Ako sa vysporiadať s ľudskými liekmi z chrobáka chrobáka Colorado horčica a ocot?

Skúsme to zistiť, horčica z zemiakového chrobáka Colorado na zemiakoch je mýtus alebo účinný prostriedok, ktorý chráni koreňovú plodinu pred nevyhnutným zničením lepkavým škodcom. Mnohí oponenti chémie uprednostňujú vo svojich záhradách ľudový liek na chrobáka zemiaka v Colorade, v porovnaní s chemikáliami sú menej toxické.

Prečo sú ľudové lieky populárne a prečo je nebezpečný chrobák zemiakov v Colorado?

Hlavnou výhodou boja proti chrobákovi z Colorado s ľudovými liečivami s horčicou a octom pred chemickými prípravkami je nedostatok závislosti. Väčšina jedovatých chemikálií má viditeľnú nevýhodu - odolnosť voči zložkám jedovatých látok pri opakovanom použití.

Zemiakový chrobák Colorado ľahko cestuje vzduchom na veľké vzdialenosti pri hľadaní potravy, miluje mladé listy plodov nočnej mušky, z ktorých najobľúbenejšie sú zemiaky. Na žiarivo zelenej vrchole zemiakov nie je ťažké rozoznať žltých chrobákov s čiernymi pruhmi. Chrobáky Colorado sú dostatočne veľké od 8 do 15 mm a šírky 7 mm.

Škodca sa množia rýchlo, murivo je veľké - vajcia viac ako 60 ks. Larvy, ktoré sa z nich vyliahli, spôsobujú nenapraviteľné škody na sadoch zemiakov. Po vpáde lariev a imaga z bravčového zemiaka Colorado môžete vidieť na poli:

 • zničené vrcholy;
 • jesť zemiaky.

Vrcholy poškodené chrobákmi nemajú čas na syntézu potrebného množstva živín, hľuzy sú malé. Kvalita úrody je nízka kvôli poškodeniu zemiakov larvami. Zbaviť sa chrobáka Colorado je veľmi ťažké.

ako sa vysporiadať s chrobákom

Ako sa zbaviť škodcov zemiakov ľudovými metódami?

Letní obyvatelia, ktorí používajú horčicu a ocot z chrobáka zemiaka Colorado, šetria úrodu bez použitia chemikálií. Mechanizmus odstránenia chrobáka zemiaka s horčicou a octom sa odlišuje od účinku zakúpených prípravkov. Horčica má špecifický zápach, ktorý chrobák Colorado nemôže vydržať, nemôže zabiť hmyz, ale odvezie nenásytných jedincov.

Horčica proti chrobákovi zemiakovému v Colorado pôsobí ako odpudzujúci prostriedok:

ľudové lieky

 • odstraňuje larvy a imago;
 • vrcholy ošetrené prípravkom sa pre hmyz stanú nepožívateľnými;
 • zápach odstrašuje hmyz od hrebeňa.

Horčica sa môže ošetrovať zemiakmi paralelne s inými chemikáliami alebo sa môže kombinovať s inými látkami, ktoré tvoria ľudové recepty, aby sa zbavili lepkavého škodcu.

odstraňuje larvy

Ocot predstavuje účinný prostriedok proti chrobákovi zemiakov v Colorado. S tým musíte pracovať opatrne. Určité preventívne opatrenia nepoškodia:

 • vyhnúť sa kontaktu s pokožkou;
 • nepribližujte sa k tvári;
 • nevdychovať.

Ocot a jeho výpary spôsobujú popáleniny pokožky, sliznice hrdla, úst, očí. Účinok octu na chrobáka nie je desivý, dostať sa do tela, zabiť hmyz, spáliť všetky vnútornosti. Postrek zemiakov so 70% octovou esenciou spáli listy, takže pred použitím sa zriedi v pomere: 1 diel esencie na 9 až 10 dielov vody.

kontakt s pokožkou

Ako otráviť chrobáka: recepty s horčicou a octom

Existuje veľa receptov z chrobákov zemiakov Colorado, medzi ktoré patrí suchá horčica, používa sa na prípravu roztokov alebo v suchej forme. Zemiakový chrobák Colorado s horčicou môžete otráviť nasledujúcimi spôsobmi:

priblížiť sa

 1. Horčičný prášok, presne 3 lyžice. l. nalejte do litra studenej vody. Výsledný roztok sa odloží na dva dni. Pred použitím nalejte koncentrovanú infúziu do 10-litrovej nádoby s vodou. Výsledné riešenie sa môže bez obáv posypať vrcholom.
 2. Expresný spôsob prípravy horčičnej infúzie sa od predchádzajúcej odlišuje iba teplotou vody. Infúzia dozrieva rýchlejšie, ak sa horčica mieša vo vriacej vode.
 3. Do už pripraveného horčičného roztoku pridajte strúhané mydlo. Na vedro je dostatok 50 g mydlových hoblín.
 4. Toto riešenie bude ešte účinnejšie pri octe. Nalejte 100 ml esencie do vedra s horčicovým roztokom.
 5. Z 1 balenia mletej horčice, 100 ml kyseliny a 100 ml terpentínu sa pripravuje termonukleárny recept horčice a octu z zemiakového chrobáka Colorado, ktorý obsahuje terpentín.

Zničenie zemiaka chrobáka Colorado horčicou sa uskutočňuje postrekovaním alebo polievaním zemiakových kríkov.

horčičné recepty

Pravidlá spracovania koreňov

Zavlažovanie zemiakových kríkov s horčicovou infúziou má dvojaký úžitok. Bojí sa nielen pruhovaných chýb, ale produkt chráni výsadbu pred všadeprítomným drôtom. Zalievanie pripravenou infúziou je potrebné pre kríky aj uličky. Pri uskutočňovaní takéhoto obrábania pôdy na jeseň obyvatelia leta vyháňajú škodcov zo svojich miest a odchádzajú do zimy na iné miesto.

Recenzie letných obyvateľov potvrdzujú účinnosť ľudovej metódy. Toto hovorí Irina, obyvateľka mesta Vladimir. Beriem radu svojej babičky a povedala, že horčica a ocot proti chrobákovi z Colorada sú najlepšie prostriedky.

studená voda

Roztok pripravujem jednoducho: nalejte balenie horčičného prášku do vedra s vodou, nalejte 0,5 šálky octovej esencie... Okrem horčice a octu používam domáce mydlo, beriem si balenie, ktoré hovorí 72%. Mydlo som vytrel na hrubom strúhadle a rozriedil ho v panve horúcou vodou.

Zemiakové pole sa pestuje 4krát za sezónu. Keď prvýkrát striekam mladé kríky, keď stúpajú 15 cm nad zemou, opakujem ošetrenie ešte trikrát pre už zrelé rastliny. Dobre ošetrené kríky sú čisté celé leto, larvy neberiem.

Vylievam batoh

Ako sa používa suchá horčica?

Nezáleží na tom, či nemáte čas sa porozprávať s prípravou riešenia. jed škodcov na zemiakoch alebo ho vystrašiť od mladých zemiakových kríkov, môžete použiť suchý horčičný prášok. Ako sa to používa:

ocotová esencia

Kríky môžu byť vopred postriekané mydlovou vodou, aby bol prášok na mladých listoch dlhší. Účinok ľudového lieku trvá štyri dni. Ak je počasie suché bez dažďov. Zemiakový chrobák Colorado žije a reprodukuje sa na neošetrených poliach. Systémové obrábanie pôdy a rastlín výrazne znižuje jej počet.

Pravidlá uplatňovania

Škodca spôsobuje úrodu veľké škody, boj proti nej má pozitívny výsledok, ak sa vykonáva podľa určitých pravidiel. Prvou podmienkou, ktorá ovplyvňuje kvalitu spracovania, je čerstvosť roztoku. Dlhodobé skladovanie znižuje jeho účinnosť.

mladé kríky

Druhou podmienkou je denný čas a počasie. Nikdy by ste nemali striekať zemiakové kríky za horúceho počasia. Najprv sa roztok veľmi rýchlo odparí. Po druhé, na listoch sa objaví spálenie od slnka. Poškodenie popáleninami mladých listov preváži výhody liečby. Večer je najlepší čas na spracovanie kríkov s riešením.

Ak je predpovede počasia sľubné dažde, je potrebné tento boj opustiť. Nie je potrebné strácať čas spracovaním, zrážky z listov umyjú všetko. Pred začatím práce musia byť vrchné časti suché, bez kvapiek rosy.

druhá podmienka

Metódy spracovania:

 1. Pomocou záhradných postrekovačov rozstrekujte tekutú zmes na zemiakové vrcholy.
 2. Manuálne zalievanie medzi radmi a kríkmi s kanva.
 3. Ručné oprášenie kríkov.
 4. Výsev horčicových semien do uličiek, po ktorom nasleduje vsadenie zelenej hmoty do zeme.

manuálne zalievanie

Výsev horčica, letné obyvatelia nielen bojujú proti škodcom zemiakov. Biela horčica je zelený hnoj, ktorý zlepšuje zloženie pôdy, ničí burinu a patogénne baktérie.

Používajte ľudové lieky včas na prevenciu a kontrolu škodcov, potom sa nebudete musieť uchýliť k jedovatým chemikáliám.

horčica medzi riadkami

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica