Ak koza nie je pokrytá kozou, dá mlieko a stojí za to začať

Začiatočníci sa často pýtajú, či nie je koza z nejakého dôvodu zakrytá, bude mlieko? Laktácia zvierat je prirodzený proces, čo znamená, že pre vzhľad mlieka musí koza jahňa. Ak však do plánov nie je zahrnutý chov hovädzieho dobytka a údržba kôz, poľnohospodári zvažujú alternatívne spôsoby umelo stimulovať laktáciu.

Môže koza dať mlieko bez kozla?

Aby hovädzí dobytok produkoval mlieko v dobrých množstvách, odporúča sa kravu každý rok zakrývať. Pred párením, na doplnenie nedostatku výživy, sa spustí koza - zníži sa frekvencia alebo sa dojenie úplne zastaví. Po porazení sa dojenie obnoví a množstvo mlieka sa postupne zvyšuje.

Ak už predtým nepárovaná a dojená koza nie je opätovne natretá, môže dôjsť k laktacii po vynechaný rok. Výťažok mlieka sa postupne znižuje a postupom času sa môže stratiť. V zriedkavých prípadoch môže koza dodávať mlieko bez kozy niekoľko rokov za sebou, ale to nemá najlepší vplyv na zdravie zvieraťa.

Chovatelia niekedy privádzajú mladú kozu a vo veku 6 až 12 mesiacov sú prekvapení, keď nájdu vzhľad „dievčenského“ mlieka. Včasná laktácia je častejšia u dojníc kvôli hormonálnej nerovnováhe. Aby sa zabránilo rozvoju mastitídy, je potrebné monitorovať stav hovädzieho dobytka, v prípade potreby mlieka, ale nie tak často ako počas normálnej laktácie.

Prípady, keď koza produkuje dostatočné množstvo mlieka bez prikrývky a jahniat, sa považujú za výnimočné. Po dojení môže výťažok mlieka pretrvávať, ale bude mať nižší objem ako prirodzená laktácia.

rôzne kozy

Základné pravidlá pre mlieko

Často začínajú po prvom porazení, ale môžete odkryť odkrytú kozu. Akcie musia byť správne a správne.

Pravidlá dojenia:

  1. Poskytnite kompletnú stravu. Jedálny lístok obsahuje čerstvú šťavnatú zeleninu, varené zemiaky, trávu alebo siláž, vitamínové doplnky.
  2. Pripravte zviera na dojenie. Aby koza získala mlieko a hovädzí dobytok neodporuje procesu, je potrebné mŕtvicu jemne masírovať tukovou smotanou alebo vazelínou trikrát denne.
  3. Stimulujte laktáciu. Odporúča sa stlačiť bradavky na produkciu mlieka bez toho, aby zvieraťu bolelo. Postupne začínajú napodobňovať dojenie.
  4. Dodržiavajte pravidelnosť a časové harmonogramy. Procedúry sa vykonávajú každý deň v rovnakom čase, čím sa zvyšuje frekvencia výskytu mlieka až päťkrát denne.

Kravu si môžete dojiť sami, ale množstvo mlieka bude menšie ako po pripálení. Kompetentný prístup k udržiavaniu kôz a procesu dojenia vám umožní pravidelne prijímať mlieko bez narušenia prírodných cyklov zvieraťa.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica