Opis a charakteristika králikov žalúdka, pravidlá chovu

Králiky králikov boli prvýkrát chovaní v Nemecku. Ich mäso je cenným a výživným produktom. Králiky sú veľké a majú škvrnitú farbu. Starostlivosť a chov plemena na komerčné účely si vyžaduje odborné znalosti a skúsenosti. Všeobecne je toto plemeno nenáročné. Reťazce sú priateľského charakteru, pripomínajú pandu vo farbe, takže sú zapnuté ako domáce zvieratá.

História pôvodu

Králik je tiež známy ako nemecký obr. Práce na šľachtení plemena sa začali v 18. storočí. Progenitormi obrovských králikov sú belgické veľké flámky a anglické škvrnité škvrny. Od nich zdedili útočníci svoju premýšľavosť a pestrú farbu. V nasledujúcich generáciách sa zvýšili najlepšie vlastnosti predkov. Na začiatku 20. storočia boli Strokachi považovaní za samostatné plemeno králikov.

Opis a charakteristika králičieho úseku

Vonkajšie rysy plemena:

 • dĺžka tela - 70 centimetrov;
 • vztýčené uši - dlhé 16 centimetrov;
 • telo je predĺžené;
 • okrúhla záď;
 • hmotnosť - 5 - 11 kilogramov;
 • hlavná farba srsti je biela;
 • čiara na chrbte, škvrny - modrá, čierna a šedá;
 • oči sú lesklé, hnedé;
 • nos je čierny;
 • krk je krátky, plynulo sa spája s hrudníkom;
 • Srsť je hustá, hrubá, 3 cm dlhá.

Samci nemeckých gigantov majú okrúhle hlavy. Samice sú menšie, tuková lalok a oválna hlava.

Charakteristickým rysom nemeckých gigantov sú tmavé uši, z ktorých sa pozdĺž chrbtice rozkladá pruh až do šírky 3 centimetre a končí bodkou na chvoste.

Miesta sú tiež umiestnené po stranách, labkách, očiach. Na bokoch je 8-10 značiek s jasnými kontúrami. Nos pokrýva vzor, ​​ktorý pripomína krídla motýľa. Manželstvo je odchýlka farby od troch štandardných farieb.

králičie stalker

Králiky nemeckého plemena dosahujú svoju maximálnu hmotnosť do 8 mesiacov. Ľahké, ale silné kosti tvoria malú časť objemu. 55 - 60% hmotnosti jatočného tela sa používa na mäsové výrobky. Strokachi sa dokážu reprodukovať od 4 mesiacov. V jednom vrhu sa narodilo 7 až 10 králikov.

Klady a zápory

Králičie farmy sa nachádzajú v Európe. Domáci chovatelia sa tiež zaujímali o nemeckých gigantov. Vysoká kvalita výrobkov zvyšuje dopyt zákazníkov.

Pozitívne vlastnosti plemena:

 • plodnosť;
 • mäkké mäso;
 • nenáročné na kŕmenie;
 • vysoká miera prežitia potomkov;
 • atraktívna farba kože.

Sláčiková kožušina je tiež obľúbená a vysoko cenená. Nie sú žiadne negatívne aspekty šľachtenia nemeckých gigantov. Choroby a nízka reprodukcia sa vyskytujú za nepriaznivých podmienok zadržania.

králičie stalker

Starostlivosť a údržba

Požiadavky na voliéru pre králičie výťahy:

 • drevená podlaha z lamiel alebo masívnych dosiek;
 • priestor pre štandardného jednotlivca - 100 x 75 x 50 centimetrov;
 • veľkosť klietky pre mužov a ženy s potomkami - 160 x 100 x 60 centimetrov;
 • podávače zásobníkov;
 • letné obliečky - piliny;
 • zimné obliečky - seno.

Nemecké giganty majú citlivú pokožku náchylnú na podermatitídu. Ochorenie postihuje labky ťažkých králikov žijúcich v kovových klietkach pri vysokých teplotách a vysokej vlhkosti.

Výplety dobre znášajú chlad. Ale v miestnosti na nepretržitú údržbu je potrebné vykonávať vykurovanie a vetranie. V lete môžu byť na čerstvom vzduchu umiestnené klietky pod holým nebom a králiky môžu byť prepustené na prechádzku v oplotenom zatienenom priestore. Kvôli svojej ťažkej váhe sa pohybujú málo. Aby ste chránili stalkerov pred slnkom, prievanom a zrážkami, musíte umiestniť vrchlík na pešiu zónu.

králičie stalker

Ak sa skladuje vo vnútri, malo by byť nainštalované jasné osvetlenie. V tme aktivita zvierat klesá. Špeciálne kŕmidlá prispievajú k rýchlemu prírastku hmotnosti výplní. Keď je jedlo vždy k dispozícii, králiky jedia až 10-krát denne. Mladé nakúpené králiky sa umiestnia do samostatného krytu. Musia byť v karanténe 2 týždne. Ak sú zvieratá zdravé, sú vysadené inými králikmi.

Mláďatá sa vakcinujú vo veku 1,5 mesiaca a potom sa každých šesť mesiacov preočkujú. 2 mesiace pred zabitím sa zvieratám už vakcína nepodáva.

Nemeckí obri vážia 4 až 5 kilogramov po 5 mesiacoch a po 8 mesiacoch dosahujú 6 až 10 kilogramov. Obzvlášť veľké osoby získajú 11 kilogramov. Osemmesačné králiky sa posielajú na porážku. Ak ich kŕmite ďalej, hmotnosť sa zvýši. Ale mäso bude tvrdé.

Funkcie kŕmenia

Miera prírastku na hmotnosti závisí od stravovania. Králiky na vyváženom krmive získavajú 1,5 kilogramu mesačne. Tradičná strava králikov je vhodná pre kočíky. Dobre absorbujú suché kŕmne zmesi. Jedincom určeným na zabitie, tehotným ženám a po narodení sa podáva maximálne množstvo potravy. V dôsledku nedostatku živín strácajú králiky mlieko.

kŕmenie králikov

Kŕmenie samíc, ktoré sa používajú v chove, pozostáva z sena a trávy. Môžu jesť rastlinné jedlo 24 hodín denne. Obilniny a koncentráty vo veľkých množstvách vedú k obezite a neplodnosti. Podávajú sa 1 - 2-krát denne. Mužskí výrobcovia sa tiež kŕmia po častiach.

Stravovacie prísady pozostávajú zo zelene, krmív a zeleniny. Letnú stravu nemeckých gigantov tvoria púpavy, ďatelina, šalvia, mrzutá a lucerna. V zime sa čerstvé bylinky nahradia slamkou. Strava králikov zahŕňa aj zelené vetvičky ovocia a ihličnanov.

Zahrnutie zahŕňa:

 • obilniny;
 • fazuľa;
 • kukurica;
 • otrúb;
 • siláž.

siláž v ruke

Králiky sa kŕmia surovými a prevarenými koreňovými plodinami a ovocím. Podávajú sa malé množstvá kapusty, repy, zeleného šalátu. Táto zelenina spôsobí trávenie v strnulých.

Ako správne chovať králiky

Na farmách sa chovajú 2 až 3 muži. Plodné samce plemena pruh oplodňujú 15 samíc. Strokachi sa líšia od ostatných plemien svojou rýchlou pubertou. Samice sú pripravené na párenie od 4,5 mesiaca. Chovatelia však čakajú ďalšie 1-2 mesiace. Pri skorom párení sa rodia slabí potomkovia. Samce pohlavne dospievajú po 6 mesiacoch. Najlepší čas roka na párenie je jar a leto. V teplom období môžu byť zvieratá kŕmené čerstvými bylinkami bohatými na prírodné vitamíny.

Na chov sa vyberie čistokrvný pár tak, aby králiky zdedili špecifickú farbu a genotyp. Rovnaký potomok majú aj rodičia s farebnými chybami. Povoľuje sa párenie čistokrvného samca a samice, ktorá nie je čistokrvná. V tomto prípade si niektoré deti zachovajú vlastnosti čistého plemena.

králičie stalker

chov

Tehotenstvo králikov trvá 1 mesiac.24. deň sa umiestnia do samostatnej klietky vybavenej materským likérom na umiestnenie králikov. Samice sa kŕmia jednotlivo. Na výrobu mlieka dostávajú viac vody. V spoločnej klietke králiky nebudú schopné získať dostatok tekutiny. Ak žena nemá dostatok mlieka, nebude schopná kŕmiť mláďatá a bude ich nahlodávať.

Králiky tiež potrebujú samostatný priestor na prípravu hniezda pre bábätká. Ak samica vytiahne kožušinu z hrudníka, je to príznak prístupu k okrolu. Izoluje klietku vlnou a po týždni sa objavia králiky.

Po narodení mláďatá zostávajú so svojou matkou 3 mesiace. Dvojtýždňové králiky opúšťajú mláďa v noci. Samice sa vždy starajú o svojich potomkov. Králiky dostávajú imunitu s materským mliekom. Na začiatku druhého mesiaca života sa kŕmia bylinkami, zeleninou a obilninami. Po ukončení kŕmenia sa deti nechajú spolu s matkou ďalšie 2 týždne a prenesú sa na diétu pre dospelých.

králičie stalker

Hlavnou chybou šľachtiteľských reťazcov je skorá absencia králikov od ich matky. Bunny, ktoré boli vysadené čoskoro, stratili chuť do jedla a zomreli.

Ako si vybrať zajačika a koľko to stojí

Králiky nemeckých gigantov sú vyberaní na chov alebo získavanie mäsa. V takom prípade venujte pozornosť farbe škvŕn a čiare na zadnej strane.

Chybné znaky sú nespojité pruhy a neštandardné farby. Farebné odchýlky znamenajú, že jednotlivci nie sú vhodní na chov. Prírastok hmotnosti a kvality mäsa u chybných králikov sa neznižuje.

Znaky čistokrvných reťazcov:

 • svetlé značky a pruhy s jasnými hranicami;
 • čisto biela so sivými, čiernymi znakmi;
 • hmotnosť 5 až 10 kilogramov;
 • pokojný charakter.

Pri nákupe musíte sledovať správanie zvierat. Neužívajte agresívne králiky, pretože to je príznakom nečistoty v plemene.

Reťazce predávajú súkromní chovatelia. Cena detských králikov sa pohybuje od 300 do 750 rubľov. Pre dospelých mužov a ženy žiadajú 850 až 2500 rubľov. Mestizos sú uvedené za nízku cenu. Pred nákupom musíte objasniť, či sú králiky čistým plemenom.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica