Opis odrody zemiakov Natasha, jej vlastnosti a výnos

Zemiaková Natasha je odroda, ktorá je vysoko produktívna a sľubná. V porovnaní s inými odrodami bol nedávno vyšľachtený, ale nezabránilo mu to rýchlo sa stať obľúbeným letným obyvateľom a záhradníkom. Každý rok získava čoraz väčšiu popularitu. Štúdium opisu kultúry umožňuje presvedčiť sa o jej výhodách.

Viac o odrode

Zemiakové kríky nerastú príliš vysoko. Majú vzpriamený medziľahlý typ. Veľké listy majú mierne zvlnenie. Vrchy sú svetlej alebo tmavozelenej farby. Biele belavé kvety sú obdarené nápadnou modrou farbou s jasne žltými pestíkmi.

zemiaky Natasha

Zemiaky odrody sú stredne veľké, oválne. Koreňové plodiny v hľúzach sú hladké, pokryté rovnomernou pokožkou. V zriedkavých prípadoch dochádza k nemotornosti. Svetložltá koža zemiakov je pokrytá miestami s takmer neviditeľnými očami.

Hmotnosť jedného ovocia sa pohybuje od 95 do 140 g. Na mieste rezu je viditeľná jemná dužina jednotnej tmavožltej farby. Zemiaky Natasha sa oceňujú pre svoj vysoký obsah škrobu. Spravidla je toto percento 11-13,6%.

obľúbený letných obyvateľov

rastúce

Na jeseň sa pripraví lokalita, na ktorej bude vysadená odroda zemiakov Natasha. Zem je vykopaná hlboko a nasýtená minerálnymi a organickými hnojivami. Organické látky sa používajú nasledujúcim spôsobom:

 • piesočnatá pôda - rašelina, zhnitá hnoj a hlina (všetko po 10 kg);
 • ílová pôda - 10 kg rašeliny (humus);
 • rašelinová pôda - piesok, hlina, hnilý hnoj (1 vedro každej látky).

piesčitá zem

Ak nie je prítomný humus, nahradí sa trusom vtákov. 200 g sa zriedi teplou vodou a voda sa zaleje vodou. Bez ohľadu na uvedené činnosti je povinných 200 g drevného popola, 20 g superfosfátu a 10 g draselného hnojiva. 1 m kyslej pôdy, na ktorej budú vysadené zemiaky, rozložte 200 g vápna.

Na jar sa zemina na zemiaky opäť vykopáva. Buriny sa odstránia. Pri výsadbe odrody zemiakov sa do diery zavedie 5 polievkových lyžíc drevného popola, ako aj 400 g humusu. Je posypaná zemou, aby nespálila korene.

hnitý hnoj

pristávacia

Vykonáva sa v súlade so zásadami výsadby skorých plodín. Hľuzy sa na konci zimy skladujú z dôvodu aklimatizácie. V prípade potreby sa vyriešia. Hľuzy strednej veľkosti bez poškodenia podliehajú klíčeniu.

Na rýchle a efektívne klíčenie odrôd zemiakov sa pozoruje dostatočné osvetlenie. Po objavení klíčkov sa zemiaky ošetria stimulátormi rastu.Môže to byť Hercules alebo akýkoľvek iný produkt zakúpený v špeciálnom obchode. Na ochranu sadivového materiálu zemiakov sa postrieka ďalšou drogou - „Prestige“.

burina

Všeobecné pravidlá vykládky

Pre efektívnu výsadbu zeleniny sa dodržiavajú jednoduché pravidlá:

 1. Na malom pozemku používajú lopatu, na veľkých - sádzač zemiakov. V prvom prípade je vhodná obyčajná bajonetová lopata, ktorá sa dá ľahko vyrobiť.
 2. Hľuzy zemiakov nemusíte pochovať, pretože to pri ťažbe spôsobuje nepríjemnosti. Po zalesnení sa na vrchu objaví hrebeň.
 3. Vzdialenosť medzi otvormi - 30 - 35 cm Medzi riadkami - nie viac ako 70 cm.

Parametre medzery zabezpečujú rovnomerné zahriatie pôdy a prítomnosť osvetlenia, ktoré zemiaky potrebujú. Odroda rastie dobre, o čom svedčia veľké kríky. Táto vzdialenosť uľahčuje odstraňovanie burín a zhlukovanie rastlín. Plne vysadená zemiaková plocha sa vyrovná zhrabnutím alebo bránou.

primerané osvetlenie

Ošetrovacie funkcie

Počas vegetačného obdobia sa zemiaky priaznivo porovnávajú s väčšinou skorých odrôd, čo sa týka odolnosti voči nepriaznivým environmentálnym prejavom. Moderné poľnohospodárske techniky vám umožňujú vytvárať vysoko kvalitné zemiakové plodiny. Medzi celkovým počtom sú:

 1. Pred vznikom klíčkov sa pozemok očistí od burín, čím sa zabráni tvorbe zemskej kôry na povrchu. Inak narúša prevzdušňovanie a blokuje prístup kyslíka ku koreňom rastlín.
 2. Aby sa sadenice chránili pred neskorými mrazmi, uskutočňuje sa prvé zalievanie vrcholov zemiakov. Úplným zakrytím klíčkov pôdou zabraňujú burinám a udržujú vlhkosť v zemi.
 3. Ak je na jeseň pôda obohatená hnojivami a počas výsadby zemiakov sa zavádza ďalšie množstvo, počas sezóny rastu a vývoja stoja iba dve obväzy. Jedným z nich je list.
 4. Starostlivosť o odrody zemiakov vrátane zavlažovania prispieva k úplnej tvorbe hľúz. V tejto súvislosti by sa malo postupovať opatrne, pretože nadmerná vlhkosť spôsobuje, že plodina hnije. Zalievanie otázky sú starostlivo riešené.

 obohatené hnojivami

Napriek dodržiavaniu pravidiel pestovania a starostlivosti je potrebné pravidelne kontrolovať vrcholy zemiakov. K napadnutiu škodcami a rozvoju chorôb zemiakov môže prispieť množstvo faktorov. Ak sa zistili prvé príznaky choroby, je potrebné prijať niekoľko ochranných opatrení. Patria sem ošetrenie rastlín insekticídnymi a fungicídnymi prípravkami.

Výhody a nevýhody

Odroda zemiakov sa nevyužíva tak často ako ostatné, pretože bola zaregistrovaná v registri krajiny ešte nedávno. Opis odrody naznačuje značné množstvo výhod. Výsadbou zemiakov získa agronóm:

preskúmajte vrcholy

 • predajnosť koreňových plodín od 70 do 95%;
 • veľké množstvo hľúz v jednom kríku;
 • skorý výnos;
 • vysoké percento výťažku;
 • bezchybná chuť buničiny;
 • udržanie kvality hľúz počas dlhodobého skladovania.

Počas skladovania sa 5 až 7% zemiakovej hmoty z celkovej úrody zhoršuje. Plody tejto odrody majú vysokú chuť a dokonalý vzhľad. Odroda nemá výrazné nevýhody, ktorým by sa mala venovať pozornosť. Okrem toho nestráca svoj tvar počas varenia alebo vyprážania.

dávaj pozor

Chorobám a škodcom

Charakteristika zeleniny naznačuje vysoké ochranné vlastnosti imunitného systému. Vďaka tomu je zemiak odolný voči škodcom. Rastlina je odolná voči mnohým chorobám, vrátane rakoviny zemiakov, vírusu Y, rhizoktónie, hniloby hľúz a háďatiek cysty zlatých. Táto vlastnosť je daná ochrannými vlastnosťami imunitného systému.

imunitný systém

Zber a skladovanie

Skúsení záhradníci pred vykopávaním koreňových plodín odrežú vrcholy, aby sa zabránilo vniknutiu choroby do hľúz. V tomto prípade sa zemiaková šupka stáva hrubšou a mäsovejšou. V žiadnom prípade by ste nemali zdržiavať zber hľúz. Najlepšie obdobie je slnečný deň.

Pred dlhým zimným skladovaním sa zelenina uchováva v tmavej a suchej miestnosti. Zemiaky sa triedia na semená a jedlo. Odroda zemiakov Natasha sa uchováva v suteréne alebo pivnici v drevených debnách alebo nylonových vreckách. Pokiaľ ide o škatule, sú naskladané do stohov naplnených zemiakovou hmotou.

vyhrabávanie koreňov

Záhradníci o odrode zemiakov

Ak majú záhradníci pochybnosti o tom, či sa na ich mieste pokúsia pestovať rôzne nemecké šľachtenie, stojí za to kontaktovať skúsených letných obyvateľov. Hodnotenia o zemiakoch Natasha sú vo všeobecnosti iba pozitívne.

Zelenina, ktorá poskytuje veľké množstvo hľúz, je vhodná na vyprážanie, varenie, dusenie a pečenie. Mnohé sú priťahované farbou dužiny a bohatou chuťou zemiakov.

Ročná výsadba žiadnym spôsobom neovplyvňuje výnos hľúz. Jediná vec je, že je potrebné zmeniť miesto pristátia. Sadenice klíčia rýchlo, takže čerstvé nové zemiaky sa môžu čoskoro zjesť. Aby bola úroda vždy príjemná pre oči, musíte dodržiavať pravidlá výsadby, starostlivosti a zberu.

Nemecké šľachtenie

recenzia
 1. natalia
  5.05.2018 09:32

  Pretože názov odrody je v zhode s mojím menom, minulý rok som ju vysadil na sto metrov štvorcových. Čo na to povedať? Som spokojný. Rovnako ako v prípade iných odrôd používam rastový stimulátor BioGrow, tak som nepochyboval ani o vynikajúcej úrode. Chuť je tiež na vrchu. Zemiaky sa dokonale skladovali celú zimu, do marca však táto odroda zmizla - jedli. 🙂

  Odpovedať
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica