Prečo kravské mlieko nepremení kyslé mlieko, dôvody a čo robiť

Na otázku, prečo sa mlieko najčastejšie nezmení na kyslé mlieko, je ťažké jednoznačne odpovedať. Existuje niekoľko dôvodov, prečo produkt nie je kyslý, ale jednoducho sa zhoršuje. Nemôžete vyrobiť tvaroh alebo srvátku z nechutného mlieka. Tento problém sa musí riešiť komplexným spôsobom. Kúpené mlieko sa zásadne líši od toho, čo môžete ochutnať u babičky v dedine. A procesy prebiehajúce v takýchto mliečnych výrobkoch sú veľmi odlišné.

Ako dlho by mal produkt kysnúť v zrážanom mlieku?

Ak je pasterizované, mlieko sa kysne veľmi dlho. V takomto produkte sa ničia nielen všetky škodlivé baktérie, ale aj väčšina prospešných mikroorganizmov. V tomto prípade sú procesy pomalé.

Na poznámku! Pasterizovaný mliečny výrobok v otvorenom obale môže stáť v chladničke po dobu jedného týždňa a nie je kyslý. Postupne v nej budú prebiehať fermentačné procesy, ale budú užitočné alebo škodlivé - záleží na tom, čo sa baktérie náhodne dostali do obalu.

Odborný názor
Zarechny Maxim Valerievich
Agronóm s 12 ročnými skúsenosťami. Náš najlepší odborník na chaty.
Skutočné kravské mlieko sa za 2 až 3 dní zahorí. V chladničke bude prírodný produkt trvať 5 dní, kým bude kyslý. Baktérie kyseliny mliečnej v prírodnom produkte spôsobujú, že fermentačný proces je „správny“. Výstupom je jogurt, kyslá smotana alebo s trochou námahy tvaroh.

Prečo domáce mlieko nie je kyslé?

Mliečne výrobky z dcérskej farmy sa nezrážajú teplom z týchto dôvodov:

  1. Zlá výživa kravy. Prekrmovanie bielkovinovými potravinami, veľa kyslých potravín v strave zvierat.
  2. Vysoký obsah tuku. V takomto produkte sa vytvára hrubá vrstva krému a nie je dostatok vzduchu na fermentáciu.
  3. Antibiotiká v kompozícii. Ak poľnohospodár ošetril kravy šokovými dávkami antibiotík, to určite ovplyvní chuť a vlastnosti surového mlieka.
  4. Suroviny sa riedia vodou. Tu mliečna hmota nemá dostatočný obsah tuku na zrážanie alebo kysnutie.

Poľnohospodársky tovar sa fermentuje do kyslého mlieka, ak sa počas jeho výroby porušili hygienické normy. Napríklad kontajner pre neho bol špinavý alebo podmienky, v ktorých sa kravy chovajú, nie sú optimálne.

Metódy riešenia problémov

Ak váš obvyklý mliečny výrobok nie je vo vzduchu pravidelne kyslý, mali by ste zmeniť značku mlieka. Mliečne suroviny nakúpené od dôveryhodného poľnohospodára určite v horúčave určite vytvoria kyslou smotanu.

Špeciálny kvasník pomôže vyriešiť problém s tovarom zo skladu. Je potrebné vedieť, že mlieko označené ultrapasterizáciou vôbec neobsahuje baktérie mliečneho kvasenia.

Nestojí to za to kupovať si domáce prípravky.Pasterizované mlieko má každú šancu, že sa v pravých rukách zmení na tvaroh alebo jogurt. Časť užitočnej mikroflóry tam zostáva.

mlieko nie je kyslé

Sterilizované suroviny tiež nie sú vhodné na výrobu fermentovaných mliečnych výrobkov. Kôra chleba pridaná do sklenenej nádoby s mliekom jej pomôže kyslejšiu kyslosť. Nádoba na varenie sa musí ešte pred kyslím opláchnuť horúcou vodou. Veko nádoby nesmie byť pevne priskrutkované. Môžete ju dokonca zmeniť na čistú gázu. Kontakt so vzduchom a teplom napomáha rastu baktérií mliečneho kvasenia.

Dobré mlieko od kravy sa môže cez noc kyslé, ale krava sa musí pásť na vysokohorskej lúke, ďaleko od ciest a priemyselných zón. Vo všetkých ostatných prípadoch je surové mlieko fermentované omnoho dlhšie.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica