Jednoduché spôsoby odstavenia kravy od sania mlieka

Sanie mlieka doma aj u ostatných kráv je bežným problémom mnohých pastierov. To nepriaznivo ovplyvňuje produkciu mlieka zvieraťa. Medzi mladými ľuďmi sa často vyskytuje zlý zvyk. Poľnohospodári sa zaujímajú o otázku: Ako možno odstaviť kravu od sania mlieka? Na vyriešenie problému sa používajú rôzne metódy.

Prečo to krava robí?

Pri chove kráv je dôležité vziať do úvahy, že nebude ľahké ich odstaviť, keď zvieratá nájdu výživné a bohaté krmivo. Kravy raz ochutnali a kravy aj naďalej dojia samy. Existuje veľa dôvodov, prečo kravy nasávajú svoje vlastné mlieko.

Genetická predispozícia zvieraťa prispieva k poruche príjmu potravy. Prax posledných rokov preukázala najväčšiu tendenciu k škvrnám u dojníc. Najčastejšou príčinou je nedostatočné kŕmenie počas detstva. V dospelosti zostáva zvyk s nimi.

Odborný názor
Zarechny Maxim Valerievich
Agronóm s 12 ročnými skúsenosťami. Náš najlepší odborník na letnú chatu.
Krava sa často caje v dôsledku nedostatku vápnika alebo bielkovín v tele. Najčastejšie takéto porušenie počas tehotenstva jednotlivca. Mlieko sa niekedy vyskytuje v dôsledku smädu alebo vemena praskne mliekom.

Ako zabrániť tomu, aby zviera nasávalo vemeno?

Zviera, ktoré našlo zdroj chutného jedla, je ťažké odstaviť zo zlého návyku. Majitelia často nevedia, čo majú robiť, keď sa krava cucá.

papuľa

Niekedy nie je možné určiť dôvod tohto správania. Majitelia musia prijať drastické opatrenia na jeho odstránenie:

  1. Španielsky golier je rad drevených paličiek zviazaných povrazom. Zariadenie bráni zvieraťu v ohýbaní krku. O pár dní neskôr krava zabudne na svoju zver.
  2. Ichthyolová masť. Na ošetrenie vemena sa používa výrobok s nepríjemným a pretrvávajúcim zápachom. Jedinou nevýhodou je, že mlieko zapácha. Niektoré kravy napriek masťu aj naďalej nasávajú mlieko od seba.
  3. Udder cover. Každý si vyberie model, formu nezávisle. Môže byť šitý zo starého sveter alebo plachty.
  4. Prstene. Špicaté nosné prstene sa nosia na nosovej priehradke kravy. Sú vyrobené z odolného plastu. Nedeformuje sa, nerozbíja sa a nedovoľuje zvieraťu voľne konzumovať jedlo a vodu. Bolestné pocity dotýkajúce sa vemena zabránia kravám, aby nasávali mlieko, a postupne sa zbaví zlých návykov.
  5. Kožená papuľa s tvrdým drôtom alebo klincami. Ak sa zviera pokúsi dosiahnuť svojho vemena alebo vemena iného zvieraťa, bolia nechty.

Ako zabrániť vzniku problému?

Po zistení problému musíte okamžite konať. Chovatelia hovädzieho dobytka musia prehodnotiť svoju rutinu dojenia. Vemeno nepreplňujte mliekom. Odporúča sa začať dojiť o hodinu alebo hodinu a pol skôr, čím sa počet procedúr zvýši na 4-5 krát denne.

Produkcia vlastného mlieka sa u zvierat objavuje v dôsledku neskorého odstavenia od matky. Niektorí majitelia ich radšej kŕmia mliečnym mliekom. Teľatá sa nesmú držať staršie ako 3 mesiace. sanie kravami. Od tohto veku sa do výživy mladých zvierat zavádza prírodné a granulované krmivo bez mlieka. Na dosiahnutie dobrého výnosu mlieka je dôležitá nielen správna strava a starostlivosť o kravu, ale aj včasná prevencia samovysávania mlieka zvieratami.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica