku tepla sa v hornej pôdnej vrstve hromadí dusičnany. Na jeseň pridajte začiatkom septembra Azofosku, kým je pôda teplá. Na jar, najskôr na konci mája. V tejto dobe sa už Zem zohriala, ale stále si zachováva vlhkosť získanú z topenia snehu.

hnojenie

Správne uloženie

Azofoska je zaradená do skupiny liekov triedy nebezpečnosti III. Má špecifické vlastnosti, ktoré by sa mali zohľadniť pri skladovaní veľkého množstva hnojív:

 • keď je vzduch veľmi suchý, môže z nádrže nahromadenej Azofoska uniknúť veľké množstvo prachu;
 • po zahriatí na 200 ° C sa uvoľňujú toxické látky škodlivé pre zdravie.

správne skladovanie

Uvedené riziká sú typické pre skladovanie hnojív vo veľkom meradle. V letných chatkách sa hnojivo používa v malom množstve, je ľahké a bezpečné ho uskladniť. Pri skladovaní dodržiavajte tieto pravidlá:

 • po použití uzavrite vrecko na hnojivo kancelárskou sponou;
 • skladujte na suchom a tmavom mieste s dobrým vetraním;
 • trvanlivosť až 1,5 roka.

Po dátume exspirácie by sa hnojivo nemalo používať, je lepšie ho správne zlikvidovať.

použiť balík

Inštrukcie na používanie

Výhody Azofoska sa pozorujú, keď sa aplikujú na akékoľvek zeleninové, kvetinové a ovocné plodiny. Hnojivo nemá žiadne obmedzenia na vek rastlín, používa sa na sadenice a na dospelé rastliny. Aplikačné dávky pre rôzne plodiny sú uvedené v tabuľke.

Kultúraoblasť (miesto) introdukciehmotnosť (g)
ročná zelenina1 ha45
zemiakydiera4
zrelý ker, stromcelú plochu kmeňa kmeňa35
tekuté hnojivo na letnú koreňovú zálievkuvoda 1 l2

inštrukcie na používanie

načasovanie

Na ťažké pôdy by sa Azofoska mala aplikovať na jeseň po zbere a vyčistení hrebeňov od zvyškov rastlín. Na piesočnatohlinitých pôdach môže hnojivo v zime a na jar odchádzať s roztopenou vodou, takže sa aplikuje dvakrát: na jeseň, na jar. Na jar sa Azofoska pridáva do pôdy bezprostredne pred výsadbou (semená, sadenice, sadenice).

rastlinný odpad

O nebezpečenstve

Pre niektorých letných obyvateľov sa strach z dusičnanov stal skutočnou fóbiou. Vystrašuje ich druhé meno Azofoska - nitroammofoska. Málokto vie, že „nitro“ v tomto prípade znamená nitrátovú formu aktívnych prvkov (N, P, K). Táto forma živín je pre rastliny najjednoduchšia.

Malo by sa poznamenať, že organická hmota (hnoj, humus, kompost), ak sa nadmerne aplikuje na pôdu, ju tiež kontaminuje škodlivými dusičnanovými zlúčeninami. Dodržiavanie aplikačných dávok u granulovaných hnojív je oveľa jednoduchšie ako pri hnoji.

aktívne prvky

záver

Nebojte sa používať moderné minerálne hnojivá vo svojich záhradách a zeleninových záhradách.Pri správnom použití do pôdy bude Azofosk prospešný pre plodinu. Azofoska je najlepšie hnojivo pre hodnotné rastlinné plodiny v našej krajine - zemiaky.

správne zavedenie

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica