Je možné dať králikom semená, nuansy kŕmenia a kontraindikácie

Chovatelia začínajúcich králikov nevedia, či je možné králikom dať tekvicové alebo slnečnicové semeno. Toto hodnotné jedlo sa môže zavádzať do stravy domácich miláčikov. Semená sa podávajú nie viac ako raz týždenne a nie viac ako pár. Kŕmenie tohto jedla príliš často môže viesť k obezite a problémom s pečeňou. Bezpečnejšie a zdravšie pre zvieratá, jedlo alebo koláč.

Králiky môžu dať semená

Stravu králikov môžete diverzifikovať potravinami, ako sú semená. Tieto zvieratá sa zvyčajne kŕmia obilím alebo kŕmnymi zmesami, sušenou trávou, zeleninou a ovocím. Slnečnicové semená alebo tekvicové semená pre králiky sú liekom, nie nutnosťou. Mali by sa zavádzať do výživy zvierat postupne, berúc do úvahy dávkovanie - nie viac ako hrsť týždenne.

slnečnica

Slnečnicové semená sú bohaté na aminokyseliny, vitamíny a minerály, bielkoviny a uhľohydráty, ale väčšina z nich sú tuky. Z tohto dôvodu môže ich časté používanie viesť k obezite a poruchám príjmu potravy. Zvieratám sa podáva surové a mierne sušené semeno, ale v žiadnom prípade nie je vyprážané alebo solené.

Zvieratá zbožňujú slnečnicové jadrá, ale toto jedlo vyvoláva odtok žlče, nakladanie pečene a žlčníka. Zvieratá môžete kŕmiť semenami, ale buďte opatrní. Samotné množstvo rastlinných olejov obsiahnutých v jadrách môže viesť k poruchám trávenia, hnačkám a vážnym problémom s pečeňou.

Slnečnica je dobrá pre zvieratá, ale iba v minimálnych dávkach. Toto je pochúťka, ktorú zvieratá pravdepodobne neodmietnu. Reakcia tela na slnečnicové semienka však môže byť nepredvídateľná.

Po jedle niekoľkých jadier niekedy zvieratá začnú mať z úst hnačku, kašeľ, opuchy a penu. Niektoré zvieratá netolerujú tento produkt. Ak sú králiky alergické na slnečnicové semienka, odporúča sa vylúčiť z potravy.

králikové semená

tekvica

Tekvicové semená sú bohaté na tuky a bielkoviny a obsahujú tiež veľa rôznych vitamínov a minerálov, ako aj aminokyselín. Toto zdravé jedlo sa môže podávať zvieratám, ale iba v minimálnych dávkach. Semená by mali byť mierne suché, ale nie pražené alebo solené.

Dýňové jadrá zlepšujú vzhľad králikov: kožušina je našuchorená a lesklá. Zvieratá priberajú na váhe lepšie, ich kosti sú silnejšie. Používanie tohto jedla posilňuje imunitu zvierat, normalizuje tráviaci systém a pomáha odstraňovať červy z tela.

Pokrutiny a slnečnicová múčka

Produkt, ako je koláč, môže byť slnečnicový, sójový, ľanový a repkový. Používa sa v krmive pre mnoho domácich miláčikov.Koláč je formovaný lisovaním, stláčaním a viacnásobným drvením semien. Tento produkt má nízky obsah tuku (5 - 10 percent).

Pokrutiny sú súčasťou mnohých kŕmnych zmesí a sú vynikajúcim doplnkom bielkovín. Tento produkt obsahuje vlákninu, ktorá pomáha zlepšovať trávenie. Zvieratám sa odporúča podávať koláč (ľanové semeno alebo slnečnica) každý deň ako suché jedlo.

kŕmenie králikov

Slnečnicová múčka sa získava extrakciou tuku zo semien. Tento produkt je vo forme granúl alebo vločiek. Jedlo sa skladá iba z 2 percent tuku, ale obsahuje veľa bielkovín a vlákniny. Produkt má priaznivý vplyv na rast a vývoj zvierat. Je súčasťou krmiva pre zvieratá. Jedlo je užitočný doplnok pre denné kŕmenie.

Nuansy kŕmenia

Slnečnicové semená a tekvicové semená sa zavádzajú do výživy králikov postupne. Toto jedlo sa môže kŕmiť mladými zvieratami odobratými z matky raz týždenne. Múka a koláč sú súčasťou mnohých kŕmnych zmesí. Zvieratá sa kŕmia kŕmnymi zmesami každý deň.

V akom veku môže

Slnečnicové alebo tekvicové semená sa môžu podávať domácim a dekoratívnym králikom od druhého mesiaca života. Ak mladí králiky žijú v rovnakej klietke so svojou matkou, nie je možné ich zvyknúť na nové jedlo. Je lepšie najskôr izolovať mláďatá od králika a potom do ich stravy zaviesť rôzne nové produkty.

králiky môžu mať semená

Dôležité! Zakazuje sa kŕmiť staré a tučné králiky tekvicovými alebo slnečnicovými semenami. Pre takéto zvieratá je užitočnejšie jedlo alebo koláč v malom množstve.

Ako dať

Králiky sa zvyčajne kŕmia trikrát denne. Zvieratá sa ráno a večer podávajú suchým krmivám (semená, koláč, jedlo). Je lepšie nakŕmiť zvieratá v prvej polovici dňa a potom sledovať ich stav. Musíte si zvieratá postupne zvykať na nové jedlo. Na začiatku sa zvieratá ošetria 5 až 10 tekvicovými alebo slnečnicovými semenami. V priebehu času sa dávka zvyšuje na hŕstku (50 gramov), ale nie na viac. Dýňová alebo slnečnicová semienka sa zvieratám podáva iba raz týždenne, nie častejšie. Domáce zvieratá môžu jesť jedlo alebo koláč denne, ale nie viac ako 30 - 50 gramov. Pri kŕmení suchým jedlom sa do klietky odporúča vložiť nádobu s pitnou vodou.

Kontraindikácie a poškodenie

Pri zavádzaní akýchkoľvek nových krmív do výživy mladých králikov je potrebné postupovať opatrne. Zvieratá zvyčajne reagujú na potraviny, ako sú tekvicové alebo slnečnicové semená. U niektorých králikov sa po konzumácii jadier môžu vyskytnúť alergické reakcie. Zvieratá často zvädnú, keď prvýkrát vyskúšajú niečo nové. V takom prípade je lepšie zvieratá na chvíľu prikrmovať týmto krmivom. Po mesiaci sa pokus môže opakovať, ale iba v minimálnej dávke. Prvýkrát - nie viac ako 5-10 jadier.

Dôležité! Semená sa nemusia lúpať. Hlavná vec je, že sú mierne sušené. Vždy by sa malo pamätať na to, že príliš časté konzumovanie slnečnicových alebo tekvicových semien môže viesť k obezite a problémom s pečeňou.

Mládež alebo koláč sa môže podávať mladým a starým zvieratám denne, ale nie viac ako 30 - 50 gramov za deň. Takéto jedlo nebude viesť k obezite, ale môže u zvierat spôsobiť žalúdočné ťažkosti. Faktom je, že koláč (jedlo) je často nízkej kvality. Pri nesprávnom organizovanom skladovaní môže takýto produkt rýchlo dôjsť k zhoršeniu kvality a môže spôsobiť zhoršenie pohody a dokonca aj usmrtenie králikov. Pred kŕmením zvierat týmto krmivom sa musí dôkladne vyšetriť. Je zakázané jesť výrobky nízkej kvality.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica