Aplikácia herbicídov Lazurit, Titus a Herbitox z burín na zemiaky

Zemiakové herbicídy sú špeciálne prípravky, ktoré ničia nechcené rastliny na záhrade. Buriny vždy rastú so zemiakmi a skúšajú rovnaké živiny a vlhkosť. Toto susedstvo negatívne ovplyvňuje vzhľad kultúry. Prispieva to k rozvoju rôznych chorôb a napadnutiu parazitickým hmyzom.

Rast a vývoj burín v záhrade môže znížiť úrodu zemiakov. Aby sa tomu zabránilo, je potrebné burinu včas zničiť. Našťastie to už nemusíte robiť rukami. Na odstránenie parazitických rastlín sa používajú herbicídy.

Druhy liekov

Regulácia buriny sa uskutočňuje pomocou herbicídov. Podľa spôsobu použitia a času spracovania sa delia na:

aplikácia herbicídov

 • preemergentná;
 • postemergentne;
 • bez ohľadu na fázu rastu a rozvoja kultúry.

Herbicídy sa ošetrujú iba zdravé rastliny. Maximálny účinok sa dá dosiahnuť, ak si vyberiete správny produkt. Najlepšie je prechádzať sa pomocou zemiakových výhonkov.

Titus a Herbitox

Lapis lazuli

Jedným z najžiadanejších a najpopulárnejších liekov je herbicíd Lazurit. Niektoré odrody zemiakov neznášajú jeho účinky. To naznačuje silnú citlivosť rastliny. Ak dôjde k spracovaniu, úroda spomalí rast a vývoj.

Herbicíd Lazurit sa dodáva v práškovom stave. Líši sa v dlhom období aktívneho vplyvu. Iba jeden postrek pomôže osobe zbaviť sa buriny pred koncom sezóny. Dávka sa vyberie s ohľadom na veľkosť pozemku, ktorý je potrebné spracovať, stav pôdy a počet burín.

populárne drogy

Lapis lazuli je nenahraditeľnou pomocou pri kontrole buriny. Poskytuje spoľahlivú ochranu vo všetkých fázach vývoja zemiakov. Jeho hlavnou výhodou je, že nepoškodzuje zeleninu.

Lapis lazuli je selektívne liečivo proti rastlinným parazitom, ktoré je založené na metribuzíne. Keď zemiakové výhonky dosiahli výšku 3 až 5 cm, môžete začať postrekovať. Presne o mesiac neskôr sa postup opakuje s cieľom zničiť nové buriny.

kontrola buriny

Účinná látka na listy vstúpi do koreňa. Zabraňuje saturácii burín vlhkosťou, živinami a kyslíkom. Rastlina parazita začína uschnúť a nakoniec úplne zomrie. Návod na použitie naznačuje, že pri práci s liekom musíte dodržiavať bezpečnostné predpisy.

toxicita

Užívanie tejto drogy je zakázané v oblastiach, v ktorých sa nachádzajú včelí úle. Je dôležité pochopiť, že Lapis lazuli je druhom jedu pre živý organizmus. Bezpečná vzdialenosť je najmenej 2 km.Ak rýchlosť vetra prekročí 5 m / s, spracovanie je tiež zakázané. Bezpečnostné opatrenia pre ľudí:

užívanie drog

 • nosiť okuliare a respirátor;
 • počas spracovania noste oblek vyrobený z hustej látky;
 • zdržať sa fajčenia a jedenia.

Výrobok má triedu nebezpečnosti III. Napriek tomu sa odporúča, aby ste prijali bezpečnostné opatrenia. Okrem toho je zakázané zdržiavať sa v ošetrovanej oblasti dlhšie ako 4 hodiny.

prevencia

Príprava roztoku

Roztok herbicídu je potrebné pripraviť iba pred použitím. Ak po spracovaní niečo zostane, tekutina sa zlikviduje. Nemá zmysel uchovávať pripravené riešenie, pretože veľmi rýchlo stráca všetky svoje užitočné vlastnosti. Training:

 1. Prášok dôkladne premiešajte bez otvorenia pôvodného balenia.
 2. Pripravte si rozprašovač.
 3. Nalejte doň polovicu požadovaného množstva vody a pridajte požadovanú dávku látky.
 4. Všetko dôkladne premiešajte, až kým sa prášok úplne nerozpustí.
 5. Pridajte zvyšnú tekutinu a znova premiešajte.

zamiešajte prášok

Po nastriekaní zemiakov z buriny sa nádoba vymyje tečúcou čistou vodou. Najvhodnejšie podmienky na ošetrenie plodiny herbicídom je suché počasie. Vonku by nemalo byť príliš horúco. Mierny dážď je povolený.

Pred prechodom na používanie Lapis Lazuli je potrebné určiť citlivosť odrody zeleniny, ktorá rastie v záhrade. Herbicídy sú skvelým spôsobom, ako pestovať plodiny bez buriny. Nemali by sme však zabúdať, že ide o skutočný jed, iba v slabo vyjadrenej podobe. Takéto agresívne látky sa používajú ako posledné.

príprava roztoku

Kvôli pohodliu použitia sa herbicídy vyrábajú v špeciálnom obale.

analógy

Ďalším účinným herbicídom pre zemiaky po klíčení je Titus. Kontroluje nielen vzhľad burín, ale tiež udržuje celú plodinu. Prienik do rastliny spomaľuje jej rast. Dobre sa vyrovná s burinami, ktoré majú schopnosť zvlniť pole. Po celé roky svojej existencie naďalej bojuje s letničkami a trvalkami, ktoré parazitujú jedlé plodiny.

herbicíd použitie

Formy uvoľnenia finančných prostriedkov - granule. Obsahuje účinnú látku rimsulfuron. Herbicíd Titus pôsobí na rastlinu listami. Je to skvelá alternatíva k preemergentným liekom. Po prvom postreku herbicídom sa burina zo záhrady stráca.

Prenikne do zemiakov 3 hodiny po zasiahnutí listov a stoniek. Zároveň to nijakým spôsobom neovplyvní vrcholy a korene samy, ak prísne dodržiavate pokyny. Titus sa rozloží do 2 týždňov, potom stráca svoje ochranné vlastnosti. Ale toto obdobie je dosť dosť na zničenie všetkých burín v záhrade.

špeciálna kapacita

Použitie jedu na ničenie burín je veľmi jednoduché a pohodlné. Táto zložka je vhodná pre cisternové zmesi. Titus sa používa iba v teplom počasí s vysokou vlhkosťou. V oblačných dňoch je jej účinnosť menej výrazná.

Dôležitý bod

Ak sú na zemiakoch buriny, Lapis Lazuli sa ich rýchlo zbaví. Podobné lieky sú tiež prezentované v širokom rozsahu. Vyberte si prostriedok na postrek zeleniny, počínajúc typom zemiakov a veľkosťou pozemku. Herbitox je herbicíd, ktorý je vhodnejší pre obilniny. Používa sa často na poliach alebo na veľkých pozemkoch.

ničenie buriny

Ak po postreku pôdne herbicídy nedajú požadovaný výsledok, použite ďalší liek - Titus. Za suchého počasia posypte záhradu.

Pravidlá pre prácu s herbicídmi

Počas spracovania stránky musíte použiť nasledujúce pravidlá:

pracovné pravidlá

 1. Prípravky sa riedia iba v plastovej alebo sklenenej nádobe.
 2. Roztok na ošetrený povrch sa pripravuje tesne pred jeho použitím.
 3. Druh pôdy, rozmanitosť zeleniny, veľkosť pozemku a množstvo burín ovplyvňujú dávkovanie herbicídov.
 4. V prípade zemiakov sa za horúceho obdobia postriekajú buriny. Teplotný rozsah - od +17 ° C do +26 ° C. Pri nižších teplotách lieky strácajú svoju účinnosť.
 5. Pri plánovaní času na striekanie vylúčte možnosť zrážok. Ak prší 8 hodín po ošetrení plodiny, nemôže vyplaviť živiny.
 6. Pri práci s herbicídmi v žiadnom prípade nezabudnite na bezpečnostné opatrenia.
 7. Keď osoba skončí, osprchujte sa a vyperte si čisté oblečenie.
 8. Ak nie je možné zlikvidovať zostávajúcu tekutinu, naleje sa do pustatiny.
 9. Na zemiakoch by nemali byť žiadne choroby.
 10. Po dátume exspirácie sa nástroj nedá použiť.
 11. Buriny sa môžu prispôsobiť herbicídom, preto sa odporúča pravidelne meniť prípravky.
 12. Ak po postrekovaní uplynul týždeň, môžete začať zalévať zemiaky.

Je možné zbaviť sa buriny na zemiakoch. Z dôvodu veľkého zoznamu pravidiel sa môže zdať, že ide o veľmi ťažké a starostlivé podnikanie, ale nie je tomu tak. Ak si chcete v záhrade vychutnať zdravé sadenice zemiakov, musíte dodržiavať základné pravidlá. Ak sa ich budete držať neustále, stane sa zvykom a nebude pre človeka ťažké kultivovať záhradu.

zlikvidujte tekutinu

Dodatočné prostriedky na boj proti burinám

Herbicídy bohužiaľ nie sú univerzálnym riešením na trvalé ničenie buriny. Na tento účel ako ďalšie lieky použite:

 • pesticídy - boj proti burinám;
 • nematocidy - ničia nematódy;
 • akaricídy - eliminujte pravdepodobnosť infikovania kultúry kliešťami;
 • fungicídy - boj proti hubovým spóram;
 • insekticídy - chemikálie, ktoré napádajú parazitický hmyz.

bojovať proti burinám

Všetky vyššie uvedené prostriedky sa môžu použiť pre akýkoľvek typ plodiny. Môže ísť o biele alebo červené zemiaky. Rastliny-parazity, ktoré ovplyvňujú rast koreňových plodín, môžu znížiť množstvo úrody. V takýchto prípadoch sa odporúča použiť prípravky prírodného pôvodu.

Ľudia, ktorým sa podarilo túto drogu užiť, hovoria pozitívne o Lapis Lazuli a jeho analógoch z burín na zemiakoch. Recenzie, ktoré nájdete na internete, to potvrdzujú. Špeciálne formulované lieky dobre fungujú proti sviniu, ktorú sa ťažko zbavuje. Postrek zeleniny herbicídmi veľmi uľahčuje starostlivosť o plodinu.

chemické látky

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica