Návod na použitie lieku z regentu zemiakového chrobáka Colorado

Zemiaky sú obľúbenou rastlinou pestovanou záhradníkmi na ich záhrade. Ak chcete pestovať úrodu s veľkými a zdravými hľúzami, musíte ju chrániť pred škodcami, zničiť hmyz a vyprodukovali regent z bravčového zemiaka v Colorade.

Trh je plný názvov chemikálií, ale väčšina z nich nemá malý účinok alebo je iba falošná. Chrobáky sú zničené alebo vystrašené a larvy, keď jedli listy zemiakov, a jedia ich. Keď sa z iného miesta premiestni niekoľko druhov hmyzu, ich populácia narastie. Aký druh insekticídu je Regent 800, ako funguje, používa a oveľa viac sa bude diskutovať nižšie.

Repelent proti hmyzu - čo to je?

Ide o populárny insekticíd, ktorého účinok je zameraný na smrť hmyzu metódou kontaktného čreva. Hoci bol vytvorený na zničenie chrobáka zemiaka Colorado, používa sa aj v boji proti medveďovi, záhradným mravcom a domácemu hmyzím škodcom: mravce, šváby, chyby, blchy.

Princíp účinku je nasledujúci: fipronil, účinná látka obsiahnutá v insekticíde, sa nastrieka na rastliny zemiakov. Existujú larvy nenávidených chrobákov a samotné chrobáky, ktoré jedia rastliny. Spolu s listami jedia jed alebo sa dostanú na nohy, brucho a pôsobia na telo. Insekticíd blokuje nervové impulzy, rozvíja sa paralýza a hmyz umiera.

repelent

Trvanie rozprašovaného roztoku

Pôsobenie jedu regentu zemiakového chrobáka Colorado nie je obmedzené na jeden deň. Po postreku zostáva jed na listoch a hmyz pokračuje v zabíjaní tri týždne. Po tomto období sa príprava Regentu stane bezpečnou. Neodporúča sa vykopávať zemiaky pred uplynutím troch týždňov. Primárne ničenie hmyzu na zemiakoch trvá najviac 2 dni.

regent čo to je

Forma uvoľňovania a aplikácia insekticídu

Prostriedky na ničenie hmyzu: zemiakový chrobák, šváby, ploštice obyčajné, medvede, blchy, mravce a ďalšie škodce sú k dispozícii v balení zvanom Regent. Vyrába sa v dvoch formách:

 1. Prášok v polyetylénovom vrecku.
 2. Roztok v ampulkách.

prášok vo vrecku

Prášok sa používa na ničenie domácich škodcov a chrobákov. Ampulky sú určené na ničenie hmyzu v zeleninových záhradách. Hovoríme o boji proti chrobákovi z Colorada, zvážte liek v ampulkách.

Kartón alebo plastový obal obsahuje jednu až šesť priehľadných ampúl s bezfarebným roztokom fipronilu.Objem ampulky je 5 mililitrov. V sade šiestich ampúl - 1,5 mililitra. Návod na použitie je uvedený na zadnej strane balenia. Regent účinkuje pri vysokých teplotách, keď sú rovnako ako iné insekticídy bezmocné.

plastové obaly

príprava

Na prípravu požadovaného množstva roztoku použite tabuľku na zadnej strane balenia:

 • Ampulka otvorte jedom a nalejte insekticíd do pripravenej nádoby. Zvyčajne sa používa vedro s objemom 10 litrov.
 • Jedna ampulka postačí na 10 litrov roztoku, ošetrujú plochu až dvesto dielov.
 • Pridajte vodu podľa inštrukčnej tabuľky.
 • Dôkladne premiešať.
 • Roztok sa vloží do nádoby s rozprašovacou fľašou a rastliny sa spracujú.

pridať vodu

prihláška

Celú zmes musíte použiť naraz, pri skladovaní sa stráca kvalita lieku.

jedno ošetrenie

 1. Pred spracovaním musíte dôkladne pripraviť. Noste pracovné odevy s dlhým rukávom, čiapku, okuliare, gumené rukavice a masku.
 2. Ničenie hmyzu sa uskutočňuje za jasného a pokojného počasia - ráno alebo večer. Na spaľovacom slnku budú rastliny horieť a zomrieť. Po spracovaní by nemalo pršať, inak sa účinná látka z rastlín vymyje a práca pôjde do odpadu.
 3. Všetky letecké časti sú dôkladne postriekané jedom, aby nedochádzalo k chýbajúcim kríkom. Pri spracovaní zemiakov nestrekujte iné plodiny.
 4. Po spracovaní si dôkladne umyte ruky a tvár mydlom a po dvojhodinovom namočení do vody umyte odev v mydlovej vode.

spracovanie

Hmyz musíte zničiť mesiac pred zberom, inak dôjde k otrave tela insekticídom, ktorý sa počas spracovania dostane na hľuzy.

Obavy z regentovej toxicity

Mnoho z nich je mučených otázkou: ak je účinný v boji proti škodcom, potom je nebezpečný pre človeka? Insekticíd patrí do tretej triedy toxicity, preto sa používa v rukaviciach, maske a okuliaroch. Vo vzťahu k ľuďom má minimálnu toxicitu, pričom sa berie do úvahy expozícia troch týždňov po aplikácii na rastliny. V najhoršom prípade, ak sa liek užije pred nebezpečným časom, spôsobí nevoľnosť, závraty a hnačku. Ak sa chcete vyhnúť otrave, postupujte podľa pokynov na používanie lieku.

obavy z toxicity

Bezpečnostné opatrenia pri používaní insekticídu

Aby ste sa vyhli otrave jedom pri spracovaní Regentu z chrobáka zemiaka Colorado, musíte pri používaní dodržiavať jednoduché bezpečnostné pravidlá:

 1. Pri práci noste ochranný odev.
 2. Uchovávajte mimo dosahu potravín.
 3. Nenechávajte na nápadnom mieste.
 4. Nedovoľte, aby liek prišiel do kontaktu so sliznicami.
 5. Po použití všetky nádoby umyte vodou a mydlovou vodou.
 6. Umyte si ruky a tvár mydlom.
 7. Prať oblečenie.

ochranné oblečenie

Zber je povolený po 3 týždňoch po spracovaní.

Pozitívne vlastnosti lieku

Tento nástroj sa už veľmi často používa a získal veľa recenzií. Medzi pozitívne vlastnosti, záhradníci si všímajú nasledujúce vlastnosti:

kvalita liečiva

 • Žiadny zápach. Jed nemá nepríjemný agresívny zápach, preto nedráždi sliznice.
 • Efektivitu. Správne pripravený roztok ničí všetok hmyz v ošetrenej oblasti za niekoľko dní. Pre správnu prípravu sú priložené pokyny na použitie prostriedku na odstránenie zemiakov chrobáka Regent Colorado.
 • Ziskovosť. Cena jedného balíka nepresahuje 120 rubľov.
 • Akcia do troch týždňov po aplikácii. Ak hmyz vstúpi z iných oblastí a bude jesť ošetrené lístie, škodcom sa zaručí, že uhynú.
 • Pohodlie varenia. Jedna ampulka je určená na 10 litrov vody. Je nemožné urobiť chybu s dávkovaním.

nedostatok zápachu

Domáce analógy

Výrobca výrobku - nemecká spoločnosť „Basf“, vyrába liek Regent 800 v pôvodnom obale pod svojou vlastnou značkou, ale existujú aj náhrady insekticídov za kontaktno-črevné pôsobenie.

výrobca produktu

 1. Imidor;
 2. Corado;
 3. Tanrek;
 4. Image.

Pôsobia tiež na nervový systém hmyzu, paralyzujú a ničia nenávidené škodcov.

ochromiť a zničiť

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica