Ako sa natrvalo zbaviť zemiaka chrobáka Colorado, jeho vzhľadu a prostriedkov kontroly

Každý rok sa ľudia, ktorí pestujú zemiaky, stretávajú v kríkoch s chrobákom Colorado. Tento škodca je veľmi nebezpečný, pretože sa neustále živí rastlinnými výhonkami, až kým hľuzy nie sú úplne zrelé. Akýkoľvek jed z chrobáka zemiaka Colorado pomôže zbaviť sa tohto hmyzu. Predtým, ako otrávite zemiakov chrobákov Colorado na zemiakoch, musíte sa oboznámiť s hlavnými metódami zaobchádzania s ním.

Ako vyzerá chrobák zemiakový v Colorade

Tento škodca je pomerne veľký, a preto ho ťažko možno prehliadnuť. Dospelý hmyz dorastá do dĺžky 15 mm a šírky 8 mm. Chrobáky sa vyznačujú krátkym oválnym tvarom s veľkým vydutím na vrchu. Výraznou čiernou farbou týchto škodcov je ich farba. Ich chrbát je pokrytý čiernymi pruhmi. Na bruchu hmyzu sú tiež malé škvrny, ktoré pozostávajú zo siedmich segmentov.

Hmyz má tri páry nôh s malými háčikmi, pomocou ktorých sa prilepia na povrch listov. Ich nohy sú zle vyvinuté, a preto sa pohybujú pomerne pomaly.

Ako sa zbaviť zemiakov chrobákov Colorado na zemiakoch chemickými prostriedkami

Najčastejšie sa vykonáva chemické ošetrenie zemiakov z zemiakového chrobáka Colorado. Na tento účel sa používajú špeciálne prípravky, ktoré zahŕňajú insekticídy a pesticídy, ktoré pomáhajú rýchlo olúpať zemiakové kríky. Takéto prípravky na zemiaky chrobáky Colorado sa musia používať správne, aby nemali negatívny vplyv na pestované zemiaky.

chrobák na zemiakoch

Zabijak

Keď často bojujú proti zemiakovým chrobákom Colorado na zemiakoch, často používajú kombinovaný prípravok Killer. Môže sa použiť nielen na boj proti zemiakovým škodcom, ale aj na ničenie iného hmyzu. Zabiják sa predáva v malých 1,5 ml sklenených ampulkách.

Tento liek je vyrobený proti chrobákovi zemiakov Colorado na báze chlórpyrifosu a cypermetrínu. Keď do tela vnikne akýkoľvek hmyz, tieto látky začnú okamžite ovplyvňovať nervový systém. Chlorpyrifos prerušuje tvorbu proteínu, ktorý sa používa na prenos nervových impulzov. Cypermetrín narušuje funkčnosť sodíkových kanálov.

chemické prostriedky

Pred otravou škodcov na zemiakoch, musíte sa oboznámiť s tým, ako vytvoriť pracovné riešenie z Killerovej ampulky. Za týmto účelom sa všetka tekutina z ampulky zmieša s ôsmimi litrami vody. Pripravená zmes postačuje na spracovanie sto štvorcových metrov miesta. Striekacie puzdrá s Killer nestriekajte príliš často. Stačí tento postup vykonať raz počas obdobia dozrievania ovocia. Zároveň by sme mali večer postrekovať v pokojnom počasí.

škodcov na zemiakoch

Gulliver

Chrobáky sa boja takého účinného lieku, ako je Gulliver. Tento produkt bol vytvorený nielen na ničenie hmyzu, ale aj na stimuláciu rastu rastlín. Preto sa môže použiť, ak zemiaky nerastú dobre. Gulliver sa predáva v 3 ml obaloch. Tieto jedy zahŕňajú tiametoxam a cyhalotrín. Tieto zložky majú, samozrejme, rôzne účinky na hmyz, ale čo ich spája, je to, že narušujú nervový systém škodcov. Po postriekaní kríkov blízko Zemiakový chrobák Colorado začínajú kŕče, ktoré vedú k smrti. Pomocou tohto nástroja môžete úplne zničiť škodcov do jedného týždňa.

účinný liek

Pred použitím tohto účinného lieku by ste sa mali oboznámiť s vlastnosťami jeho použitia. Kríky sa neodporúčajú striekať Gulliverom v daždivom alebo veternom počasí. Dážď rýchlo zmyje liek z listov a vietor môže preniesť chemickú tekutinu do susedných rastlín.

Zemiaky z chrobáka Colorado je potrebné spracovať iba vopred pripraveným pracovným roztokom. Jedna ampulka Gullivera sa zmieša v desiatich litroch studenej vody. Pripravený roztok sa nemôže dlhodobo skladovať, a preto je lepšie ho okamžite použiť. Vytvorené riešenie stačí na spracovanie 200 štvorcových metrov zeleninovej záhrady.

chemická kvapalina

Na mieste

Na trvalé odstránenie škodcov zo zemiakov môžete použiť funkciu priamo na mieste. Tento insekticíd sa predáva v malých 2-3 ml ampulkách. Charakteristickým rysom tohto nástroja je to, že sa dá použiť na zničenie larvy chrobáka zemiaka Colorado a dospelých.

škodcov zemiakov

Priamo vyrobený z cypermetrínu a imidaklopridu, ktoré začínajú pôsobiť okamžite po vstupe škodcov do tela. Narúšajú fungovanie nervového systému hmyzu, na ktorý postupne umierajú. V priebehu 2 až 3 dní po prvom použití insekticídu na mieste bude celá kolónia škodcov úplne zničená.

Na vytvorenie pracovnej zmesi pridajte 3 ml liečiva na mieste do 5 až 7 litrov vody a premiešajte. Potom sa pripravená zmes naleje do sprejovej fľaše, po ktorej môžete začať so spracovaním kríkov. S škodcami zaobchádzame iba v ochranných odevoch, pretože kontakt s pokožkou môže spôsobiť mierne podráždenie.

pracovná zmes

Ako sa zbaviť chrobáka Colorado bez chémie biologickými drogami

Veľmi populárny je boj proti chrobákovi zemiakov Colorado bez chémie pomocou špeciálnych biologických prípravkov. Sú dobré, pretože neobsahujú nebezpečné chemikálie. Preto sú tieto biologické výrobky pre človeka úplne bezpečné. Ak chcete nájsť najlepší biologický produkt na ničenie hmyzu, musíte sa s niektorými z nich zoznámiť.

bojovať proti Coloradu

Bitoxibacillin

Krídla s chrobákom sa môžu postriekať bitoxibacilínom, ktorým sa môžete zbaviť lariev škodcov a dospelých. Liek sa predáva v malých papierových alebo plastových vreckách s objemom 10 - 20 kg. Výrobok je k dispozícii v tekutej forme a predáva sa v ampulkách s objemom 30 ml.

Bojujeme s chrobákom v ktorejkoľvek fáze vývoja kríkov. Niektorí ľudia používajú bitoxibacilín aj v období kvitnutia zemiakových kríkov. Na prípravu pracovného roztoku pridajte 10 - 20 ml produktu do desiatich litrov vody. Potom sa do zmesi pridajú ďalšie 3 litre čistej usadenej vody. Škodcov zbavíme až večer, takže nebude slnko a dážď. Posypeme zemiaky Bitoxibacilín je potrebný trikrát mesačne.

nastriekajte bitoxibacilínom

Bicol

Recenzie mnohých záhradníkov naznačujú, že sa zemiakový chrobák z Colorada bojí biologického produktu Bicol.Preto pri výbere účinného repelentu proti hmyzu by ste tomu mali venovať pozornosť. Hlavnou výhodou tohto produktu je to, že je absolútne netoxický pre ľudí, včely a hmyz. Bicol sa predáva, podobne ako väčšina ostatných biologických produktov, v 10 - 20 ml ampulkách.

Ak chcete pripraviť pracovnú zmes doma, zmiešajte 10 ml Bicolu so 7-9 litrami vody. Odporúča sa striekať kríky počas hromadného výskytu škodcov na listoch. Kríky je potrebné spracovať trikrát. Medzi jednotlivými postrekmi by okrem toho mal byť interval najmenej päť dní. Bicol je potrebné používať iba za slnečného počasia pri teplote vzduchu 20 - 25 stupňov.

veľa záhradníkov

Agravertine

Niektorí tvrdia, že najúčinnejším prostriedkom proti chrobákovi z Colorado je Agravertín. Vyrába sa ako emulzia s malými 5 ml kapsulami. Väčšie nádoby s 10 ml tekutiny sú menej bežné.

Agravetrín pomáha zbaviť sa nielen zemiakového chrobáka Colorado, ale aj mnohých ďalších škodcov. Používa sa na ochranu rastlín pred voškami, moľami, moľami, kopcami kapusty a bielymi červami. Po vstupe roztoku do tela začína u hmyzu ochrnutie a uhynie do 10 - 15 hodín.

agravetrín pomáha

Pred striekaním zemiakov z bravčového zemiaka Colorado musíte pripraviť pracovný roztok. Za týmto účelom sa ampulka s agravertínom otvorí a jej obsah sa naleje do malého hrnca naplneného 10 litrami vody. Potom sa celá zmes naleje do sprejovej fľaše, pomocou ktorej sa z chrobáka ošetria kríky. Boj proti nemu by sa mal uskutočňovať pri teplote asi 15 - 20 stupňov.

naleje do sprejovej fľaše

Ako sa vysporiadať s ľudovými metódami zemiakového chrobáka Colorado

Mnoho ľudí si myslí, že v roku 2018 len málo ľudí bojuje proti chrobákovi z Colorada ľudovými liekmi, ale nie je tomu tak. Takéto opatrenia na boj proti chrobákovi zemiakovému v Colorado sú dnes populárne. Odporúča sa vopred zistiť, ako môžete spracovať zemiaky z chrobáka zemiaka Colorado.

paprika

Pri postrekovaní rastlín často používajú ľudový prostriedok na zemiakový chrobák Colorado na zemiakoch vyrobený z červeného korenia. Na prípravu takého roztoku je potrebné jemne nasekať 2 až 3 korenia a naliať na ne 5 až 7 litrov horúcej prevarenej vody. Zmes sa má podávať infúziou, až kým úplne nevychladne. Zemiaky a kríky zemiakov je potrebné striekať dvakrát týždenne.

ľudové lieky

horčica

Najúčinnejším riešením pre domácich majstrov je horčica. Kríky ošetrené týmto produktom môžu byť pred zberom chránené pred škodcami.

Na prípravu tekutiny z hmyzu sa do 10 litrov teplej vody pridá 250 ml octu a 150 gramov horčičného prášku. Všetky zložky sú dôkladne premiešané a sú podávané infúziou počas 2-3 hodín. Hotová zmes by sa mala používať raz týždenne, kým škodcovia úplne nezmiznú.

efektívne riešenie

záver

Nie každý pestovateľ vie, ako sa vysporiadať s chrobákom zemiakovým v Colorado a aký liek na to použiť. Aby ste tomu porozumeli, musíte si preštudovať najbežnejšie spôsoby zaobchádzania s nimi a zvoliť najlepší repelent proti hmyzu.

metódy boja

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica