Opis odrody bieloruského cukru egrešov, výsadby a starostlivosti o ne

Vysoká popularita bieloruskej cukrovej egreše je spôsobená jej nenáročnosťou na pestovateľské podmienky, starostlivosť a vynikajúcu chuť. Jeho plody obsahujú vysokú koncentráciu vitamínov a minerálov, organických kyselín, pektínov, flavonoidov a ďalších bioaktívnych látok. Aby záhradný krík priniesol ovocie hojne a stabilne, je potrebné poznať jeho odrodové charakteristiky a niektoré pravidlá výsadby.

Angrešt bieloruský cukor: opis, vlastnosti

Odroda sa získala krížením dvoch známych odrôd egrešov - bieleho veľkého a Belorusského na základe Ústavu ovocinárstva Národnej akadémie vied Bieloruska. Rastlina je stredne skorá dozrievania, plody sa zbierajú v polovici júla. Krík je charakterizovaný ako vysoký, jeho výška je 1 meter, šírenie výhonkov je priemerné. Stupeň pichľania v bieloruskej cukrovej egreši je tiež priemerný, vyskytujú sa jedno, dvojité a trojité tŕne.

Ovocný ker rastie dobre a vyvíja sa v oblastiach s ílovitou hlinitou pôdou. Prináša ovocie 12 - 18 rokov. Úroda sa umiestni ako veľká, hmotnosť bobúľ je 9 - 10 gramov. Ich farba je svetlozelená, oválneho tvaru, vynikajúce spotrebiteľské vlastnosti: sladká dužina, vyvážená chuť. Bieloruský zber cukrovej egreše má univerzálny účel.

Skóre chuti angreštového ovocia je 4,8 bodu z 5. Obsah cukru v plodoch je 14% a obsah kyselín je iba 2%. Odroda Belorussky Cukor sa vyznačuje priemerným stupňom rezistencie na múčnatku a antracnózu. Rastlina sa nebojí nízkych teplôt, vysokej zimnej odolnosti.

angreštový bieloruský cukor

Výhody a nevýhody

Pri pestovaní bieloruských cukrových egrešov skúsení záhradníci zaznamenávajú tieto pozitívne vlastnosti:

 • self-plodnosť;
 • skorá zrelosť;
 • pri pestovaní nespôsobuje ťažkosti;
 • nebojí sa tvrdých zim;
 • zvýšená imunita voči hubovým chorobám;
 • vysoká miera produktivity;
 • univerzálnosť ovocia;
 • veľkoplodých.

Z nedostatkov bieloruskej cukrovej egreše stojí za to zdôrazniť iba prítomnosť veľkého množstva tŕňov, čo komplikuje proces zberu zrelých bobúľ. Na druhú stranu, ale vďaka tŕniam sa rastlina na slnku neprehrieva a ľahšie znáša suché počasie.

egrešov bieloruský cukor

Ako správne pestovať plodinu

Na dosiahnutie vysokých výsledkov je potrebné pri výsadbe bieloruského cukru egreše dodržiavať určité odporúčania.

Príprava miesta pristátia

Keďže bieloruský cukrový angrešt je plodinou milujúcou svetlo, na jeho pestovanie je potrebné uprednostniť oblasti s dobrou úrovňou osvetlenia, čiastočný tieň nebude fungovať. V opačnom prípade bude ovocie malé a nekvalitné.

Okrem toho musí byť rastlina chránená pred vetrom, je lepšie zvoliť miesto pri budovách, oplotenie.

Prípravné práce zabezpečujú čistenie buriny z miesta pomocou nepretržitých herbicídov, ako je hurikán, Roundup. Výsev a predorba zelených hnojív (raž, horčica) má priaznivý vplyv na kríky. Takáto jednoduchá poľnohospodárska technika umožňuje zlepšiť prevzdušňovanie a nutričnú hodnotu pôdy pre pestovanie bieloruských cukrových egrešov.

angreštový bieloruský cukor

Okrem toho musíte do pôdy pridať humus alebo kompost v množstve 6 až 10 kilogramov na 1 meter štvorcový. V budúcnosti je možné zabrániť rozvoju chorôb a vzniku rôznych škodlivých druhov hmyzu pomocou fumigácie - ošetrenie lokality špeciálnymi prípravkami.

Pôda, ktorú milujú egreše

Najlepšie je pestovať bieloruský cukrový egreš na ílovitých pôdach, piesčitohlinitých pôdach, čiernej pôde. Výsadba v bažinatých oblastiach s blízkym výskytom podzemných vôd, ťažkých ílov, piesku je neúčinná - Bush na takýchto pôdach často ochorie. Ak sa rastlina vysadí do pôdy s kyslosťou 6 až 6,5, získa sa hojný výnos.

jahodové sadenice

Výber sadivového materiálu

Pri nákupe bieloruského cukrového egreša by ste mali venovať pozornosť jeho vzhľadu. Najmä na stave koreňového systému - musí byť zdravý, bez príznakov choroby. Najlepšou možnosťou je nákup sadivového materiálu v špecializovanej škôlke alebo od dôveryhodných predajcov.

Vzhľadom na to, že odroda sa často rozmnožuje vrstvením, mala by mať jedna kópia jeden alebo viac výhonkov s hrúbkou 5 milimetrov s 2-3 koreňovými koreňmi (dĺžka - od 15 centimetrov). Ak chcete skontrolovať životaschopnosť sadenice, musíte urobiť prierez koreňa, mal by mať bielu alebo krémovú farbu. Materiál s hnedým, šedým alebo čiernym rezom by sa mal vylúčiť.

výsadba egrešov

Technológia pristátia

Biele bieloruské cukrové egreše sa vysadzujú podľa tohto algoritmu činnosti:

 1. Vykopajte otvory na výsadbu s veľkosťou 50 × 50 centimetrov a hĺbkou 60 centimetrov.
 2. Do každej diery pridajte zmes humusu (10 kilogramov), superfosfátu (200 gramov) a hnojiva draselného (30 gramov).
 3. Nalejte 3-5 litrov vody, ak je absorbovaná, pridajte rovnaké množstvo.
 4. Semenáčik umiestnite do stredu otvoru, rozprestrite korene a posypte zeminou. Zároveň sa neodporúča prehĺbiť koreňový golier o viac ako 5 až 7 centimetrov - týmto spôsobom je možné dosiahnuť tvorbu nových náhradných výhonkov.

Po dni uvoľnite pôdu a mulčujte, aby ste zabránili prasknutiu koreňov, keď pôda vyschne.

egrešov bieloruský cukor

Angreštový starostlivosť o egreše

Dôležitá starostlivosť o ovocné plodiny je kľúčom k bohatej a chutnej úrode.

Polievanie a kŕmenie

Krík by mal byť zavlažovaný v suchom a teplom počasí raz za 7-10 dní. Egreše majú zvýšenú potrebu zavlažovania počas fázy kvitnutia, pri tvorbe vaječníkov a pri vývoji bobúľ. Posledné zavlažovanie sa uskutoční 2 týždne pred dňom zberu. Keď sa plody zbierajú, zalievanie sa obnoví, aby sa na ďalšiu sezónu položila vysoká produktivita kríka. Je lepšie zavlažovať rastlinu pri koreni, spôsob postrekovania nie je v tomto prípade relevantný.

zalievanie kruhu

Postupy kŕmenia mulleínom, trusom vtákov alebo minerálnymi komplexmi sa vykonávajú každoročne na ochudobnenej pôde a na úrodnej pôde - raz za 3 roky.Zavedenie drevného popola, kde je veľa draslíka, tiež pomôže v boji proti jednotlivcom trpiacim parazitmi.

Bushova formácia

Bieloruské cukrové egreše sa môžu pestovať na jar - pred prestávkou alebo na jeseň - po zbere. Pretože rastlina je pomerne plastická, môže mať najneobvyklejšie tvary. Odroda sa pestuje v klasickej verzii aj vo forme jednoramenných a dvojramenných kordónov, stanzy, na mreží.

angreštová vetva

Prístrešok na zimu

Podľa opisu odrody má puzdro dostatočnú úroveň odolnosti proti mrazu. Ale v prípade zimy s malým snehom sa odporúča zamoriť pôdu v kruhu blízko kmeňa zhnitým hnojom, slamou, smrekovými pilinami. Na zimu by sa mali chrániť aj vylepšené bieloruské cukrové egreše.

Choroby, škodcovia a prevencia

Na jar by sa mal starý mulč odstrániť po naliatí 3 až 5 litrov horúcej vody (80 stupňov) pod každý krík. To pomôže zbaviť sa húb a škodcov v zime v zemi. Mulčovač musí byť nahradený novým.

Okrem toho je dobré kultivovať pôdu pod kríkom pred vypuknutím zmesi Bordeaux 1%. Pred tvorbou púčikov sa Karbofos používa na ochranu kríka pred voškami, žlčovými stredmi, pilami. Na boj proti obličkovým roztočom sa používa koloidná síra (30 gramov na 10 litrov vody).

egrešov bieloruský cukor

Propagácia egrešov

Ovocná kultúra sa pestuje vrstvením alebo odrezkami. Hlavná vec je poznať vlastnosti každej metódy.

vrstvy

Na jar si na rozmnožovanie bieloruskej cukrovej egreše vyberú silný výhonok, ohnú ho na zem a posypú ho pôdou. Pravidelne je napojená a ako sa objavujú výhonky, hľuzovky. Na jeseň je oddelená od materského kríka a vysadená na pripravenom mieste.

výstrižky

Materiál na šľachtenie odrody sa zberá v polovici júna a vybrala silné bočné výrastky z minulého roka. Horná časť 5-6 centimetrov dlhá je odrezaná, všetky listy sú odrezané a zostávajú iba horné dva. Odrezky sa vysádzajú v mini-skleníku vo vzdialenosti 7 centimetrov od seba. Musia byť napojené, pokryté sklom, fóliou a zatienené. Starostlivosť spočíva vo vetraní, pravidelnom zavlažovaní a uvoľňovaní pôdy.

angreštový bieloruský cukor

sklizen

Ak sa bobule prepravujú na veľké vzdialenosti, odstránia sa 5 až 7 dní pred úplným dozretím. Na čerstvú spotrebu a ako surovina pre víno sa plody zbierajú už zrelé.

Pravidlá ukladania

Zrelé plodiny sa uchovávajú iba 4-5 dní a nezrelé plodiny - 14 dní. Pred umiestnením bobúľ do chladničky je potrebné ich vytriediť, vložiť do papierových vreciek, nedajú sa umyť. Ak je plodina umiestnená do mrazničky, skúma sa tiež, pokazené bobule sa vyberú, umyjú a rozložia v jednej vrstve na vhodný povrch (doska na sekanie). Po zmrazení sa plody nalejú do vzduchotesnej nádoby.

Bieloruský cukrový egreš je nenáročný závod s vysokou výnosnosťou. Pestovanie nie je ťažké, hlavným cieľom je iba dodržiavať základné poľnohospodárske postupy.

Nie sú žiadne recenzie, buďte prví
Práve teraz sledovanie


uhorky

paradajky

tekvica