20 samoobslužných výkresov s rozmermi králičích klietok a montážneho videa

Klietky pre domáce králiky si môžete vyrobiť vlastnými rukami. Je pravda, že na výstavbu obydlia pre zvieratá budete potrebovať drevené dosky a kovové pletivo s jemnou sieťou. Stavbu začnú stavať rámom, ktorý je opláštený drevom alebo opleteným drôtom. Ak sa plánuje chov zvierat počas celého roka, sú najviac uzavreté klietky vyrobené z dreva.

Výber umiestnenia klietky

Domáce zvieratá by sa mali držať v špeciálnej nebytovej oblasti, kde sa teplota udržiava po celý rok od 10 do 20 stupňov Celzia, sú tam svetlá, okná, dvere, vetranie. Králiky sa zvyčajne chovajú v klietkach. Je nežiaduce umiestňovať zvieratá vonku, do vetra alebo ponoru.

Bunky sú prenosné a stacionárne. Môžu stáť pozdĺž steny, uprostred miestnosti, v jednej, dvoch, troch úrovniach. Hlavnou vecou je poskytnúť im bezplatný prístup. Klietky sa inštalujú na drevené, kovové stúpačky alebo police, stojany vo výške 50 - 80 cm od podlahy v jednej, dvoch alebo troch úrovniach. Samotné štruktúry musia byť voľné, trvanlivé, ľahko udržiavateľné a nesmú zadržiavať moč a výkaly. Optimálna veľkosť je 0,5 m2. metre plochy pre jedno dospelé zviera.

Aké nástroje a materiály budú potrebné

Obytný priestor pre domáce králiky môže byť vyrobený z drevených dosiek, preglejky, drevotriesky, plastu, kovovej siete s malými bunkami, sadrokartónu. Pri konštrukcii rámu možno budete potrebovať tenký plech na opláštenie, kovový profil, profilovú rúrku alebo silné drevené lamely. Na vytvorenie štruktúry potrebujete niekoľko nástrojov: brúsku, vŕtačku, kladivo, klince, nity, skrutky, skrutky, pásku alebo pravítko.

Odborný názor
Zarechny Maxim Valerievich
Agronóm s 12 ročnými skúsenosťami. Náš najlepší odborník na letnú chatu.
Dôležité! Pred nákupom materiálov na stavbu klietky musíte vybrať model, nakresliť schému štruktúry a určiť jej veľkosť.

Rozmery a výkresy

Jedna klietka môže obsahovať jeden alebo viac králikov. Veľkosť štruktúry závisí od počtu zvierat, ich plemena a veku zvierat.

Pre dospelých

Pri stavbe obydlia pre veľkých králikov najskôr nakreslia model alebo nakreslia schému, podľa ktorej aspoň 0,5 štvorcových metrov na zviera. metrov plochy. Jedna klietka by mala mať tieto rozmery: dĺžka - 0,7 - 1,4 m, šírka - 0,5 - 0,7 m, výška - 0,5 - 0,6 m.Vlastná konštrukcia pre mužov a ženy sa umiestňuje vo výške 50 - 80 centimetrov od podlahy na špeciálnych stúpačkách alebo policiach.

bunka 1

bunka 3

bunka 4

 

bunka 5

Ak chcete ušetriť miesto v miestnosti, môžete si vytvoriť dvoj a viacvrstvové bunky.

20 samoobslužných výkresov s rozmermi králičích klietok a montážneho videa

Na konštrukciu štruktúry v 2 úrovniach je nakreslený nákres zodpovedajúci dvom bunkám umiestneným nad sebou. Medzi priľahlými vrstvami ostáva paleta medzera 15 - 30 cm. Celková výška takejto konštrukcie je 1,5 - 2 metre. Rozmery jednej klietky: dĺžka - 0,8 - 1,4 m, šírka - 0,7 m, výška - 0,6 metra. Vzdialenosť od podlahy je 50-70 cm.

20 samoobslužných výkresov s rozmermi králičích klietok a montážneho videa 20 samoobslužných výkresov s rozmermi králičích klietok a montážneho videa 20 samoobslužných výkresov s rozmermi králičích klietok a montážneho videa

Pre mladé zvieratá

Králiky do 1 mesiaca sa chovajú v tej istej klietke so svojou matkou. Potom sa prenesú do vlastného krmiva a presadia sa do priestrannejšej škatule. Pre jedného malého králika 0,12-0,17 štvorcových. metrov plochy. Králiky sa zvyčajne chovajú na viacerých miestach, to znamená v skupinových klietkach. Za najvýhodnejšie pre chov zvierat na farme sa považujú konštrukcie určené pre 7-10 mladých jedincov. Takéto klietky môžu mať nasledujúce (optimálne) rozmery: dĺžka - 1,7 m, šírka - 0,7 m, výška - 0,6 metra.

králikové klietky

plán králičích klietok

Pre veľké králiky

Dospelé zvieratá veľkých plemien sa chovajú v samostatných škatuliach. Domáce stavby majú obvykle najmenej 0,7 m2. metrov plochy. Optimálne rozmery králičej klietky sú: dĺžka - 1,5 m, šírka - 0,8 m, výška - 0,8 metra.

králikové klietky

Pre ženu s mláďatami

Pre králika s králikmi sa odporúča postaviť priestranné puzdro týchto rozmerov: dĺžka - 1,2 m, šírka - 0,6 m, výška - 0,6 metra. Existujú vzory s hniezdnym a zadným oddelením, ktoré sú od seba oplotené priečkou s okrúhlym prielezom. Rozmery takejto konštrukcie sú: dĺžka - 1,7 m, šírka - 0,6 m, výška - 0,6 metra.

20 samoobslužných výkresov s rozmermi králičích klietok a montážneho videa 20 samoobslužných výkresov s rozmermi králičích klietok a montážneho videa 20 samoobslužných výkresov s rozmermi králičích klietok a montážneho videa 20 samoobslužných výkresov s rozmermi králičích klietok a montážneho videa 20 samoobslužných výkresov s rozmermi králičích klietok a montážneho videa

Ako vyrobiť králičiu klietku pre domácich majstrov

Na veľkých farmách sa králiky zvyčajne chovajú v klietkach s kovovými okami bez podstielky, vo vnútri ktorých sú napájačky a napájače. Obchody predávajú hotové vzory. Sú určené pre 1-2 králiky. Tieto klietky majú vrchnú časť z kovového pletiva a plastový alebo plechový podnos. Stojí okolo 50 - 100 dolárov. Pre vaše zvieratá môžete nezávisle na sebe urobiť ubytovanie zo šrotu.

králikové klietky

Rozmery pre video:

20 samoobslužných výkresov s rozmermi králičích klietok a montážneho videa

drevený

Najlacnejšia konštrukcia bude vyrobená z drevených dosiek. Na jeho výrobu je vhodné tvrdé drevo (dub, javor, buk). Drevená škatuľka by mala mať sieťované dvere alebo prednú plochu s kovovým pletivom, aby sa zvieratám poskytol čerstvý vzduch. V takejto klietke budú králiky v teple a pohodlí dokonca aj na ulici, ale budú musieť na streche postaviť strechu. Je pravda, že je ťažké vyčistiť drevenú podlahu od zvyškov trusu, rýchlo sa začne hniet pod vplyvom moču.

Podrobné pokyny na výrobu klietky:

  • rám je vyrobený z tyčí určitej dĺžky;
  • opláštiť základňu s doskami na troch stranách;
  • podlaha môže byť vyrobená z lamiel a ponechať medzery 1 cm;
  • odporúča sa zavesiť strechu;
  • dvere sú namontované v prednej stene;
  • na prednú stenu alebo dvere je pribitá sieťovina.

králikové klietky

Môžete postaviť štruktúru, kde celá predná stena sú pletivové dvere. Kovové pletivo je pribité na drevený rám. K dvierkam je možné pripevniť podávač. Takéto zariadenie pomôže udržať krmivo čisté a včas odstráni nečistoty z potravín.

20 samoobslužných výkresov s rozmermi králičích klietok a montážneho videa 20 samoobslužných výkresov s rozmermi králičích klietok a montážneho videa

Z kovového profilu

Okrem dreva sa na výrobu králikov môžu používať kovové prvky. Je pravda, že takéto výrobky majú nielen výhody (lacnosť, ľahkú starostlivosť), ale aj nevýhody. Kovové klietky nie sú vhodné na vonkajšie použitie. Na čerstvom vzduchu tieto štruktúry začnú rýchlo hrdzaviť. Okrem toho sa sieť zahrieva silne v horúčave a pri silnom mraze sa okamžite ochladí.

V prípade klietky s kovovou sieťou musíte najskôr vyrobiť rám z lamiel, napríklad z kovového profilu, a potom ho opláštiť okom s najmenšou bunkou. Môžete si vytvoriť kombinovanú štruktúru dreva a kovu. Steny a strecha môžu byť drevené, podlaha a dvere sú vyrobené z kovovej sieťoviny.

králikové klietky

Dôležité! Môžete si postaviť obydlie pre králiky pomocou sádrokartónu alebo preglejky ako priečok alebo stien.V každom prípade je lepšie vyrobiť rám budúcej konštrukcie z kovového profilu. Kovový profil sa ľahko ohýba, umožňuje pripojenie, inštaláciu doma.

Z profilového potrubia

Byt pre domáce zvieratá môže byť zostavený z rôznych dostupných materiálov, ktoré sú na farme. Najprv musíte vytvoriť rám. Najsilnejšia báza je získaná z kovového profilu. Je pravda, že na pripojenie koľajníc potrebujete zvárací stroj.

Rám je opláštený drevenými doskami, kovovou sieťkou alebo preglejkou, sadrokartónom. Robustná drevená konštrukcia je vhodná na chov vonkajších zvierat. Ak sa na konštrukciu použilo kovové pletivo, potom je takéto umiestnenie pre králiky lepšie umiestnené v interiéri. V tipoch pre začínajúcich chovateľov králikov nájdete odporúčania, že je ľahšie vyrobiť králikovú klietku z drevených materiálov.

Z profilového potrubia

Usporiadanie bunky vo vnútri

Králikové obydlia môžu mať jednu priestrannú izbu alebo dve časti: kormu a hniezdo. Ak sa hniezdna komora v klietke pre ženy neoplotí, umiestni sa pred obkľúčenie materská nádoba, to znamená uzavretá preglejka s otvorom s priemerom 30 cm. Vo vnútri konštrukcie je vybavený podávač, sennik a napájač. Tieto výrobky sú vyrobené z plastu, drôtu, plechu alebo dreva.

Je pravda, že zvieratá rýchlo prehltnú tenký plast, je lepšie ho nepoužiť.

Podávače sú inštalované blízko dverí, prednej steny alebo zavesené na prednej priečke. Pre seno kupujú alebo vyrábajú svoje vlastné podávače drôtov, ktoré sú nesené mimo obvodu klietky, to znamená, že sú zavesené na dverách alebo bočných čelných stenách. Nápoje na pitie sú tiež pripevnené k prednej priehradke. V železiarstve si môžete kúpiť hotové vodovodné armatúry. Napríklad vákuové alebo bradavky pijáky pre králiky.

Z profilového potrubia

V klietke musí byť dostatok priestoru, aby bolo zviera aktívne. Niektorí remeselníci vyrábajú viacvrstvové konštrukcie pre svojich domácich miláčikov. Nad zariadením sú hniezdo, pod ním vytvárajú kormidelný priestor s priestranným miestom na prechádzky. Králiky môžete chovať v drevených boxoch v zime v zime a v lete ich môžete presunúť von z prenosnej ohrady z reťazovej sieťoviny, kde budú jesť pastviny.

Zaujímavé nápady nezvyčajných buniek

Ak chcete, môžete pre svoje zvieratá postaviť skutočný dom s niekoľkými miestnosťami: spálňa, hniezdo, koryto na kŕmenie kuchyne a veľká obývacia izba, to znamená miesto na prechádzky. Niektorí remeselníci vyrábajú bunkrové štruktúry pre králiky. V spodnej vrstve je namiesto podlahy zelená tráva a steny sú vyrobené z rámu s opláštením. Na poschodí je uzavretý drevený spací box. Zvieratá stúpajú na druhé poschodie pozdĺž naklonenej rebrovej dosky.

Klietka pre vaše zvieratá môže byť vytvorená vo forme vidieckeho domu, kde je balkón napájačom sena a trávy a okná sú otvory s okami v bočných stenách. Na vrchu takéhoto domu by mala byť strecha potiahnutá hydroizolačným strešným materiálom. V zime a v lete môže takáto stavba stáť vonku.

Klietka so zvieraťom môže byť vyrobená z materiálov z pevného dreva a umiestnená na vyvýšenie blízko plotu. Dvere sú najlepšie vyrobené zo sieťoviny. Na rovnú strechu môžete položiť kvetináče alebo paletu s voňavými rastlinami (kôpr, petržlen, zeler), ktoré králiky veľmi milujú.


Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica