Opis odrody zemiakov Kiwi, jej vlastnosti a výnos

Zemiaky Kiwi sú produktom amatérskeho výberu. Záhradníci snívajú o dobrej úrode na svojej väzbe. Často čelia problému obmedzeného priestoru. Chcel by som pestovať zemiaky, ale nie je dosť miesta.

Rastlina je dar z nebies pre záhradkárov. Teší sa z produktivity a nenáročnosti. Koreňová plodina ľahko toleruje kolísanie teploty. Požiadavky sa kladú iba na osvetlenie.

Škodcami nie sú poškodené všetky časti rastliny. Horlivý záhradník môže ušetriť na nákupe insekticídov. Táto vlastnosť odrody bude zaujímať priaznivcov ekologického poľnohospodárstva. Na stôl sa dostane „čistá“ koreňová plodina.

Podzemná zvedavosť

Odroda bola vyšľachtená amatérskymi záhradníkmi. Nebolo zaradené do štátneho registra rastlinných plodín. Nikto nepozoroval žiadne pozorovania. Výsadbový materiál sa nepredáva v špecializovaných strediskách.

Na trhoch alebo od amatérskych pestovateľov zemiakov je však možné získať určité množstvo hľúz. Ale nikto nebude ručiť za čistotu semena.

Opis odrody nezanecháva ľahostajným záhradníkom:

 1. Líši sa od bežných zemiakov v smaragdovo zelenom liste. Okraje dosiek sú orezané.
 2. Stonky a listy sú pokryté plesnivými chĺpkami. Bežné zemiaky majú hladké vrcholy.
 3. Krík neklame. Rozťahuje sa 60 - 80 cm.
 4. Lila kvety sú spojené v bujnej koše. Priťahuje opeľujúci hmyz. Kvitne neochotne. V lete s niekoľkými slnečnými dňami vôbec nekvetie.
 5. Charakteristickým rysom odrody je uniformita hľúz. Jeden krík produkuje plody takmer rovnakej veľkosti.
 6. Nezdraví sa s plesňou, chrastou, hnilobou, Alternaria. Nie sú poškodení škodcami.

odroda zemiakov kivi

Zrenie dozrieva 120 až 130 dní po klíčení. V chladných letách sa tento termín zvyšuje. S príslušnou poľnohospodárskou technológiou sa teší s výnosom 3 až 4 kg / kr.

Čo priťahuje hľuzy?

Rastlina sa líši od svojich príbuzných vo vzhľade hľúz. Záhradníci túži dozvedieť sa o typických vlastnostiach odrody. Charakteristiky zemiakového ovocia Kiwi:

 • hustá, drsná, olivovo hnedá pokožka;
 • buničina je biela so žltkastým nádychom;
 • oválny tvar, rovnomerný;
 • vysoký obsah sušiny v hľúzach;
 • konzistencia uvarených zemiakov je drobivá, zrnitá.

zemiakové hľuzy

Po prvýkrát by sa záhradník, ktorý pestuje odrodu, mal pripraviť na takmer úplný nedostatok chuti.... Neexistuje ani charakteristická bohatá aróma zemiakov.

Koreňová zelenina sa varí po dlhú dobu - najmenej 40 minút. Smaženie nie je možné - stred zostáva dlho vlhký a kôra je spálená. Ale pyré sa ukázalo byť vynikajúcou konzistenciou - drobivosť je ideálna.

Hodnota stupňa: prepravovateľnosť, predajnosť, dlhodobé skladovanie bez strát. Hrubá pokožka zabraňuje vysychaniu a klíčeniu.

Záhradníci, ktorí pestujú zvieratá, našli dobré využitie pre túto plodinu. V chladnom období sa hľuzy naparujú a potom sa kŕmia ošípanými a hydinou. To domácim miláčikom pomáha ľahšie zvládať nízke teploty bez ďalších nákladov na vykurovanie.

odolná odroda

Zvláštnosti zemiakov priťahujú a zaháňajú záhradníkov. Napriek tomu stojí za to zasadiť najmenej niekoľko kríkov. A potom vyvodzujte svoje vlastné závery.

Je odroda geneticky upravená?

Spor o túto tému nezmizne. Je ľahké porozumieť: v tejto otázke sa neuskutočnil žiadny presný výskum. Samotní záhradníci sa musia rozhodnúť: GMO alebo nie odroda Kiwi.

Nie je známe, odkiaľ pochádzajú zemiaky. Niektorí záhradníci sa domnievajú, že sú z Bieloruska. Iní tvrdia, že vlasťou zeleniny je Rusko. V našej krajine boli chované dve geneticky modifikované odrody: Lugovskoy a Elizaveta. Obe boli certifikované. Môžu sa používať na výrobu potravín, ale nie na pestovanie.

Cieľom centra bioinžinierstva je zvýšiť odolnosť voči chorobám a škodcom. To je dôvod, prečo tvrdíme, že Kiwi je GMO produkt.

V Bielorusku sa však vyvinula odroda Lasunok. Je odolný proti škodcom v dôsledku prítomnosti biovlákna. Škodcom sa to nepáči, pretože to nie je možné stráviť. Zemiakový chrobák z Colorada neskladá vajíčka na chlpaté časti rastliny.

Niektorí agronómovia pochybujú, že zemiaky sú geneticky modifikované produkty. Na prácu je potrebný určitý technický základ. A podobné charakteristiky sa získajú použitím konvenčných selekčných metód.

Ako pestovať zeleninu?

Zemiak Kiwi je nenáročný závod. Záhradníci dostanú dobrú úrodu na akejkoľvek pôde. Odroda je však mimoriadne úspešná na ľahkej piesočnatej hline.

Hrebene by mali byť pripravené na jeseň. Pole je potrebné vykopať, položiť organické hnojivo. Na jar pridajte humus. Po týždni pridajte minerálny komplex na kopanie.

Požiadavky na vykládku:

 • miesto by sa malo zvoliť slnečné (to je jediná podmienka odrody);
 • rastlina iba s klíčenými hľúzami;
 • je potrebné nechať klíčiť 20 dní pred zamýšľanou výsadbou;
 • hľuzy by mali byť umiestnené vo vzdialenosti 30 cm od seba;
 • udržiavať 70 cm medzi radmi;
 • pri výsadbe na ľahkých pôdach sa odporúča prehlbovať ho o 10 cm, na ťažkých pôdach o 7 - 7%
 • odporúča sa zalievať pôdu namáčaním 30–40 cm trikrát za sezónu;
 • hilling sa nevykonáva (stačí zobrať zem z oboch strán raz);
 • ak vrchná časť zožltne, mala by byť pokosená, po 10 - 12 dňoch, ju vykopať;
 • čistenie sa odporúča za suchého slnečného počasia;
 • nechajte zemiaky schnúť 2-3 hodiny na slnku (tým sa hľuzy dezinfikujú);
 • pri zbere by sa mala používať vidlička (menej poškodí hľuzy);
 • sušená plodina je zložená do sietí alebo košov, spustená do suterénu.

pestovanie zemiakov

Po paradajkách, paprikách, baklažánoch a jahodách by ste nemali pestovať zvedavosť. Tieto rastliny vyžadujú rovnaké živiny z pôdy. Majú tiež časté choroby.

Odroda zemiakov Kiwi poskytuje maximálny výnos pri pestovaní pomocou holandskej technológie. Rastlina sa umiestni do dvoch radov s odstupom 70 cm.

Hľuzy by sa mali skladovať vo vetranej tmavej miestnosti. Hustá šupka zemiaka umožňuje jej skladovanie bez straty až do nasledujúceho zberu.

Názory záhradníkov

Letní obyvatelia dávajú protichodné recenzie o zemiakoch. Niektorí považujú nenáročnosť a produktivitu za výhodu odrody. Dopĺňajú chuť.

Iní ocenia zrnitú štruktúru, zasneženú farbu a odolnosť voči chorobám a škodcom. Hľuzy sa považujú za ideálne na výrobu zemiakovej kaše, náplní a palaciniek.

Takmer všetci záhradníci sa obávajú nedostatku jasnej odpovede na otázku: je odroda produktom genetického inžinierstva.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica