Opis odrody zemiakov Hosteska, znaky pestovania a úrody

Zemiaky hostesky sú výsledkom výberu vysoko výnosných odrôd určených na pestovanie v náročných klimatických podmienkach. Pestovanie takejto kultúry v našej krajine je pre väčšinu obyvateľstva tradičným zamestnaním. Na trhu sa každý rok objavujú nové výrobky. odrody zemiakov, je preto často ťažké urobiť správne rozhodnutie. Odborníci radia, v prípade ťažkostí, venovať pozornosť odrode hostesky, ktorá má oproti iným odrodám množstvo nesporných výhod.

Opis odrody

Odroda sa objavila ako výsledok mnohoročnej práce ruských chovateľov, ktorí pracovali na vytváraní vysoko výnosných plodín. Tento druh patrí k odrodám s priemerným oneskoreným zberom. Výrazná kvalita hostesky sa považuje za vysokú mieru úrody a pri náležitej starostlivosti je jeden ker rastlín schopný dať 12 až 18 hľúz.

výsledok výberu

Opis odrody zemiakov:

 • hľuzy oválneho pravidelného tvaru;
 • tenká kôra ružového odtieňa;
 • oči koreňov sú malé, svetlo sfarbené;
 • v súvislosti so zeleninou majú krémový odtieň, počas tepelného spracovania nestmavnú;
 • priemerná hmotnosť jednej koreňovej zeleniny je od 100 do 200 gramov;
 • priemerný škrob v hľúzach zemiakov je 20%.

Kríky rastliny majú strednú výšku, ktorých výška dosahuje v priemere 50 cm. Vzpriamené vrcholy sa vyznačujú priemerným množstvom zelenej hmoty, listy majú tmavozelenú farbu a tradičný tvar so zvlnenými okrajmi.

správny tvar

rastúce

Dôležitú úlohu pri získavaní dobrých ukazovateľov výnosu hrá výber kvalitného sadivového materiálu a jeho predbežná príprava. Na hľúzach by nemali byť žiadne známky hniloby alebo iných viditeľných defektov. 1,5 až 2 týždne pred výsadbou sa zemiaky vyberú do tmavšej miestnosti na klíčenie, pokiaľ je to možné, odporúča sa ošetriť hľuzy liekmi, aby sa znížilo riziko chorôb a lepšie sa vytvorili koreňové plodiny.

Výsadba sa vykonáva po uplynutí nebezpečenstva mrazu. Pôda je dobre uvoľnená a hnojivá sa aplikujú pred umiestnením hľuzy do diery. Odporúča sa nasledujúci recept:

dobrý výkon

 • humus 1 kg;
 • 1 lyžica popola;
 • 2 polievkové lyžice nitrofosfátu.

Vrstva hnojiva v diere je pokrytá pôdou 2 cm zhora, po ktorej sa do nej umiestnia zemiaky. Vzdialenosť medzi semenami by mala byť najmenej 35 cm, medzi radmi - 0,5 metra. Takáto výsadbová schéma v budúcnosti zabezpečí pohodlie pri odstraňovaní buriny, hájení a prispieva k zvýšeniu ukazovateľov výnosu. Priemerná hĺbka výsadby hľúz je od 7 do 10 cm za predpokladu, že sa pestujú v pôde s ílom, zemiaky sú pochované nie viac ako 3 cm.

zaspať s pôdou

Ošetrovacie funkcie

Odroda zemiakov vyžaduje štandardnú techniku ​​starostlivosti a nemá žiadne zvláštnosti. V prvých fázach rastlina potrebuje burinu, pretože vrcholy a koreňový systém starnú, stávajú sa silnými a burina „prežije“ sama. Prvá práca sa vykonáva, keď kríky rastú z 13 na 18 cm, po 2 týždňoch sa postup odstránenia buriny opakuje.

Frekvencia zavlažovania závisí od klimatických podmienok pestovania. Rastlina je potrebné vybaviť vodou bez prirodzeného zrážania. Signál nedostatku vlhkosti je vädnutie listov a sušenie listov. V tomto prípade sa uskutoční hojné zavlažovanie tak, aby voda dosiahla hĺbku pol metra.

štandardná technika

Pred zabitím sa výhonky oplodnia dvakrát. Prvým je vložiť popol alebo malé množstvo trusu pod každé puzdro, ktoré je vopred zmiešané so zemou. Po druhýkrát pripravte roztok 5 litrov vody, 2 polievkové lyžice superfosfátu a 1 nitrofosfát. Po odkvitnutí sa zemiaky nedajú oplodniť, pretože v hľúzach sa v tomto prípade vyskytujú dusičnany. Pestovanie sa vykonáva pred kvitnutím. Za týmto účelom sa úroveň zeme zvýšením uvoľní v priemere o 5 cm.

Výhody alebo nevýhody

Odroda zemiakov je jedným z mála druhov, ktoré tolerujú nízke a vysoké teploty. Plody majú dobré chuťové vlastnosti, ktoré sa nestratia ani po dlhodobom skladovaní. Charakteristika odrody naznačuje nasledujúce výhody kultúry:

málo druhov

 • univerzálnosť, schopnosť používať ovocie na výrobu zemiakovej kaše, polievok alebo na varenie celé;
 • schopnosť dobre tolerovať zmeny teploty;
 • vysoké výnosy;
 • udržanie kvality ovocia bez straty vonkajších a chuťových vlastností až do 90%, schopnosť skladovať sa bez zmeny po dobu šiestich mesiacov;
 • schopnosť vydržať zložité prepravné podmienky.

Zemiaky nie sú po porciovaní náchylné na stmavnutie, takže dobre fungujú na šťouchané zemiaky a hranolky. V priemyselnom meradle sa z nej vyrába múka a škrob. Nevýhodou odrody je nedostatočná odolnosť voči niektorým druhom chorôb zemiakov a mrazom. Pri pestovaní v nepriaznivých podmienkach sa v záhradníckych posudkoch uvádza tendencia k praskaniu a zvýšená tvorba malých hľúz.

ukazovatele výnosu

Škodcovia a choroby

Odroda má dobrú odolnosť proti mnohým chorobám zemiakov. Odroda nematódových vírusov, rakoviny a iných chorôb dobre toleruje, ale nie je schopná odolávať týmto chrastinám. Tento problém sa vyskytuje v hľúzach, keď sa pestujú pri vysokých teplotách.

Vzhľadom na skutočnosť, že na území hlavnej časti ruských regiónov je letné teplo zriedkavým javom, výskyt tohto druhu nebezpečenstva je minimalizovaný.

Ak sa zistí chrasta, mali by sa použiť fungicídy. Za zmienku stojí, že spóry môžu prežiť na jednom mieste po dobu 3 rokov. Z tohto hľadiska sa odporúča zmeniť výsadbové územie. Priemerná rezistencia odrody sa zaznamenala pri chorobách, ako sú pleseň a rhizoktónia.

ukazovatele udržateľnosti

Zber a skladovanie

V priemere od chvíle výsadby po príjem hľúz trvá od 80 do 90 dní v severných oblastiach so studenou klímou - 100 dní. V stredných regiónoch je čas zberu september.

pre zber zemiakov vyberte teplé slnečné počasie. Po zbere hľúz sa korene dôkladne vetrajú, na čo sa na niekoľko hodín umiestnia do otvoreného priestoru. Zeleninu skladujte na chladnom a suchom mieste.

hotové hľuzy

Recenzie záhradníkov

Olga, Moskva:

„Túto odrodu pestujeme dva roky, sme so všetkým spokojní. Poteší veľké množstvo hľúz na jednom kríku, čo vám umožní získať veľké množstvo zemiakov aj z malej oblasti.Odroda sa bude páčiť milovníkom pyré, pretože sa ukáže, že je krehká a vzdušná z tejto odrody. “

Michail, Čeľabinsk región:

„Na záhrade experimentovali s rôznymi druhmi. Z stabilne vysadenej hostesky zostala. Zemiaky sú nenáročné a poskytujú dobrý výnos za každého počasia. Jednou z hlavných výhod je dlhodobé skladovanie ovocia a malé množstvo hľúz, ktoré sa počas zimy kazia. “

malé územie

recenzia
 1. katerina
  7.07.2018 10:29

  Tieto zemiaky budú rásť veľmi dobre, ak sa pestujú s použitím produktu BioGrow... Potom zemiaky začínajú rásť rýchlejšie a zväčšujú sa. Tento nástroj nespôsobuje žiadne škody.

  Odpovedať
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica