Schémy a výkresy prístreškov pre králiky, pokyny na vytvorenie vlastných rúk

Klietky sú špeciálne štruktúry pre králiky, v ktorých môžu byť od narodenia až po porážku. Sú to štruktúry, ktoré vyzerajú ako bunky usporiadané v jednom riadku. Niektoré prístrešky majú 2 alebo 3 úrovne. Klietky sa ukladajú na seba, aby sa šetrilo miesto. Samotná štruktúra je umiestnená vo vnútri alebo vonku. Ak je na farme viac ako desať králikov, je vhodné stavať prístrešky.

Čo sú prístrešky?

Králiky sa zvyčajne chovajú v klietkach, ktoré sa dajú umiestniť vonku na čerstvom vzduchu alebo pod nebesami, ako aj v interiéri. Zvieratá sú chované v jedno- alebo dvojdielnych štruktúrach. Odporúčaná hustota výsadby je 0,5 - 0,7 m2. metrov na dospelého králika. Mládež sa pestuje v skupinových klietkach.

Niektorí chovatelia králikov stavajú prístrešky, aby chovali zvieratá. Sú to bloky buniek, umiestnené iba v jednom súvislom rade. Každá sekcia je oddelená oddielom. Z dôvodu úspory priestoru sa prístrešky vyrábajú v 2 až 3 úrovniach. Dĺžka každého jednotlivého bloku pre dospelého králika je 60 - 90 centimetrov, dĺžka klietky pre skupinové chovanie mladých zvierat je 1,3 metra. Samo prístrešok pozostáva z niekoľkých častí, ktoré sú od seba oplotené. Dĺžka štruktúry závisí od počtu buniek. Môže byť od 2 do 30 metrov alebo viac.

Pre prístrešky pozostávajúce z 10 alebo viacerých buniek sa vybuduje samostatná miestnosť. Králik je vyrobený z tehál, penových tvárnic, dreva, vlnitej lepenky, kovového profilu. V oblastiach s teplou klímou sa králiky chovajú vonku v drevených prístreškoch pod baldachýnom.

Stavby s jednotkami na chov zvierat možno umiestniť do niekoľkých radov. Všetko záleží na počte hospodárskych zvierat a veľkosti farmy. Samotné prístrešky sú vyrobené z drevených dosiek alebo zo sieťoviny s jemnou sieťou a kovových rúrok, lamiel, profilov.

králičie prístrešky

Funkcie haly

Chovatelia králikov, ktorí chcú chovať králiky v prístreškoch, budú musieť trochu minúť. Nakoniec, materiály a samozrejme peniaze sú potrebné na výrobu klietok a vybavenie haly alebo výstavbu králika. V priebehu času sa prostriedky na výstavbu haly budú vyplácať. Môžete vytvoriť štruktúru zo šrotu. V tomto prípade budú náklady na výrobu buniek minimálne.

Klady a zápory
šetrenie miesta;
najúčinnejšie využitie oblasti;
minimálne materiály;
vytváranie pohodlných podmienok pre zvieratá.
finančné náklady na nákup alebo výrobu dizajnu haly;
potreba vybudovať králiky alebo prístrešky pre klietkové bloky.

Ako vyrobiť klietku pre kutilov

Môžete si vytvoriť prístrešok sami.Každý chovateľ králikov má právo prísť so svojím vlastným modelom. Hlavné je mať na pamäti, že všetky sekcie stajne, tj klietky na chov králikov, sú umiestnené v jednom rade. V závislosti od počtu domácich zvierat sa prístrešky vyrábajú v 1, 2 alebo 3 úrovniach.

Veľkosť a počet buniek

Najprv musíte rozhodnúť o veľkosti haly. Celková veľkosť štruktúry závisí od počtu rezov, to znamená od počtu buniek. Na solitérnu starostlivosť o dospelého králika je potrebný blok 60 - 80 cm dlhý. Ak má klietka kornú a hniezdnu časť, predlžuje sa o niekoľko centimetrov a rozdelí sa na dve časti, pričom medzi nimi zostane malá medzera. Mladé zvieratá sa chovajú v skupinových klietkach, ktorých dĺžka je najmenej 1,3 metra. Šírka a výška jedného bloku je 50 - 70 cm.

Predpokladajme, že prístrešok bude pozostávať z 8 buniek usporiadaných do 2 úrovní. Štyri z nich budú jednodielne, štyri ďalšie - dvojdielne. Jeden riadok môže obsahovať dve malé a dve veľké bunky. Medzi prvou a druhou úrovňou zostáva priestor pre paletu. Samotná kôlňa bude stáť vo vzdialenosti 60 cm od podlahy.

Po rozhodnutí o modeli konštrukcie nakreslia výkresy a na základe toho vypočítajú množstvo materiálov. Šopa je konštrukcia, v ktorej môžete vytvoriť jednu spoločnú zadnú stenu. Bloky sú od seba oplotené priečkami. V prednej časti sú pre každú časť nainštalované samostatné dvere. Celková dĺžka takejto konštrukcie je asi 4 metre. Výška dvojstupňovej haly je 2 metre. Počet blokov v jednom rade sú 4 kusy. Vzdialenosť od zeme je 60 cm, výška klietky je 50 cm, čo sú približné rozmery pre 8 blokovú halu. Každý chovateľ môže prísť so svojím vlastným modelom. Hlavná vec je, že štruktúra musí byť odolná, priestranná a teplá.

Potrebné náradie a materiály

Na výrobu haly budete potrebovať nasledujúce nástroje a materiály (voliteľné):

 • drevené dosky;
 • kovové pletivo s jemnou sieťkou;
 • drevené lamely alebo kovové profily, rúry pre rám;
 • pozinkovaný plech pre paletu;
 • Dosky, tyče;
 • krytina (hydroizolačný materiál, bridlica, polykarbonát);
 • brúska, skrutkovač;
 • klince, skrutky;
 • kladivo, píla, kovové nožnice;
 • ruleta, úroveň.

rôzne nástroje

Podrobné pokyny

Etapy výstavby haly:

 • obdĺžnikový rám je vyrobený z drevených lamiel alebo kovových profilov pre bunky usporiadané v jednom rade v 1 alebo 2, 3 vrstvách;
 • prvá úroveň by mala byť 60 cm nad zemou;
 • zadná stena rámu je pokrytá drevenou alebo kovovou sieťou;
 • priečky sú vyrobené z dreva alebo sieťoviny medzi bunkami;
 • podlaha je vyrobená z drevených lamiel, zanechávajúcich štrbiny alebo z jemnej sieťoviny, ktorá obkladá gumovú rohož;
 • medzi hornú a dolnú vrstvu sa vkladajú palety alebo podnosy na výkaly vyrobené z dreva alebo plechu;
 • pre každú klietku sú samostatné dvere vyrobené z kovového pletiva a obdĺžnikového dna;
 • dvere sú pripevnené k rámu pomocou pántov a je k nim priskrutkovaná západka alebo zámok;
 • prístrešok je pokrytý zasúvateľnou strechou, ktorá je inštalovaná pod svahom.

Usporiadanie haly

Každá klietka by mala obsahovať škôlku na trávu a seno, napájač pre jemne nasekanú zeleninu a zrná a pitnú misku na vodu. Sennik je zvyčajne vyrobený z drôtov alebo drevených lamiel, dosiek, preglejky a vykonáva sa po obvode bloku, to znamená, že je inštalovaný na prednej (bočnej) stene alebo na dverách.

Nápojový nápoj je možné kúpiť v hotovom stave, ide o obyčajný plastový, keramický alebo kovový obal na vodu. Dali ju do klietky. Podávač môže byť v obchode vyrobený z dreva alebo pripravený na priame použitie (bunkr, plast). Musí tiež stáť vo vnútri každej bunky.

Ak je podlaha vyrobená z kovového pletiva, potom sa na ňu položí gumená rohož, inak si zvieratá ošliapnu labky na labkách. Štruktúry siete sa zvyčajne inštalujú vo vnútri. Prístrešky sú vyrobené z dreva do ulice. V zime je slama kladená na podlahu v drevených klietkach pod vrchlíkom.

Jemnosti starostlivosti

Králiky sú zvieratá, ktoré sa musia kŕmiť každý deň. Podávajú sa trikrát denne. Králiky jedia trávu, seno, jemne nasekanú zeleninu (mrkva, tekvica, repa), vrchy repy, listy kapusty, vetvy stromov. Zvieratám sa tiež podáva zmes obilia (v minimálnom množstve), uvarená zemiaková kaša - z tohto krmiva sa rýchlo zotavuje.

králičie prístrešky

Králiky sa pestujú na mäso 6 až 10 mesiacov. Niektorí z najzdravších jedincov sa chovajú na chov. Sexuálna zrelosť u zvierat nastáva vo veku 4 mesiacov, ale pária sa skôr ako 6 mesiacov. Na chov musíte nechať niekoľko samíc a jedného samca, ktorý nie je ich príbuzným, inak bude potomstvo slabé.

Kaly, v ktorých sa chovajú králiky, sa musia denne čistiť. Zvieratá by sa nemali držať v blate, na mokrej podložke. V nehygienických podmienkach králiky začnú ochorieť, odmietajú jesť a môžu dokonca zomrieť. Vždy by mala byť čistá, suchá, teplá v prístreškoch. Drevené konštrukcie, ktoré sú na čerstvom vzduchu, musia byť chránené pred zrážkami strechou pokrytou hydroizolačnými materiálmi alebo bridlicou. V zime je možné tieto prístrešky izolovať doskami z hoblín a dyhy a na vrchu sa dá postaviť jedna spoločná strieška.

Vnútro klietky by malo byť tmavé, ale priestranné. Králiky by mali mať dostatok priestoru, aby boli aktívne. V úplne otvorených a priehľadných štruktúrach zvieratá pomaly priberajú na váhe. Sieťové klietky je vhodné inštalovať v miestnosti s minimálnym počtom okien.

Je lepšie stavať dvojdielne štruktúry pre králiky. Tieto veľké bloky majú tmavé odpočívadlo s malým otvorom a kormidelný úsek (s pletivovými dverami alebo priehľadnou prednou stenou), ktorý je vhodný na činnosť a stravovanie. V lete je vhodné držať zvieratá v uzavretých priestoroch tak, aby mali možnosť byť na slnku a jesť zelenú trávu.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica