Prostriedky na spracovanie zemiakov a pravidlá postupu

Zemiakový chrobák v Colorade je hlavným problémom so zemiakmi. Tento chrobák ničí výsadbu čisto, ak sa nespracováva. A to nielen pre dospelý hmyz, ale aj pre ich larvy. Poškodené rastliny sa nemôžu dobre zotaviť a klíčiť. Výsledkom sú straty. Poľnohospodári a záhradníci sa už dlho snažia nájsť spôsob, ako sa chrániť pred zemiakovým chrobákom v Colorade. Efektívna metóda je spracovanie zemiakov z bravčového zemiaka Colorado pred výsadbou. V súčasnosti existujú účinné lieky, ktoré spôsobujú, že pestovanie zemiakov je menej riskantné.

Zemiakový chrobák Colorado - príčina poklesu výnosov

Zemiakový chrobák z Colorada je bradavým hmyzom. Nielen červy, ale aj dospelí sú schopní jesť veľké množstvá zemiakové hľuzy... V zásade tieto hmyzy jedia akúkoľvek rastlinu rodiny Solanaceae. Larvy bravčového zemiaka sú však najaktívnejšie pri jedle.

Jedna larva vyžaduje asi 80 miligramov zelenej hmoty. Počas svojho života zjedla 750 miligramov.

S týmto škodcom sa musí vysporiadať celé vegetačné obdobie. Používajú sa všetky prostriedky. Zemiakové výhonky však môžu byť chránené. Na tento účel je potrebné spracovať sadbové hľuzy zemiakov. Faktom je, že dospelí trávia zimu v zemi v hĺbke 50 centimetrov, takže im nič nebráni v napadnutí semenného materiálu.

pokles výnosu

Prostriedky na ochranu hľúz zemiakov

Na získanie úrody budú musieť poľnohospodári spracovať hľuzy zemiakov z chrobáka zemiaka Colorado. Semená sa spracovávajú pred výsadbou do zeme a je potrebné počkať, kým sa nevstrebajú do zemiakov. Ošetrenie sa teda nebude báť dažďa. Existujú profesionálne prostriedky a sú aj ľudové prostriedky.

ochrana hľúz

Profesionálna priemyselná ochrana

Spracovanie zemiakov pred výsadbou z bravčového zemiaka Colorado na kvalitatívnej úrovni sa uskutočňuje pomocou pesticídov, ktoré ponúkajú výrobcovia v širokom rozsahu. Existujú zahraničné vysoko kvalitné lieky, ale domáci priemyselný priemysel vyrába nemenej účinné lieky. Ak potrebujete skontrolovať kvalitu, potom neexistuje lepší nástroj ako spotrebiteľské recenzie.

Poznámka! Domáce a zahraničné drogy sú rovnako účinné. Náklady na prvú sú však oveľa nižšie.

profesionálna ochrana

Nižšie sú uvedené domáce výrobky, ktoré odpovedajú na otázku, ako spracovať zemiaky:

  1. Prestíž. Spoľahlivý prostriedok nápravy. Na prípravu pracovného roztoku potrebujete 50 ml jedu na 3 litre vody. Tento objem roztoku stačí na spracovanie 50 kilogramov hľúz.
  2. Maxim. Často sa používa spolu s Prestige.Charakter drogy - chráni nielen zemiaky pred výsadbou, ale aj pôdu okolo nich po výsadbe.
  3. Cruiser. Droga postihuje nielen chrobáka zemiaka Colorado, ale aj vírusové choroby zemiakov... Ochrana trvá jeden a pol mesiaca. Pestovanie zemiakov skúsenými poľnohospodármi sa ukázalo ako efektívne.
  4. Tabu. Droga pôsobí na akýkoľvek hmyz, ktorý žije v pôde a môže ovplyvniť zemiaky. Hľuzy zemiakov sú chránené jeden a pol mesiaca, zatiaľ čo zrážanie neznižuje účinok lieku.

spoľahlivý liek

Poznámka! Ochranný účinok sa dá ľahko zvýšiť, ak sa liečivá používajú v kombinácii.

Tradičné metódy

Začiatkom 19. storočia prišiel do domácich priestranstiev zemiakový chrobák Colorado. Medzi vtákmi nemá hmyz žiadnych nepriateľov, takže sa cíti bezpečne. Poľnohospodári museli na ochranu svojich plodín prísť s účinnými opatreniami na kontrolu škodcov. Niektoré z nich stále používajú ľudia na svojich osobných pozemkoch.

Tradičné spôsoby spracovania zemiakov sú v porovnaní s priemyselnými pesticídmi menej účinné, sú však pre zemiaky nezávadné a nepoškodzujú. Ich zoznam:

ľudové metódy

  1. Ash. Predtým sa používal ako hnojivo. Neskôr sa však ukázalo, že roztok popola v peci chráni hľuzy. Aby ste to dosiahli, musíte pred výsadbou zriediť popol a vodu v pomere 1: 10 a ponoriť hľuzy do roztoku. Nesprejujte popol cez rozprašovač - to je jeho nevýhoda.
  2. Manganistan draselný. Spoločný liek pre poľnohospodárov. Na 10 litrov vody budete musieť naplniť 1 gram manganistanu draselného. Výsledkom je efektívne riešenie, v ktorom chcete hľuzy ponoriť. sadivo zemiakov alebo proces rozprašovania voľne cez rozprašovač.
  3. Kyselina boritá. Niektorí záhradníci ju používajú pre nedostatok manganistanu draselného. Budete potrebovať 15 gramov na 10 litrov vody. Hľuzy sa tiež opláchnu alebo postriekajú roztokom pomocou rozprašovača.
  4. Síran meďnatý. Používa sa tiež ponorením hľúz. Na liter vody je potrebný 1 gram síranu meďnatého.

Ľudové látky nemajú negatívny vplyv na ľudské zdravie. To znamená, že pri spracovaní hľúz sa môžu vynechať ochranné činidlá. Môžem sprejovať s domácimi roztokmi? Áno, ale účinnosť je nižšia.

použité hnojivo

Ako striekať zemiaky - pesticídmi alebo ľudovými prostriedkami? Čo je cenovo dostupnejšie. Pri malom množstve pristátí sa odporúča použiť ľudové prostriedky.

Bezpečnosť pri používaní pesticídov

Priemyselné výrobky vo forme pesticídov sú nebezpečné nielen pre chrobáka zemiaka Colorado, ale tiež kvôli svojej vysokej koncentrácii majú negatívny vplyv na ľudské zdravie. Preto pri spracovaní hľúz bude potrebné dodržiavať bezpečnostné opatrenia:

striekané zemiaky

  • Ochrana exponovaných častí tela. Za týmto účelom zakryte všetku exponovanú pokožku odevom pred spracovaním. Budete potrebovať rukavice, sako, šatku alebo masku.
  • Leptanie na otvorenom priestranstve. Spracovanie hľúz sa musí vykonávať v dobre vetranej miestnosti. Inak môžu trpieť dýchacie orgány. Balkón je vhodný na postrek v mestskom prostredí. V tejto súvislosti je pre dedinčanov ľahšie, ale prevádzka sa musí vykonávať počas pokojného počasia. Inak by mali byť dýzy nastavené na nízku spotrebu.

Poznámka! Pred spracovaním je potrebné preštudovať návod na použitie lieku a postupovať podľa pokynov. Roztok by mal byť pripravený presne v súlade s pokynmi.

použitie pesticídov

Tipy a pravidlá spracovania

Pre efektívnosť udalosti je dôležité vedieť, ako správne postrekovať zemiaky. Hľuzy sa spracovávajú pred výsadbou. Na to musíte poslať plachtu, celofán, na povrch zeme alebo podlahy na balkóne.Na otvorenom priestranstve sa okraje podkladového materiálu stlačia kameňmi, aby sa zabránilo vystaveniu vetru.

Semená by ste nemali ponáhľať, pretože klíčky sa môžu poškodiť. Z tohto dôvodu sa vyžaduje, aby sa nevyprázdňoval z vriec alebo škatúľ, ale aby sa opatrne rozložil ručne. Vyžaduje sa nariedenie lieku, pričom sa berie do úvahy dávka a vhodný pomer. To znamená, že ak sa na spracovanie zemiakov vyžaduje dvojnásobok menšieho objemu hotového roztoku, musí sa pri nariedení časti znížiť na dva. Liečivo na jedno použitie po zriedení nie je možné skladovať.

spracovanie

Ak sa klíčenie zemiakov uskutočňovalo v plastových boxoch, môže sa tam tiež spracovať. To sa však dá dosiahnuť iba vtedy, ak sú hľuzy v jednej vrstve. Tým sa dosiahne čo najúčinnejšie ošetrenie pomocou rozprašovača. Pod krabice vložte film alebo plachtu.

Asistenti by nemali byť v spracovateľskej miestnosti. Alebo na otvorených miestach musia odísť do bezpečnej vzdialenosti. Je žiaduce stáť na náveternej strane.

tipy a pravidlá

Na urýchlenie procesu sa odporúča použiť špeciálne zariadenie. Bežný postrekovač to urobí. Fľaša na čistenie skla je tiež vhodná na tieto funkcie. Práce je potrebné vykonávať opatrne a pomaly, aby nezostali žiadne hľuzy. V opačnom prípade nesmie spracovanie priniesť ovocie. Bezbranný zemiak bude jesť zemiakový chrobák Colorado alebo jeho larvy. Výsadba hľúz sa začína po úplnom vyschnutí.

Poznámka! Neskladajte spracované zemiakové hľuzy holými rukami. Musia byť chránené rukavicami. Po použití ich zlikvidujte.

potreba chrániť

V neprítomnosti postrekovača sa ošetrenie uskutočňuje ponorením hľúz do roztoku. Hľuzy by sa mali v pesticídoch uchovávať najviac 3 sekundy. V opačnom prípade môže dôjsť k poškodeniu.

Sušenie ošetreného osiva trvá 2 hodiny. Pri spracovaní mimo mesto sa semená môžu zabaliť do celofánu, aby sa chemikálie pred príchodom na pole úplne neodparili.

Po vysušení sa spracované zemiaky môžu bez obáv vysádzať na zem podľa všetkých pravidiel poľnohospodárskej technológie. Zemiakový chrobák z Colorado sa ho pred výhonkami nebojí a potom sa hľuzy semien rozpustia. Tí, ktorí s ňou zaobchádzali správne, dostanú zdravé výhonky.

pravidlá poľnohospodárskej technológie

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica